Forum » Wolne Myśli

MARSZ W OBRONIE WOLNYCH MEDIÓW

  • jeden język a dwoje uszu 9 wrz 2012

    O nie. To że nie jesteś osobą duchowną bynajmniej nie powoduje że możesz sobie na więcej pozwolić. Dekalog obowiązuje Cie tak samo!

    23 1 Cytuj
  • 9 wrz 2012
    bono napisał/a:

    Mała różnica, ja nie piszę że to; żydzi , złodzieje, mafia, mordercy
    a w RM to słyszę.

    Tak się składa, że już od dawna jestem słuchaczem RM i jeszcze nigdy na antenie nikt z prowadzących księży nie wypowiedział takich epitetów jak piszesz w stosunku do nikogo, jeżeli już się może zdarzyło to niezadowoleni słuchacze którzy dzwonią do Radia i tak kogoś określą, ale taka sytuacja może się zdarzyć w każdej stacji która prowadzi rozmowy na żywo jako przykład może posłużyć program "Szkła kontaktowego" w TVN24 tam też dzwonią telewidzowie i mają prawo do swojego zdania także nie zakłamuj rzeczywistości.

    24 6 Cytuj
  • 9 wrz 2012

    Prowadzący zapraszają gości i to oni ich dobierają.
    Ci goście jadą równo, ale prowadzący milczy a oni dalej jadą równo.
    Na drugi dzień następny zaproszony i tak w każdy dzień.
    Ta stacja jest na poły religijna a w reszcie to zwykła polityka jak w TVN 24.
    Nie widzę różnicy.

    3 20 Cytuj
  • 9 wrz 2012
    sh_ma napisał/a:

    O nie. To że nie jesteś osobą duchowną bynajmniej nie powoduje że możesz sobie na więcej pozwolić. Dekalog obowiązuje Cie tak samo!

    To znaczy, że osoby duchowne mogą być przeze mnie nauczane, na zasadach wzajemności.
    Czyli jeżeli znam dekalog lepiej od duchownego to mogę to ten duchowny jest moim uczniem.

    2 18 Cytuj
  • 9 wrz 2012

    Radio Maryja ogólnie oceniam źle, choć dostrzegam jego potrzebę religijną. Katolickie radio z mszami, modlitwami jest dla ludzi starszych i schorowanych potrzebne. To jednak nie jest radio katolickie, to TUBA propagandowa, teraz PiS-u i Solidarnej Polski. Tyle jadu, nieprawdy, fałszu, przekłamań , które tam się słyszy o pomstę do nieba wola. Nie ma żadnego tłumaczenia dla prowadzących oni tym sterują i świadomie to robią. Polski Kościół ma poważny problem z tym radiem. Szkoda, że im tej koncesji nie dano, bo rożne męty polityczne to wykorzystują i robią brudną politykę. Krakowskie Przedmieście już nie w modzie, to owe MARSZE na czasie. Ludzie opamiętajcie się, bo wstyd na takiej manipulacji jechać. Pisiorczyki takie pobożne, proboszczowie o prawych i sprawiedliwych w niedziele wyborcze się modlili, na naszym terenie stanowią większość i tak podle kłamią. Solidarność jako związek na psy schodzi przybierając twarz PiS-u, podobnie Kościół dużo traci, bo proboszczowie łamiąc zasady i agitując w kościołach zrażają uczciwych katolików, katolików , którzy mają odwagę w pisowskim środowisku mieć swoje zdanie, a i prowadzą się zgodniej z zasadami Kościoła niż Łatasy, Obajtki czy Szlachetki.

    6 22 Cytuj
  • 9 wrz 2012

    Bo już się przestraszyłem, że jestem jakimś wykolejeńcem, niewiernym i paskudnym katolikiem, bo piętnuję grzechy naszego kościoła.
    Ale wygląda na to, że to nie mój problem, tylko
    naszego kościoła.
    Tak że -WKibic- dzięki za wsparcie.

    5 22 Cytuj
  • Marek 10 wrz 2012
    WKibic napisał/a:

    Szkoda, że im tej koncesji nie dano

    Dla mnie niepojete jest jak mozna przyznac miejsce czemus takiemu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Polo_TV a odmowic Rydzykowi. Chocby z tego powodu wyglada mi to czysta zlosliwosc w stosunku do TT/RM i IMHO czyta glupote - dano okazje do "samonakrecania" frustratow nic nie zyskujac.

    26 2 Cytuj
  • mirek@ 10 wrz 2012

    dla mnie niepojety jest caly ten marsz...

