Forum » Społeczeństwo

Cudze chwalicie swego nie znacie

  • 22 sty 2014
    Erre napisał/a:

    To jest przestępstwo, nie można o to winić giełdy

    Czy zagwarantujesz, że moje pieniądze nie znikną?

    2 Cytuj
  • 22 sty 2014

    Nie, nigdy nie mogę dać pełnej gwarancji. Świat jest zbyt burzliwy

    1 Cytuj
  • 22 sty 2014
    Erre napisał/a:

    Nie, nigdy nie mogę dać pełnej gwarancji. Świat jest zbyt burzliwy

    No niestety w państwie mam przewagę, musi mi zagwarantować świadczenia pozwalające na przeżycie.

    3 Cytuj
  • 23 sty 2014

    Polska to pierwsza w Europie i trzecia na świecie lokalizacja usług biznesowych. Tę tezę Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych potwierdza najnowszy raport firmy Tholons - informuje "Puls Biznesu".

    Wśród 100 miast najlepszych dla usług outsourcingowych na świecie znalazły się trzy z Polski.

    Kraków, który w ubiegłym roku, jako pierwszy w Europie Środkowej wszedł do pierwszej dziesiątki tego rankingu, przeskoczył Dublin i zajmuje 9. pozycję.

    Warszawa poszła w górę o cztery oczka na 32. miejsce i jest lepsza m.in. od Sankt Petersburga, Toronto, Bukaresztu, Belfastu, Bratysławy, Sofii czy Moskwy.

    Najbardziej ze wszystkich stu miast wynik poprawił Wrocław, który skoczył o 10 pozycji na 65. miejsce.

    2 Cytuj
  • Andrzej 23 sty 2014
    Erre napisał/a:

    To jest przestępstwo, nie można o to winić giełdy

    I powodzenia teraz przed słoweńskim sądem życzę właścicielom akcji.

    2 Cytuj
  • 23 sty 2014

    "No niestety w państwie mam przewagę, musi mi zagwarantować świadczenia pozwalające na przeżycie. "

    Państwo to inni ludzie. Czyli piszesz, że inni obywatele muszą ci zagwarantować świadczenia pozwalające na przeżycie.
    Czyli innymi słowami mają być twoimi niewolnikami i pracować na Ciebie.

    Ja nie płacę podatków w ogóle jeśli zapłacę VAT na stacji albo w sklepie to potem wyłudzam nienależące mi się zasiłki tak żeby budżet na mnie nic nie zarobił tylko tracił ;)

    Gdy wszyscy będą tacy jak ja to państwo przestanie istnieć i nic Ci nie zagwarantuje

    2 Cytuj
  • 23 sty 2014
    Erre napisał/a:

    "No niestety w państwie mam przewagę, musi mi zagwarantować świadczenia pozwalające na przeżycie. "

    Państwo to inni ludzie. Czyli piszesz, że inni obywatele muszą ci zagwarantować świadczenia pozwalające na przeżycie.
    Czyli innymi słowami mają być twoimi niewolnikami i pracować na Ciebie.

    Zaczynasz popadać w paranoję myślową. Jeżeli piszemy o ZUS-e i OFE, to trzymajmy się tematu. Ty skaczesz z ubezpieczenia, na podatki i ich wyłudzanie do niewolnictwa poprzez utrzymanie społeczne.
    Czy ty aby nie jesteś młodym dziennikarzem, bo ta nowa generacja tak ma, jeszcze nie skończysz jednego wątku a ten (dziennikarz) w połowie zdania które dopiero zaczynasz, rzuca pytanie następne, taka kopia przesłuchania z CBŚ. I to jest jedyna umiejętność współczesnego dziennikarza, z wiedzą niestety nie są za pan brat.

    2 Cytuj
  • 23 sty 2014

    [cytat=Erre]Nie wiem, ja nie płacę ZUS w Polsce nie znam się.
    Wiem tylko, że i OFE i ZUS to strata pieniędzy.
    Przez całe życie wpłaca się koło 600 tysięcy a potem na emeryturze odbiera średnio 100 tysięcy. Pół miliona znika a pałace ZUS rosną[/cyta

    Jak nie płacisz składek w Polsce to skąd te twoje wyliczenia ????

    1 Cytuj
  • 23 sty 2014

    Od tych, którzy płacą.
    bono nie jestem dziennikarzem, taki mam styl myślenia tylko

    Cytuj
  • 24 sty 2014
    Erre napisał/a:

    Od tych, którzy płacą.
    bono nie jestem dziennikarzem, taki mam styl myślenia tylko

    Wiem, że nim nie jesteś, dałem tylko Ciebie za przykład, chaotycznie prowadzonej dyskusji.

