Forum » Wolne Myśli

jaka sieć? jaki telefon?

  • 29 cze 2011

    Jeśli chodzi o Orange to mam porównanie między ofertami na kartę i mix'em i ostatnio coraz częściej rozważam powrót na mix'a. Niby mają dobrą ofertę na kartę, ale ostatnio więcej dzwonię i przydałyby mi się darmowe minuty w sieci i na stacjonarne.

    Jeśli chodzi o telefony to wg mnie SE ma dosyć skomplikowane oprogramowanie dlatego też nawet naprawdę świetny aparat nie przekona mnie do kupna telefonu tej firmy. Obecnie mam Nokię 5310 XM i jestem z niej bardzo zadowolona pomimo tego, że bateria wytrzymuje max 3 dni- ale poniekąd to moja wina. Zawsze miałam talent do psucia baterii w telefonach. Co do Samsunga to uważam, że jest to dobra firma jeśli chodzi o AGD i RTV, ale w kwestii telefonów jakoś tej firmie nie ufam. A co do telefonów dotykowych to jedyne co mi się w nich podoba to ten wielgachny wyświetlacz. Parę razy próbowałam się obsługiwać takimi telefonami kilku różnych firm- m. in. Samsunga i LG- i za każdym razem doprowadzały mnie do szału. Nie mam do tego sprzętu cierpliwości.

    1 1 Cytuj
  • 29 cze 2011

    [quote=gość: Wujek dobra rada] Po pierwsze nie przesadzaj z tym fenomenem. Poczytaj sobie raczej na forach opienie tych co mieli playa. [/quote]

    To są opinie w większości ludzi, którzy zobaczyli reklamę w telewizji i pobiegli do salonu, aby przenieść się do Playa, nie czytając w ogóle umowy ani opinii innych ludzi. Od początku było wiadomo, że połączenia do playa z innych sieci będą droższe, a z wypowiedzi na różnych forach można było wywnioskować, że zasięg też nie jest najlepszy.

    [quote=gość: Wujek dobra rada] Po czwarte, z nadajników Polkomtela play będzie działał czasowo. Pewnego dnia współpraca się zakończy, a klienci play zostaną na lodzie bez zasiębu. [/quote]

    Z tego co czytałem w internecie kiedyś, mają po prostu podpisaną umowę ze sobą na pewien okres. Jest to okres przejściowy - albo play się w Polsce przyjmie albo nie. Liczba klientów playa przekroczyła już tam ileś milionów (nie chce mi się podawać błędnych danych, żebyś mnie nie oskarżał o celowo kłamstwo), więc zapewne umowa zostanie wznowiona, albo play po prostu sam zacznie budować nadajniki. A jeśli chodzi o korzystanie z nadajników innej sieci, to wiele operatorów tak robi, np. Heyah (jest to co prawdę ten sam operator co Era, teraz T-Mobile, ale większość osób uważa go jako oddzielną sieć i szanuję za bardzo dobry zasięg.)

    [quote=gość: Wujek dobra rada] Co do ogromnych zysków KŁAMIESZ. Poniżej trochę danych: [/quote]

    Chodziło mi przede wszystkim o koniec 2010r. i bieżący rok. Porównywanie obrotów nowego operatora (play do Polski wchodził chyba w 2008r. czy jakoś tak a ty podajesz dane z 2009) z istniejącymi od kilku, a nawet kilkunastu lat operatorami, którzy w zasięgu mają całą Polskę jest mocno nie na miejscu. Plus po roku istnienia czy inny operator działający w Polsce nie miał takich obrotów jak Play. Nie jestem pracownikiem tej sieci, ale po prostu był kiedyś obszerny artykuł w jednym z czasopism nt. fenomenu playa.

    [quote=gość: Wujek dobra rada] No to się przekonasz jak przyjdzie płacił playowi wielomiliardowe kredyty chińczykom oraz jak rząd Greski sięgnie do kieszeni Greckich firm. Myślę, że polecą najpierw Greckie firmy zagraniczne a na końcu krajowe. [/quote]

    Tego nikt nie może przewidzieć, bo nie wiemy w jakiej sytuacji jest Play.

