Forum » Społeczeństwo

Czy można żyć blisko Boga i daleko od kościoła ?

  • Anty 12 lis 2020
    Vivaldi napisał/a:

    ale wiesz, że to nie twoja wina że nie rozumiesz..... :-)

    https://www.youtube.com/watch?v=uRAveycYZUI

    3 Cytuj
  • 13 lis 2020

    W USA po badaniach wyszło że w kościele katolickim 50% duchownych
    to geje. Ksiądz profesor Kobyliński mówi dalej że w śród katolików USA 15% to Polacy.
    Czyli 15% kleru polskiego w USA w tych 50% to homoseksualni księża polscy.
    W Polsce do tej grupy można zaliczyć większość hierarchów a nawet nieżyjącego kustosza Lichenia.
    Ta skłonność nie mogła ominąć władzy, stąd obrazki starszych działaczy ze
    swoimi "Harymi Poterami".

    8 1 Cytuj
  • 15 lis 2020

    bono ale ciebie łatwo naciągnąć jak gumę w gaciach. W jakim celu się tak pompujesz? Myślisz, że twoje rozchwianie emocji przerzucisz na innych za pośrednictwem Miasto-Info ?
    :-)))
    Co ty masz z tym klerem i kościołem?

    1 3 Cytuj
  • 15 lis 2020
    Vivaldi napisał/a:

    bono ale ciebie łatwo naciągnąć jak gumę w gaciach. W jakim celu się tak pompujesz? Myślisz, że twoje rozchwianie emocji przerzucisz na innych za pośrednictwem Miasto-Info ?
    :-)))
    Co ty masz z tym klerem i kościołem?

    Nie ja mam z klerem i kościołem.
    To kler ma z sobą i kościołem, a ja wkurw.am się tylko wtedy gdy potencjalnego pedofila zamykają na lata w kryminale a tego z terytorium eksterytorialnego zarządzanego przez Watykan, traktują jak żołnierzy USA na terenie im oddanym, lub kiedyś wojska ZSRR zajmujące Legnicę.
    Czyli nasze sądy w tych przypadkach są jak w kolonii zarządzanej przez tamtych.

    5 1 Cytuj
  • 15 lis 2020
    bono napisał/a:

    Nie ja mam z klerem i kościołem.
    To kler ma z sobą i kościołem, a ja wkurw.am się tylko wtedy gdy potencjalnego pedofila zamykają na lata w kryminale a tego z terytorium eksterytorialnego zarządzanego przez Watykan, traktują jak żołnierzy USA na terenie im oddanym, lub kiedyś wojska ZSRR zajmujące Legnicę.
    Czyli nasze sądy w tych przypadkach są jak w kolonii zarządzanej przez tamtych.

    Miej pretensje do Tow. Kwaśniewskiego bo to on ratyfikował "nową" konstytucję z 1997 i gwarantował konkordat z Watykanem.
    Nie zapytasz za ile? Pewnie nie za "pół basa" skoro stać go na kamienicę w "Królewskim Dystrykcie" Londynu.

    1 3 Cytuj
  • Janek Sal 16 lis 2020
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    Miej pretensje do Tow. Kwaśniewskiego bo to on ratyfikował "nową" konstytucję z 1997 i gwarantował konkordat z Watykanem.
    Nie zapytasz za ile? Pewnie nie za "pół basa" skoro stać go na kamienicę w "Królewskim Dystrykcie" Londynu.

    Pamiętam ten czas - za ile nie wiem czy za bas czy za pół - ale wiem jedno---

    Co by wówczas sie działo gdyby nie ratyfikował ?
    toż to były początki po Wałęsie znowu prezydent komunista - gdyby nie podpisał nastepne zadymy i może cięższe niz dzisiejsze manifestacje

    O pedofilstwie nikt wowczas nie wiedział .

    3 1 Cytuj
  • 16 lis 2020
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    Miej pretensje do Tow. Kwaśniewskiego bo to on ratyfikował "nową" konstytucję z 1997 i gwarantował konkordat z Watykanem.
    Nie zapytasz za ile? Pewnie nie za "pół basa" skoro stać go na kamienicę w "Królewskim Dystrykcie" Londynu.

