Forum » Wolne Myśli

Od kuchni-czyli przepisy smakoszy

  • 12 lis 2010

    Dziękuję! A wydawało mi się, że przepatrzyłam wszystkie wątki :o)

    Cytuj
  • 12 lis 2010

    Czasem tak się tak zdaża że posty "wyparują" ;) Jednak wątpie by prosciutto di Parma było takim przypadkiem. :D Dlatego wystarczy zapytać. ;) Polecam się na przyszłość, M007. Mona, sorki za "off top'a" :D

    Cytuj
  • Jagienka Mur. 12 lis 2010

    Pasta makrelowa.
    25 dkg wędzonej makreli
    10 dkg masła.
    Makrelę obrać ze skóry i ości, zmiksować z masłem i smarować chlebuś. Smacznego.

    Cytuj
  • 9 gru 2010

    Polecam "Gołąbki inaczej"
    Składniki:
    200dag ryżu
    400dag mięsa mielonego(najlepiej kupić łopatkę i żeby ją zmienili od razu)
    200dag kapusty białej( ja dałam pół główki kapusty)
    sól i pieprz
    olej
    Zrobić do tego sos pomidory lub kupić gotowy ja kupiłam "Pomysł na Gołąbki inaczej" z Winiar.

    Przyrządzenie:
    Kapustę drobno poszatkować. Jak już poszatkowaliśmy kapustę to przełożyć ją do miski i dodać ryż (ryż ma być surowy) i zalać wrzącą wodą, pozostawić na 10 minut. Potem dobrze odcedzić kapustę i ryż z wody. Mięso mielone, kapustę i ryż wymieszać w misce doprawić przyprawami i formujemy sznycelki. Sznycelki podsmażamy na patelki, na małym ogniu. Jak się zrumienią z obu stron to dajemy do garnczka i zalewamy sosem z Winiar lub przygotowanym przez siebie. Dusimy 40 minut na małym ogniu.
    S M A C Z N E G O

    Cytuj
  • 23 gru 2010

    Sałatka z wędzonej makreli

    Składniki:
    1 makrela wędzona
    100g ryżu
    1 cebula
    2 ogórki kiszone
    2 lub 3 łyżki majonezu
    sól, pieprz

    Ryż gotujemy, cebule i ogórki drobno kroimy, makrelę obieramy z ości i potem na drobne kawałeczki dzielimy. Ryż się nam ugotował odcedzamy i łączymy składniki. Na końcu przyprawiamy solą i pieprzem.

    S M A C Z N E G O

    Cytuj
  • 23 gru 2010

    Teraz czas wypieków, niektórym zostają białka i nie wiadomo co z nich zrobić. Polecam ptasie mleczko, bardzo łatwe i mało pracowite.
    Składniki:
    10-12 białek
    4 galaretki
    szczypta soli

    Białka ubijamy ze szczyptą soli na sztywną pianę. Przyrządzamy galaretki rozpuszczamy w niecałej szklance przegotowanej wody. Pianę dzielimy na 4 porcje i do każdej dodajemy galaretkę wlewamy do formy i dajemy do lodówki. Smaczna na drugi dzień.

    S M A C Z N E G O

    Cytuj
  • 9 mar 2011

    PASTA z AVOKADO- Przepis na pyszną kolacje, również tą romantyczną:)

    1 dojrzałe avokado
    2 jajka ugotowane na twardo
    troszkę cebulki do smaku
    oliwa z oliwek
    pieprz, sól
    łyzka śmietany 18% lub jogurtu ( dla tych co dbaja o linię:)

    Awokado, jajka rozgniatamy widelcem. Dodajemy troszkę posiekanej cebuli do smaku, ok łyżkę oliwy z oliwek , pieprz, sól i łyzkę smietany.

    Pasta jest pyszna a tylko 5 minut roboty. Najczęsciej dodaje jeszcze na kanapkę z pastą pomidora. Pycha, pycha, pycha:) jestem właśnie"po"i dalej się nia zachwycam:)

    Cytuj
  • 9 mar 2011

    SPAGETTI Z KREWETKAMI (Kocham to)

    makaron spagetti
    krewetki
    natka pietruchy
    chili lub pestki chili ( do kupienia np z firmy kamis)
    czosnek
    sol, oliwa z oliwek

    Na patelnię z oliwą wrzucamy czosnek, po chwili chili i po kolejnej chwili krewetki ( na dosłownie 7-10 minut). Sos który powstanie z krewetek absolutnie nie wylewać- to on będzie sosem do makaronu, wiec jesliby go było mało można dolać wodę z rozpuszczona kostką bulionową lub vegetą.
    Natępnie wrzucamy na patelnię makaron al dente i przykrywamy na chwilę zeby smaki się połączyły ze sobą. Na koncu wrzucamy poszatkowaną pietruche i wszytsko dokładnie mieszkamy.Chwile potem jemy:)
    Smacznego:)

    Cytuj
  • 9 mar 2011

    Mniam mniam a już myślałam, że tu już nikt nie zagląda. Smacznego ja wypróbuje napewno.

