Forum » Wolne Myśli

jaka sieć? jaki telefon?

  • 20 sie 2011

    Z tego co wiem Play chodzi po sieci Plusa i by mieć taki zasięg w Play co w Plusie wystarczy zmienić w telefonie wybór sieci na ręczny i zaznaczyć Plus. Wtedy żadnej różnicy nie ma czy to Plus czy Play.

    3 5 Cytuj
  • 20 sie 2011

    Nieuki do szkoły.

    Umowa o roaming wewnętrzny niedługo zostanie rozwiązana.

    Jak czytam te wypociny np o tym, że Solorz spłaca zadłużenia Plusa to zaczynam się irytować. Nowości techniczne agd, rtv, gsm to moja pasja - ale nie trzeba być specjalistą, aby przeczywać na www że Plus to jedyna Polska firma telefomunikacyjna, jako pierwsza w Polsce przynosi dochód co roku.

    Co do zasięgu ponownie odsyłam na www. Klienci Play są obsługiwani w drugiej kolejności przez wolne przekażniki. Priorytetowo traktowany jest operator macieżysty.

    cyt.:" Polkomtel deklaruje 100 proc. zysku na dywidendę
    Polkomtel zadeklarował przeznaczyć 100 proc. zysku za 2010 r. na dywidendę, oraz poniżej 100 mln zł inwestycji w zamian za mniejsze cięcia MTR-ów - poinformował PAP prezes operatora sieci Plus Jarosław Bauc."

    Na koniec ciekawostka POZEW ZBIOROWY PRZECIWKO PLAY SKŁADANY PRZEZ ICH KLIENTÓW
    http://www.pcworld.pl/news/374026/Play.w.opalach.szykuje.sie.pozew.zbiorowy.html

    T-Mobile jest ok

    6 Cytuj
  • 20 sie 2011

    Dodam jeszcze od siebie

    Co do Play to powinni ludzie wnieść akt oskarżenia zbiorowy za oszukiwanie i wprowadzanie w błąd z siecią 4G , bo Play nie świadczy usług LTL(4G) i jest skandalem że tak wkręca naiwnych w reklamach a Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta nic nie robi w sprawie nie uczciwej reklamy i wprowadzania w błąd dla pozyskania abonentów nowych... a do do naiwności kupowania smartfonów z Android od dawna wiadomo że system ma trojany i odsyłają różne info. o użytkownikach tych smartfonów , więc koszty i MB są większe niż w przypadku innych telefonów... Uważam że powinna być jasna taryfa za net i inne usługi Play a nie dziwne promocje a z czasem się okazuje że innne rachunki większe.

    podobnie sprawa wygląda z zasięgiem oraz reklam dotyczącym przeniesienia (PRZECZYTAJCIE PODCZAS REKLAMY TO CO JEST NAPISANE MAŁYM DRUKIEM) Ja się uśmiałem jak cholera.
    70% przeniesień do play dotyczy tylko jednego (najlepszego dla nich) miesiąca .

    6 Cytuj
  • 22 sie 2011

    I co z tego co piszesz jak i tak Play ma najlepsze ceny. Może tak jak piszesz T-mobile też coś wniesie do swojej oferty, i będzie OK, bo na razie jest kiepsko z tą siecią a najgorsza jaką znam to sieć Plus i nikt nigdy nie namówi mnie do tej sieci. Tak jak tam jest specjalnie zamieszanie w taryfach i abonamentach to w żadnej z sieci tak nie ma. I masz rację że piszesz by wreszcie w każdej sieci zostało wszystko ujednolicone i by wszystko było jasne dla każdego a nie tak jak w Plusie - jasne jest tylko dla sprzedawcy, i to nie zawsze.
    na pewno nigdy więcej Plusa.
    I dobrze też napisał PaliKot, żeby nowe umowy a także przedłużenia starych dokonywać NIE w salonach a bezpośrednio przez telefon w Biurze Obsługi Kilenta. Wtedy zawsze dostaje się lepsze warunki jakich żaden salon nie jest w stanie zaproponować.

