Forum » Myślenice

ginekolog -jakiego polecacie?

  • 15 maj 2012

    [quote=gość: calineczka] lekarza mam pracującego w myślenickim szpitalu i skłaniam się ku temu by własnie tam rodzic. szkoda mi tylko ze zabierają maleństwo, tak wiem tylko na 4 godziny, ale po co????/ [/quote]
    Calineczka szczerze zrobisz błąd z tym Ujastkiem,jak zamierzałaś rodzić w Krakowie,to ja na Twoim miejscu chodziła bym do lekarza ,który pracuje tam w szpitalu,a tak to jesteś nieznana,nie masz tam lekarza prowadzącego,no bałabym się,ale Ty decydujesz i masz prawo wyboru.Pierwsze pytanie jest,kto jest Twoim lekarzem prowadzącym ciąże?różnie bywa ,czasem potrzebna cesarka i zazwyczaj dzwonią po lekarza prowadzącego ciąże,a jak nie masz swojego lekarza w szpitalu ,to wg mnie nie jest fajnie.

    3 1 Cytuj
  • 15 maj 2012

    Ja rodziłam na Ujastku nie mając lekarza prowadzacego i w dodatku musiałam mieć CC przez złe ułożenie dziecka , wcale zle nie było jakies miesiać przed CC umówiłam sie z ordynatoremna zabieg
    Szybko i sprawnie , ale racja jest że strasznył "przemiał" rodzących

    1 2 Cytuj
  • 15 maj 2012

    [quote=gość: Mini] Ja rodziłam na Ujastku nie mając lekarza prowadzacego i w dodatku musiałam mieć CC przez złe ułożenie dziecka , wcale zle nie było jakies miesiać przed CC umówiłam sie z ordynatoremna zabieg
    Szybko i sprawnie , ale racja jest że strasznył "przemiał" rodzących [/quote]
    Jeśli się umówiłaś wcześniej to i tak jest inaczej,moja koleżanka miała cesarkę można powiedziec w ostatniej chwili okazało się ,ze dziecko jest za duże aby mogła naturalnie urodzić,najpierw ją pomęczyli kilka godzin a jak się okazało ,ze z tego nici to na szybkiego znieczulenie(jak już miała skurcze okropne)czyli wyczekali długo długo,swoją drogą dziecko ponad 4 kg matka drobna ona chodziła do lekarza pracującego w tamtym szpitalu w Krakowie,no zawsze to inaczej patrzą.Mówiła,że faktycznie masówka okropna!Wiec jak planujesz Kraków ,to jak ktoś poleca na Gala ,to tam bym zajrzała najpierw,a na Kopernika to znów maja super sprzęt dla noworodków jeśli dzidzia z podejrzeniem o wadę serca,co do porodów i warunków to nie mam pojęcia ,ale pewnie jak wszędzie jak fajna zmiana to extra,ale Myślenice dla mnie miłe zaskoczenie było ,wiec czy ja wiem czy warto daleko szukać?

    3 1 Cytuj
  • 15 maj 2012

    bardzo Wam dziękuje za Wasze komentarze! nie ma to jak doświadczenie....! mętlik mam w głowie jak nigdy! ;-)) rozmawiałam ostatnio z pielęgniarka pracującą na Ujastek na patologi, powiedziała że obłożenie duże to prawda , ale że nikogo nie odsyłają i nie ma to znaczenia że nie ma się lekarza od nich. zachęcała mnie żebym się zdecydowała na ich szpital.... co do Myślenic chodzi mi przede wszystkim o to że nie maja sprzętu, boje sie że jak by coś nie "poszło" to nie pomogą nam tak jak w krakowskim szpitalu..... nic sie nie przewidzi!

    2 1 Cytuj
  • 15 maj 2012

    [quote=gość: calineczka] bardzo Wam dziękuje za Wasze komentarze! nie ma to jak doświadczenie....! mętlik mam w głowie jak nigdy! ;-)) rozmawiałam ostatnio z pielęgniarka pracującą na Ujastek na patologi, powiedziała że obłożenie duże to prawda , ale że nikogo nie odsyłają i nie ma to znaczenia że nie ma się lekarza od nich. zachęcała mnie żebym się zdecydowała na ich szpital.... co do Myślenic chodzi mi przede wszystkim o to że nie maja sprzętu, boje sie że jak by coś nie "poszło" to nie pomogą nam tak jak w krakowskim szpitalu..... nic sie nie przewidzi! [/quote]
    Jak Ci mogę poradzić to przynajmniej 2 wizyty przed końcem umów się do lekarza tam pracującego,oczywiście nikt Ci tam nic nie powie ,ze nie masz lekarza ze szpitala ,tylko mi chodzi o to ,ze lepiej Cię potraktują jak masz jestem przekonana o tym w 100% ,poza tym gdyby było coś nie tak(ale tego Ci nie życzę ,ale różnie to bywa)to nie wiadomo z kim nawet rozmawiać ,lekarze na dyżurach sie zmieniają ,non stop,co do wyglądu oddziału to ok pięknie,ale gdybym miała wybrać ja w Krakowie to chyba raczej Żeromski jednak i zastanowiła bym się nad Gala,jak tu ktoś polecał.

