Forum » Społeczeństwo

Smoleńsk - zamach czy katastrofa?

  • 2 lis 2012
    pesymista napisał/a:

    raczej nie uważam żeby doświadczeni piloci chcieli wylądować za wszelką cenę nawet narażając życie

    Ja "kamikadze" codziennie widzę na Polskich drogach i wcale nie oznacza, że nie są doświadczonymi kierowcami. Z pilotami jest podobnie. Jeden będzie ostrożny, drugi nie. W Polskich pilotach niestety dalej tkwi przekonanie, że potrafią latać "na drzwiach od stodoły" i są najlepszymi pilotami na świecie których nie dotyczą żadne prawa fizyki. Przyglądnij się ile w ostatnich latach jest wypadków lotniczych właśnie w kręgach, tzw. "doświadczonych pilotów". Casa, Tu-154M, Marek Szuba, itd. Niemal nie ma roku żeby któryś się nie rozwalił. Statystyki dobitnie wskazują, że coś w mentalnosci pilotów jest niebezpiecznego i zamiast nawiązywać do chlubnych czasów i opinii jakie wyrobili Polscy piloci za 2 wojny światowej, zaczynają właśnie nawiązywać do "kamikadze". Co ma do tego Tusk, Komorowski, Putin czy komuna? Tyle co zeszłoroczny śnieg...

    pesymista napisał/a:

    Każda wrzutka ,o mgle ,trotylu itp.służy do sprowokowania i ośmieszenia przeciwnika.

    A kto te wrzutki czyni? Macierewicz przoduje we wrzutkach o sztucznych mgłach, pancernych brzozach, bombach próżniowych, itd. więc ta dywersja skierowana jest wyłącznie przeciwko sobie. Sugerujesz, że działają na zlecenie Rosji?

    pesymista napisał/a:

    przecież po okrągłym stole zostali w kraju ludzie którzy wszystko zawdzięczali byłemu systemowi i będą bronić jego resztek do końca dla dobra swojego i swoich dzieci.Jeżeli ktoś mysli że w 1989 roku upadł w Polsce komunizm i z dnia na dzień powstała demokracja to jest naprawdę naiwną ofiarą GW i TVN.Do demokracji u nas jeszcze bardzo,bardzo daleko.

    Po pierwsze, to te środowiska o których piszesz "postkomunistyczne" doprowadziły do włączenia Polski do NATO, oraz doprowadziły do wejścia do Unii Europejskiej. Paradoksem tego jest, że ta "postkomuna" więcej zrobiła dla Polski dobrego niż dotychczas cała prawica razem wzięta i wywodząca się ze Solidarności. Wziosłe hasła prawica ma tylko na transparentach. Cóż, proste chłopy z barykad zeszły i chcą rządzić krajem a efekty tych nieudolnych rządów prawicowych (PiS i PO) widzisz każdego dnia...

    2 4 Cytuj
  • 2 lis 2012

    Co do wrzutek to raczej Macierewicz je znajduje a nie wrzuca.Co do międzynarodowej komisji to dobrze władza już ma wyjście jak jej nie powołać
    http://wpolityce.pl/wydarzenia/39755-uwaga-na-horyzoncie-nowy-greps-wladzy-miedzynarodowa-komisja-bylaby-podwazaniem-autorytetu-panstwa-urocze-prawda
    Dla cierpliwych chcących pogłębić swoją wiedzę o systemie
    https://www.youtube.com/watch?v=Qu4P8Fu9tLo
    i oczywiście filmu tego nie puszcza się ze względu na drastyczne sceny a nie dlatego że czuwają nad tym ci którzy przekazali władzę?

    3 1 Cytuj
  • 2 lis 2012
    pesymista napisał/a:

    Co do wrzutek to raczej Macierewicz je znajduje a nie wrzuca.

    Macierewicz nie znajduje a wymyśla sobie...

    pesymista napisał/a:

    Co do międzynarodowej komisji to dobrze władza już ma wyjście jak jej nie powołać

    Aha i na podstawie artykułu i wypowiedzi redaktora należy uważać jakie będzie stanowisko rządu. To wybitnie ciekawy sposób wróżenia przyszłości z portali internetowych :) I chociaż nie sympatyzuję z PO to jednak mi ich żal, bo walka polityczna z takim przeciwnikiem - fantastą - jest niezwykle trudna. Z resztą polemika na tym forum wygląda z Wami całkiem podobnie. Komentujemy komentarze do hipotetycznych wydarzeń, które są odpowiedzią na felieton felietonisty :) Błazenada trwa :)

    3 4 Cytuj
  • 2 lis 2012

    Komentarz pod filmem na YT
    "Film odłożony na półki w telewizjach państw Unii Europejskiej (w tym niestety również i w Polsce) opowiada nie tylko o przeszłości, ale także o tym, jak przemilczanie sowieckich przestępstw odbiło się na teraźniejszej wizji historii w Europie.

