Forum » Myślenice

Straże Pożarne

  • 3 lis 2011

    Co SIę dokładnie stało ?

    3 Cytuj
  • 6 lis 2011

    Nie orientujecie się co się podziało, że w stronę Dobczyc około godziny 13 pędziły 3 wozy strażackie JRG Scania, Renault i w tym jeden z podnoszonym koszem bodajże Volvo?

    4 1 Cytuj
  • 6 lis 2011

    Jeżdzą bez przerwy, ciekawe co się stało. W strone dolnego przedmieścia już kilka aut na sygnale przejechało, poza tym wszędzie wyją alarmy, w domach, sklepach i nawet w banku.

    1 Cytuj
  • 6 lis 2011

    co się dzieje? od godziny słychać syreny w całym mieście

    1 Cytuj
  • 6 lis 2011

    jakiś świr wyszedł na słupa z wysokim napięciem i prąd wyłączyli przez to alarmy wyły:-))

    2 5 Cytuj
  • 6 lis 2011

    pożar lasu w bysinie

    3 1 Cytuj
  • 6 lis 2011

    śródmieście wyszło jak szalone xD

    2 2 Cytuj
  • 6 lis 2011

    ręczna syrena włączona, nie z systemu i jazdaaaa ;)

    2 1 Cytuj
  • 6 lis 2011

    To wychodzi na to, że dzisiaj strażacy mieli pełne ręce roboty... ciekawi mnie tylko co to za akcja była, że potrzebny był ten wysięgnik z koszem o którym pisałem wcześniej. Może napiszą o tym jutro na stronie straży.

    1 1 Cytuj
  • 6 lis 2011

    i znów gdzieś renault z JRG pojechal...

    1 1 Cytuj
  • 6 lis 2011

    kierował się w stronę Dobczyc.

    1 1 Cytuj
  • 7 lis 2011

    godzina 5 rano słychać wyjące syreny. chyba środmiescie i jeszcze gdzies... ktos cos wie to prosze dac znac bo przypuszczam ze to pozar.

    1 2 Cytuj
  • 7 lis 2011

    Pożar lasu, wyła syrena śródmieścia i bysiny.

    1 Cytuj
  • 7 lis 2011

    A gdzie ten pozar lasu jesli mozna spytac?

    1 Cytuj
  • 7 lis 2011

    [quote=gość: 232] jakiś świr wyszedł na słupa z wysokim napięciem i prąd wyłączyli przez to alarmy wyły:-)) [/quote]

    Pomyśl może, że temu "świrowi" mogło się coś stać... ba stało się...

    4 Cytuj
  • 7 lis 2011

    a co on, szyszki wyszedl zbierac? raczej wyszedl tam wlasnie po to zeby mu sie cos stalo...

    3 1 Cytuj
  • 7 lis 2011

    Tak trochę pisane jest półsłówkami o akcjach ratowniczych, a przecież mogłoby być lepiej. Niestety, nie można przeczytać o wszystkich interwencjach na stronie straży. Moja propozycja jest taka, aby w tym temacie zamieszczać meritum akcji według jakiegoś schematu, coś w ramach jakby raportu np.:
    - data,
    - rodzaj zagrożenia,
    - miejscowość, czy też miejsce wystąpienia zagrożenia,
    - ew. liczba poszkodowanych, strat,
    - ilość sił i środków biorących udział.
    - w miarę możliwości wrażenia, swoje obserwacje z akcji.

    Ponieważ co poniektórym forumowiczom tematyka zagrożeń jest znana, gdyż biorą czynny udział jako strażacy, stąd wiedzą dokładnie dokąd i dlaczego wyjeżdżają. Myślę też, że taka forma zaciekawi i pozwoli zainteresowanym dowiedzieć się co dzieję się w mieście jeśli idzie o wyjazdy Straży Pożarnej. Prawie każdy z nas słysząc syreny niejednokrotnie zastanawiał się co takiego się wydarzyło. Pozdrawiam!

    4 1 Cytuj
  • 7 lis 2011

    Jak sam nick powyżej wskazuje pomysł jest CIEKAWY i popieram

    2 2 Cytuj
  • 11 lis 2011

    6.11.2011

    Zgłoszenie pożaru lasu w Bysine. Dyspozytor zadysponował OSP Bysina. JRG Było na wypadku. Dowódca zastępu OSP Bysina widząc z dołu pożar poprosił o dodatkowe siły i środki. Dyspozytor zadysponował OSP Myślenice Śródmieście. Po przybyciu na miejsce stwierdzono pożar ściółki leśnej na obszarze 3 ar. Akcja trwała 1,5 godz

    6 Cytuj
  • 11 lis 2011

    7.11.2011
    Godz.: 4.40

    Zastęp GBA z JRG Myślenice udaję się do pożaru lasu w Bysinie. Jednocześnie zostały zadysponowane GBA z OSP Bysina oraz GBA z OSP Myślenic Śródmieścia. Po przybyciu na miejsce stwierdzono pożar ściółki leśnej. Podano dwa prądy wody na tlące się poszycie leśne. Spaleniu uległo 2 ar lasu. Strażacy powrócili do koszar ok 6.00

    6 Cytuj
  • 11 lis 2011

    ale kłamiesz wydać,że nie wiesz nic o jednostce. Ja jestem w straży i jeszcze nic nie dostałem z jednostki D. Przedmieście oprócz tego że gmina zapłaciła mi za badania okresowe i tyle, a chodziło o to,żeby organizować czas na spotkania z rodzinami i strażakami jak było to w tym roku na Zarabiu

    5 Cytuj
  • 11 lis 2011

    [quote=gość: maja111] ale kłamiesz wydać,że nie wiesz nic o jednostce. Ja jestem w straży i jeszcze nic nie dostałem z jednostki D. Przedmieście oprócz tego że gmina zapłaciła mi za badania okresowe i tyle, a chodziło o to,żeby organizować czas na spotkania z rodzinami i strażakami jak było to w tym roku na Zarabiu [/quote]
    ???

    3 Cytuj
  • 11 lis 2011

    nareszcie ktoś z klasą dowodził dzisiejszą uroczystością na rynku.Odpowiedni głos,komenda i prezencja

    2 2 Cytuj
  • 12 lis 2011

    ma ktoś może jakieś zdjęcia pocztów strażackich do przesłania ????

    2 Cytuj
  • 18 lis 2011

    co się działo, że wczoraj wyła syrena na OSP Miasto ??

    4 1 Cytuj

Odpowiedz