Forum » Społeczeństwo

KATOLICYZM W ZYCIU CODZIENNYM

• 15 sie 2019
    bono napisał/a:

Pytałem wyraźnie kaznodziei. Jesteś nim?.

jesteś tępy szukając tu na forum księdza/kaznodziei ? Myślałeś, ze tu znajdziesz jakiegoś? Prowokacja i to płytka a raczej wytłumaczenie durnie wrzuconego tematu spadających gałęzi. Choroba cię drąży.

2 3 Cytuj
  • 15 sie 2019

Odpowiadam w przerwie świetnego festiwalu w Sopocie.
    Pewnie nazwa Sopot tez się naraziłem, mam w d. takich tępaków . Ty bracie /w wierze/ módl się o pamięć, bo rozumu z przed lat już mie przywrócisz.
    Tyle w temacie.
    Szukaj rozmówcy , który nadaje na twoich falach.
    Tym razem bez odbioru. Twój czas już minął ?‍♂️

2 Cytuj
  • 15 sie 2019

XD ...... ateista pozorant poszukujący na forum myślenickim kaznodziei aby zapytać czy to wina administracji parku, że gałęzie w dół spadają skoro Bóg sprawiłby aby spadłą do góry :-) ..... czyś ty jest normalny? XD ......aaaa bo zapomniałem a to ważna informacja była z twojej strony : ja nie klikam w przerwie festiwalu w Sopocie XD

2 3 Cytuj
  • 11 sty

Te kazania pokazują jedni:
    Kasta religijna walczy o przetrwanie.
    Porównał bym ich z prawnikami i sposób walki podobny.
    Logika też, my jesteśmy autorytetem nadanym i nasze zdanie nie podlega ocenie.

1 3 Cytuj
  • 15 sty

@bono z tego co wiem całowanie księży po rękach to jakiś tam symbol i tradycja, księża też tak całują w dłoń tych starszych rangą i z tego co pamiętam z lekcji religii, katolicy faktycznie wierzą, że ksiądz jest na ziemi przedstawicielem Chrystusa, dlatego też nie widzę nic niezgodnego z doktryną Kościoła w słowach tego księdza.

Tak samo jest podczas spowiedzi, ksiądz odpuszcza grzechy w imieniu Boga i całowało się jakiś szalik(?) i był to właśnie taki symbol wdzięczności Bogu za odpuszczenie grzechów.

Myślę, że takie artykuły są szukaniem sensacji na siłę, dla mnie też głupie jest całowanie jakiegoś obcego faceta po dłoniach, ale dla praktykujących katolików ma to sens, tak samo jak obrzezanie dla żydów, przekłuwanie twarzy dla hindusów, czy ramadan (głodówka) dla muzułmanów.

3 Cytuj
  • 15 sty

Chyba nie artykuły są sensacją tylko autorzy tych artykułów.

A ode mnie dodam ze ja tez niektóre osoby całuje w rękę i nie przez ich boskość ale zwykłą do nich słabość.
    I jeżeli już to robię, to robię to z przyjemnością.
    Nigdzie o tym nie pisano, bo nie nagrywałem na ten temat żadnego wywiadu. Pewnie gdybym to uczynił, pewnie również byłoby to szukaniem sensacji. Miałbym wtedy pretensje do siebie, ze przesadziłem w poszukiwaniu sensacji. Nie obciążał bym tą sensacją dziennikarzy czy czytelników.

2 Cytuj
  • 16 sty

Podział w kościele już jest w toku.
    Nasi hierarchowie trzymają z papieżem Niemcem, który za swej posługi, nie był przez nich lubiany.
    Wierni trzymają z Franciszkiem który jest ulubieńcem większości polskich wiernych.

Ortodoksi wśród wiernych ( KiK-i, RM-y, Róże-e itd), to rycerze hierarchów (tzw.pożyteczni id..ci).

2 3 Cytuj
  • 16 sty

Jesteś osobą która jest najmniej wiarygodna w temacie wiary. Sam się deklarowałeś jako radykalny anty- do tego pozorant w kościele, po prostu konfident aby jakoś przed rodziną wyglądać. Zajmij się spadającymi gałęziami w parku......pocytować parę twoich wpisów?

1 1 Cytuj
  • 17 sty

To prawda, nie należę do kołka różańcowego, nie jestem tez w KIK ani nie należę do społeczności Radia Maryja, komunie przyjmuje na stojąco.
    Jestem zwykłym Antychrystem i konfidentem, ale tylko w twojej kaście, takich jak ja jest 90 % katolików w Polsce.
    Niestety, radiomaryjni i ortodoksi, jestescie w mniejszości. Tu my jesteśmy suwerenem.
    Nie zrywaj się w nocy, miłych snów .

1 1 Cytuj
  • 17 sty
    Vivaldi napisał/a:

Jesteś osobą która jest najmniej wiarygodna w temacie wiary. Sam się deklarowałeś jako radykalny anty- do tego pozorant w kościele, po prostu konfident aby jakoś przed rodziną wyglądać. Zajmij się spadającymi gałęziami w parku......pocytować parę twoich wpisów?

Szkoda, że dałeś się sprowokować. Od kilku dni nikt nie odpowiadał na Jego posty dla tego pisał je jeden pod drugim w kilku wątkach...

1 Cytuj

Odpowiedz