    3 1 Cytuj
  • 15 maj 2012

    [quote=gość: OLGA] gość: calineczka napisał/a: bardzo Wam dziękuje za Wasze komentarze! nie ma to jak doświadczenie....! mętlik mam w głowie jak nigdy! ;-)) rozmawiałam ostatnio z pielęgniarka pracującą na Ujastek na patologi, powiedziała że obłożenie duże to prawda , ale że nikogo nie odsyłają i nie ma to znaczenia że nie ma się lekarza od nich. zachęcała mnie żebym się zdecydowała na ich szpital.... co do Myślenic chodzi mi przede wszystkim o to że nie maja sprzętu, boje sie że jak by coś nie "poszło" to nie pomogą nam tak jak w krakowskim szpitalu..... nic sie nie
    przewidzi!
    Jak Ci mogę poradzić to przynajmniej 2 wizyty przed końcem umów się do lekarza tam pracującego,oczywiście nikt Ci tam nic nie powie ,ze nie masz lekarza ze szpitala ,tylko mi chodzi o to ,ze lepiej Cię potraktują jak masz jestem przekonana o tym w 100% ,poza tym gdyby było coś nie tak(ale tego Ci nie życzę ,ale różnie to bywa)to nie wiadomo z kim nawet rozmawiać ,lekarze na dyżurach sie zmieniają ,non stop,co do wyglądu oddziału to ok pięknie,ale gdybym miała wybrać ja w Krakowie to chyba raczej Żeromski jednak i zastanowiła bym się nad Gala,jak tu ktoś polecał. [/quote]

    Jesli chodzi o szpital na Kopernika to tam bym się tylko zdecydowała jeśli bu dzidziuś miał mieć faktycznie jakiś problem bo mają do tego sprzęt tak to niebardzo bo to szpital gdzie są studenci i wszyscy zaglądają Ci w ,,KINO,,...i uczą się na Tobie ..to jakaś masakra.

    5 Cytuj
  • 16 maj 2012

    Zgadza się ,ale jak z dzidziusiem coś nie tak typu wady serca,to tylko tam bym poszła,żaden inny szpital Krakowski takiego sprzętu dla dziecka nie ma,natomiast jeśli chodzi o poród to może tak być faktycznie ,że Ci studenci sie kręcą,ale jak mówię człowiek wszystko zniesie dla dobra dzidzi,szczerze to ja bym wybrała Myślenice,natomiast jeśli chodzi o Kraków to ŻEROMSKI wart polecenia ,choć moja znajoma tam pracuje i tak tam nie poszłam ,jak ja to mówię co ma być to bedzie ,czy to w Krakowie czy tu,byłam 2 razy Tu nie narzekam i 3 raz też bym tu poszła,no chyba że dzidzia miała by wadę serca puk puk to Kopernik,a zołze wszędzie się trafią,na szczęście ja na takie nie trafiłam,dziwne jest to ,że kobiety które miały porównanie i Kraków i Myślenice to wskazywały pozytyw na nasz szpital,więc może jest tak cudze chwalimy ,bo naszego nie znamy,pozdrawiam i odwagi życzę!!!

    7 Cytuj
  • 16 maj 2012

    No własnie jak jeszcze byłam w ciąży to słyszałam że dziewczyny z Krakowa zachwalają sobie Myślenicki szpital.

    3 1 Cytuj
  • 17 maj 2012

    @OLGA: Ujastek ma intensywną terapię noworodka nie gorszą niż Kopernika, dodatkowo otowrzyli niedawno w Narutowiczu. A i tak "na samej górze" jest intensywna z Prokocimia, i dla jakiegokolwiek dziecka z podejrzeniem wady najlepiej byłoby urodzić się od razu tam, a nie być wożonym po Krakowie. Za to w sytuacji gdy można się spodziewać jakichś trudności z samym porodem faktycznie połączenie umiejęności ginekolgicznych + od razu porządna neonatologia sprawdzają się na Kopernika. Choć IMHO powinno być tak jak w nowo budowanym uniwersyteckim szpitalu pediatrcznym w Warszawie gdzie poza oddziałami pediatrycznymi będzie właśnie taka wyspecjalizowana porodówka. Koniec offtopu.

