Forum » Społeczeństwo

Euro za i przeciw

  • 6 paź 2019
    bono napisał/a:

    Bogactwo bierze się z wydajności, a nie z gadulstwa polityków.

    Owszem w normalnym trybie bogactwo bierze się z pracowitości, intelektu, właściwych decyzji, uczciwości itd, ale mam nieodparte wrażenie, że w krajach starej UE bogactwo wzięło się na wyruchaniu nowych członków przez stare układy a kto chce te układy pokazać staje się przeciwnikiem EUROwaluty i zacofanym ciemnogrodem

    https://biznes.interia.pl/raport/euro_w_polsce/news/frankfurt-pod-rzadami-kobiety,2631259,5422

    1 5 Cytuj
  • 6 paź 2019
    Vivaldi napisał/a:

    Owszem w normalnym trybie bogactwo bierze się z pracowitości, intelektu, właściwych decyzji, uczciwości itd, ale mam nieodparte wrażenie, że w krajach starej UE bogactwo wzięło się na wyruchaniu nowych członków przez stare układy a kto chce te układy pokazać staje się przeciwnikiem EUROwaluty i zacofanym ciemnogrodem

    https://biznes.interia.pl/raport/euro_w_polsce/news/frankfurt-pod-rzadami-kobiety,2631259,5422

    Bogactwo UE Zachodniej wzięło się głównie z epoki kolonializmu - polecam wykłady profesora Bartosiaka i jakikolwiek podręcznik do historii ekonomicznej Europy.

    5 2 Cytuj
  • 6 paź 2019
    Strozaninek napisał/a:

    Bogactwo UE Zachodniej wzięło się głównie z epoki kolonializmu - polecam wykłady profesora Bartosiaka i jakikolwiek podręcznik do historii ekonomicznej Europy.

    masz racje sięgnąłeś pamięcią dalej niż ja. A czymże są dziwne "przypadeczki" ekonomiczno-biznesowe w UE jak nie współczesnym kolonializmem? Mieliśmy pracować za bułkę z dżemem ale okrutnie im z tym źle, że nie ma na to naszej zgody stąd układziki Timmermansowo-Sorosowe. Przecież rozmawialiśmy o tym w temacie VATu gdzie udawali, że nic nie wiedzieli, że jakby wiedzieli to by nigdy na to nie pozwolili i takie pieprzenie w każdej sprawie od afere diesla, przez brudny prąd i śmieci po nibyekologię. Dosłownie każdy temat.
    Tematu II wojny światowej nawet nie poruszam bo i tu chętnych do zapłaty nie znajdę. "To nie my no co wy to naziści" :-))) ..... i co ? Niemcy przegrali wojnę a my przegraliśmy pokój (i dobrobyt) :-)

    1 6 Cytuj
  • 6 paź 2019
    Vivaldi napisał/a:

    masz racje sięgnąłeś pamięcią dalej niż ja. A czymże są dziwne "przypadeczki" ekonomiczno-biznesowe w UE jak nie współczesnym kolonializmem? Mieliśmy pracować za bułkę z dżemem ale okrutnie im z tym źle, że nie ma na to naszej zgody stąd układziki Timmermansowo-Sorosowe. Przecież rozmawialiśmy o tym w temacie VATu gdzie udawali, że nic nie wiedzieli, że jakby wiedzieli to by nigdy na to nie pozwolili i takie pieprzenie w każdej sprawie od afere diesla, przez brudny prąd i śmieci po nibyekologię. Dosłownie każdy temat.
    Tematu II wojny światowej nawet nie poruszam bo i tu chętnych do zapłaty nie znajdę. "To nie my no co wy to naziści" :-))) ..... i co ? Niemcy przegrali wojnę a my przegraliśmy pokój (i dobrobyt) :-)

    Ja o chlebie ty o winie. Poczytaj książki jakieś na ten temat a nie rób internetowej demagogii.

