Forum » Myślenice

Kampania wyborcza 2010 WYSTARTOWALA!

  • 10 lis 2010

    Mam pytanie:
    Jak rozumiem wycena została wykonana po zmianach dokonanych w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego.
    Jeśli tak to gmina zachowała się dziwnie zmieniając w lutym 2008 roku plan, by w marcu 2008 odkupić nieruchomości, których wartość wzrosła poprzez zmianę przeznaczenia.
    Podobna niekonsekwencja jak w przypadku sprzedaży działki pod dworcem, której wartość wzrosła po zmianie planu.

    Poza tym panie Karolu sprawa działek jest tylko jedną z niejasności jakie wiążą się ze sprawą składowiska i spółki nim zarządzającej.

    Cytuj
  • 10 lis 2010

    Do taki_gość. No właśnie, temat szkoły na Chełmie zaczęła jakaś "Majka", która podszyła się pod nauczycielkę tej szkoły i podała cały szereg całkowicie nieprawdziwych informacji. Była to 100%-owa prowokacja. Ta osoba nie była na spotkaniu z Kielanem, nie uczy w tej szkole, podała fałszywą liczbę uczniów w szkole i przemilczała fakt istnienia tutaj jeszcze oddziału przedszkolnego. Na spotkaniu z Kielanem było tylko trzy kobiety, wszystkie z Chełmu, żadna nie jest i nie była nauczycielką, ani tu, ani nigdzie indziej. To smutne, że Majka wprowadziła w błąd forumowiczów, ale mam nadzieję, że moje posty choć w częsci naprawią szkody wyrządzone przez Majkę Chełmowi i szkole.

    Cytuj
  • 10 lis 2010

    [quote=Karol]Panie Rafale i Panie Wiktorze,

    Na wstępnie pragnę zaznaczyć, iż celem mojego udziału w spotkaniu w dniu 05.11.2010 roku w Strażnicy OSP na Zarabiu nie było atakowanie czy dyskredytowanie Pana Kielana. Zjawiłem się tam, gdyż chciałem usłyszeć jakie są plany Szanownego Kandydata w stosunku do dzielnicy, w której mieszkam.

    [/quote]

    Panie Kamilu...
    Jeśli taki był powód to czy zapytał Pan Wiktora Kielana o jego plany odnośnie tej dzielnicy?

    No i jaki był powód i cel wizyty brata na kolejnym spotkaniu w innej części miasta?

    Cytuj
  • 11 lis 2010

    Greta ja już nic nie rozumiem to w końcu ceny wzrosły czy też wartoąć tych działen jest prawie zerowa jak twierdził pan kielan na jednym ze spotkań wyborczych .

    Cytuj
  • 11 lis 2010

    Panie Karolu napisał Pan, że ,, Rzeczoznawca taki ponosi pełną odpowiedzialność „.

    A dokładniej jaką odpowiedzialność?

    Cytuj
  • 11 lis 2010

    Odnośnie rzeczoznawców:
    Kiedy gmina zadecydowała o sprzedaży działki pod dworcem grupie myślenickich kupców, wyceny tej działki różniły się dość znacznie.
    5,79 mln złotych i 3,5 mln złotych za tą samą nieruchomość.

    Odpowiedzialność jaką ponoszą biegli jest chyba tylko sloganem.

    Cytuj
  • 11 lis 2010

    [quote]Greta ja już nic nie rozumiem to w końcu ceny wzrosły czy też wartoąć tych działen jest prawie zerowa jak twierdził pan kielan na jednym ze spotkań wyborczych . [/quote]

    W związku ze zmianą planu zagospodarowania i rozbudową składowiska odpadów wzrosła wartość (po dokonanej zmianie) gruntów na których będzie wysypisko a które były przed zmianą własnością byłego wspólnika.
    Wiktor Kielan mówił o znacznej utracie wartości działek, które znajdują się w okolicy śmietnika a ich przeznaczenie było budowlane. Budowa nowej niecki do składowania odpadów to kolejne szkodliwe oddziaływanie na środowisko.
    W okolicach Borzęty i Zawady są piękne, nasłonecznione, wyeksponowane na południe stoki, z panoramą na góry. Wymarzone miejsce na budowę domu - jesli ktoś nie widział - polecam wycieczkę w te rejony.

    Pan Karol uwarunkował swój dalszy udział w dyskusji posiadaniem przez rozmówców operatu szacunkowego, w którym wyceniono wartość działek przeznaczonych pod składowisko.
    Chciałam zwrócić uwagę, że nie musi się Pan tłumaczyć bo członkowie Pańskiej rodziny realizowali politykę zgodną z zasadami jakimi kierują się przedsiębiorcy (osiągnięcie zysku).
    Krótko mówiąc: nagannym jest nie to, że ktoś zarobił na sprzedaży działek lecz to, że pan burmistrz i pani prezes nie zabezpieczyli odpowiednio interesu spółki,której udziałowcem jest gmina.
    Grunty, które znalazły się w rękach prywatnych powinna była nabyć gmina lub spółka.