    2 1 Cytuj
  • 17 maj 2012

    [quote=gość: ChodnikowyObserwator] @OLGA: Ujastek ma intensywną terapię noworodka nie gorszą niż Kopernika, dodatkowo otowrzyli niedawno w Narutowiczu. A i tak "na samej górze" jest intensywna z Prokocimia, i dla jakiegokolwiek dziecka z podejrzeniem wady najlepiej byłoby urodzić się od razu tam, a nie być wożonym po Krakowie. Za to w sytuacji gdy można się spodziewać jakichś trudności z samym porodem faktycznie połączenie umiejęności ginekolgicznych + od razu porządna neonatologia sprawdzają się na Kopernika. Choć IMHO powinno być tak jak w nowo budowanym uniwersyteckim szpitalu pediatrcznym w Warszawie gdzie poza oddziałami pediatrycznymi będzie właśnie taka wyspecjalizowana porodówka. Koniec offtopu. [/quote]
    Ja podałam Kopernik najlepszy szpital ja dziecko ma wadę serca ,to tylko tam,zresztą każdą matkę tam kierują jak wadę wykryją,o czym wiem od pielęgniarki pracującej w innym szpitalu Krakowskim ,ale nikogo nie zmuszają jak ktoś nie chce i woli gdzie indziej to już decyzja rodzącej,ale nie ma co zakładać ,że dzidzią będzie zle ,bo takie przypadki są rzadkością,zazwyczaj dzieci rodzą się zdrowe i wesołe,pozdrawiam!!!

    2 1 Cytuj
  • 17 maj 2012

    a gdzie w Myśl. najlepiej zrobić cytologie?
    Robiłam kiedyś u dr Dziewońskiej ale moja gin z Krk powiedziała że tak cytologię się opisywało dobre parę lat temu i niby wynik ok ale brak tu istotnych szczegółów.

    Cytuj
  • 17 maj 2012

    Cytologia to tylko DIAGNOSTYKA Telefonika lub filia Jagielonska

    Cytuj
  • 25 maj 2012

    Czy któraś z obecnych tu mam chodziła do myślenickiego szpitala na szkołę rodzenia? warto było? A jeśli się orientujecie to czy jest możliwość podejść obejrzeć porodówkę i dowiedzieć sie co nalezy zabrać do szpitala a co szpital sam zapewnia? Chodzi mi o rzeczy do porodu i dziecka

    Cytuj
  • 25 maj 2012

    [quote=gość: Niuńka] Czy któraś z obecnych tu mam chodziła do myślenickiego szpitala na szkołę rodzenia? warto było? A jeśli się orientujecie to czy jest możliwość podejść obejrzeć porodówkę i dowiedzieć sie co nalezy zabrać do szpitala a co szpital sam zapewnia? Chodzi mi o rzeczy do porodu i dziecka [/quote]
    STRATA CZASU..NAPRAWDĘ, Połozne są bardzo fajne i tak powiedzą co robic przy porodzie.

    1 2 Cytuj
  • 25 maj 2012

    [quote=gość: Niuńka] Czy któraś z obecnych tu mam chodziła do myślenickiego szpitala na szkołę rodzenia? warto było? A jeśli się orientujecie to czy jest możliwość podejść obejrzeć porodówkę i dowiedzieć sie co nalezy zabrać do szpitala a co szpital sam zapewnia? Chodzi mi o rzeczy do porodu i dziecka [/quote]

    Ja uważam ,ze warto. Szczególnie ,ze szkoła jest za darmo. Położne pokazują ćwiczenia i robią wykłady na tematy takie jak poród, pológ, karmienie, kąpanie dziecka itp. Oglądaliśmy porodówkę, co jest nie małym przeżyciem:)
    Mówią co trzeba zabrać, jednym słowem dowiesz się wszystkiego o porodzie w tym szpitalu.Możesz zawsze zadawać pytania.

    2 Cytuj
  • 25 maj 2012

    [quote=gość: xxxx1] Cytologia to tylko DIAGNOSTYKA Telefonika lub filia Jagielonska [/quote]

    Czy na cytologie trzeba się wcześniej umówić?

    Cytuj
  • 25 maj 2012

    ja też bardzo polecam Szkołę Rodzenia przy Szpitalu w Myślenicach. Pozdrawiam Panie prowadzące:)

    2 Cytuj
  • 25 maj 2012

    czy Dziewonska zaklada spiralke?

