Forum » Społeczeństwo

Smoleńsk - zamach czy katastrofa?

  • 5 lis 2013

    Cienszko powiedziec co tam sie stalo.

    3 1 Cytuj
  • Andrzej 6 lis 2013

    [quote=bono]
    Jestem niedawno we wiedeńskim muzeum i pan z obsługi zaczął do mnie uprzejmie z uśmiechem po Rosyjsku, na co ja, że jestem Polakiem a on żachnął się tylko aha.. i odszedł.[/quote]

    Nie znał polskiego, ot co...
    Zresztą, jak kolega @pafnucy z postu wyżej ;)

    2 1 Cytuj
  • 6 lis 2013
    Endrju napisał/a:

    .Nie znał polskiego, ot co...
    Zresztą, jak kolega @pafnucy z postu wyżej ;)

    ---------------------------------------------------------------------

    1 5 Cytuj
  • Inżynier Monk 17 gru 2013
    pafnucy napisał/a:

    Cienszko powiedziec co tam sie stalo.

    Kilkadziesiąt osób było pewnych, że samolot pasażerski poleci na samych zdrowaśkach, ot cała tajemnica katastrofy w Smoleńsku.

    5 9 Cytuj
  • 20 mar 2014

    Ci wredni PiSowcy wszedzie mają swoją agenturę.Teraz po czterech latach okazało się że ci dobrzy Rosjanie kłamali bo wyniki mówią co innego
    http://fakty.interia.pl/raport-lech-kaczynski-nie-zyje/aktualnosci/news-biegli-gen-blasik-oraz-zaloga-tu-154m-nie-byli-pod-wplywem-a,nId,1360349
    Ale błoto którym ofiary zostały obrzucone przyschło i o to chodziło.Stare dobre sowieckie metody na walkę z przeciwnikiem politycznym..

    4 3 Cytuj
  • ania 20 mar 2014
    krowka123 napisał/a:

    Ci wredni PiSowcy wszedzie mają swoją agenturę.Teraz po czterech latach okazało się że ci dobrzy Rosjanie kłamali bo wyniki mówią co innego
    http://fakty.interia.pl/raport-lech-kaczynski-nie-zyje/aktualnosci/news-biegli-gen-blasik-oraz-zaloga-tu-154m-nie-byli-pod-wplywem-a,nId,1360349
    Ale błoto którym ofiary zostały obrzucone przyschło i o to chodziło.Stare dobre sowieckie metody na walkę z przeciwnikiem politycznym..

    i jakie masz wyjście z tej sytuacji? co radzisz, bo siepiesz się wzorowo, tylko co dalej?

    4 5 Cytuj
  • ten triggers 20 mar 2014

    Smoleńsk - zamach czy katastrofa?

    Możemy się obusiecznym toporem zamachiwać w grupie za/przeciw a gospodarka z jałmużną unijną niech leży i kwiczy. Przecież nikomu nie jest na rękę silna Polska wszak krnąbrny to land, ale podzielona, uzależniona i drenowana RP wielu pasuje.

    2 1 Cytuj
  • Def Ibrylator 20 mar 2014
    bonobo napisał/a:

    Smoleńsk - zamach czy katastrofa?

    Możemy się obusiecznym toporem zamachiwać w grupie za/przeciw a gospodarka z jałmużną unijną niech leży i kwiczy. Przecież nikomu nie jest na rękę silna Polska wszak krnąbrny to land, ale podzielona, uzależniona i drenowana RP wielu pasuje.

    Pytaniem jest - czy Unia Europejska zachowała swoje standardy zapisane przy jej utworzeniu, czy też nie. Jeżeli tak - to UE zależy, aby Polska dogoniła kraje typu Niemcy czy Anglia. Ale to już chyba temat na inną rozmowę.
    Dodam tylko, że wątpię, aby UE zależało na tym, aby Polska była ciągle na zapleczu Europy. Co innego Rosja - polityka Rosji od dawna działała w taki sposób, aby Polska wyniszczała się od wewnątrz. Stąd walka Macierewicz VS Polski Rząd jest Rosji najbardziej na rękę.