    [quote=gość: Wujek dobra rada] Znowu nie masz żadnej wiedzy o tym co piszesz. Omnia jest starszym telefonem niż iPhon 3g. Więc wytłumacz mi jak samsung mógł "podrobić" iphona jak tego produktu jeszcze nie było? [/quote]

    Nie mam pojęcia skąd wziąłeś takie dane. Ja pisałem z głowy, ale z ciekawości sprawdziłem teraz datę premiery obu telefonów i na każdej stronie wyraźnie pisze, że iphone jest starszy:
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Samsung_SGH-I900_Omnia
    http://pl.wikipedia.org/wiki/IPhone
    Różnica to równe 2 tygodnie, więc będąc tak uszczypliwi jak ty powiem, że tym razem ty kłamiesz. ;)

    [quote=gość: Wujek dobra rada] Kolejne brednie. Mam w domu 2 TV samsunga, telefon, monitor, drukarkę i odkurzacz. Jestem z nich zadowolony. Bardzo sobie cenię tą firmę. [/quote]

    To musisz mieć duże szczęście, że dotychczas nic się nie popsuło. Ja mam złe doświadczenie z tą firmą, podobnie jak dużo wiele osób i tym bardziej w kwestii telefonu nigdy nie zaufam tej fimie, podobnie jak monika91 wyżej ;)

    [quote=gość: Wujek dobra rada] Na koniec apeluję: ZANIM NAPISZESZ STEK BZDUR I WPROWADZISZ CZYTELNIKÓW W BŁĄD POCZYTAJ CO NIE CO NA TEN TEMAT.
    Nie ośmieszaj się więcej. [/quote]

    Czy ja naprawdę popełniam aż tyle błędów? No może trafiły mi się ze dwa dotyczące spółek zarządzających playem i coś tam jeszcze. Reszta to po prostu moje własne zdanie, którym chcę się podzielić z innymi, a tego na forum mi nie zabronisz. Swoją drogą po Twoim nicku nie spodziewałem się tak agresywnej odpowiedzi - wujek dobra rad pisze CAPSEM? Co się z tym światem dzieje... ;)

    2 5 Cytuj
  • 4 lip 2011

    Widzę, że rozmowa o sieci przerodziła się w kłótnię, pytanie tylko po co ?ot taki z nas NARÓD! Ja miałam 5 lat w plusie i byłam bardzo zadowolona ale do czasu gdy mogłam korzystać z 5 darmowych numerów, natomiast gdy znajomi poprzechodzili do innych sieci bo plus nic ciekawego im nie zaoferował to moje rachunki wzrosły aż nadto więc przeszłam do play na mix i jestem zadowolona karta 30 wystarcza mi na miesiąc idealnie i rozmawiam więcej niż w plusie. Jeżeli chodzi o dobry telefon to ja osobiście lubię Nokie ale słyszałam że SE też są całkiem fajne. Niech każdy wybiera to co dobre dla niego samego, według własnych preferencji. Pozdrawiam

    2 Cytuj
  • 4 lip 2011

    Ależ kłótnia ;)

    Ja jestem zadowolony z Play'a. Przeniosłem się dwa lata temu z ery. Jest taniej, więcej i niższe ceny telefonów. Owszem zasięg czasem szwankował ale NIGDY nie było tak żebym nie mógł rozmawiać. Mam też internet w Play Online i właśnie przedłużyłem umowę z najwyższym abonametnem. Mieszkam na osiedlu 1000lecia i mam prędkość ok 3,5 Mb/s.
    A za dwa lata zobaczymy.

    3 4 Cytuj
  • 7 lip 2011

    Takie kłótnie powstają z niewiedzy. Wujek dobra rada chyba kompletnie się pogubił w tym wszystkim. Ja piszę - play ma najlepszą ofertę na rynku, tyle że nie wszystkim będzie ona pasować, bo są też pewne minusy (zasięg, koszt połączeń z innych sieci), a wujek dobra rada zamiast normalnie dyskutować, to zaczyna pisać coś o kryzysie w Grecji, umowie o nadajnikach z Polkomtelem, tak jakby przyznał mi rację, ale chciał mnie uświadomić, żebym się nie cieszył za długo, bo play upadnie (paranoja). Gdyby każdy czytał uważnie wypowiedzi innych i sam pisał na temat, to nie powstałaby taka bezsensowna wymiana zdań (ahh zapomniałem, przecież to Polska!).

