Forum » Społeczeństwo

Smoleńsk - zamach czy katastrofa?

  • 11 lis 2012

    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=PHQGpN44j08

    Żakowski i Sikorski mówią że to zamach

    53 1 Cytuj
  • Def Ibrylator 12 lis 2012

    [quote=jasmin]def ibrylator;;napisał;;w takim razie o co walczycie;;dlaczego zadajesz niemądre pytanie i komu?Dalej piszesz;;i co zrobicie z potencjalnymi dowodami zamachu;;[a pewnie porwiemy się za kosy i widły]A TYco zrobisz?bo waleczny to ty jesteś że hoho.[/quote]

    Nie wiem co zrobię, gdy okaże się, że to zamach, ale na pewno wiem, czego nie robię teraz - nie panikuję, myślę rozważnie i z dystansem. Analizuję a nie rzucam oszczerstwa.

    Dlaczego pytam "o co wlaczycie" ? Bo wydaje mi się, że pogubiliście priorytety w sprawie Smoleńska.

    3 50 Cytuj
  • 12 lis 2012

    def ibrylator .Mnie tylko dziwi,dlaczego Polak mówi do Polaka;;wydaje mi się że pogubiliście priorytety,co zrobicie,o co walczycie;;Myślisz że tylko ty,na tym forum jesteś patriota,reszta to kto?Ta reszta nie kocha Ojczyzny?

    48 1 Cytuj
  • Def Ibrylator 12 lis 2012
    jasmin napisał/a:

    Myślisz że tylko ty,na tym forum jesteś patriota,reszta to kto?Ta reszta nie kocha Ojczyzny?

    A jak mam mówić, jeśli stworzyliście zupełnie odrębną formę, z którą takim ludziom jak ja trudno jest iść w jednym szeregu ? Ja już powiedziałem kim jest dla mnie Patriota. To człowiek, który szuka wspólnego języka, łączy a nie dzieli, doszukuje się prawdy poprzez wartościową analizę, poszukuje odpowiedz nawet u własnych wrogów. Stara się przekonać do własnej racji mową a nie pięścią. Teraz sam sobie odpowiedz kim jesteś. Ja Cię nie oceniam. Ja mogę ocenić samego siebie i wiem, że Patriotą jestem.

    6 49 Cytuj
  • 12 lis 2012

    Odmienne poglądy nie czynią nikogo lepszym czy gorszym patriotą. Niestety daliście się wkręcić przez polityków w tę jałową gadkę i licytacjom patriotyzmu :)

    Patriotą jest każdy z nas, bez względu czy z lewej czy z prawej. Bez względu czy katolik, czy ateista. Bez względu czy bogaty, czy biedny. Bez względu czy czarny, czy biały. Bez względu czy wysoki, czy niski. Każdy codziennymi obowiązkami wobec swojej rodziny spełnia tym samym obowiązek wobec Ojczyzny :) Czy należy się licytować kto większym?

    Czy patriotą może być człowiek który ucieka przed wrogiem do innego kraju, ale całym swoim sercem tęskni za ziemią swoich przodków i rodziną którą zostawił? Oczywiście, to też patriota!

    Patriotą nie jest zaś ten, który innym kwestionuje i odmawia patriotyzmu. To zwykły głupiec...

    7 48 Cytuj
  • 12 lis 2012

    def ibrylator;;Jak widzisz nie wypowiadam się na temat katastrofy,ponieważ zostawiam to mądrzejszym.Dla mnieto dziwne że ty robisz dokładnie to samo co ludzie których nienawidzisz.Ty wcale nie łączysz,ty dzielisz na lepszych i gorszych.Kim ja jestem,,każdy sam dla siebie jest zagadką i taką zagadką jest dla drugiego człowieka.koniec,pozdrawiam.