    3 2 Cytuj
  • 20 mar 2014

    Wrzuciłam to tylko po to aby niektórzy przypomnieli sobie co wypisywali na ten temat wcześniej jak gloryfikowali MAK i Komisję Millera i Laska a ośmieszali PiS.Wszystko można znaleźć w necie.Z biegiem czasu wyjdą niejedne ciekawe fakty a prawdy nie dowiemy się nigdy.
    Zawsze pisałam że Car Putin czuje się tak mocno że mógłby sobie pozwolić na transmisję na żywo z zestrzelenia samolotu ,nikt nie będzie psuł sobie interesów z Rosją z powodu jakiegoś incydentu.A mając jeszcze takich pomocników w Polsce może wszystko.

    2 3 Cytuj
  • 20 mar 2014
    def_ibrylator napisał/a:

    UE zależy, aby Polska dogoniła kraje typu Niemcy czy Anglia. Ale to już chyba temat na inną rozmowę.
    Dodam tylko, że wątpię, aby UE zależało na tym, aby Polska była ciągle na zapleczu Europy. .

    W latach dziewięćdziesiątych zarabialiśmy mniej od Niemców dziewięć razy, dzisiaj zarabiamy mniej cztery razy a więc dystans się systematycznie zmniejsza. Za to zarabiamy dwa razy tyle ile Bułgarzy czy Rumuni.
    Ja osobiście nie sądziłem, że po wejściu do UE staniemy się Niemcami, tak jak Kielce nie stały się Krakowem.

    1 3 Cytuj
  • ten triggers 20 mar 2014
    def_ibrylator napisał/a:

    Pytaniem jest - czy Unia Europejska zachowała swoje standardy zapisane przy jej utworzeniu, czy też nie. Jeżeli tak - to UE zależy, aby Polska dogoniła kraje typu Niemcy czy Anglia. Ale to już chyba temat na inną rozmowę.
    Dodam tylko, że wątpię, aby UE zależało na tym, aby Polska była ciągle na zapleczu Europy. Co innego Rosja - polityka Rosji od dawna działała w taki sposób, aby Polska wyniszczała się od wewnątrz. Stąd walka Macierewicz VS Polski Rząd jest Rosji najbardziej na rękę.

    To złożone zagadnienie, z racji naszego geopolitycznego umiejscowienia nie jesteśmy jako mocne państwo mile widziani. Dzisiejszy świat to system naczyń połączonych, liczą się przede wszystkim interesy ciekawe dlaczego koncernowi WV nie opłaca się otwierać nowej fabryki w Niemczech. Zarabiamy ciut więcej, ale to nie powód do pokłonów w stronę władzy, choć w socjalizmie tak to ma działać:
    "dziękujemy o umiłowane słońcu peru że władze twe zezwoliły na budowę nowej fabryki".
    "dziękujemy o umiłowany jarosławie że władze twe zezwoliły na budowę nowej fabryki".

    Z rosjanami trzeba handlować nie wojować, i trzymać granicę jak najdalej włącznie z dzisiejszą kastą okupującą wiejską.

    1 Cytuj
  • Def Ibrylator 21 mar 2014
    bonobo napisał/a:

    To złożone zagadnienie, z racji naszego geopolitycznego umiejscowienia nie jesteśmy jako mocne państwo mile widziani. Dzisiejszy świat to system naczyń połączonych, liczą się przede wszystkim interesy ciekawe dlaczego koncernowi WV nie opłaca się otwierać nowej fabryki w Niemczech. Zarabiamy ciut więcej, ale to nie powód do pokłonów w stronę władzy, choć w socjalizmie tak to ma działać:
    "dziękujemy o umiłowane słońcu peru że władze twe zezwoliły na budowę nowej fabryki".
    "dziękujemy o umiłowany jarosławie że władze twe zezwoliły na budowę nowej fabryki".

    Z rosjanami trzeba handlować nie wojować, i trzymać granicę jak najdalej włącznie z dzisiejszą kastą okupującą wiejską.

