Forum » Myślenice

Kampania wyborcza 2010 WYSTARTOWALA!

  • 30 wrz 2010

    Niestety drogi Cyrku ale to smutny fakt. To przysłowie o mieczu pasuje tutaj jak rzadko które.

    Cytuj
  • 30 wrz 2010

    A co do usuwania tekstów to świadczy o tym, że jest to nieprawda, co piszecie a przy okazji ludzi szkalujecie. Kto może usunąć tekst, ten kto go pisze, a więc kto się wczoraj przestraszył?, a że mu zależało żeby ludzie dalej głupoty czytali przyszedł do domku i pod psełdonimem ogórek powtórzył to o czym chcaił plotkować. Nie ma ludzi świętych, zanim napiszecie coś szkalujacego to zastanówcie się czy wy jesteście swięci?. Może to wy nie macie co po robotach robić i z komputera firmowego piszecie głupoty, czy to jest uczciwe?.

    Cytuj
  • 30 wrz 2010

    Almanzor
    Szczerze mówiąc nie język mnie zirytował najbardziej bo nie jestem święty pod tym względem.
    Zirytował mnie perfidia nazywania kogoś innego burmistrzem od śmieci w sytuacji kiedy wszyscy zdajemy sobie sprawę kto swoją polityką wywołał problem śmietnika, kto uwikłał miasto w ten paradoks rekreacyjno-odpadowy.
    Czy to nie aby Maciej Ostrowski zaprosił Pana Bronisława do spółki i wykreował, pośrednio czy bezpośrednio wizję gigantycznej przetwórni odpadów w Myślenicach. Przypomnijmy sobie jeszcze raz jak w atmosferze skandalu uchwalaliście plan zagospodarowania depcząc protesty ludzi, jak manipulowaliście prawem organizując pseudo-konsultacje, przypomnijmy sobie teksty "możecie mi porysować samochód a śmietnik i tak będzie" albo to co już cytowałem "pokaże wszystkim jak ważna jest gospodarka odpadami!"
    Nawet po ograniczeniach, które wymusił na nim bunt mieszkańców Borzęty, moloch obsługujący 21 gmin to samobójstwo dla Myślenic.
    Gdybysz to jeszcze odbywało się uczciwie, można by to nazwać tylko głupotą.
    Ale tak jak było i jest, z całą obudową nieprawidłowości - to jest skrajna podłość.
    Dzisiaj kiedy próbujecie w ten sposób manipulować czytelnikami forum wmawiając im, że to ktoś inny niż Maciek Ostrowski jest burmistrzem od śmieci, po wszystkich artykułach i filmikach jakie nakręcił i wyemitował promujących ZUO w Myślenicach, po tym jak wiemy już na pewno, że coś jest na rzeczy skoro od 6 grudnia prokuratura grzebie w tym śmietniku a wcześniej przez parę miesięcy robiła to policja, jest to szczególny rodzaj oszustwa.
    Jestem przekonany, że w epilogu ludzie dowiedzą się jednak prawdy do końca.
    pozdrawiam
    Rafał Zalubowski

    Cytuj
  • 30 wrz 2010

    To nawet mafia włoska pojęła że śmieci to obecnie jeden z lepszych interesów tu są miliony do "zagospodarowania".Ktoś miał pomysł ale założę się że nie Burmistrz ,nikt z władzy na to nie wpadł nie te głowy.

    Cytuj
  • 30 wrz 2010

    Rzeczywiście brakuje 4 kandydata/kandydatki, kogoś kto by zaskoczył i pociągnął lud Myślenic za sobą. Bo obecne persona, to takie trochę non grata w UMiG

    Cytuj
  • 30 wrz 2010

    Nic prostszego Irussus, zarejestruj się i wystartuj. Potrzebujesz tylko dwudziestu podpisów.
    pozdrawiam

    Cytuj
  • Zdzichó Kowal PJN 30 wrz 2010

    Mieskańcy!
    A widziano wcześni rze kturen Pan Burmiszcz popoprzed Pan Maciej nawycion tyle haszczy dla przespieczeństwa mieskańcuw?
    pozdrawiam
    Zdzichó

