Forum » Myślenice

Straże Pożarne

  • 4 mar 2012

    w mieście syrena wyje wie ktoś coś?

    2 Cytuj
  • 4 mar 2012

    prawdopodobnie palą się trawy na plebańskiej

    1 Cytuj
  • adzygmunt 4 mar 2012

    Zaczęła się plaga!!!
    Ginie to co przetrwało mrozy. Drobne zwierzęta, slimaki, żabki, roślinność przedwiośnia.
    Zostawiamy naszym mniejszym braciom głód na przednówku, i spaloną ziemię!
    Niedługo o zgrozo, przeczytamy, że ofiarami staną się ludzie i ich domostwa!

    9 2 Cytuj
  • 4 mar 2012

    Tylko powiedz mi po co?
    Chcą sobie nabić akcji? Żeby się pochwalić przed innymi, ile to oni nie gasili w tym roku? Uważam, że takie zachowanie powinno być surowo karane, a nie panujące u nas przyzwolenie ludzi. No bo jak to sąsiadowi powiedzieć żeby nie wypalał? Potem będzie gadał, że taki przepisowy jestem. No i po co mi to?
    No ale w końcu to Polska.

    3 Cytuj
  • 4 mar 2012

    jakoś wypalanie traw kojarzy mi się z starszymi strażakami, którzy mają mało wyjazdów i chcą na nich być.
    i to bardzo źle wpływa na wizerunek strażaka ochotnika w szczególności. Po co nam to?

    1 6 Cytuj
  • 4 mar 2012

    [quote=gość: -yh] Podpalają i sami gaszą co roku ich widzę [/quote]

    Skoro ich już widziałeś któryś raz to czemu nie zgłosisz tego faktu POLICJI????? Czyż byś sam podpalał a zwalasz na innych???

    6 Cytuj
  • 4 mar 2012

    Rzeczywiście mądre wypowiedzi tu są tylko pozazdrościć mądrośći. Podpalają sami żeby nabić sobie wyjazdów ciekawe a za 5 min lecą Ochotnicy aby pojechać gasić

    5 Cytuj
  • 4 mar 2012

    [quote=gość: -yh] Podpalają i sami gaszą co roku ich widzę [/quote]
    [quote=gość: gośćć] jakoś wypalanie traw kojarzy mi się z starszymi strażakami, którzy mają mało wyjazdów i chcą na nich być.
    i to bardzo źle wpływa na wizerunek strażaka ochotnika w szczególności. Po co nam to? [/quote]

    Takie fałszywe oskarżenia w stosunku do Ochotników są w najwyższym stopniu nie stosowne. Polecam tym osobą zapisanie się do OSP i spojrzenie na to wszystko od innej strony - wyje syrena, ty człowieku lecisz na zabicie do remizy rzucając wszystko co byś nie robił, aby to zastęp szybciej wyjechał, a tu na takim forum Ci ktoś napisze jeszcze, że to Ty podpaliłeś.

    5 Cytuj
  • 5 mar 2012

    nie mówię tutaj o wszystkich ochotnikach, ale zobaczcie kto najczęściej podpala...
    co się dzisiaj działo że 2 zastępy w Dobczycach były alarmowo?

    1 Cytuj
  • 5 mar 2012

    Kolego to podaj chociaż jeden przykład w Powiecie Myślenickim gdzie ostatnimi czasy dopuszczono się podpalenia przez Ochotnika. Kto najczęściej podpala ?? - Podpalacze (osoby chore). Nie koniecznie to są Strażacy Ochotnicy, jest to głupi stereotyp, który pozostał po dawnych, bardzo dawnych czasach. Inną kwestią w tej materii jest ekwiwalent w OSP, gdzie w powiecie Myślenickim każda jednostka się go zrzekła i nie ma mowy o podpaleniach dla "wynagrodzenia", sporadycznie (z podkreśleniem tego słowa) słyszy się o takich incydentach w Polsce, ale są to czasami wydarzenia "nakręcane" przez media.

    1 Cytuj
  • 5 mar 2012

    ja myślę że na takie głupie pytania nie ma co odpowiadać i się im tłumaczyć. Nie wiem czy oni zazdroszczą tego że straż jedzie do pożaru. Mam nadzieję że w najbliższym czasie administrator usunie te głupie posty !

    3 Cytuj
  • 5 mar 2012

    a OSP Dobczyce się popisało. przyjechali w 3 osoby i jeszcze auto się zepsuło.
    człowieku o czym ty piszesz jaki to popis samochody takie jak oni mają powinny juz dawno byc na złomie i nie dziwota że się psują .... a to ze w 3 przyjechali to chyba lepiej niż zeby wogóle nie przyjezdzali ... byłes tam i widziałeś??