    4 4 Cytuj
  • 22 sie 2011

    Z tym procesem to niestety ale przegrają ludzie a nie sieć, gdyż po pierwsze, mając system Android powinno się wiedzieć że sam system ciągle łączy się z netem i wciąż coś pobiera, dlatego nie zależnie czy to Play, Orange, Plus czy T-mobile, jeżeli nie ma się pakietu internetowego to niestety opłaty będą pobierane. Proces bardziej powinien być kierowany do Google twórcy androida a nie do sieci sprzedającej telefony z tym systemem.
    Tak więc wyrok sądu pewnie będzie właśnie taki, że nie do sprzedawcy z pretensjami.
    poza tym niewiedza i głupota klientów, którzy napalają się na nowoczesne telefony , żali im na pakiet internetowy a potem płaczą że płacą za swoją głupotę.
    Wiem też że wszystkie sieci nie przepadają za Playem bo ma najlepsze oferty cenowe i często pracownicy konkurencyjnych salonów zrobią wszystko, by opinia na forach na temat Playa była jak najgorsza.
    ja mam Play od ponad 2 lat i na pewno przez następny rok przedłużę umowę, ale nie zastrzegam że kiedyś jak któraś sieć będzie miała lepsze warunki to nie przeniosę numeru do niej.

    3 4 Cytuj
  • 22 sie 2011

    ma podobne zdanie. W styczniu przeniosłem 3 numery z Plusa do Playa i nie tylko że mam więcej minut do wszystkich sieci, prawie 2x więcej to dodatkowo płacę prawie 30% mniejsze rachunki, mam pełen podgląd wszystkiego co się dzieje na moich numerach w czasie rzeczywistym, pełen billing oraz bieżący stan wszystkich usług i połączeń internetowych oraz pobieranych i wysyłanych przez telefon danych. takiego systemu możliwości bieżącej pełnej kontroli nie ma żadna sieć. Dlatego dziwi mnie co to za ludzie kierują ten śmieszny pozew skoro mogli na bieżąco sprawdzać co się dzieje z ich rachunkami i pobieraniami danych. Widać że sprawa jest nakręcona albo przez konkurencyjne sieci które co dziennie tracą setki klientów na rzecz play, albo przez samą sieć która tym rozgłosem tylko będzie mogła się za darmo rozreklamować i przedstawić swoją wyższość cenową i ofertową nad resztą sieci.

    4 4 Cytuj
  • 22 sie 2011

    Plus jest najdrozszy z wszystkich sieci, zasięga ma dobry ale umowy mają pokręcone , chyba po to by klient do konca nie wiedział co nawet podpisał. dlatego plusa nigdy więcej. teraz mam Ogange i jest OK, ale przyznam się że oferta playu jest jeszcze lepsza.

    3 5 Cytuj
  • 25 sie 2011

    [quote=gość: Klopsik] Plus jest najdrozszy z wszystkich sieci, zasięga ma dobry ale umowy mają pokręcone , chyba po to by klient do konca nie wiedział co nawet podpisał. dlatego plusa nigdy więcej. teraz mam Ogange i jest OK, ale przyznam się że oferta playu jest jeszcze lepsza. [/quote]

    Całkowita zgoda.

    2 4 Cytuj
  • 25 sie 2011

    [quote=gość: play] Takie kłótnie powstają z niewiedzy. Wujek dobra rada chyba kompletnie się pogubił w tym wszystkim. Ja piszę - play ma najlepszą ofertę na rynku, tyle że nie wszystkim będzie ona pasować, bo są też pewne minusy (zasięg, koszt połączeń z innych sieci), a wujek dobra rada zamiast normalnie dyskutować, to zaczyna pisać coś o kryzysie w Grecji, umowie o nadajnikach z Polkomtelem, tak jakby przyznał mi rację, ale chciał mnie uświadomić, żebym się nie cieszył za długo, bo play upadnie (paranoja). Gdyby każdy czytał uważnie wypowiedzi innych i sam pisał na temat, to nie powstałaby taka bezsensowna wymiana zdań (ahh zapomniałem, przecież to Polska!).

