Forum » Społeczeństwo

Smoleńsk - zamach czy katastrofa?

  • Andrzej 20 wrz 2016

    A ja pytam, gdzie jest wrak? Gdzie są czarne skrzynki? Czy szanowna komisja ustaliła już, jak je odzyskać? Bo póki co, nie jest to komisja do badania katastrofy smoleńskiej, tylko komisja do badania poprzedniej komisji ds. katastrofy smoleńskiej.

    9 1 Cytuj
  • 21 wrz 2016
    Endrju napisał/a:

    Co ty piszesz człowieku? Kogo obchodzą jakieś komisje śledcze ds. katastrofy smoleńskiej? A co niby one wyjaśnią? Kogo obchodzi, co robił Wałęsa w latach 70? Ja wtedy w pieluchy stałem. Liczy się to, że ani skrzynek ani wraku nie ma, a ja żyję w wolnym kraju a w podręcznikach Wałęsa dalej jest przywódcą Solidarności i tym, który przyczynił się do obalenia komunizmu.

    Samot się rozbił, bo lądowali na jakimś archaicznym lotnisku a piloci nie mieli jaj, żeby powiedzieć nie, ponieważ warunki na to nie pozwalały. Ten od Jaka (afair z dziennikarzami) też chojrak. Też powinien za to beknąć.

    Kto w ogóle wymyślił jakieś stare, kiepsko wyposażone lotnisko na pipidówce? Pomysłodawca powinien w pierdlu siedzieć (chyba, że sam też leciał).

    No właśnie - w pieluchy wtedy srałeś. Kogo obchodzi co robił Bolek w latach 70? Obchodzi wielu ludzi.
    Można zrobić jedną rzecz dobrze, ale to nie znaczy że jest się dobrym. O człowieku świadczy całe jego życie.

    Żyjesz w wolnym kraju? Na prawdę? To czemu UE dyktuje ile polski rolnik może wyprodukować mleka i ile polska cukrownia może wyprodukować cukru? Czemu UE narzuca nam swoje prawa i czemu komisja wenecka nam mówi co mamy robić?

    "w podręcznikach Wałęsa dalej jest przywódcą Solidarności i tym, który przyczynił się do obalenia komunizmu." - no tak, podręczniki to absolutna podstawa wiedzy i nie ma mowy, żeby w nich były kłamstwa. Komunizm upadł, ale na cztery łapy i ma się dobrze.

    Dla twojej wiadomości - organizatorem lotu była kancelaria premiera RP Donalda T.

    6 13 Cytuj
  • Andrzej 22 wrz 2016

    Tak, żyję w wolnym kraju. Jak kogoś obchodzi, co robił Bolek w 70 latach - jego/jej sprawa, ja, podobnie jak i większość ludzi mamy to gdzieś. Komunizmu już nie ma, więc nie może się mieć dobrze. Co innego, byłe komuchy.

    Jak kancelaria premiera zorganizowała lot i kazała Lechowi lecieć i lądować we mgle, to niech winnych do pierdla wsadzą.

    4 4 Cytuj
  • 22 wrz 2016

    Nie no, przeciez od poczatku jasne ze winien jest zdrajca Tusek, zostal nawet obsciskiwal sie z Putienem a prawdziwy bohater i patrijota Maciar uciekl spod Smolenska.Tak to Tusek zalatwil konkurenta i bedzie startowal na prezydenta.To teraz nazi-bandit do roboty,,,,

    3 2 Cytuj
  • 22 wrz 2016

    Za naszego życia prawdy się nie dowiemy jak tam było naprawdę. Niestety.

    Podobnie jak śmierć generała Sikorskiego w Gibraltarze w 1943 roku, do dzisiaj tamte okoliczności nie zostały dokładnie wyjaśnione i jest już na to za późno. Tak samo jak w przypadku Smoleńska- czas powoli będzie zacierał ślady i działał na niekorzyść. Niektóre rzeczy przez błędy i zaniechania poprzedniego rządu przepadły już bezpowrotnie.

    3 4 Cytuj
  • 22 wrz 2016

    Kaczynski postanowil wykorzystac tragedie do wlasnych celow, walki politycznej.Gdyby nie ciagle macenie byc moze latwiej byloby o obiektywizm. W tych czasach zabojstwo prezydenta to nonsens w mysl ktorego paru ukrainskich politykow powinno juz wachac kwiatki.
    A sprowadzenie wraku - coz pisalem niedawno ze ciagle placimy cene za rozpad ZSRR, nawet koszt gazu to wkalkulowali,,,,

    6 2 Cytuj
  • 22 wrz 2016
    Endrju napisał/a:

    Co ty piszesz człowieku? Kogo obchodzą jakieś komisje śledcze ds. katastrofy smoleńskiej? A co niby one wyjaśnią? Kogo obchodzi, co robił Wałęsa w latach 70? Ja wtedy w pieluchy stałem. Liczy się to, że ani skrzynek ani wraku nie ma, a ja żyję w wolnym kraju a w podręcznikach Wałęsa dalej jest przywódcą Solidarności i tym, który przyczynił się do obalenia komunizmu.