    Cytuj
  • Zdzichó Kowal PJN 30 wrz 2010

    Mieskańcy!
    A jak odnowiono kamiemnic biblioteki w rynkui zez iluminacjo dziemki Pan Burmiszcz Maciej!
    pozdrawiam
    Zdzichó

    Cytuj
  • Zdzichó Kowal PJN 30 wrz 2010

    Mieskańcy
    A jak bronino miast Myślenice przed powodzio z nararzeniem popoprzez Pan Burmiszcz Maciej stojomc na moście wiszomcym!
    pozdrawiam
    Zdzichó

    Cytuj
  • 30 wrz 2010

    Zdzichó wszyscy wiedzą, że poświęcenie burmistrza było heroiczne i w czasie powodzi i w czasie wycinania chaszczy na Zarabiu, ba gdyby nie wycięli tych chaszczy miasto było by w niebezpieczeństwie! co donosi oficjalne pismo z Urzęd do mieszkańców apelujących o pochopne wycięcie owych. Wszyscy są wdzięczni za uratowanie "miast Myślenice".

    Cytuj
  • Zdzichó Kowal PJN 30 wrz 2010

    Nieh Panienka Marla z Panem Zdzich puńdzie wew te niedziele koło kościoła namuwić mieskańcuw do głosowowania na Pan Burmiszcza Macieja!
    Puźni morze na jaki piw?
    pozdrawiam
    Zdzichó

    Cytuj
  • 30 wrz 2010

    Zdzichó nawet nie wiesz jak bardzo chciała bym dopomóc w tym szczytnym dziele, niestety jest jeden minus. Mianowicie jak wiesz mój pożal się boże heretyzm mógłby zaszkodzić naszemu najjaśniej i oby jak najdłużej panującemu burmistrzowi. Biję się w piersi z żalu ale wolę działać z ukrycia we wspólnej sprawie.

    Cytuj
  • 30 wrz 2010

    coś szczególnego dla Zdzicha i jego partii;)

    http://kompol.org/historia/Lenin21.01.html

    Cytuj
  • 1 paź 2010

    Mieszkańcy

    Burmistrz zrobił dla nas tyle dobrego, nie bądźmy egoistami i pozwólmy mu teraz pomóc innym. Być może w Suwałkach też mają most, może któraś szkoła potrzebuje ilumninacji, może w Suwałkach są chaszcze do wycięcia.

    Cytuj
  • 2 paź 2010

    Czego wy chcecie ? Mamy Burmistrza z prawdziwego zdarzenia, zrobił tyle dla miasta że tylko cieszyć się że takiego człowieka mamy na tym stanowisku. Inwestycje w Myślenicach widać gołym okiem. Popatrzcie na np. Skawinę czy Wieliczkę, gdzie nic nie robią włodarze. Za Ostrowskiego dopiero widać od lat jak wszystko się zmienia w oczach na lepsze. Wiadomo że wpadki się zdarzają bo muszą. Trudne decyzje nie zawsze będą pasowały każdemu, bo nie ma człowieka który by dogodził wszystkim i nie wdepnął komuś w jego strefy interesów. Wiadomo spalarnia to zły pomysł i dobrze że nie wypalił, ale reszta...?
    Polak to dziwny człowiek, jak ma lepiej to chciałby jeszcze lepiej ale patrząc na możliwości finansowe i nie tylko jesteśmy na prawdę miastem które mogło by być przykładem dobrych decyzji i nadwymiarowego rozwoju.
    Co do sytuacji w Urzędzie Miasta jest na prawdę pozytywna. Ja jako tylko obserwator, ale mający wiele informacji wewnętrznych, jestem bardzo zadowolony z organizacji i wymagań jakie postawiono odgórnie urzędnikom. Tępi się nieróbstwo, dba się o dobre wykształcenie personelu, o dokładne respektowanie regulaminu, godzina pracy, obsługi klienta. W urzędzie większość spraw można załatwić w bardzo miłej atmosferze, nie tak jak porównawczo w np. Wiśniowej czy Mszanie Dolnej gdzie większość stanowisk obstawiona jest po znajomości. Pamiętacie jak wcześniej panie z urzędu miasta spacerowały po mieście w czasie pracy robiąc zakupy?
    Co do Sekretarza. To bardzo otwarty i miły facet i stanowisko jakie zajmuje jest jakby dla niego stworzone.
    Nie będę się więcej rozpisywał, ale uszanujmy to co mamy, a nie mamy źle. Po co szukać i potem narzekać, bo wstawiliśmy na to stanowisko gościa którego znamy ale tylko z pogłosek, bo tak naprawdę i tak będzie to wybór na czuja, przy czym w obliczu tego co widzimy jakie zmiany poczyniono za Ostrowskiego, wątpię by ktoś był w stanie robić więcej, a należy pamiętać że każda nowa kadencja, nowego człowieka to przynajmniej półroczna aklimatyzacja i stagnacja, zapoznawanie się i przyzwyczajanie do nowej sytuacji, a to nie jest wskazane na ten czas.