    R. Cameron, Historia gospodarcza świata. Od paleolitu do czasów najnowszych, Warszawa 2004.
    2

    • A. di Vittorio, An economic history of Europe. From expansion to development, New York 2006.
    • S. Broadberry, K. O'Rourke, The Cambridge Economic History of Modern Europe, vol. I-II, Cambridge 2010.
    Dodatkowo, jako literatura uzupełniająca, zalecane są:
    • W. Kula, Problemy i metody historii gospodarczej, Warszawa 1963 i 1983
    • R. Hicks, Teoria historii gospodarczej, Toruń 2001.

    4 Cytuj
  • 18 lis 2019

    Killion-Munyama polski ekonomista, nauczyciel akademicki, doktor habilitowany nauk ekonomicznych, poseł na Sejm VII, VIII i IX kadencji o euro i o inwestycjach w Polsce i o 30 krotności składek ZUS:

    https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/killion-munyama-o-wejsciu-polski-do-strefy-euro/yd4mx4e

    3 4 Cytuj
  • 18 lis 2019

    A ty swoje......miałeś z siedmiu stron tłumaczone i dalej buczysz, że lizaki nie są po 1 EURo tylko po 4zł. Daj se spokój. Ile razy jeszcze zaczniesz ten temat? A że oszczędności twoje, a że jak je trzymać, a że to nie po europejsku, a że Słowacy majo i im żre, a Słoweńcy złożyli wniosek......weź wyluzuj.
    Poseł PO i wiadomości Onetu = Bono Solo. Weź człowieku .......się ogarnij.

    2 7 Cytuj
  • 20 lis 2019

    A gdyby tak odrzucić euro i wszystko w złoto zainwestować? :)
    https://www.najlepszeplatformyforex.pl/blog/polskie-rezerwy-walutowe-2019/

    Cytuj
  • 23 lis 2019

    a co to znaczy posiadać dzisiaj euro, dolara lub złoto?
    https://www.youtube.com/watch?v=bIeSsskoUKo

    1 Cytuj
  • 12 lut 2020

    PiS odtrąbił sukces kupując PKO SA. jako repolonizację banków.
    I teraz jest kolejka chętnych do sprzedaży MBank, Santander.
    Ciekawe jak dalej będzie wyglądać ta depolonizacja, bo zachodni kapitał stwierdził
    że dobrze na tym zarabia.

    1 Cytuj
  • 12 lut 2020

    Trudno się nie zgodzić, że świetnie zarabiają skoro PKO sprzedali ci/tamci za garść miedziaków a odkupić trzeba było za grubą kasę. Dość precyzyjnie umiejscowiłeś tych którzy sprzedali ....tak zachodni kapitał świetnie zarobił na PKO.
    Weź zastosuj skrót myślowy i podpowiedz mi tok twojego rozumowania PKO vs mBank.
    Uważasz, że to ta sama sytuacja?

    1 Cytuj
  • 13 lut 2020

    Vivaldi
    Ale jesteś tępy. Żeby porównywać bank z komuny z kapitałem gorszym niż mieli konie spod peweksu z rachunkiem pisanym ołówkiem chemicznym mocno przyciskany aby się odbił zapis na kopii z dzisiejszymi oddziałami. To jak byś porównał SAM (komunistyczny sklep z octem i pustymi półkami) do Auchena.

    Ciężko z takimi tepakami dyskutować , bo piszą tak nieprawdopodobne zestawienia i tak idiotyczne porównania , że trzeba sobie odpuścić i nie edukować ludzi, którzy są tak tępi.

    Ty idź sobie podyskutuj pod budkę z piwem , tam cię zrozumią,
    na przykładzie tych banków wykazałeś swój straszny prymitywizm.

    Więcej się już nie kompromituj.