    1 Cytuj
  • 24 sty 2014

    Wczoraj światową branżę gazową zelektryzowała informacja z Polski. Irlandzka spółka San Leon Energy ogłosiła wyniki prac poszukiwawczych w złożach łupków w pobliżu Gdańska. - To najbardziej zachęcający próbny odwiert pionowy, jaki wykonano do tej pory w łupkach w Polsce - stwierdził szef San Leon Oisin Fanning.

    Według komunikatu tej spółki przez sześć tygodni od wykonania próbnego odwiertu Lewino-1G2 wciąż notowano wypływ gazu w ilości 45-50 tys. stóp sześc. dziennie. Gaz wypływał w tak dużych ilościach, chociaż nie zakończono jeszcze usuwania z odwiertu płynu szczelinującego, wykorzystywanego do uwalniania gazu ze skał łukowych. Zdaniem San Leon po pełnym oczyszczeniu odwiertu mogłoby z niego wydostawać się nawet do 400 tys. stóp sześc. gazu dziennie. Ale to nie koniec testów.

    1 Cytuj
  • 24 sty 2014

    I co z tego jak lobby prorosyjskie nie dopuści do eksploatacji,będą stwarzać takie bariery administracyjne że każdy się wycofa.

    Cytuj
  • Def Ibrylator 24 sty 2014
    krowka123 napisał/a:

    I co z tego jak lobby prorosyjskie nie dopuści do eksploatacji,będą stwarzać takie bariery administracyjne że każdy się wycofa.

    Krówka, to nie żadne lobby. To czysty kapitalizm. Polacy, żeby mieć dodatkową kasę na badania i eksploatację pozwalają zachodnim koncernom na współpracę, za co oni dostają udziały. A te zachodnie firmy wykupuje prawnie i legalnie wschód. Kończy się to na tym, że podpisując umowy z, bądź co bądź gorszym złem - Ameryką, podpisujemy je tak na prawdę z Rosją. Rosja, mając swoje udziały dławi te inwestycje. Bo ma do tego prawo, bo jest to w jej interesie. Książkowy kapitalizm.

    Można mieć żal do rządu polskiego, że rozsprzedaje polskie łupki. Pytanie tylko - czy stać by nas było na taką samodzielną operację ? Szczerze mówiąc - wątpię.

    Ja nadal uważam, że powinniśmy iść w stronę ekologicznego wydobywania węgla kamiennego (ekologicznego do tego stopnia, aby z jednej strony walczyć z UE o korzystniejsze dla nas limity, a z drugiej jednak nie zapominać o środowisku, aby nie popsuć zupełnie ważnych dla nas stosunków międzynarodowych). Na zarobionych pieniądzach z węgla (a zostało nam go na 50 lat) rozwijalibyśmy technologię łupków. Samodzielnie, lub z minimalną pomocą zachodu.

    Węgiel jest naszym czarnym złotem.

    2 Cytuj
  • 24 sty 2014

    Nie wszystkie firmy kontrolują Rosjanie .Te których nie kontrolują albo się już wyniosły albo się wyniosą dzięki naszym urzędnikom i pseudoekologom walczącym o żabki a tak naprawdę o finanse dla swoich fundacji.

    Cytuj
  • 24 sty 2014

    @def_ibrylator

    To weź załóż swoją firmę, i Ty zacznij lobbować. Broni Ci ktoś ;)?
    To jest kapitalizm
    A w Polsce Ci broni, państwo które to reguluje więc mamy socjalizm

    W ogóle w kapitalizmie to ten gaz byłby własnością tego kogo jest ziemia czyli mieszkańców tamtego regionu a nie państwa.

    2 Cytuj
  • Andrzej 24 sty 2014

    Czyli ziemia byłaby już ruskiej mafii. Ot, dziki kapitalizm...

    Cytuj
  • 24 sty 2014

    @Endrju

    Jakiej ruskiej mafii? Byłaby tego rolnika albo mieszkańca, który ją miał od początku. A jeśli ruska mafia chciałaby ją od gościa kupić to mógłby im sprzedać jego sprawa.

    A gdzie tutaj jest rola Polski jako państwa?

    Otóż gdyby ruska mafia chciała to zgarnąć przemocą albo ktoś inny zastraszyć mieszkańców to Polska ma to uniemożliwić.
    A żadna mafia nawet wszystkie mafie razem wzięte i pomnożone razy 10 nie mają najmniejszych szans w bezpośredniej konfrontacji z wojskiem i policją Polską.
    Tylko te służby nie powinny używać pałek ale broni najlepiej maszynowej i czołgów

    bono mogłeś napisać, że skaczę po tematach skacze jak kangur z padaczką w okresie godowym zamiast porównania z dziennikarzem

    1 Cytuj
  • 24 sty 2014
    Erre napisał/a:

    @Endrju
    Tylko te służby nie powinny używać pałek ale broni najlepiej maszynowej i czołgów

    A wybory sie zbliżają, nowe partie werbują członków i szukają kandydata na posła i wszystkie pozostałe wybieralne ciała.
    Masz kawał pomysłów, pomyśl o którejś partii.

