Forum » Społeczeństwo

KATOLICYZM W ZYCIU CODZIENNYM

  • 1 kwi 2019

    http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,24603721,fundacja-sms-z-nieba-palila-ksiazki-wsrod-nich-harry-potter.html#a=66&c=154&s=BoxNewsImg1

    Jest taki piekny cytat, ktory warto tu przytoczyc

    [cytat]Gdzie się pali książki, dojdzie w końcu do palenia ludzi.[/cytat]
    Heinrich Heine

    7 1 Cytuj
  • 1 kwi 2019
    Strozaninek napisał/a:

    Gdzie się pali książki, dojdzie w końcu do palenia ludzi.

    Dobry, mocny cytat - nie słyszałem.
    A co do linku nooo coż, zdaje sobie sprawę, że w mojej wierze nie ma miejsca na kabałe i inne jing jangi ale chyba ich poniosło lekko.

    3 3 Cytuj
  • 1 kwi 2019
    Strozaninek napisał/a:

    http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,24603721,fundacja-sms-z-nieba-palila-ksiazki-wsrod-nich-harry-potter.html#a=66&c=154&s=BoxNewsImg1

    Jest taki piekny cytat, ktory warto tu przytoczyc

    Heinrich Heine

    Chcieli by wrócić do Inquisitio haereticae pravitatis, Sanctum officium. Ogniem i Mieczem-Requiem.

    2 2 Cytuj
  • 2 kwi 2019
    bono napisał/a:

    Przeczytałem, że kard. Wyszyński ma zostać ogłoszony błogosławionym.
    Poniżej wkleiłem synonimy błogosławieństwa.

    "Kościół w akcie beatyfikacji zezwala na publiczny kult takiej osoby w skali lokalnej np. diecezji lub ograniczonej do pewnej grupy wiernych np. zakonu czy zgromadzenia zakonnego."
    błogosławiony

    "w kościele katolickim: człowiek zmarły, będący przedmiotem oficjalnego kultu lokalnego"

    A ponieważ Lech Kaczyński, też był człowiekiem kościoła - nie był po seminarium, ale człowiekiem kościoła był- czy on też nie powinien być ogłoszony błogosławionym, bo synonimy boskości spełnia.

    Widział bym też Józefa Piłsudskiego w grupie błogosławionych.

    Albo dla cywili będących przedmiotem oficjalnego kultu lokalnego powinno się stworzyć nową nazwę np. "uwielbiony" i podnosić tych zmarłych do rangi uwielbionych.

    Bo tak to mi pachnie kampanią zawodową. My jesteśmy ponad wszystkimi bo jesteśmy z zawodu duchownych.
    Takie wywyższanie ponad ludzkie. Niby jesteśmy ludźmi z tych samych matek z tymi samymi grzechami a jednak jesteśmy ponad wami maluczkimi. Jak ja duchowny, uratuję komuś życie mogę być świętym, cywil może uratować tysiące istnień i może być tylko dobrym i przyzwoitym człowiekiem.

    ja sie zastanawiam czy my jako zwykli ludzie mamoo prawo decydowac kto jest swietym,kto blogoslawionym i gdzie w biblii jest napisane,ze my sie mamy do nich modlic........
    dzis jest rocznica smierci sw.Jana Pawla II
    pewno zostane zlinczowany,ale czy nie wiedzial o tym co sie dzieje wsrod ksiezy-przymykane oczy na wszystkie rzeczy .....

    6 3 Cytuj
  • 2 kwi 2019
    zygi napisał/a:

    ........dzis jest rocznica smierci sw.Jana Pawla II
    pewno zostane zlinczowany,ale czy nie wiedzial o tym co sie dzieje wsrod ksiezy-przymykane oczy na wszystkie rzeczy .....

    ale dla mnie i dla Ciebie Ty się możesz wcale nie modlić. Na pewno mi to nie będzie przeszkadzać a jak Ty tam się z tym będziesz czuł to Twój wybór.
    A co do JPII masz do niego żal, że nie był sędzią i katem zarazem? JPII robił swoje, szukał tych zagubionych. Nikt tylu ludzi nie "ruszył z miejsca" co on, zwłaszcza młodych. Oczekiwałeś jeszcze więcej? Zygi tak w naszym fachu: jedni dobrze naprawiają przebite opony drudzy gorzej, czasem łatka się odklei, czasem trzyma, niektórzy robią to dokładnie i dobrymi materiałami inni chińskimi i brudnymi łapskami. Producenci opon wiedza o serwisach dobrych i złych i jak mają wpłynąć na te mniej profesjonalne?
    Myślę, że JPII zrobił tyle na ile mógł.