    4 25 Cytuj
  • 10 wrz 2012
    WKibic napisał/a:

    Tyle jadu, nieprawdy, fałszu, przekłamań , które tam się słyszy o pomstę do nieba wola. Nie ma żadnego tłumaczenia dla prowadzących oni tym sterują i świadomie to robią. Polski Kościół ma poważny problem z tym radiem. .

    Piszesz, że słyszysz tam nieprawdę, fałsz, przekłamania w takim razie proszę o przykłady.

    Każdy głupi może napisać ogólne, puste i nic nie znaczące slogany powtarzane przez kogoś lub usłyszane, oczerniać, psuć komuś opinie tak jest najłatwiej, znacznie trudniej jest uargumentować swoje stanowisko ...

    Myślę, że słuchałeś choć raz Radia Maryja i coś wymienisz, teraz masz pole do popisu WKibic- z niecierpliwością czekam na twoje przykłady jadu, nieprawdy fałszu i przekłamań w wykonaniu Radia Maryja. Nie musisz się spieszyć- mogę poczekać :-)

    20 4 Cytuj
  • 10 wrz 2012

    Trochę humoru
    http://www.youtube.com/watch?v=NbJpcrzI4YE
    Pozdrawiam.

    5 19 Cytuj
  • 10 wrz 2012
    bono napisał/a:

    Trochę humoru
    http://www.youtube.com/watch?v=NbJpcrzI4YE
    Pozdrawiam.

    to i ja trochę dorzucę-------------------

    Konferencja Tuska. - cudotwórca przemawia, chwaląc się osiągnięciami swego rządu.
    - A tuż pod Mszczonowem Platforma Obywatelska doprowadziła do uruchomienia nowej, ekologicznej elektrowni, gdzie, zamiast węgla, pali się torfem - chwali się Tusk.
    Głos z sali:
    - Ale ja tam byłem, tam nie ma żadnej elektrowni!!!!!!!!!!!!
    Premier niezrażony peroruje dalej:
    - A dzięki staraniom Platformy Obywatelskiej, niedaleko Jasła, wybudowaliśmy eksperymentalny odcinek autostrady czteropasmowej!
    Tenże głos z sali:
    - Ale tam kuzwa nie ma żadnej autostrady!!!!!!
    Nie wytrzymał w końcu Schetyna i wkurzony krzyczy:
    - A ty, gościu, zamiast wozić się po Polsce, lepiej byś TVN24 pooglądał!!!!!!!!!!

    20 4 Cytuj
  • 10 wrz 2012

    albo to--------------------
    Będący mocno pod wpływem Bronek wraca do domu przez Plac Zamkowy w Warszawie. Nagle słyszy jak ktoś wysoko z góry woła:
    - Bronek! Bronek!...
    Podnosi wzrok do góry i widzi że to Zygmunt III Waza.
    - Bronek! Załatw mi konia! Poniatowski ma konia, Sobieski ma konia a ja tu tyle lat stoję na nogach!
    Na drugi dzień Bronek wraca pod pomnik króla, ale tylko po jednym "głębszym" na odwagę! i znów słyszy:
    - Bronek! Załatw mi konia!...
    Utwierdziwszy się w przekonaniu, że to nie była pijacka zjawa pobiegł do swojego przyjaciela Donka, podzielić się tym co zobaczył.
    - No, Bronek! Bujać to my, a nie nas! Nigdy nie uwierzę, żeby pomnik przemówił do człowieka.
    - No to chodź ze mną i przekonaj się, że mówię prawdę.
    Jak postanowili tak i zrobili.
    Jeszcze nie doszli do placu Zamkowego a już słyszą głośne:
    - Bronek! Bronek! Co ty prowadzisz?!.. Przecież prosiłem o konia a nie osła!

    22 4 Cytuj
  • Dominika Wójcik 10 wrz 2012

    Telewizja publiczna niczym nie moze zaciekawic a tym bardziej jak dołączą telewizje Rydzyka do tego.....internet daje wybór więc bardziej mnie ustawa o ACTA interesuje....zawsze jest jakiś wybór.

    3 17 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 10 wrz 2012
    WKibic napisał/a:

    Katolickie radio z mszami, modlitwami jest dla ludzi starszych i schorowanych potrzebne.

    Nie tylko dla starszych. Dla młodych i zdrowych szczególnie tych za granicą też jest potrzebne.

    WKibic napisał/a:

    Tyle jadu, nieprawdy...

    Nie przypominam sobie abym takich słów obraźliwych jak w twojej wypowiedzi słyszał na antenie RM...

    Najbardziej w TV Trwam spodobało mi się że mogłem sobie spokojnie film oglądać o chłopcu chorym na raku bez przerywania go reklamami.

