Forum » Społeczeństwo

Smoleńsk - zamach czy katastrofa?

  • 2 lis 2012

    Bono jak Ci się nie podoba w Kościele to z niego odejdź, nikt Cię nie trzyma na siłę- większość katolików jest zadowolona z takiego Kościoła jaki jest teraz w Polsce.

    Kościół przetrwał przez tyle wieków, tyle kryzysów, dlatego, że nie zmieniał swojego zdania i stanowiska w różnych sprawach.

    Jak chcesz zmian to zmień środowisko bo Kościół nie będzie się zmieniał dla twojego kaprysu ...

    27 7 Cytuj
  • 2 lis 2012

    Pizzaro
    Krytykujesz prokuraturę, służby, rząd i masz prawo do tego.
    Policjant, prokurator, budowlaniec, nauczyciel i ksiądz to ci sami ludzie, robią błędy.
    I jeżeli wolno krytykować jednych, to dlaczegóż by nie można krytykować innych, przecież też błądzą robią błędy, po pijaku zatrzymują się na latarni.
    Więc nie rozumiem skąd to oburzenie w krytyce księży, czy oni należą do wybrańców nieomylnych?
    Nie, są nami z tymi samymi słabościami, jeden jest lepszy, drugi gorszy, jeżeli możesz ocenić piekarza, urzędnika, lekarza czy strażaka, to niewolno nic powiedzieć na księdza?
    Nadczłowiek? istota boska? urodził się księdzem?
    O co chodzi wam z tą służalczością?
    Pochodzenie chłopskie, niewolnictwo daje znać wciąż o sobie.
    W przeszłości arystokracja zawsze uznawała prawo do krytykowania księży.

    6 26 Cytuj
  • 2 lis 2012

    Kiedyś jak byłem dzieckiem wyobrażałem sobie, że kosmici latają i może zobaczę coś niezwykłego w ich wykonaniu. Dzisiaj już jestem dorosły, ale nadal lubię programy TV o UFO ;)

    Moim skromnym zdaniem ukrywane jest "partactwo"
    To się nazywa NIEODPOWIEDZIALNOŚĆ
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Odpowiedzialno%C5%9B%C4%87

    1 2 Cytuj
  • 2 lis 2012

    [quote=Pizzaro]
    [b]Przy pomocy urządzeń zdalnego kierowania zablokowano stery i sprowadzono samolot na "ścieżkę" wiodącą do katastrofy. Liczono na to, że samolot "zaryje dziobem" w ziemię. Pilotom jednak udało się poderwać maszynę. Na wysokości około 20 m nad ziemią, przy locie wznoszącym, po przekraczaniu linii drogi, samolot został "odstrzelony" ładunkami umieszczonymi wewnątrz lub zewnątrz albo ich kombinacją. Może kiedyś to ujrzy światło dzienne, ale na pewno nie za rządów PO. Wtedy wspomnicie moje słowa, że był kiedyś taki gość na forum Myślenic co tak pisał i miał rację :-)
    [/quote]

    Prorok, czy co?

    4 23 Cytuj
  • Def Ibrylator 2 lis 2012
    Pizzaro napisał/a:

    Bono jak Ci się nie podoba w Kościele to z niego odejdź, nikt Cię nie trzyma na siłę- większość katolików jest zadowolona z takiego Kościoła jaki jest teraz w Polsce.

    Kościół przetrwał przez tyle wieków, tyle kryzysów, dlatego, że nie zmieniał swojego zdania i stanowiska w różnych sprawach.

    Jak chcesz zmian to zmień środowisko bo Kościół nie będzie się zmieniał dla twojego kaprysu ...

    Na szczęście większość katolików jest przeciwko temu, co się dzieje w dzisiejszym kościele. Chyba, że swoje obserwacje opierasz jedynie o przedział wiekowy od 60 lat w górę. Niestety świat skonstruowany jest tak, że przyszłością są "młodzi". Ci, którym zastany porządek "katolickiego" świata się nie podoba. Jak i mnie. Czas z kościoła katolickiego zrobić kościół katolicki a nie medialną i polityczną marionetkę.