    Dlaczego Polak to taki dziwny ludź, który nawet jak jest mu dobrze szuka i chętnie ryzykuje, a z praktyki wiadomo że przeważnie potem pluje sobie w brodę, że źle uczynił.

    Jestem obiema rękami za obecnym Burmistrzem, bo jestem za stabilizacją a dotychczasowe rządy są przykładem, jaki powinni od naszej myślenickiej władzy brać inni włodarze miejscy.

    Paweł K.

    Cytuj
  • 2 paź 2010

    Pawelec napisał "jesteśmy na prawdę miastem które mogło by być przykładem dobrych decyzji i nadwymiarowego rozwoju."
    ma Pan 100% racji. też uważam, że gdyby to miasto było lepiej zarządzane, to MOGŁO BY BYĆ przykładem dobrych decyzji i prężnego rozwoju.

    co wg. Pana znaczy słowo nadwymiarowy rozwój? jaki jest rozwój wymiarowy?

    cd. P. Pawelec "nie ma człowieka który by dogodził wszystkim i nie wdepnął komuś w jego strefy interesów." chyba zaczyna się wdeptywanie w strefę interesów pewnej grupy osób, stąd taki rwetes;)

    cd. P. Pawelec "Wiadomo spalarnia to zły pomysł i dobrze że nie wypalił, ale reszta...?"

    kwestia inwestycji na NASZEJ ZIEMI:
    1. powstała otaczarnia trująca pyłami środowisko naturalne i NAS, MIESZKAŃCOW oraz NASZE DZIECI
    2. powstała strefa przemysłowa nad Rabą - z zagrożeniem powodziowym dla firm tam zlokalizowanych - ci, którzy uchwalali decyzje, żeby zlokalizować ją w tym miejscu, zamiast w Jaworniku powinni teraz ze swojej prywatnej kieszeni zapłacić za naprawę podmytej drogi. Jak na razie znów PŁACIMY MY
    3. nie powstało Miasteczko Seniora w Zawadzie, bo mamy śmietnik, który odstrasza potencjalnych inwestorów!!! STRACILIŚMY wiele miejsc pracy!!!
    4. grunty osób prywatnych w okolicach śmietniska min. ludzi z Dolnego Przedmieścia bardzo straciły na wartości - TO STRATA NASZEGO MAJĄTKU
    5. brak sal gimnastycznych w kilku wiejskich szkołach - ponad połowa dzieci ma coraz poważniejsze wady postawy, bo mają za mało ruchu i nie mają zajęć korekcyjnych, a koło szkoły podst. nr 2 w Myślenicach za duże pieniądze buduje się miasteczko komunikacyjne niszcząc przy tym piękny drzewostan. ZNÓW STRATA
    6. za ogromne pieniądze powstaje strzelnica w sytuacji, kiedy nasza gmina jest już bardzo zadłużona, a MY - MIESZKAŃCY mamy pilniejsze potrzeby (np. wymienione wcześniej sale gimnastyczne na wsiach i dofinansowanie zajęć korekcyjnych)
    P. Pawelec proszę pamiętać, że to co robi gmina jest wykonywane za NASZE PIENIĄDZE - bo to my, podatnicy na to dajemy

    podobne przykłady NADWYMIAROWEGO ROZWOJU można mnożyć

    Drogi P. Pawelcu nie wiem przez jakie okulary patrzy Pan na NASZĄ rzeczywistość, że Pan tego nie widzi???