    Państwowa rosyjska telewizja „Wiesti", przed wizytą premiera Putina na Westerplatte pokazała film „Sekrety tajnych protokołów" -- oskarżający Polskę o pakt z hitlerowskimi Niemcami. Telewizja Polska kupiła prawa do emisji filmu „The Soviet Story" w 2008 roku, do tej pory film, który zadał by kłam rosyjskiej wersji historii nie został wyemitowany. Należy zadać pytanie: DLACZEGO?"
    A ja głupi myslałem że dobrze znam historię?

    4 1 Cytuj
  • 2 lis 2012

    cyt: za rabarbarek
    30 października 2012 at 19:34 · Odpowiedz

    A nieco wczesniej w Wilnie…

    Wrzucam malo znany [ jesli wogole ktos go przywolywal na stronach ???] material z ostatniej wizyty sp. Lecha Kaczynskiego w Wilnie. Material o tyle ciekawy , ze napisany przez polonijnych dziennikarzy dla Polonii litewskiej.

    Obszerny fragment , w kilku miejscach bardzo wymowny , zmuszajacy do przemyslen i rozjasniajacy obraz tej wizyty.

    ” Panie Prezydencie !

    ………

    Zapamietamy obiad z Pania Prezydent podczs , ktorego z pewnoscia omowiliscie wiele waznych spraw , bo akurat sie nagromadzily. Zdecydowaliscie sie zjesc go w Wilnie , a nie w Pradze , dokad oboje Was zapraszal prezydent USA. Cierpliwie czekalismy pod Palacem Prezydenckim z nadzieja ” na dwa slowa do kamery” przed odlotem .

    Pamietamy , ze poprzednio prawie nigdy nam Pan tego nie odmawial, chociaz czasem pomimo oficjalnego ” nieudzielania wywiadow” przedzieralismy sie z mikrofonem przez ochroniarzy – i przystawal Pan…

    Tym razem tylko spojrzal na nas wymownie i wsiadl do samochodu , wiozacego na lotnisko , by po raz ostatni wystartowac z Wilna…

    Zapamietamy to spojrzenie …. Panie Prezydencie . ”

    Co wynika z tego tekstu – pozegnania?

    Nie tylko sp. Lech Kaczynski zrezygnowal z wizyty w Pradze , w ktorej decydowaly sie losy swiata. Rowniez Prezydent Litwy uznala nagle , ze spotkanie tego dnia [ 8 kwietnia] z prezydentem Polski jest wazniejsze niz spotkanie z przywodcami swiatowymi w Pradze.

    Pamietamy doskonale , ze wizyta w Wilnie byla dokonczeniem przerwanej wczesniej , ze wzgledu na chorobe Matki braci Kaczynskich, wizyty. Czy wiec nie mozna bylo tego spotkania zwolac w innym , dogodniejszym terminie dla obu stron , a nie w czasie niezwykle waznego spotkania w Pradze?

    Sp. Lech Kaczynski przybyl do Wilna na aproszenie strony litewskiej. Jakiego wiec argumentu uzyto wobec polskiego Prezydenta , ze zdecydowal sie porzucic plany wylotu do Pragi i udal sie do Wilna? Argumenty musialy byc naprawde necace i duzego kalibru .

    Co sie okazalo na miejscu ? Parlament Litewski uchwalil akurat tego dnia ustawe o zmianie polskich nazwisk na brzmiace z litewska. W czasie konferencji prasowej widzimy , ze sp. Lech Kaczynski nie jest w stanie ukryc swojego zawodu i niezadowolenia z przebiegu wizyty. Czyzby jego oczekiwania , plany , nadzieje, legly tego dnia w gruzach? Czy juz wtedy zdal sobie sprawe z tego , ze cel wizyty zostal przestawiony na inne tory?