    Jeżeli to przez Kwaśniewskiego obecny rząd jest na pasku kleru, to kawał sukinsyna z tego Kwacha. Zmusił ich tym konkordatem do krycia pedofilii, milczenia o niej w państwowych mediach, obowiązkowe uczestnictwo rządu zjazdach RM w Toruniu, wygłaszanie laudacji na cześć prezesa tej organizacji - Rydzyka, lektury religijne w szkołach, i popieranie oporu w reformacji w kościele polskim ( jako ostatnim na świecie gdzie takiej reformacji jeszcze nie było)....
    To jak to wszystko przez Kwaśniewskiego to jest z niego prze h.,. j i je..ć go.

    6 2 Cytuj
  • 16 lis 2020
    bono napisał/a:

    Jeżeli to przez Kwaśniewskiego obecny rząd jest na pasku kleru, to kawał sukinsyna z tego Kwacha. Zmusił ich tym konkordatem do krycia pedofilii, milczenia o niej w państwowych mediach, obowiązkowe uczestnictwo rządu zjazdach RM w Toruniu, wygłaszanie laudacji na cześć prezesa tej organizacji - Rydzyka, lektury religijne w szkołach, i popieranie oporu w reformacji w kościele polskim ( jako ostatnim na świecie gdzie takiej reformacji jeszcze nie było)....
    To jak to wszystko przez Kwaśniewskiego to jest z niego prze h.,. j i je..ć go.

    "Zjedz Sznikersa przestaniesz gwiazdorzyć"
    Widzisz koleżko, i znów wychodzi że nic nie wiesz. Olek był przedstawicielem tych co się dogadywali z Watykańczykami w sprawie IV rozbioru Polski przy Okrągłym Stole więc gwarantował układ: Manus manum lavat
    Wy nie będziecie brużdzić nam ani my nie bedziemy Wam przeszkadzać. Dziwnie Kościół przestał wtedy ujadać na post-komunę i zgodnie przyklasnęli grubą kreskę dla byłych posiadaczy legitymacji PZPR. Zobaczysz, jeszcze wyjdą niezłe kwity na Wojtyłę, Dziwisza i resztę świty. Może się okazać że jest dużo prawdy w najnowszej karykaturze Charlie Hebdo ...

    3 7 Cytuj
  • 16 lis 2020
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    "Zjedz Sznikersa
    Widzisz koleżko, i znów wychodzi że nic nie wiesz. Olek był przedstawicielem tych co się dogadywali z Watykańczykami w sprawie IV rozbioru Polski przy Okrągłym Stole więc gwarantował układ: Manus manum lavat
    Wy nie będziecie brużdzić nam ani my nie bedziemy Wam przeszkadzać. Dziwnie Kościół przestał wtedy ujadać.

    Cholera że przy tym okrągłym stole tylko Kwach miał coś do powiedzenia i tak zdominował Kaczyńskich, że tamci słuchali jak pies trąby.
    Dopiero teraz Jarek nadrabia swoją indolencję z tamtych lat.
    Wtedy bał się komuny, teraz j”w końcu nabrał odwagi przy armii ochroniarzy .

    8 1 Cytuj
  • 16 lis 2020
    bono napisał/a:

    Cholera że przy tym okrągłym stole tylko Kwach miał coś do powiedzenia i tak zdominował Kaczyńskich, że tamci słuchali jak pies trąby.
    Dopiero teraz Jarek nadrabia swoją indolencję z tamtych lat.
    Wtedy bał się komuny, teraz j”w końcu nabrał odwagi przy armii ochroniarzy .

    A Ty już sobie "wyguglowałeś" kto zasiadał przy Okrągłym Stole?

    2 6 Cytuj
  • Anty 16 lis 2020
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    "Zjedz Sznikersa przestaniesz gwiazdorzyć"
    Widzisz koleżko, i znów wychodzi że nic nie wiesz. Olek był przedstawicielem tych co się dogadywali z Watykańczykami w sprawie IV rozbioru Polski przy Okrągłym Stole więc gwarantował układ: Manus manum lavat
    Wy nie będziecie brużdzić nam ani my nie bedziemy Wam przeszkadzać. Dziwnie Kościół przestał wtedy ujadać na post-komunę i zgodnie przyklasnęli grubą kreskę dla byłych posiadaczy legitymacji PZPR. Zobaczysz, jeszcze wyjdą niezłe kwity na Wojtyłę, Dziwisza i resztę świty. Może się okazać że jest dużo prawdy w najnowszej karykaturze Charlie Hebdo ...