    Zgadzam się, tylko mam pytanie do ostatniego zdania - jeżeli nie zgadzasz się z obecnym rządem, to jaka inna opcja polityczna zagwarantuje nam ekonomicznie poprawne stosunki z Rosją ?

    1 Cytuj
  • 21 mar 2014

    Zgadzam się z oponentami Tuska, pod warunkiem, że wskażą alternatywę.
    Pis z tym samym Kaczyńskim został negatywnie zweryfikowany po dwóch latach swoich rządów. Partia ani o jotę się nie zmieniła i nie przegrupowała.
    Stara zasada mówi, że nie wchodzi się dwa razy do tej same rzeki.

    To że ktoś bajeruje jaki teraz będzie dobry, dobre jest dla naiwniaków.
    Zasada, jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma.

    Wskazywanie Kaczyńskiego jako alternatywy dla Tuska, jest tak jak wygrana
    w salonie gier, czasem wygrasz w większości stracisz.
    Kaczyński już dał ciała i tak jak Napoleon (który wrócił by zostać dobity) ja na niego nie postawił bym nawet 10 pln.
    Z Tuskiem jest jak z Sarkozy-m, geniuszem nie jest, ale mam gwarancję, że dziadostwa nie narobi.
    Z Kaczyńskim może być jak z Juszczenko czy Saakaszwili, wielkie nadzieje i nic.
    Bardzo duże ryzyko, bez gwarancji sukcesu.

    Może państwo, nie lubiący obecnej władzy, poszukajcie jakiejś realnej alternatywy a nie z Baśni 1000 i Jednej Nocy.!!!

    1 2 Cytuj
  • Andrzej 21 mar 2014
    bonobo napisał/a:

    Smoleńsk - zamach czy katastrofa?

    Możemy się obusiecznym toporem zamachiwać w grupie za/przeciw a gospodarka z jałmużną unijną niech leży i kwiczy. Przecież nikomu nie jest na rękę silna Polska wszak krnąbrny to land, ale podzielona, uzależniona i drenowana RP wielu pasuje.

    Ale to temat o Smoleńsku, a nie gospodarce...

    bono napisał/a:

    Zgadzam się z oponentami Tuska, pod warunkiem, że wskażą alternatywę.

    @bono, bonobo (o ile się nie mylę) miał na myśli JKM i KNP, jako alternatywę, a nie PiS.

    1 Cytuj
  • ten triggers 21 mar 2014
    def_ibrylator napisał/a:

    Zgadzam się, tylko mam pytanie do ostatniego zdania - jeżeli nie zgadzasz się z obecnym rządem, to jaka inna opcja polityczna zagwarantuje nam ekonomicznie poprawne stosunki z Rosją ?

    Być może żadna, chodzi o handel między ludzki firma A sprzedaje firmie B.
    Natomiast opcja iż rząd A podpisuję umowę z firmą X w zamian za co rząd B uchyla embargo na produkty firmy Y nie jest zbyt zdrowym układem na dłuższą metę (aczkolwiek w wielu przypadkach nieuniknionym).

    Konkluzja jest taka, roztrząsanie smoleńska niczego dobrego nie przyniesie. Odnośnie tematu, ludzie są zmęczeni ugrywaniem przez polityków kapitału na zbiorowej mogile pasażerów tutki.
    Każdy wyrobił już sobie zdanie i raczej bez niezbitych dowodów go nie zmieni. Jak dla mnie temat ewidentnie pachnie czekistą, zresztą każdy średnio rozgarnięty obywatel umiejący połączyć fakty myśli podobnie.

    Powtarzam w naszym przypadku recepta na rosję to handlować (bez ryzyka nie ma profitów), nie wojować!