    A co do samego zasięgu, to ostatnie w moim SE zauważyłem opcje ustawienia zasięgu konkretnej sieci! Będąc w playu mam możliwość wybrania zasięgu tejże sieci, albo zasięgu plus, który jest chyba najlepszy w kraju. Mam ustawiony zasięg plusa od tygodnia i ani razu nie miałem żadnych zakłóceń! Pewnie dużo osób wpadło już na taki pomysł, bo w dużej części telefonów istnieje pewnie taka opcja. Gdy ktoś ma Sony Ericssona, to powinien jej szukać: Menu>Ustawienia>Zakładka Łączność>Sieci komórkowe>wybierz sieć ;)

    3 4 Cytuj
  • 7 lip 2011

    play
    Mam wybrany zasięg plusa i nic to nie dało, takze nie ściemniaj:)

    2 2 Cytuj
  • 7 lip 2011

    też sobie przeskoczyłem na plusa sieć i co? byłem w galerii kazimierz i ani jednej kreski i znowu w ustawienia i w sieć play i zasięg był!! masakra!!!! list z rezygnacją wysłałem i czekam tylko na potwierdzenie z play i bay bay!!!!!

    3 4 Cytuj
  • 7 lip 2011

    Róbta co chceta. Jeśli macie ustawiony zasięg plusa to chyba z waszymi telefonami jest coś nie tak, bo ponoć plus ma najlepszy zasięg w kraju. Ja nie mam żadnych problemów i się z tego cieszę. :)

    2 4 Cytuj
  • 7 lip 2011

    Cale zycie bylem z plusem od powstania tej sieci abo karta itd nie dochodzilo do mnie jak mozna ladowac karte na jakas waznosc konta to jest po prostu chore jak wszedl play przeszlem na karte rewelacja ceny konto rok otworzylem firme chodzilem pytalem dzwonilem szukalem dobrej oferty wszystkie sieci poznalem przedstawiciela biznesowego w play wyslal mi oferte szok po prostu masakra plus to nie wiem za to co mam w play chcial 145 i jeszcze jakies idiotyczne 50/50 do plusa era 130 orange podobnie mam aktualnie 11 numerow na firme wiem ze oferta nie jest dla wszystkich ale policzcie 6 numerow przenioslem z kart bez telefonow abo 15 brutto ! 15 zlotych polskich
    w cenie abo 1.5 godziny do plus t mobile orange do Play i stacjonarne 17 godzin ! umowa na 12 miesiecy rozumiecie to 15 zlotych nastepnie bralem abo za 36 brutto przez 13 miesiecy pozniej 72 zlote umowa na 19 miesiecy w tej cenie mam 9 godzin do plus era orange ! za free do Play i stacjonarne Oferta najlepsza jak jest dostepna na rynku nie mowie ze w takim abo jak wchodzil htc wildfire byl za 1 sprzedawalo sie go za 900 1000 zlotych ps3 plus move 500 brutto sprzedaz ok 1500 ale to nie robia wszyscy jesli mamy karte innego operatora przechodzac do play frash dostajesz 60 zlotych na rozmowy plus tak daje nie w plusie musisz zaladowac za 30 zeby konto laskawie bylo na miesiac aktywne zal po prostu zasieg nie wiem nie rozumiem mam play od trzech lat i nigdy nie bylo takiej sytuacji zeby ktores z numerow nie mialy zasiegu jak byl zasieg plusa na innym telefonie nigdy problem z polaczeniami czyli np zeby zadzwonic do orange trzeba bylo wybierac nawet trzy razy mialem przez dwa dni jak przelaczali 4g na przekaznik tak to zero problemow oszczednosc masakryczna kazdy kto zdrowo mysli i chce miec tanio bierze play taka jest prawda reszta to albo fanatycy albo ludzie ktorzy maja np cala rodziny w t mobile i maja niby za darmo jak sobie doladuja np za 30 zlotych :) wiem to sie zmienia ale pol roku temu jeszcze tak bylo nie jestem za zadna siecia wybieram ekonomicznie i mam nadzieje coraz wiecej ludzi przejdzie na ta siec bo moze w koncu dogonimy europe z cenami bo jak narazie tylko play nie doi kasy z polakow porownujac oferty innych sieci t mobile mial wniesc nowa jakos do polski ! nie zrobili nic zmiana logo i dojenie kasy internet jest z play jest ok szybki tani ale tylko z ich przekaznikow cos za cos jesli liczba abonentow wzrosnie na bank beda rozbudowywac nadajniki tak na moim przykladzie wyglada rynek polskich sieci komorkowych Pzdr