    Przyjdą takie czasy, że kościół wróci do nauk Chrystusa, do nauk wg. tego, co zapisane w Biblii. Że będzie dla wszystkich. Bezwzględnie. Nie będzie dzielił, nie będzie osądzał na ziemi a sąd przekażę temu, który sądzić powinien. Przyjdą takie czasy, że kościół będzie dawał schronienie wiernym a nie wyrzucał i kategoryzował na gorszych i lepszych. Przyjdą czasy nawrócenia kościoła katolickiego, za którego obecnie jest mi po prostu wstyd.

    A jeśli takie czasy nie nastąpią - cóż. Mi do wiary w Boga żaden kościół nie jest potrzebny.

    6 22 Cytuj
  • 3 lis 2012

    a co kościół ma do tego wszystkiego?

    to nie ten temat.
    nie umiecie rozróżnić?

    można założyć temat: Kościół Polski.
    Można też założyć:
    UFO w Smoleńsku.

    Jestem przekonany, że to kosmici stworzyli państwo polskie.

    6 3 Cytuj
  • 3 lis 2012

    kościół sam sobie winien, bo się wplątał w politykę bieżącą, nawołujący z ambon proboszczowie i biskupi , aby głosować na prawych i sprawiedliwych oraz przeciw Komorowskiemu postawiły na baczność miliony Polaków w miarę przykładnych katolików, oni są teraz inni, dostali w p...sk od swojego kościoła niezasłużenie, stąd widzę takie reakcje, kościół traci na własne życzenie i trwa w uporze, miast wyciągać wnioski... szkoda, bo to nasz KOściół

    5 22 Cytuj
  • 3 lis 2012

    [quote=pesymista]Co Ty tak uczepiłeś się tego kościoła?[/quote]

    A może przypomnieć Tobie historię kościła katolickiego? Mordowanie pogan, palenie niewiernych na stosach, dziesiątki wojen wywołanych przez Watykan, medyczne eksperymenty na żywych ludziach, to tylko przedsmak całej listy "grzeszków" i to wcale nie taka odległa historia jakby się wydawało. Skoro chcesz pamiętać i permamentnie drązyć krzywdy wyrządzane przez Rosjan na Polakach, to w pierwszej kolejności powinieneś z krzywd rozliczyć właśnie kościół katolicki. Choćby rozliczyć we własnym sumieniu Panie katalicki, bo jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś to nazwyczajniej w świecie nie masz moralnego prawa osądzać innych...

    Za wszelką cenę chcesz doprowadzić do tego, żeby każdy jeden współcześnie żyjący Rosjanin w świadomości Polaków był Stalinem/Leninem, i na jego barki zrzucić odpowiedzialność jego dziadów. I uważasz, że takie postępowanie jest sprawiedliwe? W takim razie niech Twój Bóg ma Cie w swojej opiece jeśli okaże się, że jesteś w którymś pokoleniu spokrewniony z tymi do których żywisz tyle nienawiści, bo jak stare porzekadło mówi... "kto sieje wiatr, ten zbiera burzę"!

    3 21 Cytuj
  • 3 lis 2012

    Gdy udowodniłem Wam że nie mam powodów wierzyć Rosjanom,pokazałem zbrodnie waszego ulubionego systemu wpadliście w szał.Wyskoczyliście z atakiem na Kościół,bronicie rzekomo milionów oszukanych wiernych ,jacy z Was wierni wyznawcy.Większość katolików jest przeciwko temu co dzieje się w Kościele,a skąd to wiecie gorliwi katolicy tak zatroskani o los Kościoła?
    Cytat"Przyjdą czasy nawrócenia kościoła katolickiego, za którego obecnie jest mi po prostu wstyd."Widzę że jak Urbanowi,Michnikowi, Palikotowi bardzo zależy wam na losie Kościoła i walczycie o to aby przetrwał.Nie martwcie się przetrwał wieki i nie takie kataklizmy przetrwa i bez waszej pomocy.
    Cytat"Pochodzenie chłopskie, niewolnictwo daje znać wciąż o sobie.
    W przeszłości arystokracja zawsze uznawała prawo do krytykowania księży."
    Zwolennik byłego systemu pochwala arystokrację a kpi sobie z chłopów?Dobre.Ale to komuniści wymordowali arystokrację i wpuścili chamstwo na salony czego efekt mamy do dzisiaj.Dlaczego tak bardzo oburzyło Was przypomnienie tego co robili wasi idole?Wstydzicie się tego?

    19 3 Cytuj
  • 3 lis 2012

    I jeszcze...