    Dlaczego nie udzielil wywiadu Polonii , ktorej nigdy nie odmawial kilku cieplych slow? Kto na to nie pozwolil? O jakim spojrzeniu pisza polscy dziennikarze? Zwroccie uwage , ze w momencie , kiedy na filmie zamieszczonym pod tekstem , Lech Kaczynski schodzi po schodach do czekajacej na niego limuzyny w 1:41 minucie film przeskakuje , jakby ktos dokonal manipulacji kadrami . Spojrzenia wiec nie ma , ale jest dosc niewyjasnionych kwestii , aby zapytac po raz kolejny ” Gdzie zawieziono Prezydenta…po spotkaniu w Palacu Prezydenckim ?”

    Wilnoteka

    filmik: http://www.wilnoteka.lt/pl/video/zapamietamy-te-wizyte-panie-prezydencie
    rabarbarek
    30 października 2012 at 19:34 · Odpowiedz

    A nieco wczesniej w Wilnie…

    Wrzucam malo znany [ jesli wogole ktos go przywolywal na stronach ???] material z ostatniej wizyty sp. Lecha Kaczynskiego w Wilnie. Material o tyle ciekawy , ze napisany przez polonijnych dziennikarzy dla Polonii litewskiej.

    Obszerny fragment , w kilku miejscach bardzo wymowny , zmuszajacy do przemyslen i rozjasniajacy obraz tej wizyty.

    ” Panie Prezydencie !

    ………

    Zapamietamy obiad z Pania Prezydent podczs , ktorego z pewnoscia omowiliscie wiele waznych spraw , bo akurat sie nagromadzily. Zdecydowaliscie sie zjesc go w Wilnie , a nie w Pradze , dokad oboje Was zapraszal prezydent USA. Cierpliwie czekalismy pod Palacem Prezydenckim z nadzieja ” na dwa slowa do kamery” przed odlotem .

    Pamietamy , ze poprzednio prawie nigdy nam Pan tego nie odmawial, chociaz czasem pomimo oficjalnego ” nieudzielania wywiadow” przedzieralismy sie z mikrofonem przez ochroniarzy – i przystawal Pan…

    Tym razem tylko spojrzal na nas wymownie i wsiadl do samochodu , wiozacego na lotnisko , by po raz ostatni wystartowac z Wilna…

    Zapamietamy to spojrzenie …. Panie Prezydencie . ”

    Co wynika z tego tekstu – pozegnania?

    Nie tylko sp. Lech Kaczynski zrezygnowal z wizyty w Pradze , w ktorej decydowaly sie losy swiata. Rowniez Prezydent Litwy uznala nagle , ze spotkanie tego dnia [ 8 kwietnia] z prezydentem Polski jest wazniejsze niz spotkanie z przywodcami swiatowymi w Pradze.

    Pamietamy doskonale , ze wizyta w Wilnie byla dokonczeniem przerwanej wczesniej , ze wzgledu na chorobe Matki braci Kaczynskich, wizyty. Czy wiec nie mozna bylo tego spotkania zwolac w innym , dogodniejszym terminie dla obu stron , a nie w czasie niezwykle waznego spotkania w Pradze?

    Sp. Lech Kaczynski przybyl do Wilna na aproszenie strony litewskiej. Jakiego wiec argumentu uzyto wobec polskiego Prezydenta , ze zdecydowal sie porzucic plany wylotu do Pragi i udal sie do Wilna? Argumenty musialy byc naprawde necace i duzego kalibru .

    Co sie okazalo na miejscu ? Parlament Litewski uchwalil akurat tego dnia ustawe o zmianie polskich nazwisk na brzmiace z litewska. W czasie konferencji prasowej widzimy , ze sp. Lech Kaczynski nie jest w stanie ukryc swojego zawodu i niezadowolenia z przebiegu wizyty. Czyzby jego oczekiwania , plany , nadzieje, legly tego dnia w gruzach? Czy juz wtedy zdal sobie sprawe z tego , ze cel wizyty zostal przestawiony na inne tory?

    Dlaczego nie udzielil wywiadu Polonii , ktorej nigdy nie odmawial kilku cieplych slow? Kto na to nie pozwolil? O jakim spojrzeniu pisza polscy dziennikarze? Zwroccie uwage , ze w momencie , kiedy na filmie zamieszczonym pod tekstem , Lech Kaczynski schodzi po schodach do czekajacej na niego limuzyny w 1:41 minucie film przeskakuje , jakby ktos dokonal manipulacji kadrami . Spojrzenia wiec nie ma , ale jest dosc niewyjasnionych kwestii , aby zapytac po raz kolejny ” Gdzie zawieziono Prezydenta…po spotkaniu w Palacu Prezydenckim ?”