    6 6 Cytuj
  • 7 lip 2011

    No w końcu jakieś sensowne i mądre odpowiedzi zaczynają się pojawiać. Już zaczynałem wątpić w ,,zdrowe myślenie'' Myśleniczan, ale widzę, że jest jednak parę osób, które do sprawy podchodzą tak jak się powinno podchodzić - po co mam płacić dwa razy więcej, skoro w playu jest o wiele taniej? Jeśli ktoś chce przejść do playa, to niech nie wierzy w te bujdy z zasięgiem. To są często wymysły ludzii, którzy nawet nie mają telefon w tej sieci przez dłuższy czas, tylko przeczytali gdzieś w internecie taką opinie i dzielą się nią z innymi, albo co gorsza sieć, w której są (inna niż play) jest nieopłacalna i po prostu chcą się wyżyć na tych, którzy za te same pieniądze dzwonią dwa, a często nawet trzy razy dłużej.

    Fakty są takie, że play w ciągu niespełna 3 lat zgromadziło w Polsce ponad 5 milionów klientów, podczas gdy większość sieci na polskim rynku, istniejących już dobre 10 lat, albo i więcej mają niewiele ponad 10 milionów i tych klientów tracą na rzecz playa.

    3 6 Cytuj
  • 8 lip 2011

    ale z zasięgiem w sieci play naprawdę są problemy. I nie mówię tego bo zazdroszczę, bo akurat z mojej sieci tez jestem zadowolona.
    Chodzi o to, że mój mąż przeniósł się do play i ciągle ma problemy z zasięgiem. Mąż bardzo często się przemieszcza i w wielu miejscach traci zasięg . Ciągle musi ręcznie ustawiać wybór sieci, żeby mógł się z kimkolwiek skontaktować. Na szczęście zerwanie umowy nie jest już tak kosztowne jak dawniej, więc trzeba będzie to zrobić.
    Nie wiem czym to jest spowodowane, że Wy macie zasięg a my nie. Przecież to te same Myślenice.
    I mam też jedno pytanko. Czy nie jest to przypadkiem tak, że jak ustawia się ręcznie korzystanie z nadajników np plusa, to za to się płaci? Bo jakby nie było korzysta się z nadajników innego operatora a jak wiadomo nie ma nic za darmo.
    Tak pytam, bo nie wiem :)

    4 1 Cytuj
  • 8 lip 2011

    " Jeśli ktoś chce przejść do playa, to niech nie wierzy w te bujdy z zasięgiem. To są często wymysły ludzii, którzy nawet nie mają telefon w tej sieci przez dłuższy czas, tylko przeczytali gdzieś w internecie taką opinie i dzielą się nią z innymi, albo co gorsza sieć, w której są (inna niż play) jest nieopłacalna i po prostu chcą się wyżyć na tych, którzy za te same pieniądze dzwonią dwa, a często nawet trzy razy dłużej."

    Chłopie Ty sie wreszcie zdecyduj, czy są te problemy z zasiegiem czy nie! Pisałes w pierwszych postach że owszem masz problemy z zasiegiem a teraz mówisz ze to bujda! Mam playa i wszytskim odrazam z uwagi na słaby zasieg. Co mi z tanich rozmów jak zasieg jest tragiczny!
    Chyba ktoś ci placi tu za reklame, ale jesli ktos sie nabierze na te twoje gatki to ja juz mu wspolczuje.

    5 3 Cytuj
  • 8 lip 2011

    Problemy z zasiegiem playa mam w Myślenicach, Krakowie, wczoraj w Tokarni za Chiny nie dało sie zadzwonić, to pytam sie po co mi taki operator??nawet jesli rozmowy beda darmowe to nie podpisze z nimi kolejnej umowy

    a ty play nie kompromituj sie dalej bo raz piszesz o problemach z zasiegiem i zachwalasz cennik play a teraz wmawiasz nam ze mamy jakies omamy z kiepskim zasiegiem