    Endrju napisał/a:

    Ale to temat o Smoleńsku, a nie gospodarce...

    nawet uruchomienie spłuczki można sprowadzić do polityki np. unijnej :)
    [cytat]@bono, bonobo (o ile się nie mylę) miał na myśli JKM i KNP, jako alternatywę, a nie PiS.[/cytat]
    nie wiem co bono ma na myśli, ja natomiast wolałbym mieć króla niż bandę z wiejskiej.

    bono napisał/a:

    Może państwo, nie lubiący obecnej władzy, poszukajcie jakiejś realnej alternatywy a nie z Baśni 1000 i Jednej Nocy.!!!

    gdyby nie obroniona jedna noc to może była by tu i bajka ;)

    1 Cytuj
  • 21 mar 2014

    Kontakty gospodarcze między firmami a nie rządami.W DEMOKRACJI UMOWA Z RZĄDEM JEST NIC NIE WARTA,Przyjdzie taki np,Majdan wybiorą innych złodziei i tamci wymówią umowę handlową,pewniejsze są umowy z monarchą czy dyktatorem chociaż też ryzykowne.Pieprzenie o tym żeby nie drażnić misia Smoleńskiem bo nie kupi naszych jabłek czy kiełbasy świadczy tylko o naszych tfu,politykach.Jakoś teraz nie zrywają umów handlowych,czyżby te "ostre wypowiedzi"naszych były uzgadniane.Czasem bywało tak w historii aby utrzymać przyjaciół przy władzy pozwalało się im trochę poszczekać dla zmylenia społeczeństwa(W 1989 roku nawet dano moskiewskie dolary aby darogije druzja mogły rozwinąć skrzydła)

    Cytuj
  • ten triggers 21 mar 2014
    krowka123 napisał/a:

    Kontakty gospodarcze między firmami a nie rządami.W DEMOKRACJI UMOWA Z RZĄDEM JEST NIC NIE WARTA,

    Oficjele z bumaru by Cię wyśmiali.[cytat]Przyjdzie taki np,Majdan wybiorą innych złodziei i tamci wymówią umowę handlową,pewniejsze są umowy z monarchą czy dyktatorem chociaż też ryzykowne.[/cytat]sí, señora, no no risk no fun[cytat]Pieprzenie o tym żeby nie drażnić misia Smoleńskiem bo nie kupi naszych jabłek czy kiełbasy świadczy tylko o naszych tfu,politykach.[/cytat]krowka ile Ty masz lat, pół wieku zajęło im przyznanie się do Katynia, a Ty myślisz że gdybyś przedstawiła niezbite dowody na zamach federacja rosyjska biła by się w pierś. Przypominam obecna RP to słabe państwo, ale nie oburzyłbym się gdyby AK za oddanie "śledztwa" wystrzelała odpowiedzialnych za taki obrót spraw.[cytat]Jakoś teraz nie zrywają umów handlowych,czyżby te "ostre wypowiedzi"naszych były uzgadniane.Czasem bywało tak w historii aby utrzymać przyjaciół przy władzy pozwalało się im trochę poszczekać dla zmylenia społeczeństwa(W 1989 roku nawet dano moskiewskie dolary aby darogije druzja mogły rozwinąć skrzydła)[/cytat]

    bonobo napisał/a:

    gdyby nie obroniona jedna noc to może była by tu i bajka ;)

    Lub drugi Bajkał :)

    1 Cytuj
  • Def Ibrylator 3 kwi 2014
    Sójka napisał/a:

    http://wpolityce.pl/smolensk/189784-hofman-pokazuje-slynne-zdjecie-tuska-z-putinem-z-w-sieci-i-rozwsciecza-olejnik-ten-kadr-mowi-wiecej-niz-tysiac-slow?utm_source=apella&utm_medium=dzialania-fb-wsieci&utm_term=wpolityce&utm_content=03-04&utm_campaign=hofman-olejnik

    Oto mój dowód na to, że za śmiercią pary prezydenckiej stoi Kaczyński:

    Zdjęcie - uśmiechnięty Kaczyński w 3 rocznicę śmierci Pary Prezydenckiej
    http://i.iplsc.com/w-3-rocznice-pogrzebu-pary-prezydenckiej-na-wawelu/00029A1FDU6AXUJ3-C317-F3.jpg

    Oto mój dowód na to, że za śmiercią matki Kaczyńskiego stoją politycy prawicy:
    Zdjęcie - bardzo smutny nastrój na pogrzebie.
    http://img.wiocha.pl/images/f/b/fb163a57d2dce8ca5e13c59f6d0c5e46.jpg

    A oto mój dowód, że Hitler był wierzącym człowiekiem, który szalenie szanował Piłsudskiego i był prawdziwym polskim patriotą:
    Zdjęcie - Hitler na pogrzebie Piłsudskiego
    http://img94.imageshack.us/img94/260/hitlerpilsudski.jpg

    Zrozum, że z każdej sytuacji można za pomocą odpowiedniego zdjęcia wyjąć kontekst. Szach mat Sójko.