    Wilnoteka

    6 2 Cytuj
  • 2 lis 2012

    pesymista film do którego dałeś link jest dobry, tylko nic nowego w zasadzie nie wnosi. Każda narodowość w swojej historii ma piękne ale i niechlubne chwile, tylko teraźniejszości i przyszłości nie można oceniać poprzez historię bo byłoby to mocno krzywdzące. Polacy też mają powody do "zapadnięcia się pod ziemię", chociazby mordem na 300 żydach spalonych żywcem w Jedwabnem i wielu, wielu innych czynach o których umyślnie nie wspominam bo osobiście wstyd mi kiedy o tym pomyślę. Nawet kościół przez setki lat dopuszczał się mordu na całych narodach w ramach walki z poganami. I co? Gdyby przez taki pryzmat dostrzegać świat to w najbliższą niedzielę powinniśmy spalić wszystkie kościoły a katolików, tudzież księży przepędzić z Polski.

    otwórz_oczy i czego ma dowodzić to co napisałeś lub/i wkleiłeś? Dorabiasz jakąś ideologię do tego, że w 1:43 minucie na filmie Lech Kaczyński zrobił jakiś grymas który w niewyjaśnionych okolicznościach znikł z filmu? Tworzysz mity... winszuje zdolności! Napisz książkę, bestseller przebije samego Harry Pottera...

    5 6 Cytuj
  • 2 lis 2012

    Porównywanie faszyzmu i komunizmu z Jedwabnem powoduje że nie mamy o czym dyskutować.Film dowodzi że Rosji nikt nie podskoczył i nie podskoczy i że te zbrodnicze ideologie mają ze sobą wiele wspólnego i że historia nikogo niczego nie nauczyła .Nie wiem co czytasz drogi Czytelniku ale na tym poziomie raczej nie mam zamiaru dyskutować.Dostałbyś plusa za odwagę gdybyś mówił o spaleniu zamiast kościołów np.Koranu.Walka z Kościołem jest teraz cool i nie wymaga żadnej odwagi.Idę o zakład że nie obejrzałeś całego filmu tak jak i nie przeczytałeś zbyt wielu książek jak większość obecnej nowoczesnej ynteligencji.

    4 2 Cytuj
  • 2 lis 2012

    pesymista cieszę się, że przeczytałeś wiele książek i inteligencją przerastasz mnie o dwie klasy :) To pokrzepiające, że nasze podatki w Twoim przypadku nie poszły na marne :)

    3 6 Cytuj
  • 2 lis 2012

    @czytelnik
    gdybyś był rzetelnym czytelnikiem to poczytałbyś więcej i głębiej ... wtedy może coś byś zrozumiał.

    No, ale jeśli jesteś fanem Harrego Pottera to nie mamy o czym dyskutować - nie te światy.

    10 1 Cytuj
  • 2 lis 2012

    Mimo że podałem wcześniej odnośnik do filmu podaję kilka wypowiedzi na jego temat
    https://www.youtube.com/watch?v=15xKeKf3fwA
    Aktualny na czas refleksji w tych dniach.

    1 3 Cytuj
  • 2 lis 2012

    Widzę, że zebraliście posiłki aby zaatakować = czytelnika =
    Nie wiem co mam już wam poradzić, wcześniej zalecałem Xanax , ale widzę , że nie podziałało,
    No to może jakaś nowa katastrofa, pewnie się doczekacie bo waszym paliwem jest wrodzona nieufność i podejrzliwość.
    Wcześniej, na innych blogach występowaliście jako obrońcy katolicyzmu,
    zastanawiam się komu z takimi "katolikami" jest po drodze, bo wasze zachowanie z nauką Chrystusa ma tyle wspólnego, Buddy z chrześcijaństwem.