    5 2 Cytuj
  • 9 lip 2011

    monika85 - nic się za to nie płaci, bo play ma podpisaną umowę z plusem na korzystanie z jego nadajników, zapewne do czasu wybudowania swoich. Klientów w playu przybywa, toteż operator musi zadbać także o posiadanie własnych nadajników. Na razie można korzystać albo z tego, albo z tego

    co za gość - pisząc ,,bujdy na zasięgu'' nie miałem na myśli zwykłych problemów z zasięgiem. Nie zaprzeczam, że play nie ma problemów z zasięgiem - są, choć ja w ostatnim czasie ich nie miewam. Jednak jak czytam na forach internetowych różne historie ludzi, jaki play to ma słaby zasięg, to aż mnie ręka świerzbi. Niektórzy piszą, że nie mają zasięgu dosłownie cały dzień, inni, że w centrum dużego miasta, parę kroków od nadajnika też nie mają zasięgu, a niektórzy fatygują się pisać nawet historię o tym, jak nieziemskie problemy z zasięgiem przysporzyły im kłopotów. Nie wierzę w takie bujdy i nigdy nie uwierzę, bo gdyby play miał naprawdę takie problemy z zasięgiem, to ludzie by odchodzili masowo, a nie ciągle do niego przechodzili.

    Może tylko nieliczni mają takie szczęście jak ja (od kilku tygodni), że nie mam problemów z zasięgiem. Dla tych, którym nie chcę się czytać tych wszystkich postów - w playu są problemy z zasięgiem - nie zaprzeczam, ale nie są one aż tak ogromne, żeby nie można było się dodzwonić ,,przez pół godziny''. Niektórzy nie mają w ogóle problemów z zasięgiem, inni twierdzą, że mają ogromne - nigdy nie będzie wiadomo na 100% ile z tych wypowiedzi to prawda, a ile to po prosty wpisy konkurencyjnych operatorów. Zawsze trzeba się liczyć z pewnym ryzykiem. :)

    2 3 Cytuj
  • 9 lip 2011

    Ja rowniez mam play'a z nokia e71 i we wrzesniu konczy mi sie umowa. meczylem sie z zasiegiem przez prawie rok ale okazalo sie, ze wszystkiemu winne byly fabryczne ustawienia telefonu. po prostu wlaczone bylo wymuszanie sieci 3G a taka ma zasieg o wiele slabszy niz GSM.

    wiem, ze na 99% umowe z tym operatorem przedluze, bo maja wg nie najkorzystniejsze warunki. telefon to prawdopodobnie rowniez bedzie nokia z serii e

    4 2 Cytuj
  • 9 lip 2011

    Zapomniałem o tym wspomnieć - zasięg 3G to nie jest dobry wybór, bo za każdym razem telefon próbuje połączyć się z odbiornikiem połączeń wideo, a jak ma to zrobić, skoro w okolicy Myślenic takiego nie ma? To jest dobre rozwiązanie, gdy jest się w Krk i chce się porozmawiać z kimś za pomocą rozmowy wideo.

    2 3 Cytuj
  • 4 sie 2011

    ja dla sprawdzenia czy dalej mój telefon będzie tracił zasięg zmieniłem z Play na Plus.
    Mieszkam na osiedlu i ludzie nie mogli się do mnie dodzwonić przerywało połączenia czy to na 3G czy GSM.
    W Plusie z zasięgiem jest o wiele lepiej cały czas full ale...
    Zostaję przy PLAY dlaczego?
    - po doładowaniu konta za min. 10 zł przedłuża się nam wartość połączeń wychodzących i przychodzących na ROK! Czyli jak dla mnie gdzie mało dzwonie więcej piszę załaduję sobie za 10zł raz i przez rok mogę ładować konto nawet minimalnymi kwotami jak 5zł w dodatku gdy załaduję sobie telefon właśnie piątakiem dostaję około 100 sms CAŁKOWICIE ZA DARMO do wszystkich sieci.||| Pozostałe sieci (sprawdzałem Plus, Tmobile, Orange) za 5zł przedłużają nam konto o 2 dni hahaha i w dodatku nie dają żadnych smsów darmowych.
    - niesamowicie niskie ceny za sms 9 groszy do wszystkich
    - najniższe ceny za minutę 29 groszy!
    - mms 19 groszy

    Ja osobiście za 10zł wyżyję w miesiąc gdzie w innej sieci nie byłoby mowy

    Jednak duże stawki za połączenia do Play też mogą odpychać, ale ja całą rodzinę mam w Play i większość znajomych też więc ten problem mnie nie dotyczy. Choć mam nadzieję że się to zmieni.
    A zasięg... myślę że ktoś kiedyś o tym pomyśli i będzie lepszy

