Forum » Wolne Myśli

Ja się tak zastanawiam...

  • 12 lut 2011

    Ja się tak zastanawiam jak nasze szkoły przygotowane są na nową piękną reformę oświaty (czyli sześciolatki do szkoły)????? (oczywiście nie zastanawiam się bezinteresownie bo mam właśnie sześciolatka )
    Żeby znowu nie było totalnej kichy jak z gimnazjami.

    Cytuj
  • adzygmunt 12 lut 2011

    Jedyną racją przeprowadzenia tej reformy jest chęć odciążenia przedszkoli i żłobków, a właściwie niechęć w rozbudowę tej infrastruktury.
    Kiedyś reformowano system z myślą nie o młodzieży a zatrzymaniu fali narastającego wśród absolwentów bezrobocia choćby na rok.
    Teraz zastanawiam się jako dziadek i emerytowany nauczyciel po kiego pchać dzieci wcześniej do dorosłego życia?
    Oczywiście bardzo upraszczam, jak ktoś ma argumenty /ostre/ do klawiatury!

    Cytuj
  • 12 lut 2011

    Niestety to kolejny fatalny pomysł naszych polityków, podobnie jak kiedyś gimnazja.

    Cytuj
  • adzygmunt 13 lut 2011

    Na potwierdzenie moich słów.
    Radio Podhale. Minister Oświaty informuje, że w Polsce likwiduje się szkoły na poziomie podstawowym i gimnazjalnym. Nie dosłyszałem liczby, lecz w okolicy 400 tu! Powód niż demograficzny, i drugi kuriozalny, likwidując małe szkoły podnosimy poziom nauczania.
    A ja słyszę między wierszami. Młodzież z tych małych szkół "zasili" duże, tak aby klasy nie miały mniej niż 30 tu uczniów. Jako nauczyciel /były/ wiem jak uczy się w klasie "dogęszczonej" i jak to wpływa na poziom.
    Tutaj, masz także odpowiedź,dlaczego sześciolatki idą do szkoły. Ratują "skórę" zwalnianym nauczycielom!!!!

    Cytuj
  • adzygmunt 16 lut 2011

    http://img143.imageshack.us/img143/1208/wiiskijump.gif
    Potęga i sugestia skoków narciarskich. To jest tzw czynne kibicowanie!
    Jakby tak potrenować może celniej bym wylądował?

    Cytuj
  • 17 lut 2011

    14 pkt. za odległość. Odjąłem punkty za lądowanie bez telemarku i nie zgodny z regulaminem kombinezon.

    Pewnie się zastanawiacie(lub nie)czy warto będzie oglądać skoki w przyszłym sezonie, dziadek Małysz idzie na emeryture;)

    Cytuj
  • adzygmunt 17 lut 2011

    A ile za wiatr? czy może dupalacz*e?

    Cytuj
  • 22 lut 2011

    Ja się tak zastanawiam jak długo jeszcze?????

    Duchowni wolni od korupcji
    Księży z Komisji Majątkowej nie można oskarżyć o korupcję, nawet gdyby prokuratura zebrała na to dowody - twierdzi "Dziennik Gazeta Prawna", powołując się na opinie ekspertów.
    Dziesiątki milionów złotych straciły Skarb Państwa i samorządy w wyniku 11 orzeczeń Komisji Majątkowej, która zwracała mienie Kościołowi katolickiemu - doniósł szef CBA do prokuratora generalnego. W zawiadomieniu nie ma jednak mowy o korupcji, bo z analiz prawnych Biura wynika, że takich zarzutów nie da się postawić osobom duchownym - ujawnia gazeta.
    Podobną opinię wyraża profesor Marian Filar z UMK w Toruniu. "Takie zarzuty byłyby trudne, a nawet niemożliwe do obrony przed sądem. Kodeks karny wylicza, kto jest funkcjonariuszem publicznym, i nie wymienia: "duchowny członek komisji" - przyznaje. Zdaniem prof. Piotra Kruszyńskiego, to rzeczywiście trudny problem i prawdopodobnie nie do obrony przed sądem.

    Cytuj
  • 22 lut 2011

    [quote=adzygmunt] Jedyną racją przeprowadzenia tej reformy jest chęć odciążenia przedszkoli i żłobków, a właściwie niechęć w rozbudowę tej infrastruktury.
    Kiedyś reformowano system z myślą nie o młodzieży a zatrzymaniu fali narastającego wśród absolwentów bezrobocia choćby na rok.
    Teraz zastanawiam się jako dziadek i emerytowany nauczyciel po kiego pchać dzieci wcześniej do dorosłego życia?
    Oczywiście bardzo upraszczam, jak ktoś ma argumenty /ostre/ do klawiatury! [/quote]