    4 8 Cytuj
  • 2 kwi 2019
    Vivaldi napisał/a:

    ale dla mnie i dla Ciebie Ty się możesz wcale nie modlić. Na pewno mi to nie będzie przeszkadzać a jak Ty tam się z tym będziesz czuł to Twój wybór.
    A co do JPII masz do niego żal, że nie był sędzią i katem zarazem? JPII robił swoje, szukał tych zagubionych. Nikt tylu ludzi nie "ruszył z miejsca" co on, zwłaszcza młodych. Oczekiwałeś jeszcze więcej? Zygi tak w naszym fachu: jedni dobrze naprawiają przebite opony drudzy gorzej, czasem łatka się odklei, czasem trzyma, niektórzy robią to dokładnie i dobrymi materiałami inni chińskimi i brudnymi łapskami. Producenci opon wiedza o serwisach dobrych i złych i jak mają wpłynąć na te mniej profesjonalne?
    Myślę, że JPII zrobił tyle na ile mógł.

    Czyli reasumując nie wolno Twoim zdaniem punktować indolencji, niemrawości, nieudolności JP2, ponieważ jest on nietykalny, nie wolno oceniać jego działań i generalnie "Jest święty i koniec!". Jeśli tak to podejście zaiste takie jak na j. polskim często się mówi "Mickiewicz wielkim wieszczem był".

    Przede wszystkim to jest już postać historyczna. I tak jak inne postaci historyczne - od Dmowskiego, Piłsudskiego, Kazimierza Wielkiego po Wałęsę, Kaczyńskiego czy Papieży - jak Piusa ( https://pl.wikipedia.org/wiki/Pius_XII_a_Holocaust ) podlega i będzie podlegać ocenie.

    Ja oceniam inaczej JP2, uważam że mógł zrobić zdecydowanie więcej. Pewnie wraz z upływem lat więcej szczegółów wyjdzie na wierzch. To niekoniecznie musi być postać jednoznacznie krystaliczna.

    [cytat]Prawdziwa cnota krytyk się nie boi,

    Niechaj występek jęczy i boleje.[/cytat]

    Ignacy Krasicki, Pieśń Szósta.

    7 5 Cytuj
  • 3 kwi 2019
    Strozaninek napisał/a:

    To niekoniecznie musi być postać jednoznacznie krystaliczna

    Mi wystarcza, że dla mnie jest. Życzyłbym sobie aby każdy z nas był w stosunku do innych taki jak JPII, chciałbym aby każdy z nas zachował tyle szacunku, pokory, wyrozumienia, dobrego słowa, woli wytrwania i nadziei po tym czego doświadczył JPII. Część z nas odpadłaby w połowie.
    Aby akurat jego oceniać czy sądzić pośmiertnie należy choć namiastką zbliżyć się do takich ideałów które JPII kreował od nowa. Może aby cokolwiek powiedzieć należy zacząć od siebie ?

    2 2 Cytuj
  • 3 kwi 2019
    Strozaninek napisał/a:

    Czyli reasumując nie wolno Twoim zdaniem punktować indolencji, niemrawości, nieudolności JP2, ponieważ jest on nietykalny, nie wolno oceniać jego działań i generalnie "Jest święty i koniec!". Jeśli tak to podejście zaiste takie jak na j. polskim często się mówi "Mickiewicz wielkim wieszczem był".

    Przede wszystkim to jest już postać historyczna. I tak jak inne postaci historyczne - od Dmowskiego, Piłsudskiego, Kazimierza Wielkiego po Wałęsę, Kaczyńskiego czy Papieży - jak Piusa ( https://pl.wikipedia.org/wiki/Pius_XII_a_Holocaust ) podlega i będzie podlegać ocenie.