    1 Cytuj
  • 5 mar 2012

    [quote=straazak] ja myślę że na takie głupie pytania nie ma co odpowiadać i się im tłumaczyć. Nie wiem czy oni zazdroszczą tego że straż jedzie do pożaru. Mam nadzieję że w najbliższym czasie administrator usunie te głupie posty ! [/quote]

    Kolego
    To nie są nawet pytania, tylko głupie stwierdzenia bezpodstawnie napisane, gdzie na tym forum ma miejsce często takie rzucanie bezpodstawnych "słów na wiatr".

    1 Cytuj
  • 5 mar 2012

    Co do Dobczyc. Jest to największa jednostka w gminie więc chyba nie trudno jest zebrać 6 osób.
    Nie mają najstarszego auta w gminie i mają ich kilka.

    1 1 Cytuj
  • 5 mar 2012

    niech się gośc pochwali gdzie jest w OSP to pogadamy ... zobaczymy w ilu oni przyjechali ??

    1 Cytuj
  • 5 mar 2012

    No dobra przyznaję, trochę dałem się ponieść stereotypom. Przepraszam wszystkich ochotników.
    To nie były przemyślane słowa.

    1 Cytuj
  • 5 mar 2012

    Kojak była 3 w nocy najgorsza pora ... do miejscowosci oddalonych raczej jedzie się już na dowózke wody ...

    1 Cytuj
  • 5 mar 2012

    [quote=adzygmunt]Niedługo o zgrozo, przeczytamy, że ofiarami staną się ludzie i ich domostwa! [/quote]
    Oby tylko byli to ci ludzie co podpalili tę trawę. Chyba bym ich nawet nie żałował.

    3 Cytuj
  • 5 mar 2012

    ja podpalam trawe bo to fajne jest ino na tym polega rzecz że niektórzy jak zapalą to cza straż wzywać np blisko domu lasu

    1 5 Cytuj
  • 5 mar 2012

    [quote=gość: adam12] Kojak była 3 w nocy najgorsza pora ... do miejscowosci oddalonych raczej jedzie się już na dowózke wody ... [/quote]
    a ja akurat nasza jednostka nie brała udziału w akcji.

    1 Cytuj
  • 5 mar 2012

    [quote=gość: gośćć] gość: adam12 napisał/a: Kojak była 3 w nocy najgorsza pora ... do miejscowosci oddalonych raczej jedzie się już na dowózke wody ...
    a ja akurat nasza jednostka nie brała udziału w akcji. [/quote]
    to czemu krytykujesz inne jednostki???

    2 Cytuj
  • 5 mar 2012

    [quote=gość: adam12] Kojak była 3 w nocy najgorsza pora ... do miejscowosci oddalonych raczej jedzie się już na dowózke wody ... [/quote]

    W jakim sensie najgorsza pora ?? Nie żebym popierał "Kojaka" w szkalowaniu OSP Dobczyce, ale od 22-5 to chyba najlepsza pora w kwestii "zebrania ludzi" do wyjazdu. Ja skromnie sądzę, że nie ma nic złego w tym, że OSP Dobczyce pojechali zastępem trzy osobowym. A awaria samochodu to już sytuacja niezależna od Nich.

    Cytuj
  • 6 mar 2012

    Zgadzam się z "zarejestrowanym gościem". O 3 w nocy raczej większośc strażaków jest w domach. W tym przypadku (pożar w Kędzierzynce) nic złego się nie stało, ze Dobczyce pojechały zastępem 3-osobowym. Nie wyobrażam sobie jednak wyjazdu w 2, 3 osoby i działań na miejscu jeżeli ta jednosta bedzie pierwsza na miejscu zdarzenia. Co do Dobczyc to niestety wyjazdy w 2, 3 osoby dosyc często się zdarzają..

    2 Cytuj
  • 6 mar 2012

    [quote=FIREMAN] Zgadzam się z "zarejestrowanym gościem". O 3 w nocy raczej większośc strażaków jest w domach. W tym przypadku (pożar w Kędzierzynce) nic złego się nie stało, ze Dobczyce pojechały zastępem 3-osobowym. Nie wyobrażam sobie jednak wyjazdu w 2, 3 osoby i działań na miejscu jeżeli ta jednosta bedzie pierwsza na miejscu zdarzenia. Co do Dobczyc to niestety wyjazdy w 2, 3 osoby dosyc często się zdarzają.. [/quote]

    Kolego zgodnie z prawem to muszą wyjechać minimum 3 osoby. Więc dlatego napisałem "zastępem trzy osobowym" we dwoje to nie tylko przesada, ale jest to też nie zgodne z przepisami.

    Cytuj
  • 6 mar 2012

    Wiem i doskonale to rozumiem. Znam jednak dosyc dobrze jednostkę z Dobczyc i wiem, że takie wyjazdy sie zdarzały. Jest to jednak ich wewnetrza sprawa, za taki wyjazd jak i każdy inny odpowiada dowódca. Nie chcę tu nikogo oskarżac ani krytykowac. Szanuję ich pracę, wiem równiez ile mają wyjazdów. Chwała im za to, że pomagają poświecając swój prywatny czas.
    Pamiętajmy tylko o tym by to co robimy "robic z głową".

    1 Cytuj

Odpowiedz