    Samot się rozbił, bo lądowali na jakimś archaicznym lotnisku a piloci nie mieli jaj, żeby powiedzieć nie, ponieważ warunki na to nie pozwalały. Ten od Jaka (afair z dziennikarzami) też chojrak. Też powinien za to beknąć.

    Kto w ogóle wymyślił jakieś stare, kiepsko wyposażone lotnisko na pipidówce? Pomysłodawca powinien w pierdlu siedzieć (chyba, że sam też leciał).

    O widzę kolejny ekspert się znalazł. Pewnie jeszcze byłeś w ciągu 24 godzin po zdarzeniu na miejscu.
    Internetowych fachowców od katastrof lotniczych widzę dostatek..

    3 6 Cytuj
  • Andrzej 22 wrz 2016

    Ba, ja widziałem, jak lądowali. Weź przestań snuć teorie spiskowe, za dużo Hansa Christiana Andersena czytasz.

    Pewnie powiesz, że mgły nie było, a lotnisko spełnia wysokie światowe standardy. No i oczywiście, piloci to sama elita była.

    4 2 Cytuj
  • 22 wrz 2016
    Konto usunięte napisał/a:

    Bono- mi nikt nie płaci, w przeciwieństwie do Ciebie myślę samodzielnie, czytam różne źródła a nie "połykam" jak głupi pelikan wszystkiego co powiedzą "jedyne słuszne media".

    Coś słabo u Ciebie z czytaniem, napisałem, że samolot na 20-30 metrach zaczął się podnosić w górę i wtedy wystąpiły dwa wybuchy- pierwsze skrzydło, ale widząc, że samolot ma jeszcze jakąś lotność wysadzili kadłub aby nikt nie przeżył i nie było co zbierać. Proste, ale dla samodzielnie myślących czyli nie dla "większości" jak to określiłeś w poprzednich postach. Zapewniam Cię, myślenie nie boli.

    1 3 Cytuj
  • 22 wrz 2016
    BastaRasta napisał/a:

    Zdumiewa mnie cały czas jedno! Dlaczego tak bardzo "komuś" przeszkadza że ktoś walczy o prawdę?!!! Ludzie ogarnijcie się!! Gdyby ktokolwiek z Was stracił kogoś bliskiego w okolicznościach w okół których byłoby tak wiele nie domówień, chaosu, a nowo wychodzące fakty potwierdzałyby Wasze wątpliwości... czy nie chcielibyście poznać prawdy za wszelką cenę!!!?
    Chowając bliskich do grobu każdy z nas chciałby żeby w trumnie leżała osoba "X" a nie mieszanka osób "X,Y,Z" ... czemu ma koś odpuścić walkę skoro jest tak wiele zaniedbań w tak ważnych sprawach, gdzie koronerzy popełniają w "błędy" w identyfikacji zwłok? A potem ie potrafią tego wyjaśnić? ... Odwiedzając grób chciałbym byc pewny że odwiedzam "babcie, dziadka, mamę, tatę, brata czy siostrę" a nie szybko zlepione ciało na potrzeby mediów. Mówicie o szacunku , żeby zostawić juz ten temat i dać odejść zmarłym , że to ich nie wskrzesi. Ale czym jest szacunek ? .... walką o prawdę kiedy wszyscy w okół sa przeciwko Tobie czy poddanie się i przyznanie prawdy którą za wszelka cenę wciska Ci zupełnie obca osoba> Zastanówcie sie nad tym dogłębnie. Jesteście ślepi głusi bo widzicie tylko to co chcecie!!! Media nie powiedza Wam prawdy ... trzeba mieć własny rozum i sumienie.!!!!!!!!

    jaka prawde???? prawda dawno jest poznana.Błąd pilota to jedyna prawda

    8 3 Cytuj
  • 22 wrz 2016

    Każdy kto uważa,że był to zamach powinien trafić przed komisję śledczą.W komisji powinni zasiąść psychiatrzy i psycholodzy....

    12 3 Cytuj
  • 22 wrz 2016

    To rozumie kazdy Polak oprocz fanow Jaroslawa. Prawda i powinna byc dawno kropka. A PiS kropki postawic nie chce i od tego momentu zaczelo sie "uzycie" katastrofy na potrzeby PiS,,,

    8 2 Cytuj
  • 25 wrz 2016
    kapturek28 napisał/a:

    Każdy kto uważa,że był to zamach powinien trafić przed komisję śledczą.W komisji powinni zasiąść psychiatrzy i psycholodzy....