    18 3 Cytuj
  • 10 wrz 2012

    Kiedy Pizarro poprosił Cię abyś podał przykłady fałszu i przekłamania jakie słyszysz w RM i TV Trwam, Ty nie mając argumentów, odwracasz kota ogonem i podsyłasz link do humoru.

    bono napisał/a:

    Trochę humoru
    http://www.youtube.com/watch?v=NbJpcrzI4YE
    Pozdrawiam.

    A ja dołączę do prośby i również poproszę o przykłady.

    19 4 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 10 wrz 2012
    bono napisał/a:

    Bo już się przestraszyłem, że jestem jakimś wykolejeńcem, niewiernym i paskudnym katolikiem, bo piętnuję grzechy naszego kościoła.
    Ale wygląda na to, że to nie mój problem, tylko
    naszego kościoła.
    Tak że -WKibic- dzięki za wsparcie.

    Jeżeli chodzi o mnie to nie czepiam się piętnowania grzechów kościoła przez Ciebie tylko tego jak się czepiasz i dlaczego.

    bono napisał/a:

    sh_ma napisał/a:O nie. To że nie jesteś osobą duchowną bynajmniej nie powoduje że możesz sobie na więcej pozwolić. Dekalog obowiązuje Cie tak samo!

    To znaczy, że osoby duchowne mogą być przeze mnie nauczane, na zasadach wzajemności.
    Czyli jeżeli znam dekalog lepiej od duchownego to mogę to ten duchowny jest moim uczniem.

    Po pierwsze więcej pokory.

    Nie - to oznacza że księdzu tak samo nie wolno np zdradzać ślubów jak tobie. Paranoją jest jak ktoś wypomina księdzu a sam namawia innych na burdel tak jak np ***** mnie w delegacji.

    18 3 Cytuj
  • 10 wrz 2012

    hahaha :) żądacie dowodów? hahaha zażądajcie dowodów na istnienie tego w co wierzycie to dopiero zacznie się zabawa hahaha :)

    6 19 Cytuj
  • Bartek Bartkowski 10 wrz 2012

    hm?

    1 19 Cytuj
  • 11 wrz 2012

    Pamiętam Solidarność jako 10 milionowy , otwarty na dyskusję ruch społeczny, pamiętam Kościół tolerancyjny i otwarty, pamiętam KIK- i otwarte i tolerancyjne... tęsknię do tych WIELKICH czasów. Teraz wszystko się spisiło i jeszcze rydzykuje. Małe ludziki, niegodni następcy. Dla wierzących fanatycznie nie ma argumentów przeciw. Nie podam szczegółów z audycji RM, bo i po co. Jestem za przydzieleniem koncesji, każdy sam oceni. Fakt nieprzyznania wykorzystywany jest przeciw rządowi i Prezydentowi i uruchamia frustratów wszelkiej maści. Gdzie Rzym, gdzie Krym? Głupota się rozszerza. W TVN np. wystąpić mogą wszystkie opcje, a w RM tylko posłanki i posłowie, byli, obecni PiS-u i SP. To jest pluralizm poglądowy?. Zresztą niech występują, mają prawo, lecz mnie to, o czym mowią razi podwójnie, bo mijają się z prawdą, plują i kalają " katolickie" radio. psują jego podstawową misję. Jeżeli katolik z KIK-u tego nie dostrzega to żaden dla mnie chrześcijanin.

    6 17 Cytuj
  • 11 wrz 2012

    Do reszty obrońców części dotyczącej politycznego charakteru RM i Trwam.
    Tacy z was katolicy jak z koziej d. trąba.

    Mat 7: (21) Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie.

    Nareszcie mogę słuchać Radiowej Trójki, i PR.1 Polskiego Radia, po tym jak spsił te programy Pis i zrobił z nich tubę polityczna, na wzór zresztą obecnego RM ( w części politycznej nie religijnej)

    sh_ma napisał/a:

    bono napisał/a:Bo już się przestraszyłem, że jestem jakimś wykolejeńcem, niewiernym i paskudnym katolikiem, bo piętnuję grzechy naszego kościoła.
    Ale wygląda na to, że to nie mój problem, tylko
    naszego kościoła.
    Tak że -WKibic- dzięki za wsparcie.Jeżeli chodzi o mnie to nie czepiam się piętnowania grzechów kościoła przez Ciebie tylko tego jak się czepiasz i dlaczego.

    bono napisał/a:sh_ma napisał/a:O nie. To że nie jesteś osobą duchowną bynajmniej nie powoduje że możesz sobie na więcej pozwolić. Dekalog obowiązuje Cie tak samo!

    To znaczy, że osoby duchowne mogą być przeze mnie nauczane, na zasadach wzajemności.
    Czyli jeżeli znam dekalog lepiej od duchownego to mogę to ten duchowny jest moim uczniem.Po pierwsze więcej pokory.