    3 Cytuj
  • 25 maj 2012

    mam ptyanie , czy u ginekologa jakiegoś w Myślenicach jest bezpłatny przegląd jak u np. stomatologa w gabinecie prywatnym? ,a jak tak to prosze o namiar na takiego ginekologa i najlepiej żeby był też specjalistą położnikiem.dziękuje

    1 Cytuj
  • 25 maj 2012

    Czy jest mozliwe dostać się jutro do któregoś ginekologa, czy wszędzie trzeba się wcześniej zarejestrować ?

    Cytuj
  • 25 maj 2012

    [quote=gość: taomk] gość: Niuńka napisał/a: Czy któraś z obecnych tu mam chodziła do myślenickiego szpitala na szkołę rodzenia? warto było? A jeśli się orientujecie to czy jest możliwość podejść obejrzeć porodówkę i dowiedzieć sie co nalezy zabrać do szpitala a co szpital sam zapewnia? Chodzi mi o rzeczy do porodu i dziecka
    STRATA CZASU..NAPRAWDĘ, Połozne są bardzo fajne i tak powiedzą co robic przy porodzie. [/quote]

    POLECAM SZKOŁE RODZENIA W M-CACH BO PRZY PORODZIE PYTAJĄ CZY SIE CHODZIŁO I INACZEJ NA TO PATRZA,I OGLADA SIE SALE PORODOWA

    2 2 Cytuj
  • 25 maj 2012

    [quote=gość: @@@] gość: taomk napisał/a: gość: Niuńka napisał/a: Czy któraś z obecnych tu mam chodziła do myślenickiego szpitala na szkołę rodzenia? warto było? A jeśli się orientujecie to czy jest możliwość podejść obejrzeć porodówkę i dowiedzieć sie co nalezy zabrać do szpitala a co szpital sam zapewnia? Chodzi mi o rzeczy do porodu i dziecka
    STRATA CZASU..NAPRAWDĘ, Połozne są bardzo fajne i tak powiedzą co robic przy porodzie.

    POLECAM SZKOŁE RODZENIA W M-CACH BO PRZY PORODZIE PYTAJĄ CZY SIE CHODZIŁO I INACZEJ NA TO PATRZA,I OGLADA SIE SALE PORODOWA [/quote]

    Nieprawda ,nikt o to nie pyta, i nie traktują przez to inaczej

    3 1 Cytuj
  • 25 maj 2012

    [quote=słoneczko22] gość: @@@ napisał/a: gość: taomk napisał/a: gość: Niuńka napisał/a: Czy któraś z obecnych tu mam chodziła do myślenickiego szpitala na szkołę rodzenia? warto było? A jeśli się orientujecie to czy jest możliwość podejść obejrzeć porodówkę i dowiedzieć sie co nalezy zabrać do szpitala a co szpital sam zapewnia? Chodzi mi o rzeczy do porodu i dziecka
    STRATA CZASU..NAPRAWDĘ, Połozne są bardzo fajne i tak powiedzą co robic przy porodzie.

    POLECAM SZKOŁE RODZENIA W M-CACH BO PRZY PORODZIE PYTAJĄ CZY SIE CHODZIŁO I INACZEJ NA TO PATRZA,I OGLADA SIE SALE PORODOWA

    Nieprawda ,nikt o to nie pyta, i nie traktują przez to inaczej [/quote]

    Dokładnie, nikt o takie rzeczy nie pyta.

    3 1 Cytuj
  • 25 maj 2012

    [quote=gość: Gienia] słoneczko22 napisał/a: gość: @@@ napisał/a: gość: taomk napisał/a: gość: Niuńka napisał/a: Czy któraś z obecnych tu mam chodziła do myślenickiego szpitala na szkołę rodzenia? warto było? A jeśli się orientujecie to czy jest możliwość podejść obejrzeć porodówkę i dowiedzieć sie co nalezy zabrać do szpitala a co szpital sam zapewnia? Chodzi mi o rzeczy do porodu i dziecka
    STRATA CZASU..NAPRAWDĘ, Połozne są bardzo fajne i tak powiedzą co robic przy porodzie.

    POLECAM SZKOŁE RODZENIA W M-CACH BO PRZY PORODZIE PYTAJĄ CZY SIE CHODZIŁO I INACZEJ NA TO PATRZA,I OGLADA SIE SALE PORODOWA

    Nieprawda ,nikt o to nie pyta, i nie traktują przez to inaczej

    Dokładnie, nikt o takie rzeczy nie pyta. [/quote]

    pyta pyta bo mnie osobiście pytali jak byłam na porodówce

    1 3 Cytuj
  • 26 maj 2012

    ale nie wierzę ,że traktują przez to inaczej. Inaczej czyli jak?

    3 2 Cytuj

Odpowiedz