    A co do samego zasięgu, to ostatnie w moim SE zauważyłem opcje ustawienia zasięgu konkretnej sieci! Będąc w playu mam możliwość wybrania zasięgu tejże sieci, albo zasięgu plus, który jest chyba najlepszy w kraju. Mam ustawiony zasięg plusa od tygodnia i ani razu nie miałem żadnych zakłóceń! Pewnie dużo osób wpadło już na taki pomysł, bo w dużej części telefonów istnieje pewnie taka opcja. Gdy ktoś ma Sony Ericssona, to powinien jej szukać: Menu>Ustawienia>Zakładka Łączność>Sieci komórkowe>wybierz sieć ;) [/quote]

    najlepsza oferta na rynku, ale nie wszystkim pasuje? to w jaki sposób jest najlepsza? to po rpostu śmieszne co piszesz. playa zdecydowanie nie polecam, zasięg mają straszny, tzreba sie bawić w reczne ustawianie sieci itd 4G to jedna wielka ściema. w t-mobile nie miałem, ale ich oferty mnie nie przkeonują, orange ujdzie, plus faktycznie może nie jest najtańszy, ale pod względem jakości najlepszy. Żadna sieć nie ma takiego zasięgu jak plus

    2 3 Cytuj
  • 29 sie 2011

    [quote=gość: mietek] plus faktycznie może nie jest najtańszy, ale pod względem jakości najlepszy. Żadna sieć nie ma takiego zasięgu jak plus [/quote]

    Skoro tylko przez wzgląd na zasięg, to co masz do Playa w którym wystarczy jeden raz przestawić sieci z automatycznej na ręczną, wskazać Plus GSM i mamy identyczny zasięg co w Plus GSM a znacznie lepszą ofertę cenową i dwukrotnie większą ilość minut w abonamencie?

    Przestawienie jest banalnie proste, a i można to zrobić w każdym salonie Play.

    3G czy 4G jakiż w tym widzisz problem. Niech sobie nazywają jak im się podoba, dla tych co nie wiedzą na czym polega różnica i tak to ani grzeje ani ziębi, a ci co korzystają z z szybkiej transmisji danych np. na laptopach, dobrze wiedzą co dostają i jakich prędkości mogą się spodziewać.
    99 osób na 100 i tak ma gdzieś czy to będzie 3G (UMTS) czy 2,5G (Edge, GPRS)

    1 2 Cytuj
  • 21 wrz 2011

    Najbardziej opłacalne sieci w Polsce to "
    1. Play
    2. T-Mobile
    3. Orange
    4. Plus

    Resztę sieci pomijam. Wg gazety Prawnej to Play (P4) ma najlepsze oferty, które są nie do pobicia przez resztę sieci.

    2 1 Cytuj
  • 21 wrz 2011

    wszystko spoko, tylko odradzam punkt Play w nowej galeri (haha) Dekada, babka - pani Marta na niczym sie kompletnie nie zna i wprowadza w blad klientow, potem trzeba pisac odwolania i reklamacje a rachunki dalej trzeba placic bo Pani Marta sobie czegos czasem zapomnie powiedziec co jest bardzo istotne. Play owszem ale nie w punkcie Dekada!!

    1 2 Cytuj
  • 21 wrz 2011

    Czy to prawda, że w pleyu mają wprowadzić technologię rozmów 6G FULL HD WRC GT ?

    Dziwne, na biologii uczono mnie że jest tylko 1G.

    Pozdro na wszystkich pracowników (niezalogowanych) playa, którzy produkują się w tym temacie pod różnymi nickami.