    Mam podobne obawy. Słyszeliście kiedyś o pedagogice waldorfskiej? To jedna z alternatywnych pedagogik. W szkołach waldorfskich stawia się na harmonijny rozwój CAŁEGO Dziecka, nie zaś tylko umysłu, rozpychanego w "normalnych" szkołach ogromnymi ilościami niepotrzebnych informacji. Tutaj sześciolatki mogą przyjść spokojnie. Lekcja główna w szkole waldorfskiej (trwająca od 8 do 10.25, potem lekcje dodatkowe) jest podzielona na trzy częśći: pierwsza z nich to tzw część rytmiczna, podczas której Dzieci śpiewają, bawią się w gry rytmiczne, grają na fletach, tańczą, itp. Druga część to część w ławkach: wtedy piszą w zeszytach, rysują, malują, opowiadają, itp. Ostatnia część to opowieść: zależna od wieku Dzieci (w pierwszej klasie baśnie, w drugiej bajki o zwierzętach, potem opowieści starotestamentowe, mity, itd.)
    Nie ma tu ocen cyfrowych (co miesiąc każdy Rodzic dostaje ocenę opisową postępów i zachowania Dziecka), nie ma podręczników (są nimi zeszyty, które pięknie prowadzimy). Dzieci nie uczą się dla stopni tylko dlatego, że to fajne :) Polecam szczególnie waldorfską szkołę "Istota" w Krakowie.

    Cytuj
  • 9 mar 2011

    Łał ale tu poważne tematy to pewnie dlatego Tu nikogo niema. Pozdrowionka.

    Cytuj
  • 10 mar 2011

    Są momenty kiedy trzeba być poważnym, zgryźliwym, zalecieć chamem, są takie chwile.

    Cytuj
  • 10 mar 2011

    Cygnusie
    Jak mawiał jeden twardziel: Są takie chwile w życiu żółwia że musi komuś dać w mordę;)
    http://ziemia.salon24.pl/224758,sa-takie-chwile-w-zyciu-zolwia-ze-musi-komus-dac-w-morde

    Cytuj
  • 11 mar 2011

    Ale takich chwil chyba jest mało? Ja tam wolę te chwile inne mniej denerwujące a więcej dające zadowolenia. Czytam posty Cygnusa i odnoszę wrażenie, że on ostatnio to za bardzo nerwowy. Jak sądzisz Luna?

    Cytuj
  • 11 mar 2011

    Obawiam się, że Cygnus zbyt dużo czasu poświęca pracy. Zasłużył na dłuższy wypoczynek, tylko kiedy sobie na niego pozwoli? Może wiosną wybierze się z nami na tą obiecaną kiedyś kawkę?:)

    Cytuj
  • 12 mar 2011

    O nie, nie jestem nerwowy, jestem niekontrolowanie spontaniczny:)

    Na kawę oczywiście się wybiorę...jak się odrobię, a może na te parę minut się wyrwę;)

    Pzdr.

    Cytuj
  • 12 mar 2011

    [quote=mon-max] Czytam posty Cygnusa i odnoszę wrażenie, że on ostatnio to za bardzo nerwowy. Jak sądzisz Luna? [/quote]

    Cygnus się denerwuje, bo zaczepiają Go w innym wątku fanatycy czterech kółek :)

    Cytuj
  • 12 mar 2011

    [quote=taki_gość] mon-max napisał/a: Czytam posty Cygnusa i odnoszę wrażenie, że on ostatnio to za bardzo nerwowy. Jak sądzisz Luna?

    Cygnus się denerwuje, bo zaczepiają Go w innym wątku fanatycy czterech kółek :) [/quote]

    Tak tak czytałam i dlatego tu poruszyłam temat Cygnusa. Dopiero początek roczku 2011r. a Cygnus już tak zapracowany, nawet nie ma czasu na kawę z nami. Oj nie ładnie nie ładnie. A tu taka piękna Wiosna.

    Cytuj
  • 12 mar 2011

    A może On szykuje już swojego "ścigacza" do sezonu i nie ma czasu się udzielać? ;)

    Cytuj
  • 13 mar 2011

    Nic mi nie jest, jeszcze nie rozwinąłem skrzydeł w sporach na TYM forum:) Krótkie spięcie nikomu nie zaszkodzi i warto czasem odstawić poprawność polityczną na boczny tor, tupnąć nogą, powiedzieć że cos jest do dupy(jak jest), no na pewno trzeba mieć swoje zdanie i poglądy. Jak to oceni ktoś patrzący z boku, cóż w pewnych sytuacjach ma to drugorzędne znaczenie. Dlatego nie dajcie się kneblować;)
    Nie można sie snuć przez to życie jak ślimak po paproci.

    Cytuj
  • 14 mar 2011

    [quote=cygnus] Nie można sie snuć przez to życie jak ślimak po paproci.
    [/quote]
    Świetna metafora;)

    Cytuj
  • 14 mar 2011

    [quote=Luna] cygnus napisał/a: Nie można sie snuć przez to życie jak ślimak po paproci.

    Świetna metafora;) [/quote]

    Kurcze a moje ślimaki to po kwiatkach a nie po paprociach (a lepiej bym miała jakby wcinały paprocie a nie moje kwiatki).

    Cytuj
  • 15 mar 2011

    Próbowałaś je oszukać?

    Cytuj
  • 15 mar 2011

    Serem na pierogi, Cygnus? ;)

    Cytuj
  • 18 mar 2011

    [quote=cygnus] Próbowałaś je oszukać? [/quote]
    A da się je oszukać?

    Cytuj
  • 18 mar 2011

    Oczywiście, tylko nie wiem jak;)

    Aaa.... i serem raczej, ale podobno soli nie lubią.

    Cytuj

Odpowiedz