Forum » Myślenice

Straże Pożarne

  • 18 cze 2012

    śledzę na bieżąco wszystkie opinie i sprawdziłem ostatnie wyniki z zawodów na tym szczeblu gminnym i dwa lata temu z Zawady obie drużyny zajęły pierwsze miejsca więc nie wierze że zawsze wyniki są ustawione. wystarczy wejść na stronę OSP ZAWADA i poczytać o osiągnięciach ich pracy z młodzieżą a potem zastanowić się co piszecie. chłopaki z MDP ZAWADY mają na swoim koncie 3 miejsce na szczeblu wojewódzkim a tam nie wierze, że wyniki są znane przed rywalizacją. wiem że wszyscy by chcieli wygrać ale trzeba umieć też przegrywać ( zajęliście 3 miejsce wiec dobre były drużyny za wami i one jakość głupot nie piszą może więcej treningu ) GRATULACJE wygranym drużynom z GŁOGOCZOWA i ZAWADY

    5 Cytuj
  • 18 cze 2012

    MDP Zawada i Głogoczów są dobrzy. :) Nie ma co mówić bo zawsze przed zawodami trenują dzień w dzień. Jak dla mnie to na zawodach mi się nie udało tylko to że drużyny startujące kilka miesięcy wcześniej trenują przed zawodami według regulaminu a na zawodach się wszystko zmienia bo tak sobie sędziowie i inne ustawione władze umyślą.

    5 Cytuj
  • 18 cze 2012

    Z resztą nie ważne kto miał jakie miejsce :) Wygrali ci co byli najlepsi ! Tylko szkoda że w naszym regulaminie pisało inaczej niż w regulaminie sędziów.Może następnym razem będzie lepiej ! Gratulacje dla wygranych !!

    Cytuj
  • 18 cze 2012

    dziś o 5 rano widziałem dwa wozy psp myślenice jadące w kierunku Dobczyce, czy ktoś wie co się stało?

    Cytuj
  • 18 cze 2012

    No może było sprawiedliwie ale według pana ponieważ ja jako obserwator podobnie jak i dziewczęta z Trzemeśni czujemy się mocno urażeni tym iż za nie położenie jednego klucza otrzymaliśmy 40 punktów karnych gdzie maksymalna ilość wynosiła 10 w związku z tym komendant straży w Trzemeśni napisał protokół w którym wyjaśnił dokładnie jakże duży błąd sędziów. Niestety po zakończeniu zawodów usłyszałem iż ŻADNE WNIOSKI SKŁADANE NIE BYŁY!!! jak sam widziałem że komendant je pisze więc proszę nie pisać że było sprawiedliwie oceniane bo na prawdę nie było. Może i nie jestem z Trzemeśni ale sprawiedliwości bronić zawsze będę. I bardzo się cieszę z tego iż pan nie omieszka się powiadomić wyższych służb ponieważ może wtedy uda się nam porozmawiać i wyjaśnić wszelkie nie jasności związane z zawodami. I prosił bym bez przekleństw bo tym samym niszczy pan nasz ojczysty język a nasi pradziadkowie robili wszystko do ostatniej krwi aby odzyskać niepodległość. Z poważaniem cichy obserwator z Wieliczki.

    3 2 Cytuj
  • 18 cze 2012

    Błędy Trzemeśni
    dziewczęta - 10 pkt karnych za źle położony sprzęt (bojówka) i 10 pkt karnych za złe zejście z drabinki (owszem tu można dyskutowac ale były ustalenia na odprawie i koniec).
    chłopcy - źle odłożony wąż na podest (bojówka) oraz nieprawidłowo pokonana ławeczka( o ile dobrze pamiętam po 10 pkt karnych)
    Prezes w proteście napisał (cytuję) ........zawodnik przebiegł przez ławeczkę wrzucił noszak do pojemnika, wcześniej zeskoczył na końcu ławeczki...... oraz (cytuję): nie zgadzam się z decyzją sędziego w sprawie pokonywania sciany. Inne były ustalenia na odprawie a inaczej potraktowano MDP z Trzemeśni......
    Złożenie skarg odnotowałem w protokole, który chyba odczytano w całości (nie jestem pewien bo nie byłem wtedy na boisku).
    Też czuję się mocno urażony oskarżeniami o ustawianie zawodów...................
    Po tym co napisałeś widzę, że całe bicie piany wynika jednak z dużego niedoinformowania i stronniczej interpretacji. A wystarczyło spokojnie przyjśc i zapytac jak robili to inni. No i nie używałem przekleństw tylko wykropkowałem to co myślę na temat powyższych zarzutów. Uważasz, że bezpodstawne rzucanie oskarżeń jest OK????
    pozdrawiam ..........................................................

    1 2 Cytuj
  • 18 cze 2012

    sekretarz zawodów czemu pan dyskutuje z dziećmi? Jak komendant chce to niech zobaczy protokół. Ktoś nie umie przegrywać. i prosze zakończyć tematy mdp bo to nie ma tu sensu.,.