    Ja oceniam inaczej JP2, uważam że mógł zrobić zdecydowanie więcej. .

    To głupie zestawienie.
    Papież JP2, to nie polityk ja ww. wymienieni, to rodzaj lekarza, duchowego przywódcy, ojca.
    Jest świętością dla Polaka katolika i w mojej opinii nie podlega ocenie.
    Dla mnie był współczesnym Jezusem Chrystusem a takich postaci nie oceniamy.

    Ocena w okresie którym był pasterzem, to inny okres niż dzisiaj.
    Wiele spraw w tamtym czasie nie było znanych, więc ocena tamtych czasów z dzisiejszej pozycji jest nieuprawniona.

    Nawet Kochanowski już miał przemyślenia o mądrości Polaka po czasie w którym rzecz się miała:

    "Cieszy mię ten rym: «Polak mądry po szkodzie;
    Lecz jesli prawda i z tego nas zbodzie
    Nową przypowieść Polak sobie kupi
    Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi."

    5 1 Cytuj
  • 3 kwi 2019

    Heine, Krasicki, Kochanowski... " Ogniem i mieczem". Ho Ho Ho. Gombrowicz by się przydał. JP II wielkim Polakiem był.

    4 Cytuj
  • 3 kwi 2019
    Seneka napisał/a:

    JP II wielkim Polakiem był.

    Jest, m.in. dlatego, że jest ....świętym.

    zygi napisał/a:

    ja sie zastanawiam czy my jako zwykli ludzie mamoo prawo decydowac kto jest swietym,kto blogoslawionym i gdzie w biblii jest napisane,ze my sie mamy do nich modlic........
    dzis jest rocznica smierci sw.Jana Pawla II
    pewno zostane zlinczowany,ale czy nie wiedzial o tym co sie dzieje wsrod ksiezy-przymykane oczy na wszystkie rzeczy .....

    Zygi a powiedz Ty mi, prosto, tak lub nie lub jak w biblii stoi mówcie białe białe a czarne czarne. Ty nie jesteś od jehowy? Wszystkie klocki powoli się układają. Święci Ci nie pasują, modlitwa do nich też nie, przywódcy duchowi jak JPII i (w innych wypowiedziach) cały kler Ci przeszkadzają, dołożysz do tego brak kultu MB i sprawa się wyjaśni. Tylko po co zgadywać?

    4 Cytuj
  • 4 kwi 2019
    bono napisał/a:

    To głupie zestawienie.
    Papież JP2, to nie polityk ja ww. wymienieni, to rodzaj lekarza, duchowego przywódcy, ojca.
    Jest świętością dla Polaka katolika i w mojej opinii nie podlega ocenie.
    Dla mnie był współczesnym Jezusem Chrystusem a takich postaci nie oceniamy.

    Ocena w okresie którym był pasterzem, to inny okres niż dzisiaj.
    Wiele spraw w tamtym czasie nie było znanych, więc ocena tamtych czasów z dzisiejszej pozycji jest nieuprawniona.

    Nawet Kochanowski już miał przemyślenia o mądrości Polaka po czasie w którym rzecz się miała:

    "Cieszy mię ten rym: «Polak mądry po szkodzie;
    Lecz jesli prawda i z tego nas zbodzie
    Nową przypowieść Polak sobie kupi
    Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi."

    Glupie to sa Twoje cytaty. Papiez jest postacia historyczna. Jak nie rozumiesz definicji to ich nie uzywaj.

    2 2 Cytuj
  • 4 kwi 2019
    Strozaninek napisał/a:

    Glupie to sa Twoje cytaty. Papiez jest postacia historyczna. Jak nie rozumiesz definicji to ich nie uzywaj.

    Baba z Ciebie bije na odległość.

    2 Cytuj
  • 4 kwi 2019
    bono napisał/a:

    Baba z Ciebie bije na odległość.

    Bycie kobieta to nic zlego, taki europejczyk jak Ty powinien to rozumiec. Klamca i hipokryta = Bono.