    47 1 Cytuj
  • Def Ibrylator 12 lis 2012
    jasmin napisał/a:

    def ibrylator;;Jak widzisz nie wypowiadam się na temat katastrofy,ponieważ zostawiam to mądrzejszym.Dla mnieto dziwne że ty robisz dokładnie to samo co ludzie których nienawidzisz.Ty wcale nie łączysz,ty dzielisz na lepszych i gorszych.Kim ja jestem,,każdy sam dla siebie jest zagadką i taką zagadką jest dla drugiego człowieka.koniec,pozdrawiam.

    A więc uważasz, że dzielę i robię to samo co moi "przeciwnicy", bo wypowiadam się głośno o tym co myślę na ten temat ? W takim razie każda krytyka będzie brana przez Ciebie jako próba dzielenia. Idąc dalej, zapewne nie będę mógł krytykować nikogo i niczego.

    Ja również nie wypowiadam się na temat samej katastrofy (a jeśli już się wypowiadam, to zawsze podkreślam, że się nie znam i specjalistą nie jestem). Jedyne co robie, to staram się uzmysłowić ludziom, że sprawa Smoleńska musi iść w międzynarodowe ręce pod okiem ponadpartyjnej polskiej komisji, bo my sobie sami rady nie damy.

    A jeśli nadal uważasz, że zaczynam mówić językiem nienawiści - może i mi podświadomie zaczyna mi się udzielać smoleńska klątwa.

    1 48 Cytuj
  • 12 lis 2012

    [quote=czytelnik]Za wojnę są od­po­wie­dzial­ni nie tyl­ko ci, którzy ją bez­pośred­nio wy­wołują, ale również ci, którzy nie czy­nią wszys­tkiego co leży w ich mo­cy, aby jej przeszkodzić.

    [ Jan Paweł II ][/quote]

    czytelnik;;i ty to właśnie robisz,piszesz swoje posty tylko i wyłącznie językiem miłości??A wez chłopie się opamiętaj,bo żal że zaśmiecasz to forum

    47 2 Cytuj
  • 12 lis 2012
    jasmin napisał/a:

    czytelnik;;i ty to właśnie robisz,piszesz swoje posty tylko i wyłącznie językiem miłości??A wez chłopie się opamiętaj,bo żal że zaśmiecasz to forum

    O język miłości to mnie nie posądzaj. Zdecydowanie bardziej cenię sobie konstruktywną wymianę zdań :) Możesz to nazwać nawet "zaśmiecaniem" - kwetia semantyki :)

    2 48 Cytuj
  • Def Ibrylator 13 lis 2012

    To co, dojdziemy wszyscy do wspólnego porozumienia ? Pomimo naszych różnic ? Wszyscy się zgodzimy, że musimy dążyć do prawdy ale jednocześnie zachować spokój, szacunek do ludzi i starać się wspólnie działać, łączyć fakty i konstruktywnie dyskutować ? Nie peplać na lewo i prawo, że to zamach, a z drugiej strony nie spychać na bok kogoś, bo jest z innej parti niż ja ? Chyba warto by było ustalić sobie symboliczne wspólne cele.

    2 43 Cytuj
  • 13 lis 2012

    To nie był zamach tylko....wymach:):) pozdrawiam wszystkich wytrwałych i nieustępliwych w tym wątku

    7 49 Cytuj
  • 13 lis 2012

    Ano muza, ano :) Chłopcom jakby zmiękła rurka...