    1 6 Cytuj
  • 2 lis 2012

    A co niechrześcijańskiego jest w dociekaniu prawdy?Dlaczego pomijać pewne fakty z historii?
    To też pewnie chore wymysły oszołomów spod znaku PiS?
    https://www.youtube.com/watch?v=aYEMfYE86jk&feature=plcp

    4 2 Cytuj
  • 2 lis 2012

    Daj mi przykład nauki Chrystusowej w której Ten rozlicza i szkaluje bliźnich, lży ich i nienawidzi.
    A ja dam ci przykład czegoś odwrotnego:
    miłości
    braterstwa
    odpuszczenia win, naszym winowajcom,
    i nie wodzenia na pokuszenie
    To jest w 95 % logika i sens chrześcijaństwa.

    2 6 Cytuj
  • 2 lis 2012

    Jako chrześcijanin mam zapomnieć o zbrodniach?Czyli sądy,więzienia to niechrześcijańskie?Ciekawa logika,to jakiś najnowszy testament wyznawców Palikota czy forma obrony przypartego do ściany?Prawda Was wyzwoli a Ty chcesz ograniczać innym dążenie do prawdy?Wiem że fakty te są niewygodne dla nowocześnie myslących europejczyków.

    5 2 Cytuj
  • 2 lis 2012

    drogi " czytelniku", przyjmij, że jak nie sztuczna mgła, hel, brzoza, trotyl, nitrogliceryna, to wymyślą co innego. Oni wiedzą, że był zamach, brak im dowodów, to je produkują, wiedzą, że Tusk i Komoruski go zorganizowali. Zostaw ich w tej okołosmoleńskiej mgle. Oni nie mogą bez podejrzeń żyć, a zaszli tak daleko, że się nie cofną i do błędu nie przyznają. Musimy z nimi żyć. W naszym powiecie, Podkarpaciu i Małopolsce są w większości. Szkoda czasu na dyskusję. Nigdy ich nie przekonamy, a świat jest piękny i życie ucieka.

    1 10 Cytuj
  • 2 lis 2012
    pesymista napisał/a:

    Jako chrześcijanin mam zapomnieć o zbrodniach?Czyli sądy,więzienia to niechrześcijańskie?Ciekawa logika,to jakiś najnowszy testament wyznawców Palikota czy forma obrony przypartego do ściany?Prawda Was wyzwoli a Ty chcesz ograniczać innym dążenie do prawdy?Wiem że fakty te są niewygodne dla nowocześnie myślących europejczyków.

    Przypomnij sobie pierwszych chrześcijan, ginęli jak much, nikt z nich się nie skarżył a śmierć brata, wzmacniała w nich wiarę.
    Ty chcesz być takim nienawidzącym katolikiem, takim albo myślicie tak jak ja albo won z mojego podwórka czyt. kraju, kościoła.
    Ty reprezentujesz najnowszy polski nurt kościelny, -nienawidzieć z miłości, taki Nowy Judasz z Torunia
    Powiedziałbym satanizm katolicki.

    1 6 Cytuj
  • 2 lis 2012
    otwórz_oczy napisał/a:

    gdybyś był rzetelnym czytelnikiem to poczytałbyś więcej i głębiej ... wtedy może coś byś zrozumiał.

    W takim razie wytłumacz mi i pozwól zrozumieć. Odsyłanie do materiałów prasowych z dopiskiem "doczytaj sobie" jak dla mnie nie jest żadnym argumentem w dyskusji. Trochę się wysil jeśli tego wysiłku wymagasz od adwersarza...

    pesymista napisał/a:

    Jako chrześcijanin mam zapomnieć o zbrodniach?Czyli sądy,więzienia to niechrześcijańskie?Ciekawa logika,to jakiś najnowszy testament wyznawców Palikota czy forma obrony przypartego do ściany?Prawda Was wyzwoli a Ty chcesz ograniczać innym dążenie do prawdy?Wiem że fakty te są niewygodne dla nowocześnie myslących europejczyków.

    A kto każe zapominać o historii? Ja zawsze twierdzę, że należy bardzo dobrze o tej historii pamiętać i ją pielęgnować. Ale należy ją pamiętać a nie używać jej do budowania linii politycznej w bieżących wydarzeniach. Taki model postępowania to zwykły szantaż emocjonalny i gra ludzkimi emocjami, kiedy demony przeszłości często są jeszcze bardzo żywe. Najłatwiejsze narzędzie... wręcz szatańskie. I Ty masz tupet twierdzić, że prawda wyzwala jeśli w działaniu dochodzenie do niej jest umyślnie podsycane strachem, przerażeniem i nienawiścią do bliźniego - kimkolwiek jest? To świadczy tylko o Twoim zakłamaniu...

