Forum » Okolice

Nowy kościół w Trzemeśni

  • 26 gru 2012

    [cytat=PKS Fan]Miku napisał/a:po co nawet stwarzasz takie przypuszczenia, że to nie bajki.A SKĄD WIESZ, ŻE TO BAJKI?

    Miku napisał/a:a tak po za tym to faktycznie jest się czym chwalić, że nie dałeś ani złotówk
    iNo wiem, że jest się czym chwalić. Wg mnie 80% księży to obłudnicy - dlatego nie daje ani złotówki.
    -----
    NIE ODPOWIEDZIAŁEŚ MI NA PYTANIE: POKAŻ MI MÓJ POST W KTÓRYM OBRAŻAM KS. MARIANA.

    SPOKJ123 napisał/a:Pełni żalu ParafianieMów za siebie!

    Ty ciągle dążysz do tego żeby Go obrazić, nie trzeba nic pokazywać. wszyscy to widzą. Nie wiem co chcesz sobie Tym udowodnić.
    Ty mi nie odpowiedziałeś też na pytanie kim jesteś. no bo kim jesteś że jesteś tak negatywnie nastawiony do Ks. Mariana. Może kiedyś Cie nie dopuścił do bierzmowania, a może jesteś kimś z rodziny tych obłudników co dążyli do tego żeby zrobić to co zrobili.

    23 7 Cytuj
  • 26 gru 2012

    Wszyscy jako kozła ofiarnego upatrzyli sobie Księdza Mariana Wieczorka! Przecież stan finansowy parafii to nie tylko decyzje Proboszcza Ks.Mariana Wieczorka, ale i rady budowy Kościoła. Rada współuczestniczyła w podejmowanych decyzjach i ponosi taką samą odpowiedzialność jak Ks.Marian. Niestety okazuje się że członkowie rady mają swoją hierarchie równości i wśród nich są poważani i mniej poważani(decyzje podejmowali tylko wybrani z rady). Dlatego chcąc zrzucić odpowiedzialność na Księdza WYBRANI zgłosili się o interwencję do kurii. Kardynał odwołał w niebywale szybki sposób Proboszcza, a parafianie nie są godni otrzymać wyjaśnienia z jakich przyczyn zapadła taka decyzja. Wniosek z tego iż my jako prości, wierzący mamy łożyć tylko na tacę, modlić się i przyjmować z pokorą wszystkie decyzje kurii, a nie prosić o żadne wyjaśnienia! Sposób odwołania Księdza Wieczorka jest skandaliczny, a za zaistniałą sytuację jest odpowiedzialne Prezydium rady budowy Kościoła wraz z Kard.Dziwiszem.Jeżeli kuria nie jest w stanie tego wyjaśnić to niech mają odwagę przedstawiciele delegacji, która zgłaszała zastrzeżenia do Kard. Dziwisza.

    43 11 Cytuj
  • 26 gru 2012

    [quote=ALIENA]

    trzemesniaa napisał/a:

    Też sobie nie przypominam. Ciekawie co się stanie z pomnikami Jana Pawła 2 i Maksymiliana Mari Kolbego za które parafia nie zapłaciła .Oczywiście ludzie dali na pomniki i to grube kwoty !

    niech się dzieje co chce, Pomnik to tylko symbol .... A jak już zapłaciła parafia to o co WAM się wszystkim rozchodzi, bo jak to czytam , to widzę że tylko o pieniądze ...Żal mi materialistów!!!!![/quote]

    umiesz czytać ? ludzie dali na pomnik proboszczowi ale proboszcz nie zapłacił firmie za pomniki i za stacje

    8 24 Cytuj
  • 26 gru 2012

    ''trzemesniaa'' skąd posiadasz takie informacje o nie zapłaconych fakturach? Proszę przedstawić nam jakieś dowody czarno na białym.

    25 6 Cytuj
  • 26 gru 2012

    21 grudnia mial być koniec świata a jest koniec parafii Trzemeśnia przez wybranych ludzi ale oni parafią rządzić nie będą!!!

    37 4 Cytuj
  • 26 gru 2012
    YellowBanana napisał/a:

    ''trzemesniaa'' skąd posiadasz takie informacje o nie zapłaconych fakturach? Proszę przedstawić nam jakieś dowody czarno na białym.