    Nie wiem jakim prawem zabraniasz ludziom sądzić sobie co chcą o tym zdarzeniu? Czy to był zamach czy zderzenia z UFO.
    Mamy chyba wolny kraj a wy bronicie demokracji ? To dlaczego nie mogę sobie uważać że to był zamach ? Tym bardziej że to śledztwo jest spartaczone na każdej linii

    4 3 Cytuj
  • 25 wrz 2016

    Uwazac sobie mozna na wlasny uzytek.Problem zaczyna sie gdy innych Polakow probuje sie "uswiadamiac" na siłę,,,,

    6 3 Cytuj
  • 25 wrz 2016
    prywatnie napisał/a:

    Uwazac sobie mozna na wlasny uzytek.Problem zaczyna sie gdy innych Polakow probuje sie "uswiadamiac" na siłę,,,,

    Na siłę ? Gdzie tu ktoś kogoś na siłę uświadamia? Jaką siłę ? Są jakieś kary przewidziane ? Paragraf?
    Może tak jest w twoich rojeniach ?

    3 7 Cytuj
  • 25 wrz 2016

    W rojeniach Maciara a moze nawet minister edukacji?

    6 3 Cytuj
  • 26 wrz 2016
    5 2 Cytuj
  • 14 paź 2016

    Szacunek do zmarlych i ich rodzin - czy w tej walce politycznej i propagandzie ten szacunek jeszcze istnieje?
    http://fakty.interia.pl/raporty/raport-lech-kaczynski-nie-zyje/aktualnosci/news-rybicka-chce-cofniecia-decyzji-o-ekshumacji-ciala-meza-apel-,nId,2290890

    4 2 Cytuj
  • 15 paź 2016
    prywatnie napisał/a:

    Uwaga,wazna rzecz MON przyznalo ze zgineli a nie polegli?

    http://fakty.interia.pl/polska/news-apel-smolenski-mon-zmienia-zdanie-ws-poleglych,nId,2280857

    Dla rodzin i bliskich to potężna różnica.

    2 5 Cytuj
  • Andrzej 15 paź 2016
    krowka123 napisał/a:

    Dla rodzin i bliskich to potężna różnica.

    Zależy, czy piszesz o rodzinach bliskich katastrofy smoleńskiej, czy rodzinach bliskich np. powstańców warszawskich.

    A i dla Narodu to potężna różnica.

    5 3 Cytuj
  • 18 paź 2016

    Skopiowane z sieci:

    "Ląduj, dziadu. Tam czekają. I nadzieję wielką mają, Że przybędę z mym orszakiem. Lecim prosto. Znanym szlakiem. Ani w lewo, ani w prawo. Tylko prosto lecim żwawo. Bez gadania tam lecimy. Wszystkie stacje zadziwimy. Będą zdjęcia i kamery. Będą ważne oficery. Mnóstwo ludzi mnie powita. Tam lecimy. No, i kwita! Furda mgiełki. Wiatry furda. Leć, bo znowu będzie burda. Wiesz, jak było. Pilnuj się. Bo się może skończyć źle. Nic tu nie masz do gadania. Słuchaj, błaźnie, mego... zdania. Lądujemy. O, lotnisko! Zaraz będzie widowisko! Dzwoni sobie brat do brata: Niech ten lot cię nie przytłacza! Ląduj bracie, ląduj proszę! Bo ja żarty z nas źle znoszę Świat się śmieje i Europa Ja od tego mam już kota! Wydaj rozkaz: każ im siadać Bo pilotów zacznę wsadzać! Co Ty mówisz? …Jaka mgła? To na pewno ruskich gra! Ląduj Lechu…ląduj, no! Halo? Halo? Jest tam kto…?"

    6 2 Cytuj
  • 18 paź 2016

    sorry, tylko to uporządkowałem:

    "Ląduj, dziadu. Tam czekają.
    I nadzieję wielką mają,
    Że przybędę z mym orszakiem.
    Lecim prosto. Znanym szlakiem.

    Ani w lewo, ani w prawo.
    Tylko prosto lecim żwawo.
    Bez gadania tam lecimy.
    Wszystkie stacje zadziwimy.

    Będą zdjęcia i kamery.
    Będą ważne oficery.
    Mnóstwo ludzi mnie powita.
    Tam lecimy. No, i kwita!

    Furda mgiełki. Wiatry furda.
    Leć, bo znowu będzie burda.
    Wiesz, jak było. Pilnuj się.
    Bo się może skończyć źle.

    Nic tu nie masz do gadania.
    Słuchaj, błaźnie, mego... zdania.
    Lądujemy. O, lotnisko!
    Zaraz będzie widowisko!

    Dzwoni sobie brat do brata:
    Niech ten lot cię nie przytłacza!
    Ląduj bracie, ląduj proszę!
    Bo ja żarty z nas źle znoszę

    Świat się śmieje i Europa
    Ja od tego mam już kota!
    Wydaj rozkaz: każ im siadać
    Bo pilotów zacznę wsadzać!

    Co Ty mówisz? …Jaka mgła?
    To na pewno ruskich gra!
    Ląduj Lechu…ląduj, no!
    Halo? Halo? Jest tam kto…?"

    8 2 Cytuj
  • 18 paź 2016

    Spoko;)
    Szkolny wierszyk sie zrobil. Gdyby tylko nie te pare nie do konca cenzuralnych slowek :-dd

    6 2 Cytuj

Odpowiedz