    3 50 Cytuj
  • 15 lis 2012

    Język miłości jakoś w wykonaniu Niesiołowskiego nie dziwi?
    http://wpolityce.pl/wydarzenia/40230-wyplaj-pisowcu-czyli-przyjazne-otwarte-spotkanie-z-poslem-stefanem-niesiolowskim-w-salonie-toyoty
    a w jakim celu gość przyszedł na spotkanie tego raczej nie wiemy.
    http://wpolityce.pl/artykuly/40653-incydent-na-spotkaniu-z-poslem-macierewiczem-polityczna-prowokacja-zadajacy-pytanie-sklamal-ze-nie-ma-sympatii-politycznych
    Trochę obiektywizmu nie zaszkodzi.
    Co do wątku o stężeniu podejrzewam że i prokuratorzy mieliby z tym kłopot.Nasuwa się pytanie ,jeżeli to wymysł chorych z nienawiści PiSowców to po co te dalsze badania,po co konferencjaprokuratorów,po co Hajdarowicz zrywał rzecznika drugiej w nocy( ciekawy przykład na niezależność i obiektywizm mediów,przy takich mediach afera Watergate w USA na pewno nie wyszłaby na jaw nie mówiąc o aktualnych sensacjach,że oni nie szkolą się u Olejnik czy Lisa?)
    Anodina wyjaśniła wszystko i amen.
    Pytanie tylko-gdyby Putin chciał "wysadzić " z siodła Tuska to przyzna się że niedbalstwo obu stron doprowadziło do tragedii,Tusk poleci i nawet Angela go nie będzie bronić a Putinowi gó...no zrobią jak za poprzednie kwiatki.Polski rząd po raz kolejny zależy od Moskwy,sami do tego doprowadzili.

    38 1 Cytuj
  • 15 lis 2012

    pesymista Niesiołowski to jeden z tych polityków za których niestety trzeba się wstydzić. Ja mam tylko nadzieję - jak przy każdych wyborach, że takich polityków w sejmie nie będzie, bo zwykły chłop w chlewie ma znacznie kulturalniejszy język niż Niesiołowski.

    A co do "gościa". No faktycznie, niebywała linia obrony :) Jakie to ma znaczenie w jakim celu przyszedł? Wypowiadał się niekulturalnie, zachowywał się niegrzecznie, obrażał kogoś? Nie, wyraził tylko swoją opinię i oczekiwał odpowiedzi na zadane pytanie. Natomiast jak został potraktowany na filmie widać dokładnie. Niestety tak się z "tym" środowiskiem dyskutuje. Przy takim nastawieniu nie ma żadnej płaszczyzny polemiki...

    5 40 Cytuj
  • 16 lis 2012

    W odpowiedzi do pytania w temacie: to tragedia przerobiona na komedie!!!

    2 35 Cytuj
  • ania 17 lis 2012

    Dobra, załóżmy że to zamach. Sama nie wiem, nie ogarniam i nie próbuje. I co dalej? Czy ktoś ma jakiś pomysł? Pogrozimy Rosji paluszkiem? Czy wojna? Nasza armia przeciwko ich armii. Nasza broń przeciw ich broni? Nasze mięso przeciw ich ropie? Nie oszukujmy się, jesteśmy dla nich nikim. Nie mamy nic. No, może poza krzykliwymi jadaczkami i przeświadczeniem, że Polska jest mesjaszem europy no i ta narodową martyrologia. Są rzeczy o których lepiej nie wiedzieć i zapobiegać im na przyszłość. No chyba, że macie inne pomysły jak przywołać rosję do porządku?

    4 30 Cytuj
  • 18 lis 2012

    Poseł Jabłko dołącza do podpalania Polski, ostatnio sie po Pcimiu plątal, gdzie koleżków upycha, pisowski NEPOTYZM i UKŁAD w Pcimiu. może na zebraniu omówią. warto naśladowac. Od PiS-u z daleka. Takiego nepotyzmu i kumoterstwa, jakie stworzył PiS w Pcimiu jeszcze nie było.

    2 32 Cytuj
  • Def Ibrylator 18 lis 2012

    Na drugim Tupolewie również znaleziono ślady trotylu. Komentarz ?

    1 31 Cytuj
  • 18 lis 2012

    Przecież na Tupolewie który uległ katastrofie nie było śladów żadnego trotylu tyl;ko cząstki wysokoenergetyczne czy szminka natomiast te same przyrządy na drugim Tupolewie pokazały trotyl i inne materiały wybuchowe.To są już normalne jaja jak prokuratura potrafi żonglować faktami aby bronić ustalonego scenariusza.
    Żeby była jasność nie wierzę w zamach ale nie dam sobie robić wody z mózgu ani jednym ani drugim.