    Idź na plebanie i zapytaj się to się wszystkiego dowiesz.

    5 25 Cytuj
  • 26 gru 2012

    ujawnij ile do zapłacenia to ja to zapłace. Stać mnie na to!

    35 8 Cytuj
  • 26 gru 2012

    Ci co lecą jak psy do kiełbasy to lecieli pierwsi do komunii na pasterce.

    33 5 Cytuj
  • 26 gru 2012

    OGARNIJ SIĘ. PO CO ZAKŁADASZ TYLE KONT?

    4 31 Cytuj
  • 26 gru 2012
    Miku napisał/a:

    Ty mi nie odpowiedziałeś też na pytanie kim jesteś.

    Ja jestem wiernym parafii w Trzemeśni. Pochodzę z Trzemeśni, mieszkam w Trzemeśni.

    Miku napisał/a:

    jesteś tak negatywnie nastawiony do Ks. Mariana.

    Przykłady jakieś masz?

    3 22 Cytuj
  • 26 gru 2012

    [cytat=PKS Fan].Ja jestem wiernym parafii w Trzemeśni. Pochodzę z Trzemeśni, mieszkam w Trzemeśni.cytat]

    Ty jesteś jakiś dziwny. Sam sobie zapreczasz a to że jesteś negatywnie nastawiony najlepiej pokazują Twoje minusiki przy wypowiedziach Schowaj się, albo jak jesteś taki odważny to się ujawnij wierny parafianinie .

    15 5 Cytuj
  • 26 gru 2012

    LUDZIE ALE WAM SIE PIERDZIELI PO TYCH ROZUMACH SORRY ŻE TAK PISZE ALE MNIE TO WNERWIA NIC INNEGO TYLKO OD 4 DNI: A DLACZEGO ?? A CZEMU ?? CHORY NIE CHORY SZKODA NAWET PISAC JAKIE WY TU GLUPOTY PISZECIE.
    KS MARIANA JUŻ W PARAFI NIEMA I NIE BEDZIE. MAMY NOWEGO PROBOSZCZA I OD NIEGO TERAZ ZALEŻY FUNKCJONOWANIE PARAFI I NAWET JEŚLI SIE KS MARIAN WRÓCI NA PARAFIE TO TYLKO PO TO BY WYJAŚNIĆ CAŁĄ TĄ AFERE KTÓRĄ WY PARAFIANIE NAPĘDZACIE W KOSCIELE BYŁO JASNE POWIEDZIANE NIE ROBIĆ SENSACJI
    A SKORO TO LUDZIE NAROBILI TYLE PLOTEK I WSZYSTKIEGO NA CAŁY POWIAT MYSLENICKI I Z NAJLEPSZEJ PARAFI (JEDNA Z NAJLEPSZYCH I NAJWIĘKSZYCH ) ZROBICIE NAJGORSZĄ..

    14 16 Cytuj
  • 26 gru 2012
    Hugo2013 napisał/a:

    LUDZIE ALE WAM SIE PIERDZIELI PO TYCH ROZUMACH SORRY ŻE TAK PISZE ALE MNIE TO WNERWIA NIC INNEGO TYLKO OD 4 DNI: A DLACZEGO ?? A CZEMU ?? CHORY NIE CHORY SZKODA NAWET PISAC JAKIE WY TU GLUPOTY PISZECIE.
    KS MARIANA JUŻ W PARAFI NIEMA I NIE BEDZIE. MAMY NOWEGO PROBOSZCZA I OD NIEGO TERAZ ZALEŻY FUNKCJONOWANIE PARAFI I NAWET JEŚLI SIE KS MARIAN WRÓCI NA PARAFIE TO TYLKO PO TO BY WYJAŚNIĆ CAŁĄ TĄ AFERE KTÓRĄ WY PARAFIANIE NAPĘDZACIE W KOSCIELE BYŁO JASNE POWIEDZIANE NIE ROBIĆ SENSACJI
    A SKORO TO LUDZIE NAROBILI TYLE PLOTEK I WSZYSTKIEGO NA CAŁY POWIAT MYSLENICKI I Z NAJLEPSZEJ PARAFI (JEDNA Z NAJLEPSZYCH I NAJWIĘKSZYCH ) ZROBICIE NAJGORSZĄ..

    No widzisz. Ludzie muszą o czymś gadać.