    1 2 Cytuj
  • 13 lut 2020

    Vivaldi
    Ty może zajmijcie tym z czym ci jest po drodze:
    Muzyką Zenka Martyniuka.
    Podobno korzenie tej muzyki sięgają w Myślenicach, Rynku
    a konkretnie parterowego domu na Rynku obok budynku Kamienicy pod Matką Boską.
    Stała tam parterowy domek Pani Jaśkowcowej i w nim ta Pani prowadziła sklepik w którym sprzedawała pocztówki dźwiękowe z muzyką "Małego Władzia".
    Głośnik przed budynkiem zachęcały miłośników tej muzyki do zakupu.
    Miejsce to nazywane wtedy było muzyką dla wieśnioków, żaden rodowity Myśleniczanin do takiej muzyki się wtedy nie przyznawał. A że na Rynku był dworzec autobusowy co chwilę były zapowiedzi :
    autobus do Kawca, autobus do Więciurki......... i podobnie też nazywano miłośników tej muzyki.
    Podobnie było w Nowej Hucie, gdzie królowała wiejska muzyka.

    Dzisiaj, jest to muzyka weselna, wszyscy się przy niej bawią, zwłaszcza po kielichu.
    Jakby, mniej ludzie ukrywają swoje pochodzenie i nie wstydzą się już do takiej muzyki przyznawać.

    1 2 Cytuj
  • 13 lut 2020
    bono napisał/a:

    Vivaldi
    Ty może zajmijcie tym z czym ci jest po drodze:
    Muzyką Zenka Martyniuka.
    Podobno korzenie tej muzyki sięgają w Myślenicach, Rynku
    a konkretnie parterowego domu na Rynku obok budynku Kamienicy pod Matką Boską.
    Stała tam parterowy domek Pani Jaśkowcowej i w nim ta Pani prowadziła sklepik w którym sprzedawała pocztówki dźwiękowe z muzyką "Małego Władzia".
    Głośnik przed budynkiem zachęcały miłośników tej muzyki do zakupu.
    Miejsce to nazywane wtedy było muzyką dla wieśnioków, żaden rodowity Myśleniczanin do takiej muzyki się wtedy nie przyznawał. A że na Rynku był dworzec autobusowy co chwilę były zapowiedzi :
    autobus do Kawca, autobus do Więciurki......... i podobnie też nazywano miłośników tej muzyki.
    Podobnie było w Nowej Hucie, gdzie królowała wiejska muzyka.

    Dzisiaj, jest to muzyka weselna, wszyscy się przy niej bawią, zwłaszcza po kielichu.
    Jakby, mniej ludzie ukrywają swoje pochodzenie i nie wstydzą się już do takiej muzyki przyznawać.

    Powtarzasz się :(
    https://forum.miasto-info.pl/muzyka-koncerty-imprezy/543,ulubieni-wykonawcy-zespoly.html

    1 1 Cytuj
  • 13 lut 2020
    taki_gość napisał/a:

    Powtarzasz się :(
    https://forum.miasto-info.pl/muzyka-koncerty-imprezy/543,ulubieni-wykonawcy-zespoly.html

    Będzie to tłukł (kopiuj/wklej) zanim ktoś nie potwierdzi lub zaprzeczy ;)

    1 1 Cytuj
  • 13 lut 2020

    No i nie zdziwiłbym się jakby najgłośniej się darł po tym kielichu : "miłość, miłość w Zakopanem" :-)))
    ci "ogarnięci" w muzyce najczęściej tak mają, zaraz po tym jak pozory poprawności puszczają :-)

    1 1 Cytuj
  • 13 lut 2020
    Vivaldi napisał/a:

    No i nie zdziwiłbym się jakby najgłośniej się darł po tym kielichu : "miłość, miłość w Zakopanem" :-)))
    ci "ogarnięci" w muzyce najczęściej tak mają, zaraz po tym jak pozory poprawności puszczają :-)

    Ty, ja mam nawet gdzieś takie zdjęcia z wesela ;)