    4 4 Cytuj
  • 22 wrz 2011

    ciasnyWiesiek - podstawowy błąd który zrobiłeś, ale nie tylko ty, bo i większość biorących telefony w salonach. Jeżeli chcesz mieć dobrą ofertę sprzedaży i 100 procentową pewność że ktoś z salonie czegoś celowo nie dopowie, to lepiej zadzwonić na obsługę klienta i tam złożyć ofertę i na następny dzień odebrać telefon od kuriera.
    W salonach kupują tylko Cześki i ciemniaki. Niezależnie od tego w jakiej sieci bierze się telefon z abonamentem a także przedłuża umowę, to zawsze lepiej zrobić to bezpośrednio przez BOK. Na 100% wiem że gdy miałem telefon w Plusie proponowane warunki w salonie były gorsze od tych jakie dostałem przez Biuro Obsługi Klienta Plus GSM. Teraz dwa miesiące temu przedłużałem umowę w Play i też dostałem o 60 minut więcej rozmów do wszystkich sieci przez całe 2 lata niż to co mógłbym dostać w salonie. Matka ma umowę w Orange i tak samo postępuje i zawsze warunki są lepsze, więc w T-Mobile pewno będzie tak samo.
    Dlatego głupotą jest kupowanie tam gdzie dają gorsze warunki - to chyba proste i logiczne.

    2 3 Cytuj
  • 22 wrz 2011

    [quote=gość: Biolog] Czy to prawda, że w pleyu mają wprowadzić technologię rozmów 6G FULL HD WRC GT ?

    Dziwne, na biologii uczono mnie że jest tylko 1G.

    Pozdro na wszystkich pracowników (niezalogowanych) playa, którzy produkują się w tym temacie pod różnymi nickami. [/quote]

    Widać że zupełnie się nie znasz na tym o czym piszesz.
    Jaka technologia rozmów 3G? To czy to będzie nazwane 2G, 3G, 4G czy nawet 8G to i tak nie ma to żadnego znaczenia podczas rozmowy telefonicznej. xxG to technologia transmisji danych pakietowych mająca znaczenie niewielkie przy wideorozmowach a duże przy oglądaniu filmów z yuotube, więc dla mało kogo powinno to mieć większe znaczenie, przynajmniej do momentu aż transmisja z komórki nie będzie miała limitów miesięcznych w pobieraniu/wysyłaniu danych. Wtedy 3G będzie pożądane przez każdego.

    2 3 Cytuj
  • 22 wrz 2011

    [quote=gość: Rankingowiec] gość: Biolog napisał/a:Czy to prawda, że w pleyu mają wprowadzić technologię rozmów 6G FULL HD WRC GT ?Dziwne, na biologii uczono mnie że jest tylko 1G.Pozdro na wszystkich pracowników (niezalogowanych) playa, którzy produkują się w tym temacie pod różnymi nickami. Widać że zupełnie się nie znasz na tym o czym piszesz. Jaka technologia rozmów 3G? To czy to będzie nazwane 2G, 3G, 4G czy nawet 8G to i tak nie ma to żadnego znaczenia podczas rozmowy telefonicznej. xxG to technologia transmisji danych pakietowych mająca znaczenie niewielkie przy wideorozmowach a duże przy oglądaniu filmów z yuotube, więc dla mało kogo powinno to mieć większe znaczenie, przynajmniej do momentu aż transmisja z komórki nie będzie miała limitów miesięcznych w pobieraniu/wysyłaniu danych. Wtedy 3G będzie pożądane przez każdego. [/quote]

    No może masz rację, więc dlatego wytłumacz mi czym się różni transmisja danych przy oglądaniu youtube a transmisja z videorozmowy ?

    3 2 Cytuj
  • 22 wrz 2011

    Ponieważ nie znam się i jestem laikiem w tych tematach wytłumacz mi różnicę między transmisjami danych na płaszczyźnie:
    1.) przesyłu i kodowania sygnału w tym podziału kanałów
    2.) wpływ w/w czynników w kontekście Base Transceiver
    3.) rodzaj stosowanych anten

    wtedy dojdziesz do tego jaka jest różnica między transmisją "youtube" a transmisją "video".

    POZDROWIENIA DLA NIEUKÓW Z PLAYA.