    Pozdrawiam chuligan z osiedla

    5 1 Cytuj
  • 15 sie 2011

    W tym roku zerwałem umowę z Orange - często traciłem zasięg mieszkam w M-cach i dostawałem SMS-y - Ktoś dzwonił.
    W plusie byłam kilka lat temu ale ta firma to najbardziej pokomplikowane umowy, dużo haczyków, dużo tekścików drobnym druczkiem, a wszystko po to by podpisać umowę i potem się wkurzać. Poza tym w Plusie jeszcze 2 lata temu pobierali po 5zł na miesiąc za to że miałem identyfikację dzwoniącego - szok !!!
    Od przeszło 6 miesięcy jestem na umowie w Play i jestem zadowolony. Problemy z zasięgiem są spowodowane przechodzeniem telefonu pomiędzy nadajnikami Play-Plus i wtedy występują chwilowe zaniki sieci. Wystarczy przełączyć się na Plusa na stałe i po kłopocie, nie mam od momentu przełączenia żadnych problemów z zasięgiem. Następna sprawa to słabsza jakość rozmowy. Jest to poniekąd prawda bo zaobserwowałem to na innym telefonie i doszedłem do wniosku że słabe telefony bardzo osłabiają jakość rozmowy (odsłuch), ale już przy dobrych aparatach jakość jest nie do odróżnienia.
    Poza tym biorąc abonament na rok bez telefonu i podpisując umowę nie przez salon Play a przez Biuro Obsługi telefonicznie dostałem za 39zł/miesiąc 300minut do wszystkich sieci 250MB na internet miesięcznie i jest to taka ilość godzin że nie jestem w stanie tego nawet specjalnie wygadać. Minuta kosztuje wtedy 13groszy 39zł/300min=13 groszy
    Dodatkowo rozmowy w sieci Play są za darmo bez limitów przez cały okres umowy, a dla tych którym 300min nie wystarcza można sobie play24 online włączyć za 5zł miesięcznie zbieranie minut - za każde 2 minuty rozmowy przychodzącej dostaje się na swoje konto 1 minutę do wydzwonienia. Włączyłem tą funkcję żonie która ma na swoim telefonie te same warunki co ja (też 300min) i teraz po włączeniu zbierania minut zdarza się jej że nie może wygadać minut uzbieranych zanim dojdzie do minut które ma na koncie.
    Sieć Play ma rewelacyjne warunki a dowodem na to jest także to że wystarczy poczytać w jakich ilościach inne sieci Orange, Plul, T-mobile tracą klientów którzy od razu wchodzą do Play.
    A tak na marginesie Plus to już praktycznie Polsat a Solorz kupując Polkomtel spłaca także długi jakie posiada ta firma, więc wcale tak różowo z Plusem nie jest.

    4 5 Cytuj
  • 15 sie 2011

    [quote=gość: PaliKot] W tym roku zerwałem umowę z Orange - często traciłem zasięg mieszkam w M-cach i dostawałem SMS-y - Ktoś dzwonił. W plusie byłam kilka lat temu ale ta firma to najbardziej pokomplikowane umowy, dużo haczyków, dużo tekścików drobnym druczkiem, a wszystko po to by podpisać umowę i potem się wkurzać. Poza tym w Plusie jeszcze 2 lata temu pobierali po 5zł na miesiąc za to że miałem identyfikację dzwoniącego - szok !!!Od przeszło 6 miesięcy jestem na umowie w Play i jestem zadowolony. Problemy z zasięgiem są spowodowane przechodzeniem telefonu pomiędzy nadajnikami Play-Plus i wtedy występują chwilowe zaniki sieci. Wystarczy przełączyć się na Plusa na stałe i po kłopocie, nie mam od momentu przełączenia żadnych problemów z zasięgiem. Następna sprawa to słabsza jakość rozmowy. Jest to poniekąd prawda bo zaobserwowałem to na innym telefonie i doszedłem do wniosku że słabe telefony bardzo osłabiają jakość rozmowy (odsłuch), ale już przy dobrych aparatach jakość jest nie do odróżnienia. Poza tym biorąc abonament na rok bez telefonu i podpisując umowę nie przez salon Play a przez Biuro Obsługi telefonicznie dostałem za 39zł/miesiąc 300minut do wszystkich sieci 250MB na internet miesięcznie i jest to taka ilość godzin że nie jestem w stanie tego nawet specjalnie wygadać. Minuta kosztuje wtedy 13groszy 39zł/300min=13 groszyDodatkowo rozmowy w sieci Play są za darmo bez limitów przez cały okres umowy, a dla tych którym 300min nie wystarcza można sobie play24 online włączyć za 5zł miesięcznie zbieranie minut - za każde 2 minuty rozmowy przychodzącej dostaje się na swoje konto 1 minutę do wydzwonienia. Włączyłem tą funkcję żonie która ma na swoim telefonie te same warunki co ja (też 300min) i teraz po włączeniu zbierania minut zdarza się jej że nie może wygadać minut uzbieranych zanim dojdzie do minut które ma na koncie.Sieć Play ma rewelacyjne warunki a dowodem na to jest także to że wystarczy poczytać w jakich ilościach inne sieci Orange, Plul, T-mobile tracą klientów którzy od razu wchodzą do Play.A tak na marginesie Plus to już praktycznie Polsat a Solorz kupując Polkomtel spłaca także długi jakie posiada ta firma, więc wcale tak różowo z Plusem nie jest. [/quote]