    1 31 Cytuj
  • 18 lis 2012

    idąc tokiem rozumowania pana prokuratora wszystko posiada cząstki wysokoenergetyczne bo urządzenia te reagują na perfumy, kremy, namioty brezentowe, a jak wiemy udając sie w podróż samolotem raczej każdy się perfumuje lub używa pokrewnych specyfików
    proponuję zatem zbadać samoloty LOTu albo Ryaniara i też będą tam cząsteczki wysokoenergetyczne.
    Chyba najwyższa pora żeby nasi prokuratorzy skorzystali z porad np. wywiadu Izraelskiego i ich służb bo na tamtejszych lotniskach które są najbardziej wrażliwe substancje wybuchowe posiadają masę bramek i śluz przez które przechodzą podróżni i jakby na byle krem i perfumy te urządzenia reagowały to pikały by cały czas.

    28 1 Cytuj
  • 19 lis 2012

    Bez związku z tematem ale ciekawe a i znowu w tle Rzeczpospolita i płk.Szeląg.
    http://www.tvn24.pl/kulisy-handlu-bronia-na-balkanach-polskie-tropy-w-sledztwie-dziennikarzy-ze-slowenii,285590,s.html

    Cytuj
  • 19 lis 2012

    [quote=Pizzaro]Bono- chyba nie wiesz, że robiono eksperyment z drugim tupolewem na lotnisku Okęcie w zeszłym roku. Podejście do lądowania zakończono na wysokości 30 m i odlecieli na drugi krąg czyli z tego wychodzi, że można odejść z takiej wysokości na drugi krąg.

    Czytelnik- ale Ty jesteś naiwny, kto ma oryginały czarnych skrzynek, nie wiem czy wiesz, ale 16 sekund brakowało w pierwszym nagraniu z czarnych skrzynek tupolewa, które przekazali Rosjanie Polsce !

    Myślisz, że Rosjanie nic nie skasowali albo nie zakłócili słów pilotów, aby stały się niezrozumiałe do odczytania ? Skąd wiesz czy piloci nie mówili tak samo jak tobie wyskoczyła końcówka układu kierowniczego w Fiacie ?
    Może tak mówili, ale tego już nie ma ...

    Rosjanie mieli tyle czasu na zrobienie z nimi co chcieli i taki sprzęt w dzisiejszych czasach, że mogli zrobić z nimi cuda ! A my po prawie 3 latach mamy tylko kopie zapisu ...

    To jest kompromitacja państwa Polskiego, że w ogóle Polska oddała śledztwo Rosji ![/quote]

    25 Cytuj
  • 19 lis 2012

    SŁUCHAJ JAK CI TAM PIZZARO (ALE MOŻE POCZUŁ BYŚ SIĘ POLAKIEM IZMIENIŁ SOBIE PSEŁDO NA JAKIEŚ BARDZIEJ DO CIEBIE PODOBNE ) O ILE MI SIĘ WYDAJE, I O ILE SIĘ NIE MYLĘ TO CHYBA JESTEŚ EMERYTEM TYLKO TROCHĘ NAWIEDZONYM W NIEDZIELĘ PO MSZY TO CHYBA TWÓJ DONOŚNY GŁOS SŁYCHAĆ POD KSIĘGARNIĄ I WTEDY NIE WYGADUJESZ TAKICH UCZONYCH FARMAZONÓW BO CI WSTYD ,A JEŚLI JUŻ TAK JESTEŚ PRZEKONANY TO ODWARZ SIĘ I PODPISZ SWOIM IMIENIEM INAZWISKIEM PETYCJĘ DO NARODU MYŚLENICKIEGO O POSTAWIENIU NA RYNKU MYŚLENICKIM POMNIKU WRAKU SAMOLOTU Z TWOIM IDOLEM ,A BĘDĘ GŁOSOWAŁ ZA TYM ABYŚ DOSTAWAŁ DODATEK ZA STRAŻNIKOWANIE PRZY NIM PRZEZ 24GODŻ.NA DOBĘ POZDRAWIAM I ZDROWIA ŻYCZĘ

    1 32 Cytuj

Odpowiedz