    2 2 Cytuj
  • 22 wrz 2011

    [quote=gość: Biolog] gość: Rankingowiec napisał/a: Widać że zupełnie się nie znasz na tym o czym piszesz. Jaka technologia rozmów 3G? To czy to będzie nazwane 2G, 3G, 4G czy nawet 8G to i tak nie ma to żadnego znaczenia podczas rozmowy telefonicznej. xxG to technologia transmisji danych pakietowych mająca znaczenie niewielkie przy wideorozmowach a duże przy oglądaniu filmów z yuotube, więc dla mało kogo powinno to mieć większe znaczenie, przynajmniej do momentu aż transmisja z komórki nie będzie miała limitów miesięcznych w pobieraniu/wysyłaniu danych. Wtedy 3G będzie pożądane przez każdego.

    No może masz rację, więc dlatego wytłumacz mi czym się różni transmisja danych przy oglądaniu youtube a transmisja z videorozmowy ? [/quote]

    Nie no nie osłabiaj mnie. Jak to czym się różni? Wiesz jaka przepustowość danych jest potrzebna do wideorozmowy w nawet drogich telefonach? Wiesz w jakiej rozdzielczości i przy jakim fps jest to realizowane w przypadku wideorozmowy?
    A teraz włącz sobie jakikolwiek filmik z youtube 240p, potem przełącz na 480p a potem na 720p (tą rozdzielczość wyświetla już wiele smartfonów) i zobacz jaka jest różnica w zapotrzebowaniu na łącze. Na koniec poszukaj filmiku 1080p i skocz sobie na piwko, bo jak wrócisz powinno się załadować.

    Rozumiesz teraz czy nadal nie ?

    2 2 Cytuj
  • 22 wrz 2011

    [quote=gość: Biolog] Ponieważ nie znam się i jestem laikiem w tych tematach wytłumacz mi różnicę między transmisjami danych na płaszczyźnie:
    1.) przesyłu i kodowania sygnału w tym podziału kanałów
    2.) wpływ w/w czynników w kontekście Base Transceiver
    3.) rodzaj stosowanych anten

    wtedy dojdziesz do tego jaka jest różnica między transmisją "youtube" a transmisją "video".

    POZDROWIENIA DLA NIEUKÓW Z PLAYA. [/quote]

    Nie rozśmieszaj mnie człeczku. Bo widzę że to ty jesteś przekręcik z sieci Plusa lub Orange i to świeżo po szkoleniu polegającym na ładowaniu do pustakowatych łbów sloganów technologicznych które i tak sprowadzają się do jednego wspólnego mianownika - przepustowość sieci i możliwe najmocniejsze sposoby kompresji sygnałów wideorozmów na algorytmach g711, które są prymitywnym kodowaniem stratnym a co za tym idzie niezbyt wymagającym pod względem przesyłu danych. I nie wyskakuj mi tu z bzdurami typu rodzaje anten stacjami bazowymi GSM/UMTS czy kanałami bo takim mydleniem możesz sobie zagadać do swojej babci nie do mnie :)
    Weź sobie teraz porównaj to z przesyłem zwykłym rządu 3500kBps z youtube gdzie kogowanie to kikadziesiąt razy bardziej zaawansowane algorytmy, które nie tylko wymagają mocnego łącza 3G ale i odpowiedniego telefonu który poradzi sobie z rozkodowaniem takich danych i puknij się w główkę, bo porównujesz traktor do ferrari.

    Oj te wasze szkolenia :)) Chciałbym być chociaż na jednym takim i zdołować takiego wykładowcę, który wśród tych wszystkich pracowników salonów jest wielkim bratem z Boską wiedzę :))

    3 2 Cytuj
  • 22 wrz 2011

    Nie ważne czy oglądam film na youtube czy prowadzę videorozmowę prędkość odtwarzania jest uzależniona od serwera oraz mojego sprzętu i dostawcy sygnału internetowego. Więc wielkość pliku nie ma tu żadnego znaczenia jeśli dysponuje odpowiednim sprzętem.

    Ponieważ twoja inteligencja nie pozwala ci ogarnąć tego tematu, zapytam wprost:
    Czym się technologicznie różni przesył danych 3G a 4G ?

    I tu zacytuję twoje słowa "technologia transmisji danych pakietowych mająca znaczenie niewielkie przy wideorozmowach a duże przy oglądaniu filmów z yuotube"

    Czyli inaczej mówiąc po GPRS mogę z taką samą szybkością i jakością prowadzić wideorozmowe jak przy UMTS ?