    1 Cytuj
  • 24 sty 2014

    Polski biznes o Ukrainie: Dzicz, która nie dorosła do Unii.

    Wspomina głośną sprawę Jerzego Konika z Krakowa, którego urzędniczo-bandycka mafia próbowała przegonić z centrum handlowego, jakie wybudował we Lwowie. W wyniku oszustwa próbowano pozbawić go udziałów w firmie. Biznesmen musiał zabarykadować się w biurze i przez kilka dni bronił się przed nasyłanymi bojówkami.

    Michał Sołowow jeden z największych polskich inwestorów na Ukrainie (fabryka podłóg Barlinek i ceramiki łazienkowej Rovese) musiał sądownie walczyć o zwrot pieniędzy. Podobne spory dotyczyły także polskiego producenta okien Fakro i Kredobanku – filii PKO BP.

    1 Cytuj
  • 25 sty 2014

    Najwyższe spożycie alkoholu w UE na głowę dorosłego mieszkańca:
    1.Czesi
    Rumuni
    Słoweńcy
    Słowacy
    Węgrzy
    Estończycy
    Polacy
    Portugalczycy
    Hiszpanie
    10.Litwini

    1 Cytuj
  • 25 sty 2014

    Najdroższy prąd w kolejności:
    Niemcy, Czechy Polska Hiszpania Węgry Włochy Belgia Austria Anglia Francja

    1 Cytuj
  • 25 sty 2014

    "Najwięksi płatnicy podatku CIT w Polsce:
    -1) . KGHM - jeden z największych na świecie producentów miedzi, zapłacił za 2012 rok ponad 1,5 mld zł.
    -2). PGE Górnictwo i Energetyka Odnawialna (536 mln zł podatku) .
    -3). PKN Orlen (365 mln zł CIT) to największy w regionie przetwórca ropy naftowej.

    Wszystkie firmy mają po kilkanaście miliardów złotych obrotów i podatki płacą w Polsce. -----Zaraz za nimi pod względem podatku dochodowego znalazły się
    -4). PGNiG (342 mln zł),
    -5). ---------właściciel Biedronki Jeronimo Martins (296 mln zł),
    -6). Jastrzębska Spółka Węglowa (275 mln zł),
    -7). PGE Dystrybucja (204 mln zł), PGE Polska Grupa Energetyczna (201 mln zł),
    -8). Tauron (166 mln zł) i Polskie Sieci Elektroenergetyczne (152 mln zł).

    Tak wynika z zestawienia wywiadowni gospodarczej Bisnode D&B Polska."

    ps.
    Wypada tankować tylko na ORLEN i kupować tylko w Biedronce

    2 Cytuj
  • Andrzej 25 sty 2014
    bono napisał/a:

    "Najwięksi płatnicy podatku CIT w Polsce:

    -3). PKN Orlen (365 mln zł CIT) to największy w regionie przetwórca ropy naftowej.

    -5). ---------właściciel Biedronki Jeronimo Martins (296 mln zł),

    ps.
    Wypada tankować tylko na ORLEN i kupować tylko w Biedronce

    Heh, tankuję na Orlenie (sporadycznie Lukoil) i kupuję w Biedronce (chociaż żona ostatnio częściej bywa u angoli w tesco).
    Musiałem to napisać.
    Sorry, ale taką mam naturę :p

    1 Cytuj
  • 25 sty 2014

    "Wypada tankować tylko na ORLEN i kupować tylko w Biedronce"

    No właśnie wypada tego nie robić żeby państwo miało mniej podatku.

    Cytuj
  • 25 sty 2014

    [cytat=Erre
    No właśnie wypada tego nie robić żeby państwo miało mniej podatku.[/cytat]
    Módl się o pamięć (ktoś powiedział), bo o rozum już za późno.

    A tak, ad vocem:
    rób wszystko aby ten kraj zbankrutował i aby wszystek kapitał z tego kraju został wytransferowany. Jak sąsiedzi będą mocni , pieniędzmi twoich rodaków, zawsze możesz się do nich przenieść, np. po zasiłek dla nieroba, oni takich nagradzają, bo np. w Niemczech mają taki stosunek do nierobów, że lepiej takiemu dać zasiłek, aniżeli ma bruździć w zakładzie i przeszkadzać innym.
    A jak już ten kraj zbankrutuje, za grosze z zasiłku w obcym państwie, go wykupisz i stworzysz oligarchię w stylu ukraińskim.

    1 Cytuj

Odpowiedz