    Ja widzę realność i dlatego zagłosuję na W. Kielana. On pyta mieszkańców jakie mają potrzeby, bo dla niego LICZĄ SIĘ LUDZIE:)

    Cytuj
  • 2 paź 2010

    Śmieszy mnie ciągłe powtarzanie że dzięki władzy powstały jakieś zakłady i miejsca pracy.Władza tworzy miejsca pracy ale dla swoich w biurokracji a nie w produkcji.To że jakaś duża firma lokuje zakład w danej miejscowości wynika z jej strategii i planów a nie z tego czy lubi lub nie daną władzę.
    JEDEN Z INWESTORÓW ŚCIĄGNIĘTYCH NA PEWNO DO MYŚLENIC PRZEZ BURMISTRZA TO MPK ŁÓDŹ,CO DOBREGO ZROBIŁ DLA NAS TEN INWESTOR WIDAĆ GOŁYM OKIEM.
    W MYŚLENICACH JAK NAJBARDZIEJ SPRAWDZA SIĘ WYPOWIEDŹ JEDNEGO Z POLITYKÓW"GŁUPI NARÓD TO KUPI"

    Cytuj
  • 2 paź 2010

    już nie wspomnę jak władza traktuje sporą część rodzimych przedsiębiorców, którzy dają nam pracę. ponoć powstaną u nas kolejne hipermarkety, a ci sklepikarze, którzy jeszcze nie padli wkrótce poddadzą się, bo ileż można dokładać do interesu. kto ściągnął tu np. biedronkę? dlaczego są ściągani następni?
    pomaganie naszym, miejscowym przedsiębiorcom w tworzeniu miejsc pracy - to powinien być priorytet gminy. A jak jest to przedsiębiorcy wiedzą

    Cytuj
  • 2 paź 2010

    Pawelec, niech ten pan zmieni hasło z ,,moje Myślenice,, na ,,moje Suwałki,, a Zdzicho wskaże Mu drogę. Może tam PKS potrzebuje restrukturyzacji.

    Cytuj
  • 2 paź 2010

    O co chodzi?
    Miesiąc przed wyborami radni powiatowi wydzierżawiają BEZ PRZETARGU co już jest u nas tradycją działkę na terenie szpitala pod budowę prywatnej przychodni.
    Albo ja jestem idiotą albo coś nie gra.Jeżeli szpitale mają być przekształcone w spółki prawa handlowego to NZOZ będą naturalną konkurencją na rynku usług medycznych.Kto przy zdrowych zmysłach bez przetargu udostępnia swój teren pod KONKURENCYJNĄ DZIAŁALNOŚĆ?Czy tak ma wyglądać dbałość o interes podmiotu którym się zarządza,bo na pewno nie chodzi o interes mieszkańców?
    Czy te przychodnie nie powstaną czasem na miejscu słynnego już lądowiska dla śmigłowców sanitarnych?Co z tymi szumnymi zapowiedziami?Do tego czasu to już miało być chyba otwarte?