    2 2 Cytuj
  • 22 wrz 2011

    Tak do twojej wiadomości.
    Kończyłem studia techniczne i nie jestem ani pracownikiem żadnego ze sklepów.
    Czytając ten temat nie mogłem przejść obok obojętny, bo widząc to co PISZĄ TU PLAYOWCY załamuję ręce.

    Do łopaty się nadajecie a nie sprzedaży telefonów.

    2 2 Cytuj
  • 22 wrz 2011

    [quote=gość: Biolog] Nie ważne czy oglądam film na youtube czy prowadzę videorozmowę prędkość odtwarzania jest uzależniona od serwera oraz mojego sprzętu i dostawcy sygnału internetowego. [/quote]

    Bzdura. Zapewne też od tych rzeczy ale jeżeli uważasz że te rzeczy wystarczą to jesteś w błędzie. Jeżeli kończyłeś studia techniczne to sam sobie wyjaśnisz dlaczego. Tylko żeby nie były to studia techniczne sprzętu rolniczego, bo wtedy będziesz miał problem :)

    Czyli inaczej mówiąc po GPRS mogę z taką samą szybkością i jakością prowadzić wideorozmowe jak przy UMTS ? [/quote]

    Następna bzdura. Jaka sobie ze mnie robisz czy na prawdę jesteś taki słaby w te klocki?

    Nie jestem pracownikiem żadnego Playa. Ty masz jakąś obsesję?

    2 2 Cytuj
  • 22 wrz 2011

    [quote=gość: Biolog]
    Ponieważ twoja inteligencja nie pozwala ci ogarnąć tego tematu, zapytam wprost:
    Czym się technologicznie różni przesył danych 3G a 4G ? [/quote]

    Takich pytań mi nie zadaj, bo wołają o pomstę do nieba. Poza tym nie lubię pytań na które odpowiedź znajdę w necie w 10 sekund. Dla mnie są to żenujące pytania, bo nawet średnio rozgarnięty operator wózka widłowego na nie odpowie.

    1 3 Cytuj
  • 22 wrz 2011

    Oświeć mnie, bo nie mam pojęcia.

    Nie otrzymałem również odpowiedzi na zadane pytanie:
    "Czyli inaczej mówiąc po GPRS mogę z taką samą szybkością i jakością prowadzić wideorozmowe jak przy UMTS ?"

    2 2 Cytuj
  • 22 wrz 2011

    [quote=gość: Biolog] Oświeć mnie, bo nie mam pojęcia.

    Nie otrzymałem również odpowiedzi na zadane pytanie:
    "Czyli inaczej mówiąc po GPRS mogę z taką samą szybkością i jakością prowadzić wideorozmowe jak przy UMTS ?" [/quote]

    Człowieku napisałem ci że nie odpowiadam na pytania na które każdy nawet słabo rozgarnięty człek znajdzie odpowiedź w 10 sekund. Nie doszło to do ciebie? Myślisz że co, że będę się z tobą przegadywał wiedzą którą każdy może sam wyczytać z netu i wymądrzał?
    Możemy porozmawiać o sprawach na których temat nie znajdziesz nic bezpośredniego w necie a rozmowa ta udowodni że ma się coś w głowie a nie wymądrzanie się google.pl.

    Upierasz się i jesteś zbyt cienki bądź leniwy by to znaleźć? Proszę bardzo, 5 sekund szukania:
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Wideorozmowa

    W dodatku masz jeszcze parametry: rozdzielczość, standardy kodowania fonii i wizji a nawet minimalną przepustowość sieci (pamiętając że mamy równoczesne wysyłanie i nadawanie co było największym ograniczeniem w poprzednich standardach jakim był twój GPRS). Reszta to tylko przepustowość a jak nasłuchałeś się na szkoleniach innych marketingowych bełkotów jakoby był to skok technologiczny, to współczuję.

    5 sekund i masz odpowiedź. Co za człowiek !!!!

    2 2 Cytuj

Odpowiedz