    Podobnie było w przypadku sprzedaży działki pod dworcem. W rozstrzygnięciu sądu gospodarczego mogliśmy przeczytać, że przedstawiciele gminy realizowali interesy spółki Galeria Myślenice sp. z o.o. a nie miasta Myślenice.
    I za to ktoś powinien odpowiedzieć.

    Cytuj
  • 11 lis 2010

    Wspólczuję ci Greto, bo enty raz kładziesz "łopatą" to zagadnienie, a Karol odwraca kota i tłumaczy się , że słusznie zarobił. Oczywiście , że słusznie, tylko Gmina niesłusznie straciła i to dużo. A myśleliśmy , że ktoś dba o nasze interesy.No Paranoja.

    Cytuj
  • 11 lis 2010

    Greto za sprzedaż działki na dworcu odpowiedzialna jest Gmina. Skarżąc Gminę o działanie na szkodę spółki PKS i ewentualne odszkodowanie zapłaci Gmina, czyli my mieszkańcy. A odpowiadać powinni ci co podejmowali decyzję

    Cytuj
  • 11 lis 2010

    Chociaż faktem jest tez droga Greto że lubisz przy nudzić.

    Cytuj
  • Zdzichó Kowal PJN 11 lis 2010

    Szanowni mieskańcy!

    Czy kturen mieskaniec nie porzyczyłby Panu Zdzichó jaki niewielki piniomdz? Nie chodzi o durzy kwot, morze być piemcet złotych albo jak siem da ze dwa tysiomce?
    U Pana Zdzich słowo drorzsze piniemdzy i siem obiecywa rze siem odda jak Pan Burmiszcz Maciej znowusz zwyciemrzy w wyborze.
    pozdrawiam
    Zdzichó
    ps. okropne te od Pana Kielana, co za brak kóltury, jaka napaszczywość, a jak siem phajo do samorzomdu. Niedoczekanie. Po 21 listopad dojdzie do zakończenia ty farsy. Ma nadzieje Pan Zdzich, rze po przegrany samosiem honorowo wyprowadzo z miast Myślenice.

    Cytuj
  • 11 lis 2010

    idąc ulicą co krok spotykam plakaty pana Kielana, to już nie kampania tylko CYRK aż mi się nie dobrze robi gdy co chwilę widzę jego Twarz. Apeluję człowieku przystopuj trochę bo tylko zniechęcasz!!!!!!!!

    Cytuj
  • 11 lis 2010

    a do Pcimia z tego wszystkiego to nie byle kto przyjedzie :)
    http://www.rp.pl/artykul/562228_Kaczynski-w-Pcimiu--PiS-walczy-o-Polske-B.html

    Cytuj
  • 11 lis 2010

    [quote]idąc ulicą co krok spotykam plakaty pana Kielana, to już nie kampania tylko CYRK aż mi się nie dobrze robi gdy co chwilę widzę jego Twarz. Apeluję człowieku przystopuj trochę bo tylko zniechęcasz!!!!!!!![/quote]

    Maciej pojawia się co prawda co tydzień na łamach tuby propagandowej ale za to prawie na każdej stronie.
    Nie sposób ominąć strony ze zdjęciem zawierającym jego podobiznę bo na każdej jest !
    Czy mógł przez tyle lat wzbudzić do siebie wstręt ?

    Cytuj
  • 11 lis 2010

    p. Beata Marcinek - córka p. Sawickiego jest członkiem Miejskiej Komisji Wyborczej w Myślenicach.

    Cytuj
  • 11 lis 2010

    No i co z tego?

    Cytuj
  • 11 lis 2010

    Teraz dostrzegłem nowy wpis na blogu Macieja Ostrowskiego. Jest on bardzo ważny, ponieważ jest zaprezentowane stanowisko sztabu.

    "Drodzy,

    Zdecydowałem się na łamach mojego bloga opublikować całość listu otwartego, który wraz z moim komitetem wyborczym, zdecydowałem się wysłać do dwóch pozostałych sztabów oraz wszystkich mediów działających na terenie Myślenic.

    Jeśli chcecie poznać kompletne stanowisko mojego sztabu przeczytajcie poniższy tekst i sami oceńcie, kto naprawdę uchyla się od w pełni otwartej i dostępnej dla wszystkich konfrontacji.

    W poniedziałek 8 listopada 2010 odbyło się spotkanie sztabów kandydatów na stanowisko burmistrza Miasta i Gminy Myślenice. W spotkaniu uczestniczyli Wiktor Kielan i Leszek Gowin wraz ze swoimi sztabowcami oraz przedstawiciele sztabu KWW Macieja Ostrowskiego. Z dzisiejszego artykułu opublikowanego na łamach Dziennika Polskiego pt. „Debata wyborcza oddala się” wynika, iż poniedziałkowe spotkanie było już kolejnym w sprawie debaty – to dla nas spore zaskoczenie. My o żadnym wcześniejszym spotkaniu nie byliśmy poinformowani, widocznie mowa więc o wcześniejszych spotkaniach Komitetów Pana Kielana i Pana Gowina.