    5 17 Cytuj
  • 26 gru 2012
    Hugo2013 napisał/a:

    LUDZIE ALE WAM SIE PIERDZIELI PO TYCH ROZUMACH SORRY ŻE TAK PISZE ALE MNIE TO WNERWIA NIC INNEGO TYLKO OD 4 DNI: A DLACZEGO ?? A CZEMU ?? CHORY NIE CHORY SZKODA NAWET PISAC JAKIE WY TU GLUPOTY PISZECIE.
    KS MARIANA JUŻ W PARAFI NIEMA I NIE BEDZIE. MAMY NOWEGO PROBOSZCZA I OD NIEGO TERAZ ZALEŻY FUNKCJONOWANIE PARAFI I NAWET JEŚLI SIE KS MARIAN WRÓCI NA PARAFIE TO TYLKO PO TO BY WYJAŚNIĆ CAŁĄ TĄ AFERE KTÓRĄ WY PARAFIANIE NAPĘDZACIE W KOSCIELE BYŁO JASNE POWIEDZIANE NIE ROBIĆ SENSACJI
    A SKORO TO LUDZIE NAROBILI TYLE PLOTEK I WSZYSTKIEGO NA CAŁY POWIAT MYSLENICKI I Z NAJLEPSZEJ PARAFI (JEDNA Z NAJLEPSZYCH I NAJWIĘKSZYCH ) ZROBICIE NAJGORSZĄ..

    Nikt nikomu nie zabroni rozmawiać na ten temat, a za stan jaki panuje w naszej parafii odpowiada "rada" z przewodniczącym na czele i Kard.Dziwisz.

    17 7 Cytuj
  • 26 gru 2012

    Ja też nikomu nie zabraniam mówić ale poco to dalej ciągnąć ??

    8 12 Cytuj
  • 26 gru 2012

    Dlaczego Kościół przetrwał wieki,bo jest instytucją hierarchiczną i decyzję podejmuje przeważnie jednoosobowo a nie drogą referendum czy wyborów. (zresztą w żadnej religii nie ma mowy o demokracji).Najwięcej do powiedzenia mają zazwyczaj ci którzy niewiele dali na potrzeby parafii ale wielce chcą krytykować każdą decyzję.To szersze zjawisko w skali kraju,kto najbardziej krzyczy w obronie rzekomo skrzywdzonych przez Ojca Rydzyka ludzi którzy wpłacają dla Jego fundacji pieniądze?Potomkowie komunistów i zwolennicy tej "demokratycznej władzy" która oszukiwała ludzi przez 40 lat.Kto najbardziej krzyczy aby Kościół nie mieszał się do polityki-ci którzy po 1980 roku wykorzystali Kościół do odsunięcia od władzy betonu partyjnego .Jakoś przed wyborami w 1989 roku nie przeszkadzały nikomu spotkania z kandydatami ze zdjęć z "Bolkiem" które odbywały się głównie w obiektach należących do Kościoła.Wybaczcie że piszę w tym temacie o polityce ale to jak najbardziej łączy się z całą aktualną nagonką a już stwierdzenie jednego z przedmówców jest typowe dla zwolenników "polityki miłości" i świadczy tylko o kulturze piszącego- jak można napisać coś takiego
    " ludzie lecą do komuni jak psy do kiełbasy a połowa z nich robi to na pokaz!!! "
    Czy nam osądzać postępowanie innych wiernych,jeżeli to kogoś tak bardzo razi i idzie do kościoła nie z przekonania tylko z jakichś sobie znanych powodów to szkoda czasu.

    9 9 Cytuj
  • 26 gru 2012

    Nie zdziwię się jak ludzie odwrócą się od kościoła, a to wszystko dzięki komu.........
    Ci co stoją nad nami myślą że mają władze, większą od samego Boga, ale to nie my ich powinniśmy osadzac, oni sami zostana sprawiedzliwie osądzeni.
    Osoby które tak oczerniły naszego ks. Mariana powinny się wstydzic,
    I wy macie czelnośc nazywac się "PARAFIANAMI".............................
    macie czelnosc nazywac sie "WIERNYMI"...............................................
    Mam nadzieje, i nie przestane sie modlic o PRAWDĘ, o zwrócenie naszemu ks. Marianowi godności jaką Mu ją odebrano.
    Pewien ks. powiedział "wiarę każdy nosi w sercu" wiec Ci którzy wierzą w ks. Mariana nie pozwólmy na obelgi kierowane w jego imieniu.
    Nie stójmy z założonymi rękami....