    Dawno takich pierdół nie czytałem.

    Czy firma wypłacająca dywidendę może być zadłużona ?

    Opłatą za 5 zł kolejne kłamstwo. Szukanie w internecie nie boli !

    6 3 Cytuj
  • 15 sie 2011

    [quote=gość: STOP dla idiotów]

    Dawno takich pierdół nie czytałem.

    Czy firma wypłacająca dywidendę może być zadłużona ?

    Opłatą za 5 zł kolejne kłamstwo. Szukanie w internecie nie boli ! [/quote]

    Właśnie nie boli:
    http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Wlasciciel_Cyfrowego_Polsatu_kupil_siec_Plus-35850.html

    O jakim kłamstwie piszesz, bo od pół roku mam włączone zbieranie minut za 5zł na miesiąc i żona dostaje przez tą usługę ponad 3-4h rozmów wychodzących? Widzę że mało miałeś do czynienia z siecią Play i piszesz bzdury. Może zazdrość lub praca w innej sieci czyni cię tak złośliwym?

    Tu masz linka do opisu usługi w talefonie na kartę:
    http://www.play.pl/pl/promocja/play-karta/zbieraj-minuty-w-play-fresh/index.html

    A tu opis usługi abanoamntowej:
    http://www.play.pl/resources/pdf/zbieraj_minuty_w_nowy_play_abonament.pdf

    5 5 Cytuj
  • 15 sie 2011

    OK. Miałeś rację teraz usługa zbieraj minuty nie kosztuje 5zł a 2 zł, co sprawdziłem dzwoniąc na BOK. Czyli oferta jeszcze atrakcyjniejsza, co udowadniam screenem z własnych usług:

    http://imageshack.us/photo/my-images/202/zbierajmiluty1.jpg/
    http://imageshack.us/photo/my-images/233/zbierajmiluty2.jpg/

    4 6 Cytuj
  • 15 sie 2011

    pogadali sobie dwaj pracownicy dwóch firm :P

    3 2 Cytuj
  • 15 sie 2011

    [quote=gość: seksuolog] pogadali sobie dwaj pracownicy dwóch firm :P [/quote]

    Gdybym był pracownikiem Play to na pewno nie sugerowałbym aby nie podpisywać umowy w Punktach Play a bezpośrednio przez Biuro Obsługi Klienta, które daje zawsze lepsze oferty niż każdy Punkt, co zresztą tyczy się nie tylko Play ale i Plusa, T-Mobile i Orange. Zawsze przedłużając umowę lub zawiązując nową dostaje się lepszą ofertę, jakiej nie da żaden Punkt.

    2 5 Cytuj
  • 17 sie 2011

    Mi najbardziej podobają się promocje z nagrodami w Plusie. Jak to przeczytałem to zacząłem się zastanawiać czy w Polkomtelu pracują ludzie zdrowi psychicznie cytat z warunków z reklamy ze strony głównej: http://www.liberty.eu/psp/

    Regulamin pkt 9.