    Nie - to oznacza że księdzu tak samo nie wolno np zdradzać ślubów jak tobie. Paranoją jest jak ktoś wypomina księdzu a sam namawia innych na burdel tak jak np ***** mnie w delegacji.

    5 14 Cytuj
  • 11 wrz 2012

    W odpowiedzi na sh-ma cytat powyżej:

    "Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą, lecz uczynków ich nie naśladujcie. Mówią bowiem, ale sami nie czynią. Wiążą ciężary wielkie i nie do uniesienia i kładą je ludziom na ramiona, lecz sami palcem ruszyć ich nie chcą. Otóż wy nie pozwalajcie nazywać się Rabbi, albowiem jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście. Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie. Nie chciejcie również, żeby was nazywano mistrzami, bo jeden jest tylko wasz Mistrz, Chrystus. Największy z was niech będzie waszym sługą. Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony."

    -Najwyższy z was niech będzie waszym sługą!!!
    -Nikogo też nie nazywajcie ojcem!!! a Ojciec Tadeusz?-kpiarz czy co?

    Sh-ma. Nie - to oznacza że księdzu tak samo nie wolno np zdradzać ślubów jak tobie. Paranoją jest jak ktoś wypomina księdzu a sam namawia innych na burdel tak jak np ***** mnie w delegacji.

    Największy niech będzie waszym sługą. Maluczcy nie maja być naszymi sługami.
    Dlatego największy, że ma świecić przykładem i ciągnąc maluczkich za sobą.
    Jeżeli ten przewodnik to miernota przeciętniak i wolno mu tyle samo co mnie, to ja takich słabych przywódców duchowych nie chcę, bo oni mi nie pomogą ani nie nauczą.

    Wiara, katolicyzm, pobożność, bogobojność ma się nijak do sympatii politycznych!!!!

    Tych dwóch rzeczy nie wolno ze sobą utożsamiać, bo do dzisiaj kościół musiał by błagać o litość za błędy z historii.

    2 13 Cytuj
  • Def Ibrylator 11 wrz 2012

    Każda skrajność jest destruktywna. Skrajna prawica równie mocno niszczy, co skrajna lewica. Skrajne oddanie się prawicowym mediom również miesza w głowie tyle, co zapatrzenie się w media pro-rządowe. Moim zdaniem niepotrzebne są tego typu pochody, akcje, marsze, zgromadzenia. Mądry człowiek weźmie do ręki gazetę lewicową, prawicową, oglądnie coś z lewa, coś z prawa, dokopie się do nieprzekłamanych oryginalnych wypowiedzi polityków i sam znajdzie prawdę. Tylko, że dzisiaj osoby "interesujące" się światem i polityką bazują jedynie na telewizji (często na jednym kanale) i na gazecie (często jednej). Cóż to za znawca, kiedy czerpie z jednego źródła ? Jeśli ktoś interesuje się krajem, polityką to czerpie wiedzę z różnych źródeł. I poprzez własne refleksje znajduje prawdę, która zawsze gdzieś jest, tylko trzeba jej poszukać. A do tego trzeba mieć niestety odrobinę rozumu i woli. Siedzenie wieczorami z piwem przed "prawą" lub "lewą" telewizją mądrego człowieka z nas nie zrobi.

    19 1 Cytuj
  • 12 wrz 2012

    wolna droga ,tylko TACY nie zapomnijcie na składkę dla rydzyka albo adasia , będzie na zmianę samochodów ........

    6 14 Cytuj
  • 12 wrz 2012

    do: taki_gość.

    Pomyliłaś adresata.

    1 11 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 12 wrz 2012

    Def ibrylator: W zasadzie zgadzam się z tobą z tą różnicą, że ja te marsze uważam za ważne.
    I co bono to da że któryś raz z kolei czytam te same cytaty w przeciągu zaledwie dwóch miesięcy na tym forum? Myślisz że ich nie słyszałem wcześniej? sh'ma bono!

    Bo "'patrzyli, a nie widzieli, słuchali a nie słyszeli"

    Zdaje mi się coś że czytasz Ewangelię wybiórczo. Zwracasz uwagę na to co chcesz słyszeć. Tymczasem tą księgę należ czytać niejako całościowo. Przy tej lekturze należało by się skupić przede wszystkim na tym co Bóg dzisiaj chce Mi powiedzieć. Nie tylko w Ewangeliach ale i w całym Piśmie Świętym znajdziesz wiele przykładów na to że Bóg posługiwał się słabymi ludźmi pozornie nie nadającymi się do danego zadania. Cóż tak po ludzku wg twego sposobu podejścia do sprawy z dwunastu to może jedynie Jan się nadawał na apostoła.

    10 2 Cytuj

Odpowiedz