    Cytuj
  • 2 paź 2010

    Nie ma mnie jeden dzień a tu tworzy się historia! ;) Burmistrz "strzelił sobie bloga". Poczytałem nieco forum zanim napisałem ten post i muszę stwierdzić że brednie które wypisuje Maciek w swoim pierwszym wpisie to wierutna bzdura;
    " Nie korzystałem do tej pory z tej formy komunikacji czy też wyrażania własnych myśli, ale każdy człowiek idzie z duchem czasu i uczy się nowych form kontaktu ze społeczeństwem. Podkreślam wyraźnie, że blog stanowi wyraz moich prywatnych przemyśleń – nie jest on bynajmniej formą komunikacji burmistrza z Mieszkańcami. Chociaż z całą pewnością nie uniknę tutaj komentarzy związanych z pełnioną przeze mnie funkcją. Proszę pamiętać, że praca burmistrza, to część mojego życia i będę odnosił się tu do spraw bieżących.
    W pierwszej kolejności wyjaśniam, że domena myślenice.pl, na której funkcjonuje mój blog została przeze mnie prywatnie wykupiona na potrzeby związane z prowadzeniem strony. Taką możliwość ma każdy. Sprzedaży domeny dokonuje Myślenicka Agencja Rozwoju Gospodarczego. Wyboru myślenice.pl dokonałem świadomie - raz, że identyfikuje się z tym miastem dwa, że będę się najczęściej odnosił do spraw Gminy Myślenice, a zatem nazwa myślenice.pl w adresie bloga jest częścią jego internetowego charakteru.
    Kończąc dzisiejszy dzień - przypomnę tylko, że 1 października, to światowy dzień uśmiechu. Mam nadzieję, że ten uśmiech towarzyszył wszystkim, nawet jeśli los nie był dzisiejszego dnia najszczęśliwszy."

    Czat już był, stare forum też znikło... A tu się okazuje że czytamy nowe forum, Panie Burmistrzu. :D Innymi słowy, po co te tłumaczenia zaraz na wstępie? :D
    Nota bene, prosze mnie żle nie zrozumieć ale blog prywatny, na co wskazuje powyższy cytat z wpisu, nie powinien zajmować sie bieżącymi sprawami Gminy. Od tego jest BIP Panie Burmistrzu. A jak wygląda informacja w Pańskim BIP'ie wie każdy mieszkaniec który odwiedza Waszą strone informacyjną.

    Kończę ten post z szerokim uśmiechem mimo że dziś drugi dzień Października. Uśmiechem napawa mnie nagłówek blogu burMiszczowskiego blogu: "Moje Myślenice" :D
    Jeszcze tylko chwilę, panie dzieju. Po wyborach wrócą z powrotem w ręce mieszkańców.
    M007

    Cytuj
  • 2 paź 2010

    A Pan panie Myśleniczanka 07 to czasem nie za mądra?
    Pisała i pisała, taka długa jakby roboty nie miała!

    Cytuj
  • 2 paź 2010

    Do gościa: o szpitalu
    Aktualnie NZOZY nie konkuruja ze szpitalem , bo ich działalność jest zgoła inna. Na wydzierżawionej działce ma być POZ , a szpital nie będzie pozetem bo nie taka jest jego rola i zadania. Bliskość szpitala i POZ jest dla obu korzystna.
    Po 25 czy 30 latach wszystko co na działce przechodzi na własność powiatu !
    Szpital/ powiat będzie dostawał pieniadze z dzierżawy.
    Przetarg - ? Tak ale z ograniczeniami , tylko dla istniejacych dwóch POZetów a z tego co było widać tylko jedna jest zainteresowana.
    Na terenie szpitalnym jest pewnie kilkawolnych działek i jeśli szpital chciałby zarobić na ich wynajęciu to może wystawiać do przetargów, pewnie będa zainteresowne sklepy , apteki itp.

    Jak na razie z przekształceń szpitala w spółki nic nie wychodzi więc długa droga. Prywatne podmioty po ogladnieciu szpitala nie były szczególnie zainteresowane.

    Na obszarze szpitalnym funkcjonuje już od kilku lat duża prywatna firma Fresenius prowadzaca nefrologię i dializy - szpital pozbył się tej działalności bo nie był w stanie zainwestować i konkurować.
    Jeśli nawet nzoz miałatoby być konkurencja dla szpitala to w tej lokalizacji, na cudzym gruncie będzie pod kontrola i w zależności od szpitalai powiatu.

    Cytuj
  • 3 paź 2010

    ps. Panie Pawelec jest jeszcze bardzo ważna kwestia mianowicie doprowadzenie do sprzedwania działki i wyburzenia dworca, bez postawienia nowego. Zadaniem gminy jest dopinowanie spraw związanych z komunikacją. dworca dalej nie mamy, a zima tuż, tuż.