    1 2 Cytuj
  • 4 kwi 2019
    Strozaninek napisał/a:

    Bycie kobieta to nic zlego, taki europejczyk jak Ty powinien to rozumiec. Klamca i hipokryta = Bono.

    Klamca i hipokryta = Strozaninek.

    1 1 Cytuj
  • 4 kwi 2019
    bono napisał/a:

    Klamca i hipokryta = Strozaninek.

    Wskaż w którym miejscu kłamałem. Inaczej się ośmieszasz.
    Tu są Twoje kłamstwa:

    Bono atakuje użytkownika, bo pisze wiersze antyPiS

    [cytat]Raz Kzimerz - nieborak
    By się wysrać, wlazł za krzak.
    Naciągnął skorupę, wypiął dupę,
    Chciałby wreszcie zrobić kupę !
    [/cytat]

    http://forum.miasto-info.pl/spoleczenstwo/5944,pol-zartem-i-calkiem-na-serio,2.html

    Bono broni użytkownika, który zmienił opcje polityczną po dwóch latach

    [cytat]Nie nie podoba mi się ten dialog.
    Po pierwsze, twój zapał w równaniu się z Kazimierzem, stawia Ciebie w tym samym świetle.
    Grając na słabości Kazimierza, którą upatrujesz w jego wieku, sam się próbujesz dowartościować, ewentualną młodością.
    Kazimierz podpisuje swój tekst z imienia i nazwiska. Jeżeli ty bijesz w jego wiek, podaj swoje personalia
    i w tedy będziecie kwita.[/cytat]

    http://forum.miasto-info.pl/spoleczenstwo/14492,pol-zartem-i-calkiem-na-serio-czyli-powtorka-z-rozrywki-kazimierz-blazej.html

    ——————
    Bono globtroter, wierzący, przyjmujący komunie, krytykujący księdza
    http://forum.miasto-info.pl/spoleczenstwo/3573,czy-to-prawda-zmiana-ksiezy.html

    [cytat]W państwach równie katolickich jak Polska, w czasie mszy cały Kościół przystępuje do komunii, ostatnio zaobserwowałem to również w Portugalii i Chorwacji.
    Czy poza zwyczajowymi praktykami, Polska ma swój kodeks postępowania katolickiego?
    Podobnie , z wejściem do kościoła, w/w państwach nie ma przyklękania tylko skłonny i przezegnanie się. [/cytat]

    ——————
    Bono człowiek antyPO
    http://forum.miasto-info.pl/spoleczenstwo/3507,prezes-miejskiego-zakladu-wodociagow-i-kanalizacji.html

    [cytat]bono 17.01.2014 - 7:26
    Jest też specjalistą od polityki (organizowanie kampanii wyborczych) i funkcjonariusz PO.
    Przed wyborami oni wszyscy naraz wypierają się swojej przynależności partyjnej.
    [/cytat]

    Odbijanie argumentów i oskarżenia, że osoba nie zgadzająca się z Bono to osoba politycznie umoczona

    [cytat]Widzę, że należysz do rodziny prezesa, bo nie znam ani jednej osoby, która miała by dobre zdanie o prezesie.
    Popatrz wyżej na te plusy za pożegnaniem prezesa. I ciągle rosną.[/cytat]

    ——————
    Bono przyznaje, że biznes rozwija się niezależnie od władzy politycznej

    http://forum.miasto-info.pl/spoleczenstwo/4778,kocham-pis,2.html

    [cytat]Kraj rozwija się gospodarczo bez polityków. Kolejne partie są jedynie baśnią, która podtrzymuje społeczeństwo w nadziei na lepsze.