    28 7 Cytuj
  • 26 gru 2012

    A co można zrobić ???

    5 4 Cytuj
  • Albert 26 gru 2012

    Nasz kochany Duszpasterz Proboszcz i Kanonik Marian Wieczorek czuły, wrażliwy zawsze dostrzegający potrzeby bliźnich. Dobrym słowem, modlitwą budował w nas wiarę i uczył dostrzegać drugiego człowieka. Niestrudzenie głosi słowo Boże, poświęca swój urlop i czas wypoczynku naszym dzieciom, szczególnie sierotom. Odprowadza naszych bliskich zmarłych z domu na miejsce wiecznego spoczynku w deszczu, mrozie i upale, wszystkich traktować jednakowo. W której parafii wiernie odprawiane były Msze Święte o 21.37 w każdym miesiącu w intencji Jana Pawła II, Godzina Święta, Msza Święta do Miłosierdzia Bożego? Całe swoje mienie przeznaczał na budowę kościoła, nie ma niezbędnego sprzętu AGD, telewizora jest ubogi tylko dlatego, że pomaga innym.
    Zwracam się do osób które nie wiem jakim prawem reprezentowały naszą wspólnotę parafialną w kurii, czego następstwem było usunięcie Naszego Proboszcza- człowieka dla którego mamy wielki autorytet. Nie mieliście prawa odbierać nam świąt, zło które nam wyrządziliście powróci do was. "Który z was jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień"... judasze...
    Pamiętam co stało się w rodzinach które zdjęły krzyże w szkołach przed wieloma laty..
    Zgroza!!!
    Z chwilą oddania naszego pięknego Kościoła przed pasterką Proboszczowi Marianowi nie pozostała ani jedna złotówka.
    Który z was tak postąpił? A przecież jesteście bogaci...ale duch wasz jest słaby i wątły...
    To Proboszcz pożyczał od parafian pieniądze aby móc wypłacić wykonane roboty wykończeniowe, aby mogła odbyć się pierwsza Pasterka w tak cudownym kościele.
    Jesteśmy z Naszym Proboszczem sercem i modlitwą.

    41 8 Cytuj
  • 26 gru 2012

    jest wiele sposobów:
    -zadzwonic do kuri
    - zrobic strajk
    - pisac kolejne petycje, jesli ta nie pomoze
    - doradzic sie kogos kompetentnego "co mamy robic"
    - zmienic "rade"

    28 8 Cytuj
  • 26 gru 2012

    Co jak co, ale bez księdza Mariana nie będzie to samo...

    25 8 Cytuj
  • 26 gru 2012

    I jeszcze MODLITWA
    i Komunia św. w tej intencji ......

    doradzic sie kogos kompetentnego "co mamy robic"

    A kto w tej dziedzinie może być kompetentny ???

    13 5 Cytuj
  • 26 gru 2012

    Pozdrawiam mojego tatę, który codziennie wyczekuje Waszych nowych wpisów dotyczących wyżej wymienionej sprawy ;) M.

    9 10 Cytuj
  • 26 gru 2012

    NIE POZWOLIMY NA TO, NIE MA TAKIEJ OPCJI. TA PIĘKNA ŚWIĄTYNIA BEZ KS. MARIANA JUŻ NIE BĘDZIE TAKA SAMA.

    25 5 Cytuj
  • 26 gru 2012

    Dlaczego ci, którzy donieśli na księdza milczą? W końcu osiągnęli swój cel, więc może warto by się pochwalić? I tak już wiadomo panie N. i reszto zatem nie bójcie się. Parafianie chcą wam podziękować, że uwolnili się od rzekomego "złodzieja". Dziękujemy, bo przecież musiał być powód, żeby zrujnować życie człowieka prawda? Na pewno nie chodziło o sprawy materialne, gdyż takim dostojnym ludziom jak wy, takim pobożnym parafianom nie przystoi takie zachowanie...liczę na to że zorganizujecie kolejny festyn i oczywiście wyjazdy wakacyjne dla dzieci. W końcu na to was stać:)

    58 7 Cytuj

Odpowiedz