    2 1 Cytuj
  • 14 lut 2020
    bono napisał/a:

    PiS odtrąbił sukces kupując PKO SA. jako repolonizację banków.
    I teraz jest kolejka chętnych do sprzedaży MBank, Santander.
    Ciekawe jak dalej będzie wyglądać ta depolonizacja, bo zachodni kapitał stwierdził
    że dobrze na tym zarabia.

    dwie skrajności bona o zachodnim kapitale :-))) ta niżej napisana za i pod POprzedników w 2013r :-))) , krótko ale na temat jest o kapitale i jest o wybrzydzającym Polaku. Ciekawe kiedy gada głupoty o Polskim przemyśle wtedy go broniąc pracując za 5zł na godzinę czy dzisiaj. Chyba zacznę robić zestawienia wypowiedzi bona bo są biegunowo różne :-))) ciekawe dlaczego :-)))

    bono napisał/a:

    No nie mów mi że postawa wybrzydzającego Polaka jest lepsza. To czym chcesz zaimponować innym, gadanie głupot o polskim przemyśle?
    AGD jesteśmy liderem w Europie, przemysł meblarski to samo, obuwie (sprzedawane na świecie pod marką wielkich), poczytaj a później pisz markety zachodnie uginają się od polskich towarów pod tamtejszą marką. Elektronika do Mercedesa, BMW i Volvo (Kraków Dephi), układy hamulcowe do wszystkich marek samochodów, przemysł spożywczy (drugi największy eksporter w UE)Nasze towary musza ukrywać się pod cudzymi markami, bo my też uważamy, że nic nie produkujemy. Produkcja Polski wyprzedziła już produkcję Holandii która jest właścicielem takich marek jak Procter i Gamber (światowy lider chemii i produktów spożywczych), Lipton, Philips itd, itd

    1 1 Cytuj
  • 15 lut 2020
    Vivaldi napisał/a:

    No i nie zdziwiłbym się jakby najgłośniej się darł po tym kielichu : "miłość, miłość w Zakopanem" :-)))
    ci "ogarnięci" w muzyce najczęściej tak mają, zaraz po tym jak pozory poprawności puszczają :-)

    Wszystko jest dla ludzi, ale żeby promować discopolo jako dobro narodowe to przegięcie. Nawet w komunie uczono wieś ze nie należy płuc na podłogę a w ośrodkach zdrowia były spluwaczki. Wożono robotników do teatru, wiejskich muzykantów kierowano do szkół muzycznych i z nich ich potomków wyrosły zespoły rokowe, ambitni muzycy i wokaliści.

    Nie robimy filmu o Niemenie, Ciechowskim czy Wodeckim, tylko o „prowdziwku” Zenku i to za jego życia.

    I tu mnie nachodzi riposta cięta „Zenek Martyniuk na prezydenta„
    Będzie weselej radośniej tez
    Będziemy stałe bawić się
    Miłość będzie na pierwszym planie
    I dziewczyna która patrzy w oczy baranie
    Będzie mydełko fa I oczy szalone
    które widza usta rozmodlone
    Będzie miłość w Zakopanem
    I polewanie się szampanem
    I tak zarazimy naszym wdziękiem świat
    Ze ten będzie w kółko śpiewał tak :
    Przez twe oczy szalone oszalałem.......

    2 Cytuj
  • 15 lut 2020

    Dobra bono nie mydlij oczu Zenkiem jako tematem zastępczym tylko wytłumacz mi dlaczego w 2013r napisałeś "No nie mów mi że postawa wybrzydzającego Polaka jest lepsza" a od 2016roku już nawet nie wybrzydzasz tylko zrzędzisz i biadolisz :-)))
    wtedy podatki rozpieprzyli teraz wracają do ludzi a ty zrzędzisz, wtedy pracowano na śmieciówkach za 5 zł/h i bez poszanowania ludzi a teraz pracodawca choć zastanowi się dwa razy zanim sapnie to też zrzędzisz mimo, że to twoje słowa raz jeszcze : "No nie mów mi że postawa wybrzydzającego Polaka jest lepsza." :-)))
    Zacznę wyławiać twoje cytaty i to biadolenie obalę twoimi słowami :-)