    W czasie dyskusji doszło do wstępnych ustaleń warunków debaty. Owszem, KWW Macieja Ostrowskiego proponował wstępnie podobnie jak Dziennik Polski, że merytoryczna debata powinna odbyć się bez udziału publiczności, skoro i tak nie może ona zadawać pytań. Proponowaliśmy natomiast transmisję bezpośrednią oraz w Internecie . Ponieważ pozostałe Komitety oczekiwały debaty z udziałem publiczności zaakceptowaliśmy tą propozycję oraz zgodziliśmy się na wszystkie narzucone nam przez obu kandydatów warunki debaty tj. moderatora zaproponowanego przez KWW Wiktora Kielana, a także redukcję ilości bloków tematycznych. Musieliśmy zaproponować a nie narzucić inną godzinę, a nie narzucić inną godzinę rozpoczęcia debaty, niż ustalona w trakcie spotkania, gdy okazało się iż wszystkie duże sale w Myślenicach w czasie jakim miała odbyć się debata są zajęte. W związku z tym przesłaliśmy propozycję zorganizowania debaty w hali widowiskowo-sportowej w godzinach od 13.30-16.00, bo tylko w tych godzinach hala tego dnia jest wolna. Również i nam zależało na tym, by debata odbyła się na dużej sali, gdzie oprócz samych sztabów wyborczych, debaty będą mogli wysłuchać Mieszkańcy. Pragniemy dodać, że sami podjęliśmy rozmowę z moderatorem (zaproponowanym przez KWW Wiktora Kielana) jak i sami zarezerwowaliśmy halę. Godziny rozpoczęcia debaty nie są więc narzucone.

    Jedyny warunek, którego nie mogliśmy spełnić dotyczył reglamentacji ilości dziennikarzy, biorących czynny udział w debacie. Biorąc pod uwagę wolność prasy i przepisy prawa prasowego, a także zwykłą uczciwość chcieliśmy umożliwić udział w debacie wszystkim zainteresowanym mediom (także gazecie Sedno, której wydawcą jest kandydat na burmistrza – Wiktor Kielan) zwłaszcza, że dziennikarze ze wszystkich mediów chcą wziąć czynny udział w debacie. Nie możemy ograniczać wolności mediów. Obawy Pana Wiktora Kielana co do obiektywności poszczególnych redaktorów, uważamy za bezzasadne.

    Skoro więc „Pan Kielan nie boi się otwarcie rozmawiać z ludźmi” i uważa „że publiczna dyskusja jest ważna dla wszystkich mieszkańców, że jej potrzebują i że potrzebują kontaktu ze swoimi reprezentantami i uczciwej otwartej rozmowy z nimi” a przedstawione przez niego warunki debaty zostały zaakceptowane (za wyjątkiem opisanych powyżej) zapraszam Jego, Pana Gowina oraz wszystkich Mieszkańców do wzięcia udziału w debacie 13 listopada o godz 13. 30 w Hali widowiskowo – Sportowej na Zarabiu.

    Prawo prasowe wyraźnie mówi o wolności i niezależności mediów, dlatego zachęcamy kontrkandydatów Macieja Ostrowskiego do wzięcia udziału w debacie"

    Cytuj
  • - - 12 lis 2010

    To bedzie ta debata?

    Cytuj
  • 12 lis 2010

    Czyli to jednak komitet Kielana unika konfrontacji a winę zwala na Ostrowskiego.

    Cytuj
  • 12 lis 2010

    Czyli to jednak komitet Ostrowskiego unika konfrontacji a winę zwala na Kielana i Gowina.

    Cytuj
  • 12 lis 2010

    Niech każda gazeta z Myślenic będzie miała wstęp i możliwość zadania jednego pytania i po problemie. Czego boi się komitet Kielana?

    Cytuj
  • 12 lis 2010

    Znaczy nie OK to Kielan wymięka. Już mi się wszystko myli.

    Cytuj
  • 12 lis 2010

    Zdecyduj się chłopie o co ci chodzi , bo nie dość że masz nick komunistycznego bandyty to jeszcze bredzisz. Jutro na debatę się wybieram , na własne oczy ujrzę i usłyszę Pana Kielana mam nadzieje że po raz ostatni jako "polityka". Może uda się zobaczyć jego wspaniałych kandydatów , znanych społeczników i w ogóle. Oj będzie się działo mam nadzieje.

    Cytuj
  • 12 lis 2010

    Miałem wizje wczoraj. Widziałem wygraną jednego kandydata, porażkę drugiego i trzeciego. Wygrał Maciej Ostrowski, drugie miejsce zajął Wiktor Kielan trzecie zajał pozostały kandydat.

    Cytuj

Odpowiedz