    2 4 Cytuj
  • 2 lis 2012

    Atmosfera w temacie zrobiła się gęsta, dlatego na poprawę humoru... kawał :)

    [cytat]Ojciec miał dwóch synów: optymistę i pesymistę. Postanowił kupić im prezenty. Pesymiście kupił piłkę, samochodzik i klocki "LEGO". Optymiście zaś kupił kupę świeżego, końskiego łajna. Chciał sprawdzić ich reakcję na otrzymane prezenty. Zamknął ich w oddzielnych pokojach i wręczył je synom. Poszedł sprawdzić co u pesymisty...

    Wchodzi do pokoju, a pesymista mówi: "Tato, coś ty mi za szmelc kupił!!! Klocki się nie układają, piłka się nie odbija, a samochodzik nie jeździ!" Ojciec machnął ręką i poszedł sprawdzić co u optymisty. Wchodzi do pokoju, a optymista z uśmiechem na twarzy rozgrzebuje łajno, rozrzucając je we wszystkie strony krzycząc: "Tato, ten koń musi tu gdzieś być!"[/cytat]

    6 Cytuj
  • 2 lis 2012

    Cytat"...... umyślnie podsycane strachem, przerażeniem i nienawiścią do bliźniego - kimkolwiek jest? To świadczy tylko o Twoim zakłamaniu"
    Wybacz ale komuniści a zwłaszcza oficerowie NKWD czy KGB nie należą do moich bliźnich,może do Twoich?Ciekawe rozumowanie,jako katolik powinienem zapomnieć zbrodnie nawet wiem skąd sie to bierze.Nikt nie lubi aby przypominać mu że jego przodkowie czy on sam delikatnie mówiąc zachowali się w przeszłości niegodnie a mając na uwadze ilu partia miała członków ilu służyło w SB i innych formacjach czy było TW to wychodzą tysiące jak nie miliony powiązanych z byłym systemem sierot po Stalinie.
    Kolejny filmik i bardzo ciekawy toast o którym kazano zapomnieć (wiem że nikomu nie będzie chciało oglądać się całości ,toast zaczyna się w 28 minucie filmu)Guru większości tu piszących,największy autorytet itd.

    4 2 Cytuj
  • 2 lis 2012
    4 2 Cytuj
  • 2 lis 2012

    [cytat=pesymista]Zapomniałem podać link

    Zacznij chodzić do kościołów zakonnych to może wiara w ciebie wstąpi,
    spłynie z ciebie nienawiść
    i staniesz się wolnym człowiekiem, bo obecnie jesteś przesiąknięty zemstą, rewanżyzmem i nie spełnionymi sympatiami politycznymi.
    Uwolnij się od propagandy i manipulowania tobą, kościoły plebańskie w tym ci jednak nie pomogą.

    1 8 Cytuj
  • 2 lis 2012

    Co Ty tak uczepiłeś się tego kościoła?Czy masz jakąś obsesję na tym punkcie?
    Mam powody sądzić że nie chodzisz ani do plebańskich ani do zakonnych a dla osoby niewierzącej powinno być Ci obojętna moja religia,Ja akurat o Ciebie sie nie martwię a widzę że podrzucone materiały troszeczkę wyprowadziły z równowagi ,chciałoby się zapomnieć?
    To za jaki rząd wznosimy toast?

    6 2 Cytuj
  • 2 lis 2012

    Myślisz, że te twoje pierdoły ktoś czyta, ja na pewno nie, masz moje luźne zdanie i nie mam zamiaru z tobą polemizować, bo nie ma o czym.
    Zaś co do kościoła, uczepiłem się bo strasznie wygląda zestawienie Ciebie religią, z kościołem nie, bo oni tak samo smędzą o tym Smoleńsku jak ty, stąd moja niechęć do tej instytucji narasta i obawiam sie , że nie jestem w tym odosobniony.
    Za jaki rząd wznoszę toast:
    aby Ci poprawić humor przed snem, abyś spał smacznie i nie śnił o Smoleńsku mój toast jest za rząd Maciarewicza z ministrem finansów Kaczyńskim, Ministrem spraw zagranicznych Fotygą i ministrem sprawiedliwości Kurskim, integracji europejskiej Błaszczak a zdrowia Hofman.
    Miłych snów.

    1 8 Cytuj

Odpowiedz