    "Klient, który w okresie 18.07.2011 - 22.08.2011 zawrze umowę na świadczenie usług telekomunikacyjnych, o której mowa niżej otrzyma materac plażowy lub zestaw rakiet do badmintona. Promocja obejmuje klientów którzy w wyżej wymienionym okresie:
    a) zawrą z Polkomtel na piśmie Umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych w sieci Plus (PLUS postpaid indywidualny, biznes, internet), z miesięczną kwotą abonamentu 50,00 zł brutto lub wyższą, stając się Abonentem ,
    b) będąc Abonentem zawrą z Polkomtel na piśmie Aneks do umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych w sieci Plus dotyczący Sprzedaży Aparatów w ramach Programu Wymiany Aparatów (PLUS postpaid indywidualny i biznes) i wybiorą abonament o nie niższej wartości od obecnie wykorzystywanego, lecz powyżej 50 zł brutto
    c) będąc Abonentem zawrą z Polkomtel na piśmie Aneks do umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych w sieci Plus dotyczący udziału w Promocji ANZ (PLUS postpaid indywidualny i biznes), o wartości nie niższej niż 50 zł brutto
    d) zawrą umowę dotyczącą udziału w promocji typu MixPlus (MIXPLUS) i wybiorą jedną z kombinacji obowiązkowej liczby zasileń oraz kwoty minimalnej przedstawionej w tabeli, stając się Abonentem MIXPLUS ,"

    Można zobaczyć ten materac i te rakiety, w sumie to za darmo bym tego nie chciał :) PROMOCJA :)

    2 5 Cytuj
  • 19 sie 2011

    [quote=gość: STOP dla idiotów] gość: PaliKot napisał/a: W tym roku zerwałem umowę z Orange - często traciłem zasięg mieszkam w M-cach i dostawałem SMS-y - Ktoś dzwonił. W plusie byłam kilka lat temu ale ta firma to najbardziej pokomplikowane umowy, dużo haczyków, dużo tekścików drobnym druczkiem, a wszystko po to by podpisać umowę i potem się wkurzać. Poza tym w Plusie jeszcze 2 lata temu pobierali po 5zł na miesiąc za to że miałem identyfikację dzwoniącego - szok !!!Od przeszło 6 miesięcy jestem na umowie w Play i jestem zadowolony. Problemy z zasięgiem są spowodowane przechodzeniem telefonu pomiędzy nadajnikami Play-Plus i wtedy występują chwilowe zaniki sieci. Wystarczy przełączyć się na Plusa na stałe i po kłopocie, nie mam od momentu przełączenia żadnych problemów z zasięgiem. Następna sprawa to słabsza jakość rozmowy. Jest to poniekąd prawda bo zaobserwowałem to na innym telefonie i doszedłem do wniosku że słabe telefony bardzo osłabiają jakość rozmowy (odsłuch), ale już przy dobrych aparatach jakość jest nie do odróżnienia. Poza tym biorąc abonament na rok bez telefonu i podpisując umowę nie przez salon Play a przez Biuro Obsługi telefonicznie dostałem za 39zł/miesiąc 300minut do wszystkich sieci 250MB na internet miesięcznie i jest to taka ilość godzin że nie jestem w stanie tego nawet specjalnie wygadać. Minuta kosztuje wtedy 13groszy 39zł/300min=13 groszyDodatkowo rozmowy w sieci Play są za darmo bez limitów przez cały okres umowy, a dla tych którym 300min nie wystarcza można sobie play24 online włączyć za 5zł miesięcznie zbieranie minut - za każde 2 minuty rozmowy przychodzącej dostaje się na swoje konto 1 minutę do wydzwonienia. Włączyłem tą funkcję żonie która ma na swoim telefonie te same warunki co ja (też 300min) i teraz po włączeniu zbierania minut zdarza się jej że nie może wygadać minut uzbieranych zanim dojdzie do minut które ma na koncie.Sieć Play ma rewelacyjne warunki a dowodem na to jest także to że wystarczy poczytać w jakich ilościach inne sieci Orange, Plul, T-mobile tracą klientów którzy od razu wchodzą do Play.A tak na marginesie Plus to już praktycznie Polsat a Solorz kupując Polkomtel spłaca także długi jakie posiada ta firma, więc wcale tak różowo z Plusem nie jest. "

    na pewno z Plusem jest RÓŻOWIEj niż z Playem :) też kiedyś patrzyłam na , atrkacyjne oferty, ceny, ale ten 'genialny' zasięg, mnie dobił! irytować się za każdym razem w domu, w tunelu, w metrze ( ponoć jets w calym metrze?!) czy gdzie indziej- nigdy więcej Playa.

    3 4 Cytuj

Odpowiedz