    Pizzaro napisał/a:

    większość katolików jest zadowolona z takiego Kościoła jaki jest teraz w Polsce

    Oj dyskutowałbym czy rzeczywiscie większość katolików jest taka zadowolona. Raczej bym powiedział, że duża mniejszość - zwłaszcza w małych miejscowościach i na wsiach, gdzie poprostu niewypada być niekatolokiem bo z mety dostajesz łatkę "pogana" i pogardę katolickiej społeczności. Zaryzykuję nawet stwierdzenie, że w dużej mierze katolikiem trzeba być żeby mieć tzw. "święty spokój", bo tak wygodniej, bo inaczej marny twój los. I niestety w taki sposób wymusza się na ludziach wiarę, ale czy ta wiara naprawdę płynie ze szczerego serca, miłości do Boga i ludzi? Sporadycznie...

    Ja wierzę w Boga, najlepiej jak potrafię żyję zgodnie z jego nauką, zaś w kościół nie wierzę. I nie dlatego nie wierzę w kościół, że znam jego paskudną historię a dlatego, że właśnie ten kościół nie potrafi żyć jak Bóg przykazał - jest zaprzeczeniem tego co głosi. Gdyby potraił zmienić się i żyć zgodnie ze Słowem Bożym, jestem gotów go nawet pokochać :)

    Padło pytanie. A jaki to ma związek ze Smoleńskiem? Ano taki, że nigdy nie pozwolę na to by Rosjan bezpodstawnie oskarżać o tą katastrofę, tylko dlatego, że w ich historii były niechlubne i złe czyny. Były i owszem trzeba o nich pamiętać, ale nie wolno przez pryzmat tej historii oceniać bieżących wydarzeń, i budować w Polakach nienawiści do narodów które kiedyś wyrządziły nam krzywdę.

    Było minęło, trzeba przebaczyć i trzeba isć dalej. Pielęgnować w sobie zrozumienie, pamięć, szacunek i miłość. Czasem boli ale to wyzwanie i cel dla nowoczesnego Katolika i Patrioty.

    Trzeba wyjaśnić przyczyny katastrofy a nie przedwcześnie wskazywać winnych. Żaden interes polityczny nie jest tego godzien i tego wart...

    1 23 Cytuj
  • 3 lis 2012
    Pizzaro napisał/a:

    Bono jak Ci się nie podoba w Kościele to z niego odejdź, nikt Cię nie trzyma na siłę- większość katolików jest zadowolona z takiego Kościoła jaki jest teraz w Polsce.

    Kościół przetrwał przez tyle wieków, tyle kryzysów, dlatego, że nie zmieniał swojego zdania i stanowiska w różnych sprawach.

    Jak chcesz zmian to zmień środowisko bo Kościół nie będzie się zmieniał dla twojego kaprysu ...

    Mogę Ci odpowiedzieć twoim tekstem zamieniając tylko parę słów

    Jak Ci się nie podoba w Polsce to z niej odejdź, nikt Cię nie trzyma na siłę- większość Polaków jest zadowolona z takiej Polski jaki jest teraz .

    Polska przetrwał przez tyle wieków, tyle kryzysów, dlatego, że nie zmieniał swojego zdania i stanowiska w różnych sprawach.

    Jak chcesz zmian to zmień środowisko bo Polska nie będzie się zmieniał dla twojego kaprysu ...[

    24 Cytuj
  • 3 lis 2012
    pesymista napisał/a:

    pokazałem zbrodnie waszego ulubionego systemu

    Wypraszam sobie! Nie był to mój ulubiony system

    pesymista napisał/a:

    Dlaczego tak bardzo oburzyło Was przypomnienie tego co robili wasi idole?

    Również wypraszam sobie! Nie byli to moi idole. Posuwasz się za daleko w tej dyskusji!

    Jeszcze chwila a łapiąc argumenty, przypiszesz mi pedofilie, kadzirodztwo... a może i katastrofę Smoleńską. Niebywały festiwal niedorzeczności... pesymisto!

    3 24 Cytuj
  • 3 lis 2012

    Panie, Panowie. Napiszę krótko - 11 Września spowodował jedność narodu amerykańskiego, 10 Kwietnia podzielił społeczeństwo polskie. Nic nie dzieje się bez przyczyny, szczegóły wkrótce.