    2 3 Cytuj
  • 3 kwi 2014

    A Monika Olejnik to wzór dziennikarstwa,obiektywizmu i kultury prowadzenia rozmowy.
    W naszych tfu.mediach można policzyć na palcach ręki dziennikarzy reszta to funkcjonariusze i pracownicy aparatu propagandy.Prawdziwy dziennikarz rozmawia z zaproszonym gościem,nie przerywa mu i to gość jest gwiazdą programu a nie kreatura która ma określone zadanie polityczne a uważa się za dziennikarza.Zresztą czego wymagać po ludziach którzy w stanie wojennym za protekcją oficerów prowadzących zajęli w mediach miejsce uczciwych dziennikarzy wywalonych za poglądy.

    2 1 Cytuj
  • Def Ibrylator 3 kwi 2014
    krowka123 napisał/a:

    A Monika Olejnik to wzór dziennikarstwa,obiektywizmu i kultury prowadzenia rozmowy.
    W naszych tfu.mediach można policzyć na palcach ręki dziennikarzy reszta to funkcjonariusze i pracownicy aparatu propagandy.Prawdziwy dziennikarz rozmawia z zaproszonym gościem,nie przerywa mu i to gość jest gwiazdą programu a nie kreatura która ma określone zadanie polityczne a uważa się za dziennikarza.Zresztą czego wymagać po ludziach którzy w stanie wojennym za protekcją oficerów prowadzących zajęli w mediach miejsce uczciwych dziennikarzy wywalonych za poglądy.

    Pokaż mi dziennikarzy prawicowych, którzy zapraszają opozycję PIS'u i prowadzą z nimi rzetelne rozmowy. Hahahaha !

    zdjecie
    zdjecie
    zdjecie

    1 4 Cytuj
  • 3 kwi 2014

    def_ibrylator- może odpowiesz na pytanie po co Rosjanie tak długo przetrzymują wrak Tupolewa i oryginały czarnych skrzynek ? 10 kwietnia minie już 4 lata a wraku jak nie było tak nie ma ...

    3 2 Cytuj
  • Def Ibrylator 3 kwi 2014
    Sójka napisał/a:

    def_ibrylator- może odpowiesz na pytanie po co Rosjanie tak długo przetrzymują wrak Tupolewa i oryginały czarnych skrzynek ? 10 kwietnia minie już 4 lata a wraku jak nie było tak nie ma ...

    Odpowiadałem już 1000 razy - Rosjanom zależy na tym, aby skłócić i osłabić Polskę od środka (kto chociaż w minimalnym stopniu zna historię to wie, że to ulubiony sposób oddziaływania Rosjan na inne kraje). Rosja przyklaskuje zachowaniom PIS'u i Macierewicza, bo o takie zachowanie im właśnie chodzi. PIS i Pan Macierewicz to narzędzia w rekach Putina do destabilizacji sytuacji polityczno-społecznej w PL. Idzie im świetnie.

    zdjecie

    2 3 Cytuj
  • 3 kwi 2014

    Bo im do zakończenia śledztwa potrzebny wrak i czarne skrzynki a nasza prokuratura nie potrzebuje żadnych materialnych dowodów,wystarczy jej Lasek jego eksperci oraz media .
    Co do dziennikarzy jak ich nazywają nie chwalę ani jednych ani drugich tylko uważam że u nas ten zawód zeszedł na psy a może dosadniej ci ludzie się skur...li.Nie mam porównania bo nie oglądam ani TV Republika ani Trwam a o innych opinię wyrabiam sobie na podstawie wiadomości w necie.W trosce o zdrowie rzadko oglądam telewizję a już pseudobublicystyki wcale,

    1 1 Cytuj

Odpowiedz