    Cytuj
  • 9 mar 2011

    mon-max
    to przez ten post tutaj dziś zajrzałam,żeby sobie chociaż poczytać o jakiś pysznościach:)
    Na pewno wrzucę tu jeszcze parę moich ulubionych przepisów a póki co zachęcam do wypróbowania pasy i krewetkowego spagetti, smacznego:)

    Cytuj
  • 9 mar 2011

    o mniammniammniam

    Cytuj
  • 10 mar 2011

    [quote=gość: kasiaaaa] mon-max
    to przez ten post tutaj dziś zajrzałam,żeby sobie chociaż poczytać o jakiś pysznościach:)
    Na pewno wrzucę tu jeszcze parę moich ulubionych przepisów a póki co zachęcam do wypróbowania pasy i krewetkowego spagetti, smacznego:) [/quote]

    Zachęcam zachęcam do wrzucania, ja narazie nie mam żadnych ciekawych pomysłów na wypieki.

    Cytuj
  • 10 mar 2011

    macie jakis dobry oryginalny pomysł na żeberka?

    Cytuj
  • 10 mar 2011

    trekk a Ty znowu głodny biedaku?:)

    kacha

    żeberka doprawiam solą, pieprzem, vegetą, papryką ostrą i słodką i obtaczam w mące.Wrzucam żeberka na rozgrzany olej, obsmażam na dużym ogniu. Nastepnie zmniejszam ogien i wrzucam do żeberek pokrojona cebulę( 2-3 cebule), czosnek oraz obowiązkowo kminek ( ok 1 łyżeczka).Przykrywam patelnię przykrywką, podlewam bulionem lub wodą z vegetą. Gdy żeberka zmiękną zagęszczam sos wodą z mąką.

    Jest to przepis mojej babci najlepszy na świecie:)Zyczę smacznego:)

    1 Cytuj
  • 10 mar 2011

    Przy okazji apeluję, aby tego typu zapytania zamieszczać na forum po godzinach pracy, bo niektórzy pracują i gdy tu wejdą to później maja problem z koncentracją. Szczególnie gdy zabrali ze sobą tylko jedną bułkę na drugie sniadanie;)

    Cytuj
  • 11 mar 2011

    [quote=gość: kasiaaaa] Przy okazji apeluję, aby tego typu zapytania zamieszczać na forum po godzinach pracy, bo niektórzy pracują i gdy tu wejdą to później maja problem z koncentracją. Szczególnie gdy zabrali ze sobą tylko jedną bułkę na drugie sniadanie;) [/quote]

    Dobrze, że niektórzy mają przerwy obiadowe.

    Cytuj
  • 11 mar 2011

    mon-max
    to fakt,takim to dobrze.

    Dziś przepis na przepyszną sałatkę

    łosos wędzony w plastrach
    awokado
    pomarancz
    mix sałat ( w woreczku)
    czerwona cebula
    jajo
    cytryna,oliwa z oliwek,sól, cukier, musztarda

    Kroimy łososia , awokado, cebulę ,połowę pomarańcza i wrzucamy do sałaty.
    sos: łyzeczkę musztardy łaczymy z cukrem ( 1 łyżeczka), sokiem z cytryny i oliwą z oliwek.Polewamy sałatę i dokładnie wszystko mieszamy.
    Na wierzch sałaty kładziemy ugotowane jajko na twardo pokrojone w ćwiartki.
    SMACZNEGO:)

    Cytuj
  • 11 mar 2011

    [quote=gość: kasiaaaa] SPAGETTI Z KREWETKAMI (Kocham to)

    makaron spagetti
    krewetki
    natka pietruchy
    chili lub pestki chili ( do kupienia np z firmy kamis)
    czosnek
    sol, oliwa z oliwek

    Na patelnię z oliwą wrzucamy czosnek, po chwili chili i po kolejnej chwili krewetki ( na dosłownie 7-10 minut). Sos który powstanie z krewetek absolutnie nie wylewać- to on będzie sosem do makaronu, wiec jesliby go było mało można dolać wodę z rozpuszczona kostką bulionową lub vegetą.
    Natępnie wrzucamy na patelnię makaron al dente i przykrywamy na chwilę zeby smaki się połączyły ze sobą. Na koncu wrzucamy poszatkowaną pietruche i wszytsko dokładnie mieszkamy.Chwile potem jemy:)
    Smacznego:) [/quote]

    a ja proponuję zamiast bulionu dodać pomidory z puszki bez skurki i dwie łyżki ajwaru i chwilę pogotować zajefajne