    8 Cytuj
  • 23 lut 2020

    https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-czarne-chmury-nad-europejska-gospodarka,nId,4313518

    dlaczego mam wrażenie, że gdy braknie kogoś do dymania (m.in na podatkach) to z automatu mówi się wtedy o recesji w tym miejscu? Wygląda na to, że głośno krzyczeli łapać złodziei ale jak się okazało kim oni są to już nie łapią?
    Ciekawe dlaczego nikt nie chce skopiować polskiego doświadczenia w ukróceniu dziury podatkowej :-) ......chyba dlatego, że wyszłoby skąd ssano i kto ssał :-)

    4 Cytuj
  • 23 lut 2020

    TVP zrobiła Zenka, czyli zrobiła z naszych pieniędzy i w błoto, kolejna klapa PiSu, do kiedy te dziady będą kupować głosy 500+ tzn. znów za nasze. Cała seria porażek dopiero przed nami od Banasia po sądownictwo. Zenek to tylko symbol, symbol skrajnej głupoty która kosztuje i nikt o kosztach mówić nie chce tak jak o dotacjach do Rydzyka czy pieniądzach znikajacych w podkomisji smoleńskiej, gerin banku, aferze podkarpackiej, funduszu sprawiedliwości i wszystkim czego tkną się te zachłanne łamagi. Jak pier. to raz a dobrze.

    3 Cytuj
  • 23 lut 2020

    było o tym już kilkanaście stron tutaj, przed poprzednimi wyborami. Nic nie dało dowożenie beczek z gównonewsami. Teraz będzie tak samo. Nawet drugiej tury nie powąchasz
    https://fakty.interia.pl/raporty/raport-wybory-prezydenckie-2020/aktualnosci/news-wybory-prezydenckie-2020-najnowszy-sondaz-duda-na-czele,nId,4343338
    ale jakby ci coś umknęło to naklepałeś w temacie o walucie :-))) .....generalnie się tobie nie dziwie. Cóż jaka lewica taka i Shakira :-)

    czytaj o aferach
    http://www.grzechy-platformy.org/rekordy/

    1 4 Cytuj
  • 24 lut 2020
    Vivaldi napisał/a:

    czytaj o aferach
    http://www.grzechy-platformy.org/rekordy/

    Co z czytania o aferach chłopie? Wklejacie uparcie jedną i tą samą listę a g.wno z tym robicie. Wasz czas - gdzie to zapowiadane ściganie afer, mieli już siedzieć wszyscy i Maciek też. Nie ma dowodów? Aha......

    Listę afer pisowskich widziałeś? I co? Ustosunkujesz się do pisowskich afer to wtedy można dyskutować.

    2 1 Cytuj
  • Janek Sal 24 lut 2020
    Scottie napisał/a:

    Ja chcę jednak pozostać przy złotówce

    boś waćpan kiep i swiata nie widziałeś

    1 1 Cytuj
  • Janek Sal 24 lut 2020
    Pablo napisał/a:

    A ja jestem przeciwko euro w naszym kraju. Dobrze jest jak jest i nie ma co tego zmieniać... Jednemu krajowi już się zachciało wyjść z tego układu. Skąd wiemy czy za jakiś czas nie przyjdzie to do głowy innym?
    Co wtedy? Znowu będziemy wracać do PLN? Stać nas na to?

    czyli jedna myślisz jak pis - wyjsc z unii jak sie skonczy mamona
    słowacja daleko za nami gospodarczo i przemysłowo i zamieniła wszyscy sie bali a teraz powiedz komuś w Popradzie że bedzie miał korone znowu -

    1 1 Cytuj

Odpowiedz