    Cytuj
  • 3 paź 2010

    Pawelec - Bracie
    Tak zupełnie obiektywnie Burmistrz Maciej Ostrowski jest najgorzym burmistrzem w dziejach Myślenic. To co piszesz świadczy o totalnym niezrozumienu społeczeństwa obywatelskiego. Jakież ten człowiek ma dokonania?
    Strefa przemysłowa? Ludzie z dolnego dostali od Gminy kupę kasy za grunty, dwa zakłady przeniosły się zza Bysinki, a zakład energetyczny odmówił sfinansowania przyłącza prądu i w konsekwencji zrobiła go Gmina za kilka milionów zł.
    Gdzie Ty tu widzisz gospodarność? Dodaj jeszcze pozostałą infrastrukturę i zastanów się ile Gmina będzie czekać na zwrot nakładów?
    By zamknąć temat strefy dodam, że jedyną korzyścią jest Coopers, z pozyskania którego Burmistrz miał tyle wspólnego co ....
    Podsumowując temat pracy. Najlepiej bilans obrazuje poziom bezrobocia i śmiało można stwierdzić, że więcej straciliśmy niż zyskaliśmy. Dużo więcej. BAT, PKS, Kolej Linowa i setki miejsc pracy w małych i średnich lokalnych firmach. To jest fakt. Ten gość nie czuje przedsiębiorczości i biznesu. Te dwa słowa kojarzą mu się z rozdawnictwem. Można np zlecić projekt, pozyskać do spółki, wydzierżawić teren. Co za to dostanie jest już nie istotne. Będziemy mieć wyciąg! Super

    Turystyka? Prócz bezsensownego wydawania milionów złotych z naszych podatków Pan Maciej nic nie zrobił. Sztandarowy pomysł na Zarabie upadł, a przedsiębiorcy i społeczność Zarabia mogą oblizać papierek po lizaku.
    Wynalazki inwestycyjne będziemy spłacali przez całe lata, a nas czaruje się wielkimi korzyściami.
    Fakt jest faktem - dalej nie ma pomysłu. Nie dość tego szokujący jest poziom agresji Pana Burmistrza, który np obrażony na ludzi, którzy mają inicjatywę i swoje zdanie, inwestują swoje pieniądze - obrażony postanawia im wyłączyć prąd.
    A co? Niech bestie wiedzą, kto tu rządzi. Józio - wykonać!

    Urząd? Odpuszę ten temat. Z całą pewnością jest tam wielu wartościowych ludzi. W bloku A najbliższa służba. Lojalni żołnierze. Kompetencje? Nie mnie oceniać - oceńcie państwo sami. W kontekście Urzędu i bloku A chciałbym coś jeszcze dodać, ale znowu administratorzy to wytną.

    Pawelec, kompletnie nie rozumiesz o co chodzi. Możesz leczyć swoje kompleksy i pokazywać przywiezionym znajomym ile tutaj się robi. Zawiziesz ich na zarabie, pokażesz wycią, halę sportową, strzelnicę. Przejedziesz przez dolny jaz i pokażesz im strefę przemysłową, otaczarnię a na końcu śmietnik. Później spytają cię a co gmina z tego ma? Odpowiesz im, że satysfakcję, a mieszkańcy satysfakcję, że w końcu mogą znajomym pokazać cudowne pomniki.
    A co będzie jak Ci znajomi zadadzą Ci pytanie, a ile to kosztuje i komu to służy? Ile za to płącisz?
    Przygotuj się na odpowiedź.
    Tu nie chodzi o krytykę jednego człowieka. Tutaj chodzi o zbudowanie w Twojej głowie, a być może i innych czytelników zrozumienia problemu,
    Kredyt kosztuje - oddając dzisiaj halę widowiskową słyszysz, że kosztowała 20 mln. A że odsetki za 10 lat wyniosą kolejne 10 to już nie istotne, A jej utrzymanie kolejne 10.
    A może mógłbyś płacić mniejsze podatki, czy opłąty za wodę?
    To tylko przykład.
    Jestem przerażony poziomem świadomości wyborców. Problem myśleniczan, to nabyte przez ostatnie dziesięciolecia kompleksy.

    Cytuj

Odpowiedz