    A ponieważ przyszło zmęczenie materiałowe (ciągle te same twarze), czas na zmiany.
    Dobrze, że jest na kogo.
    Czy będzie lepiej, pewnie tak z uwagi na to że biznes się rozwija niezależnie od opcji politycznej a bez niego żadna partia sukcesem pochwalić się nie może, nawet już Kuba do tego doszła.[/cytat]

    A tutaj już krytyka Kościoła

    [cytat]Otoczak w okół kościoła to tradycja i pewien kult. Nie zamieniał bym go na kostkę brukową, Będzie raj dla deskorolkarzy i rowerzystów.
    Co do finansowania przez Miasto remontu terenów kościelnych, jestem zdecydowanym przeciwnikiem, bo w następnej kolejności parafia będzie tylko administratorem kościoła a wszelkie remonty przejdą na Miasto.
    Było by to logiczne, gdyby majątek parafii przeszedł w ręce Miasta i miasto wynajmowało by te nieruchomości na cele kultu, za opłatą.
    Burmistrz kupuje sobie nietykalność ( a kościół teraz jest trzecią władzą), czyli zapewnia sobie spokój po oddaniu władzy./cytat]

    http://miasto-info.pl/myslenice/12563,myslenice-podpisali-umowe-na-rewitalizacje-centrum-prace-zaczna-od-alejek-wokol-kosciola.html

    Taki jest właśnie bono, jak ktoś dosrywa jego znienawidzonej opcji politycznej to super i bronimy swojego, ale jak dosrywa jego ulubieńcom, to bono oburzony i schodzi językiem do poziomu rynsztoka.

    Bono przyznaje, że jest katolikiem

    [cytat]Jako katolik postuluję, aby skończyć z dyskryminacją i przestać zatrudniać w niedziele pozostałą większość społeczeństwa.[/cytat]

    http://miasto-info.pl/myslenice/12193,niedziela-z-zamknietymi-sklepami-jak-oceniacie-zmiane-przepisow.html

    Tu Bono przyznaje, że solidarność trzeba pożegnać

    [cytat]Tak jak było na początku po 1989 Kozłowiecki, Moszumański, Kot, Nowacki, Kurowski

    a Powiat Kalisz,Paniak,Gumularz

    na poziomie powiatu i gminy było ciężkie tarcie, żarli się w rodzinie i to wraca.
    Czas pożegnać na zawsze byłą solidarność i zbudować nowe, nierewolucyjne struktury. Bo byłym blokom solidarności, wydaje się, że wojna trwa dalej i teraz sami szukają dla siebie wroga.[/cytat]

    http://miasto-info.pl/myslenice/12855,myslenice-afera-krzeselkowa-czyli-radni-kloca-sie-o-miejsca-przy-stole-wideo.html

    Bono cytuje Jezusa

    [cytat]Jezus powiedział do swoich uczniów: «Powiadam wam, którzy słuchacie: Miłujcie waszych nieprzyjaciół; dobrze czyńcie tym, którzy was nienawidzą; błogosławcie tym, którzy was przeklinają, i módlcie się za tych, którzy was oczerniają. Jeśli cię kto uderzy w policzek, nadstaw mu i drugi. Jeśli zabiera ci płaszcz, nie broń mu i szaty. Dawaj każdemu, kto cię prosi, a nie dopominaj się zwrotu od tego, który bierze twoje. Jak chcecie, żeby ludzie wam czynili, podobnie wy im czyńcie. Jeśli bowiem miłujecie tych tylko, którzy was miłują, jakaż za to należy się wam wdzięczność? Przecież i grzesznicy okazują miłość tym, którzy ich miłują. I jeśli dobrze czynicie tym tylko, którzy wam dobrze czynią, jaka za to należy się wam wdzięczność? I grzesznicy to samo czynią. Jeśli pożyczek udzielacie tym, od których spodziewacie się zwrotu, jakaż za to należy się wam wdzięczność? I grzesznicy pożyczają grzesznikom, żeby tyleż samo otrzymać. Wy natomiast miłujcie waszych nieprzyjaciół, czyńcie dobrze i pożyczajcie, niczego się za to nie spodziewając. A wasza nagroda będzie wielka i będziecie synami Najwyższego; ponieważ On jest dobry dla niewdzięcznych i złych. Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny. Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni; nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni; odpuszczajcie, a będzie wam odpuszczone. Dawajcie, a będzie wam dane; miarę dobrą, ubitą, utrzęsioną i wypełnioną ponad brzegi wsypią w zanadrza wasze. Odmierzą wam bowiem taką miarą, jaką wy mierzycie».
    [/cytat]

    http://forum.miasto-info.pl/spoleczenstwo/3765,czy-mozna-zyc-blisko-boga-i-daleko-od-kosciola,10.html#c178849

    Bono tutaj sam przyznałeś, że demokracja to głos większości

    [cytat]Jak mogli burmistrza uniewinnić?