    100% racji, dziękuje za ten głos w dyskusji

    2 5 Cytuj
  • 16 lis 2020
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    A Ty już sobie "wyguglowałeś" kto zasiadał przy Okrągłym Stole?

    tak zrobiłem jak prosiłeś:

    Uczestnicy obrad w zespole ds. reform politycznych
    Strona opozycyjno-solidarnościowa
    Bronisław Geremek – przewodniczący
    Piotr Baumgart
    Ryszard Bender
    Zbigniew Bujak
    Aleksander Hall
    "-Jarosław Kaczyński"-
    Krzysztof Kozłowski
    Marcin Król
    Jacek Kuroń
    Bogdan Lis
    Tadeusz Mazowiecki
    Adam Michnik
    Edmund Jan Osmańczyk
    Ryszard Reiff
    Antoni Stawikowski
    Stanisław Stomma
    Adam Strzembosz
    Janina Zakrzewska[1]

    14 1 Cytuj
  • 21 lis 2020

    Wszystkie wiary są największym oszustwem na Świecie w dziejach ludzkości !

    1 Cytuj
  • 21 lis 2020
    kris111 napisał/a:

    Wszystkie wiary są największym oszustwem na Świecie w dziejach ludzkości !

    Niekoniecznie.
    To cwaniacy którzy przenikają do kleru robią tam swoje kariery i traktują religie jak partie polityczną , czyli do sterowania ludźmi.
    Poza tym wiary to realizacja naszych dziecięcych fantazji, jak baśnie z tysiąca i jednej nocy.
    Każda kultura miała swoje mitologie. Czy w nie wierzyli?
    Chyba tak jak nasi hierarchowie, czyli nakazał taki na spowiedzi czystość przedmałżeńską, po czym w przerwie pomiędzy spowiedziami, wybzykał partnera.
    Religia zawsze była traktowana jako przekomarzanie się -jak zasady ominąć, doktryny oszukać, i to ludziom dostarczało adrenalinę.
    Lubimy różne reguły i sami sobie je wymyślamy, wiec religia jest nam przypisana w postaci tych reguł.
    Najgorzej jest gdy grupa ludzi , którymi łatwo manipulować , kupują te baśnie w ciemno. Tak powstają sekty, które robią z ludźmi co chcą.
    Każda religia była na początku sektą.

    4 2 Cytuj
  • Anty 22 lis 2020
    Vivaldi napisał/a:

    bono ale ciebie łatwo naciągnąć jak gumę w gaciach. W jakim celu się tak pompujesz? Myślisz, że twoje rozchwianie emocji przerzucisz na innych za pośrednictwem Miasto-Info ?
    :-)))
    Co ty masz z tym klerem i kościołem?

    Santo Subito Protecto Pedofilo.

    3 1 Cytuj
  • 29 lis 2020
    bono napisał/a:

    Niekoniecznie.
    To cwaniacy którzy przenikają do kleru robią tam swoje kariery i traktują religie jak partie polityczną , czyli do sterowania ludźmi.
    Poza tym wiary to realizacja naszych dziecięcych fantazji, jak baśnie z tysiąca i jednej nocy.
    Każda kultura miała swoje mitologie. Czy w nie wierzyli?
    Chyba tak jak nasi hierarchowie, czyli nakazał taki na spowiedzi czystość przedmałżeńską, po czym w przerwie pomiędzy spowiedziami, wybzykał partnera.
    Religia zawsze była traktowana jako przekomarzanie się -jak zasady ominąć, doktryny oszukać, i to ludziom dostarczało adrenalinę.
    Lubimy różne reguły i sami sobie je wymyślamy, wiec religia jest nam przypisana w postaci tych reguł.
    Najgorzej jest gdy grupa ludzi , którymi łatwo manipulować , kupują te baśnie w ciemno. Tak powstają sekty, które robią z ludźmi co chcą.
    Każda religia była na początku sektą.

    Kończąc te twoje wywody teologiczno-socjologiczne z nutą analizy i jak zwykle twoich złotych środków i cudownych rad zacznij jak zwykle od siebie albo inaczej zastosuj sumiennie to o czym sam piszesz najpierw od siebie
    https://www.youtube.com/watch?v=MthFMqgsr6g

    1 5 Cytuj
  • 29 lis 2020
    Vivaldi napisał/a:

    Kończąc te twoje wywody teologiczno-socjologiczne z nutą analizy i jak zwykle twoich złotych środków i cudownych rad zacznij jak zwykle od siebie albo inaczej zastosuj sumiennie to o czym sam piszesz najpierw od siebie
    https://www.youtube.com/watch?v=MthFMqgsr6g

    Analiza moja jest taka;
    jesteś homo, twoje miejsce jest w kościele. Będziesz chroniony przez takich Vivaldich
    i włos ci z głowy nie spadnie.