    Cytuj
  • 12 mar 2011

    Podaje przepis na ciasto "Sernik z bakaliami"
    Składniki:
    małe okrągłe biszkopciki do dokładnego wyłożenia spodu średniej wielkości tortownicy, 3 opakowania (75dag)serka homogenizowanego o smaku naturalnym, 3 żółtka, szklanka cukru pudru, kostka (25dag) masła, szklanka rodzynek, szklanka skórki pomarańczowej, tabliczka gorzkiej czekolady, 2 łyżki słodkiej śmietanki.
    Przyrządzamy:
    Rodzynki przelewamy na sicie wrzątkiem, odstawiamy do odsączenia i przechłodzenia. Spód średniej wielkości tortownicy wykładamy, miejsce przy miejscu, biszkopcikami. Masło z cukrem pudrem ucieramy (robotem) na puch, dodajemy żółtka. Gdy składniki się połączą dodajemy ser i bakalie. Całość dokładnie mieszamy i przekładamy do formy. Powierzchnię wyrównujemy, wstawiamy sernik do lodówki nawet na kilka godzin. Dobrze wychłodzony, polewamy rozpuszczoną w śmietance, pokruszoną czekoladą i ponownie wstawiamy do lodówki na godz.
    P.S.
    Biszkopty możemy namoczyć ponczem.

    Cytuj
  • 18 maj 2011

    Bez tego grill po prostu nie istnieje:-)

    SAŁATKA GRECKA
    -ser feta
    -oliwki
    -pomidory
    -ogorki konserwowe
    -ogórek świeży
    -czerwona cebula
    -papryka czerwona
    -sałata pekinska ( lub lodowa)
    Sos:
    -oliwa z oliwek
    -miód ( 1-2 łyżeczkki)
    -musztarda ( 2 łyżki)
    -oregano, zioła prowansalskie
    -cytryna
    -czosnek
    * nie dodajemy soli ( ser feta)
    (Aby powstał idealny sos -do miodu i musztardy dolewamy oliwę powoli ciągle wszytsko mieszając)

    TZATZIKI- dla wielbicieli czosnkowych aromatów:-)
    1)ogórek świeży ścieram na gruber tarce, solę i po paru minutach odciskam sok
    2)dodaję gęsty jogurt naturalny
    3) wciskam czosnek a lepiej dwa:-), pieprzę
    4) dodaję pokrojony drobno koperek
    6) jem z karkówką albo piersią z kurczaka….mmmmm!:)
    7) nie wsiadam do busa, pks-u - unikam wszelkich skupisk ludzi;-)

    Smacznego:)

    Cytuj
  • 18 maj 2011

    :-9 do przetestowania w terenie, koniecznie;-)

    Cytuj
  • 19 maj 2011

    A ja na grilla polecam Banany

    4 lub 5 bananów( w zależności od osób)
    kładziemy na grillu jak skórka z czarnieje to znaczy, że są dobre i można ściągnąć z grilla. Przekrawamy wzdłuż rowek drylujemy i wlewamy likierek według gustu polecam ajerkoniak. Bardzo słodkie. A wersja dla dzieci w sklepach są dostępne polewy polać taką polewą.

    Cytuj
  • 19 maj 2011

    Szaszłyki na grilla

    Składniki:(w zależności od ilości osób)
    2 szt Filety z kurczaka
    1papryka czerwona
    1papryka żółta
    2 ogórki konserwowe

    filety z kurczaka paprykę, ogórki kroimy na kwadraciki i wbijamy na patyczki szaszłykowe na przemian mięso papryka ogórek papryka mięso. Polecam

    Cytuj
  • 19 maj 2011

    A karczek na grilla szybki sposób

    Dzień wcześniej kupujemy karczek surowy porcjujemy. Kupujemy zalewę gotową, w każdym spożywczym są dostępne pikantne lub łagodne. Karczek zalewamy marynatą i na drugi dzień nadają się na grilla. Mięciutkie i smaczne szybko i łatwe.

    Cytuj
  • 20 maj 2011

    hmmm czyżby wielbiciel czosnkowych klimatów...?;-)

    mon-max ciekawy przepis z bananem, muszę spróbowac...

    a ja jeszcze polecam...

    ZIEMNIACZKI Z GRILLA

    Podgotowujemy ziemniaki na pół twardo w osolonej wodzie ,gdy ostygną kroimy w ćwiartki . Do folii aluminiowej wrzucamy pokrojone ziemniaki, pokrojony boczek i cebulę. Wszystko posypujemy papryką słodką, chili, tymiankiem albo innymi ziołami ( jakie kto lubi). Zawijamy folię i grillujemy.

    Cytuj

Odpowiedz