    Jest tylu chętnych na burmistrza, no ale, żaden nie jest wybierany przez większość.
    Ale głupia ta demokracja.
    Przydała by się jakaś społeczna kontrola, coś a la Egzekutywa PZPR albo Parafialna[/cytat]

    http://miasto-info.pl/myslenice/5965,zmyslenice-burmistrz-uniewinniony-w-sprawie-dot-wysypiska-smieci.html

    Liberalim najgorszy wró© kościoła

    http://www.piusx.org.pl/kryzys/Kosciol_przesiakniety_modernizmem/2

    Bono ma w rdzinie imigrantow

    [cytat]Mam emigrantów Twojego pokroju, nawet w rodzinie. Z za wody pouczają co dobre a co złe. Do takich należy też Cejrowski, który jest emigrantem, żerującym na gotowcu, czyli jedzie do kraju, do którego dobrobytu się nie przyczynił i wychwala się jakim to on mądrym jest uciekinierem i w jakim to świetne zorganizowanym społeczeństwie żyje.
    Zawsze takim jak wy, zadaję pytania:
    jaka jest wasza zasługa w tym że np. Wiedeń czy NY, są takie wspaniałe?

    I jaka jest wsza zasługa, że nie zważając na opcję polityczną , która nas prowadzi od 1990 r. ten kraj zostawił w tyle sąsiadów, do których niedawno ten naród jeździł w poszukiwaniu proszków do prania, tenisówek, wędlin, kawy, czekolady, dezodorantów, mydełek FA, papieru toaletowego itd itp. i przejechania się po ich"pięknych" drogach?

    I czy to zawdzięczamy, tym którzy w komunie zostali, obijali się (jak piszesz), służyli komunie i ZSRR, (jak sugerujesz), i budowali państwo od zera, 
    czy moralizatorom z emigracji, którzy na starość powracają, by po tej komunie odbierać comiesięczne emerytury, korzystać z darmowej opieki szpitalnej i skubać gdzie się da to społeczeństwo, na które w czasach trudnych wypięli dupę .

    Taka jeszcze uwaga dla piewcy Kaczopodobnych, te zmiany nie nastąpiły przez ostatnie dwa lata. I na nie pracowało całe społeczeństwo, niezależnie od opcji politycznej, a śmietankę chce spijać jedna opcja, przypisując sobie harówę całego społeczeństwa od 1990r[/cytat]

    http://forum.miasto-info.pl/spoleczenstwo/5944,pol-zartem-i-calkiem-na-serio,3.html

    Cytuj
  • 4 kwi 2019

    Co ma różnica poglądów do kłamstwa? Coś Ci..... nie chcę być złośliwy.

    2 Cytuj
  • 4 kwi 2019
    bono napisał/a:

    Co ma różnica poglądów do kłamstwa? Coś Ci..... nie chcę być złośliwy.

    Wskaż w którym miejscu kłamałem, a nie pitol od rzeczy. Konkretnie. Raz a dobrze. Potrafisz?

    Coraz bardziej się denerwujesz, że ci nie odpuszczam.

    Jestem Twoim fanem, bo nic poza pisaniem od rzeczy nie robisz, żadnych argumentów, puste słowa i kłamstwa. Raz obrażasz Kazimierza, potem napiętnujesz, że ktoś po nim jedzie, a potem jeszcze udajesz, że to nie ty, i że nie lubisz jak się komuś wypomina to co ma i gdzie się uczył nie podpisując się z imienia i nazwiska, a robisz dokładnie to samo...
    Przykre.

    1 Cytuj
  • 4 kwi 2019
    bono napisał/a:

    Co ma różnica poglądów do kłamstwa? Coś Ci..... nie chcę być złośliwy.

    różnica poglądów zbudowana na kłamstwie ....... ma dużo wspólnego.