    11 Cytuj
  • 3 lis 2012

    Mysleniczanin007 czy podzielił społeczeństwo? A co to w ogóle znaczy "podzielone społeczeństwo"? Taki wymyślony przez polityków i bezsensowny termin jak "Polska B", czy "umowa śmieciowa". Polska jest jedna, Naród jeden, opinii na różne tematy - miliony :) I Ty już w tym naszym teatrzyku ról nam nie wymyślaj :)

    1 22 Cytuj
  • 3 lis 2012

    Nie ja to wymyśliłem, ale obserwując nasze społeczeństwo muszę stwierdzić że szopka ze Smoleńska swoim efektem zaskoczyła samych inscenizatorów. Zacząłbym pytać kto najbardziej zyskał na "katastrofie" a nie kto zawinił. Można się zdziwić i to bardzo.

    7 2 Cytuj
  • 3 lis 2012

    Zdumiewa mnie cały czas jedno! Dlaczego tak bardzo "komuś" przeszkadza że ktoś walczy o prawdę?!!! Ludzie ogarnijcie się!! Gdyby ktokolwiek z Was stracił kogoś bliskiego w okolicznościach w okół których byłoby tak wiele nie domówień, chaosu, a nowo wychodzące fakty potwierdzałyby Wasze wątpliwości... czy nie chcielibyście poznać prawdy za wszelką cenę!!!?
    Chowając bliskich do grobu każdy z nas chciałby żeby w trumnie leżała osoba "X" a nie mieszanka osób "X,Y,Z" ... czemu ma koś odpuścić walkę skoro jest tak wiele zaniedbań w tak ważnych sprawach, gdzie koronerzy popełniają w "błędy" w identyfikacji zwłok? A potem ie potrafią tego wyjaśnić? ... Odwiedzając grób chciałbym byc pewny że odwiedzam "babcie, dziadka, mamę, tatę, brata czy siostrę" a nie szybko zlepione ciało na potrzeby mediów. Mówicie o szacunku , żeby zostawić juz ten temat i dać odejść zmarłym , że to ich nie wskrzesi. Ale czym jest szacunek ? .... walką o prawdę kiedy wszyscy w okół sa przeciwko Tobie czy poddanie się i przyznanie prawdy którą za wszelka cenę wciska Ci zupełnie obca osoba> Zastanówcie sie nad tym dogłębnie. Jesteście ślepi głusi bo widzicie tylko to co chcecie!!! Media nie powiedza Wam prawdy ... trzeba mieć własny rozum i sumienie.!!!!!!!!

    12 1 Cytuj
  • 3 lis 2012

    Zdumiewa mnie cały czas jedno! Dlaczego tak bardzo "komuś" przeszkadza że ktoś walczy o prawdę?!!! Ludzie ogarnijcie się!! Gdyby ktokolwiek z Was stracił kogoś bliskiego w okolicznościach w okół których byłoby tak wiele nie domówień, chaosu, a nowo wychodzące fakty potwierdzałyby Wasze wątpliwości... czy nie chcielibyście poznać prawdy za wszelką cenę!!!?
    Chowając bliskich do grobu każdy z nas chciałby żeby w trumnie leżała osoba "X" a nie mieszanka osób "X,Y,Z" ... czemu ma koś odpuścić walkę skoro jest tak wiele zaniedbań w tak ważnych sprawach, gdzie koronerzy popełniają w "błędy" w identyfikacji zwłok? A potem ie potrafią tego wyjaśnić? ... Odwiedzając grób chciałbym byc pewny że odwiedzam "babcie, dziadka, mamę, tatę, brata czy siostrę" a nie szybko zlepione ciało na potrzeby mediów. Mówicie o szacunku , żeby zostawić juz ten temat i dać odejść zmarłym , że to ich nie wskrzesi. Ale czym jest szacunek ? .... walką o prawdę kiedy wszyscy w okół sa przeciwko Tobie czy poddanie się i przyznanie prawdy którą za wszelka cenę wciska Ci zupełnie obca osoba> Zastanówcie sie nad tym dogłębnie. Jesteście ślepi głusi bo widzicie tylko to co chcecie!!!

    9 1 Cytuj
  • 3 lis 2012

    Czy mi przeszkadza że ktos chce poznać prawdę? NIE!
    Czy przeszkadza mi że "komuś" przeszkadza że ludzie chcą poznać prawdę? TAK!