    8 2 Cytuj
  • Janek Sal 7 gru 2020

    Pytanie brzmi na wstępie- Czy można zyć blisko Boga daleko od kościoła - jest pewnikiem ze mozna życ blisko kościoła a daleko od Boga - kilku tak mieszka a kilku tylko nocuje

    Cytuj
  • 7 gru 2020
    jaskokrakow napisał/a:

    Pytanie brzmi na wstępie- Czy można zyć blisko Boga daleko od kościoła - jest pewnikiem ze mozna życ blisko kościoła a daleko od Boga - kilku tak mieszka a kilku tylko nocuje

    Bóg w sekcie Rydzyka, odgrywa taką rolę, jak złoto w Amber Gold.

    4 1 Cytuj
  • 7 gru 2020
    bono napisał/a:

    Bóg w sekcie Rydzyka, odgrywa taką rolę, jak złoto w Amber Gold.

    głębokie sentencje......ci ktoś podrzuca :-)))

    2 3 Cytuj
  • Janek Sal 8 gru 2020
    bono napisał/a:

    Niekoniecznie.
    Tak powstają sekty, które robią z ludźmi co chcą.
    Każda religia była na początku sektą.

    na początku ? a na koncu???została sektą .-

    dawno zeby wykształcić księdza z zamożnej rodziny posylali do szkół i wychodził ksiądz - czasem z bardzo bogatej rodziny kształciło sie dwóch - reszta to ledwo podpisać sie umiała /
    Dziś w XXI w wszyscy potrafią czytac ,pisać rozumować - choć to nie każdemu na zdrowie wychodzi . Czytając swiat widzimy to sekciarstwo i obłude we wszystkich wyznaniach .
    Gdyby copperfield żył 2000 lat temu też zostałby chrystusem - Nie ważne wierzysz , nie wierzysz , ważne żebyś sie z tym dobrze czuł - czasem z kims pomilczał zwierzył sie , porozmawiał w spokoju .
    Ksiądz - cóż ksiądz- on też ma pokusy kto ich nie ma grzmiał z ambony niewyswiecony dyrektor. Nie pisze ojciec bo o dzieciach nie słyszałem . a słuchali go jak koza grzmotu notable polskiej władzy . Nawet obrońca praw dziecka klaskał i ślinił sie aż mu maska przemokła .

    4 Cytuj
  • 8 gru 2020

    Jeden z duchownych powiedział , ze gdyby okazało się że Boga nie ma, w Polsce kościół i tak nie upadnie.
    To mądre słowa , mówiące o tym że u nas kościół jest rodzajem kultury a nie wiary.
    Chodzenie do kościoła jest dla większości z nas, czyś większym niż jedzenie wspólnego obiadu. Zaś ksiądz, to zwykły zawód jak restaurator, tylko że pomysł na biznes kupuje jako franczyzę i za nią płaci.
    Przykładem tego biznesu jest Toruń z jego biznesmenem Rydzykiem.
    I mam tylko jedno zastrzeżenie - ten biznes nie łoży na współobywateli , a wyciąga od państwa potężna kasę.
    Gdyby to nie było legalne, można by tą instytucje porównać do cwaniaków wyciągających VAT.
    Jakiś tam symboliczny ryczałt wpłacają, ale wciągają o wiele więcej .
    Dobrze byłoby aby do tego biznesu państwo nie dokładało a miało od niego jakiś nawet symboliczny wpływ za prowadzenie działalności gospodarczej.

    3 1 Cytuj
  • 10 gru 2020
    anula napisał/a:

    pytanie brzmi czy odrzucenie "dobytku inwentarza" blokuje mi drogę do zbawienia.
    właściwie, to mnie tylko interesuje

    Zbawienie jest w środku=nie na zewnątrz=więc od środka zależy czy będziesz zbawiony-nie od zewnątrz=nie od swiata=światem jest wszytko i wszyscy i wszystkich opinie!

    Cytuj
  • 17 gru 2020

    Kolęda a pandemia co sądzicie o chodzeniu księży po kolędzie podczas kwarantanny narodowej

    2 Cytuj
  • 17 gru 2020
    janosik 23 napisał/a:

    Kolęda a pandemia co sądzicie o chodzeniu księży po kolędzie podczas kwarantanny narodowej

    A co mamy sądzić? Chcesz to wpuścisz, nie to nie.

    1 Cytuj

Odpowiedz