    A tak ogólnie dziewczyny nie drapcie się bo tipsy odpadną. Polecam Mateusza 5 i 7 dla jednej i drugiej, każda niech coś zrozumie i o mówieniu prawdy i o osądach.
    „Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni”
    "Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi”.

    2 Cytuj
  • 4 kwi 2019
    Vivaldi napisał/a:

    różnica poglądów zbudowana na kłamstwie ....... ma dużo wspólnego.

    A tak ogólnie dziewczyny nie drapcie się bo tipsy odpadną. Polecam Mateusza 5 i 7 dla jednej i drugiej, każda niech coś zrozumie i o mówieniu prawdy i o osądach.
    „Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni”
    "Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi”.

    Od 20.50 dołączam do Was. Od tego momentu staję się klakierem PiS.
    Co macie mieć lepiej niż ja. Przecież z prądem płynąć łatwiej niż pod prąd. A więc płyniemy razem.
    Do roboty. Do roboty.

    1 3 Cytuj
  • 4 kwi 2019
    bono napisał/a:

    Od 20.50 dołączam do Was. Od tego momentu staję się klakierem PiS.
    Co macie mieć lepiej niż ja. Przecież z prądem płynąć łatwiej niż pod prąd. A więc płyniemy razem.
    Do roboty. Do roboty.

    Czyli znowu brak konkretów gdzie kłamałem? Cały bono. Zmiana tematu / ucieczka / brak aktywności kilka dni / durny żarcik wtedy, gdy brak argumentów i nie wiesz jak zripostować.

    Szczerze to nie rozumiem, czemu Myśleniczanin w ogóle tracił czas na dysputy prywatne z Tobą. Tak daremnego użytkownika internetu dawno nie widziałem.

    1 Cytuj
  • 4 kwi 2019

    Mamy dobry sejm, wspaniałych posłów, a ludziom się żyje dostatnio.

    1 1 Cytuj
  • 4 kwi 2019
    Strozaninek napisał/a:

    Czyli znowu brak konkretów gdzie kłamałem? Cały bono. Zmiana tematu / ucieczka / brak aktywności kilka dni / durny żarcik wtedy, gdy brak argumentów i nie wiesz jak zripostować.

    Szczerze to nie rozumiem, czemu Myśleniczanin w ogóle tracił czas na dysputy prywatne z Tobą. Tak daremnego użytkownika internetu dawno nie widziałem.

    Wpychasz się nieproszony do dyskusji.
    Nie będzie takiej, bo jesteś anty PiS a ja od niedawna kocham PiS, nie pogadamy.
    Co innego Seneka, Ten tylko się zgrywa na antypisiora, a tak naprawdę w to Gość wartości patriotyczne ma zakumulowane w swojej osobowości i pewnie niedługo PiS z niego będzie czerpał jak ze źródła.

    1 1 Cytuj
  • 4 kwi 2019
    bono napisał/a:

    Wpychasz się nieproszony do dyskusji.
    Nie będzie takiej, bo jesteś anty PiS a ja od niedawna kocham PiS, nie pogadamy.
    Co innego Seneka, Ten tylko się zgrywa na antypisiora, a tak naprawdę w to Gość wartości patriotyczne ma zakumulowane w swojej osobowości i pewnie niedługo PiS z niego będzie czerpał jak ze źródła.

    Podaj argumenty, że jestem kłamcą,

    bono napisał/a:

    Klamca i hipokryta = Strozaninek.

    Będę się wpraszać do skutku, bo widzę, że psuje ci pięknie krew. Może nauczysz się poprawnie argumentować wypowiedzi i nie kłamać.

    1 Cytuj
  • 4 kwi 2019
    Strozaninek napisał/a:

    Podaj argumenty, że jestem kłamcą,

    Będę się wpraszać do skutku, bo widzę, że psuje ci pięknie krew. Może nauczysz się poprawnie argumentować wypowiedzi i nie kłamać.

    Jesteś antypisior, więc jesteś spalony. Stos na ciebie czeka.

    1 Cytuj
  • 4 kwi 2019
    bono napisał/a:

    Jesteś antypisior, więc jesteś spalony. Stos na ciebie czeka.

    Podaj argumenty, że jestem kłamcą.

    1 Cytuj

Odpowiedz