    ... nie ma dla mnie znaczenia czy ktoś jest z PO czy z PiS. Szacunkiem dla zmarłych jest dojście do prawdy! Brakiem szacunku odznaczają sie media bo dla nich ta "pożywka" jest studnią z kasą !!!! Dla nich ważniejsza jest sensacja!!!!

    10 1 Cytuj
  • 3 lis 2012

    Tak sobie myślę, że gdy samolotu uderzyły w World Trade Center, była bardzo trudna identyfikacja,
    pracownicy i strażacy którzy zostali przygnieceni i zmiażdżeni, pewnie byli bardzo nierozpoznawalni.
    Ciekaw jestem ja tam się to odbyło?, czy każdy miał trumnę i czy każdy skrawek znalezionego ciał był badany badaniami DNA.
    Tam pozostało na miejscu 5 tyś ludzi.
    Nie było kłótni, swarów, wzajemnego obwiniania.
    Czy uważacie, że Amerykanie byli doskonali i nie popełnili żadnego błędu?

    2 24 Cytuj
  • 3 lis 2012

    A ja tak sobie myślę Bono, że gdyby nie było zamachu ktoś by na pewno przeżył, dlaczego z innych podobnych katastrof zawsze jakiś świadek żyje a tu z tak niskiej wysokości nikt nie przeżył ?
    Już 10 kwietnia wydawało mi się to dziwne jakim prawem samolot rozpadł się na tyle części bez stwierdzenia żadnego wybuchu ?

    22 4 Cytuj
  • 3 lis 2012

    Różnica w dociekaniu do prawdy, a w sugerowaniu(podkreślam sugerowaniu prawdy) jest ogromna.Dlatego mam odruch wymiotny jak widzę kolejne "dawaj gnata" itp
    Sugerowanie, że coś tam mogło się zdarzyć jest niebezpieczne. Jest nieodpowiedzialne.
    Dlatego żartowałem sobie o kosmitach. Trochę ta smutna katastrofa przypomina badanie nad istnieniem UFO.
    Myślę, że Tusk i Kaczyński powinni po prostu odejść z polityki, bo Tusk(przenośnia) to kontroler lotu, a Kaczyński to pilot.Nie rozumiem dlaczego jeszcze zajmują najwyższe szczeble władzy.
    To doprowadza do katastrofy w zwolnionym tempie.
    Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego :)

    3 7 Cytuj
  • 3 lis 2012

    zdjecie

    23 2 Cytuj
  • 3 lis 2012

    Widzę, że zachowujesz się jak Breivik, wykorzystując to forum do agitacji, propagandy i budowania faszyzmu.
    Proponuję zamknąć temat z tym panem.
    Niech pisze sam do siebie i sobie odpowiada.

    2 29 Cytuj
  • 3 lis 2012

    Bono- zabrakło Ci argumentów ?

    Ojoj ale się zdenerwowałeś, mocne słowa wypowiadasz.

    Jeżeli komuś brakuje argumentów w dalszej dyskusji to schodzi do poziomu zdyskredytowania adwersarza niezwiązanymi z tematem wrzutkami, epitetami, zaczyna go oczerniać i mieszać z błotem, po twoim wpisie to właśnie widać.

    Zdenerwowałeś się mocno ? Może weźmiesz coś na uspokojenie na noc bo nie zaśniesz ? :-D

    28 4 Cytuj
  • 4 lis 2012
    Pizzaro napisał/a:

    A ja tak sobie myślę Bono, że gdyby nie było zamachu ktoś by na pewno przeżył, dlaczego z innych podobnych katastrof zawsze jakiś świadek żyje a tu z tak niskiej wysokości nikt nie przeżył ?
    Już 10 kwietnia wydawało mi się to dziwne jakim prawem samolot rozpadł się na tyle części bez stwierdzenia żadnego wybuchu ?

    przechodzisz siebie w głupocie. A ja sobie myślę, że gdyby nie było zamachu, to by go trzeba wymyślić. nie doceniacie polskich pilotów, inżynierów z Komisji badania Wypadków Lotniczych, fachowców, którzy jednoznacznie stwierdzają , gdzie jest pies pogrzebany. nie doceniacie polskich prokuratorów, którzy starają się starannie śledztwo przeprowadzić. Narzekacie na Państwo, w którym żyjemy , bo nie rządzi Kaczyński. wystarczy uruchomić zdrowy rozsądek. Ludzie opamiętajcie się, bo to już nie jest śmieszne.

    4 23 Cytuj

Odpowiedz