    2 1 Cytuj
  • 18 cze 2012

    w sumie masz rację.......................................

    1 2 Cytuj
  • 18 cze 2012

    byłabym bardzo wdzięczna gdyby ktoś mi znalazł w regulaminie, gdzie jest zaznaczone, ze z drabinki nie można zejsc przodem. :) Gratuluje wygranym ! Bo rywalizacja była niesamowita. :)

    a dla organizatorów, radze albo dobrze sie zapoznac z obowiązującym regulaminem, albo zmienic go i rozełsac do wszystkich jednostek.

    1 Cytuj
  • 18 cze 2012

    [quote=khaike] Jechały do Stadnik -------> http://pspmyslenice.pl/index.php/component/content/article/1-aktualnosci/222-trzy-wypadki-trzy-osoby-ranne-w-poniedziakowy-ranek-18062012r [/quote]
    Były jakieś inne jednostki na miejscu?

    Cytuj
  • 18 cze 2012

    [quote=gość: sekretarz zawodów] Błędy Trzemeśni
    dziewczęta - 10 pkt karnych za źle położony sprzęt (bojówka) i 10 pkt karnych za złe zejście z drabinki (owszem tu można dyskutowac ale były ustalenia na odprawie i koniec).
    chłopcy - źle odłożony wąż na podest (bojówka) oraz nieprawidłowo pokonana ławeczka( o ile dobrze pamiętam po 10 pkt karnych)
    Prezes w proteście napisał (cytuję) ........zawodnik przebiegł przez ławeczkę wrzucił noszak do pojemnika, wcześniej zeskoczył na końcu ławeczki...... oraz (cytuję): nie zgadzam się z decyzją sędziego w sprawie pokonywania sciany. Inne były ustalenia na odprawie a inaczej potraktowano MDP z Trzemeśni......
    Złożenie skarg odnotowałem w protokole, który chyba odczytano w całości (nie jestem pewien bo nie byłem wtedy na boisku).
    Też czuję się mocno urażony oskarżeniami o ustawianie zawodów...................
    Po tym co napisałeś widzę, że całe bicie piany wynika jednak z dużego niedoinformowania i stronniczej interpretacji. A wystarczyło spokojnie przyjśc i zapytac jak robili to inni. No i nie używałem przekleństw tylko wykropkowałem to co myślę na temat powyższych zarzutów. Uważasz, że bezpodstawne rzucanie oskarżeń jest OK????
    pozdrawiam .......................................................... [/quote]

    gdy tak czytam co pan pisze, to nie wiem czy spotkał sie pan z jakąs nie przyjemnością ze strony Trzemeśni czy coś, bo po wcześniejszych komentarzach wnioskuje ze to juz czysta złośc.

    2 2 Cytuj
  • 18 cze 2012

    ktoś zoorientowany co sie dzieje w mce bo straży od zatrzesienia przez miasto przejezdza.

    Cytuj
  • 19 cze 2012

    COŚ NAD DUNINA BRZEZIŃSKIEGO SIĘ JARA ALBO W TAMTYCH OKOLICACH BO TAM STRAŻE I POLICJA STOJĄ

    Cytuj
  • 19 cze 2012

    Czy ktoś byłby uprzejmy wyjaśnić mi, po jaką cholerę o północy najpierw wyje syrena, a potem przez puste miasto na sygnale wozy strażackie i radiowozy? Czy nie istnieje coś takiego jak telefony komórkowe, aby powiadomić kogo trzeba o pożarze? Czy w środku nocy nasza aglomeracja jest tak potwornie zakorkowana, że pojazdy uprzywilejowane muszą używać sygnału?
    <div>Przeraża mnie, jak wszyscy nawzajem maja w dupie siebie i prawo do spokoju, a kto ma w dupie głębiej ten jest fajniejszy. Z klechą dzwonnikiem na czele. Banda nieokrzesanych , którzy nie potrafią ze swoim sposobem myślenia i poszanowania innych wyjść nieco dalej poza czasy Piasta Kołodzieja. Przecież nikt w tym mieście nie ma małych dzieci i wszyscy idą do pracy na 13-tą...</div>

    7 22 Cytuj
  • 19 cze 2012

    Chlopie wez ze sie zastanow co piszesz ! Tylko tak porzadnie ! Rozumiem ze moze chodzic o dzwiek z wiezy kosciola czy innych widzi mi sie , ale sluzby uprzywilejowane ?? Co do sms to nie kazdy odbiera w nocy , psp ma np nr do jednego ze strazakow a tego nie ma w domu lub nie moze odebrac , wlacza sie syrena to wiedza ze cos sie dzieje , razem z syrena wysylany jest sms, syrena nie wyje gdy nie ma pradu ale syreny nie sa tylko do pozaru, przeczytaj sobie o ostrzeganiu przed kataklizmami itp itd, a co do wozow to wyjedz sobie bez sygnalow zycze powodzenia, moze w nocy jezdzi mniej samochodow ale jednak dalej poruszaja sie po drodze i nie zawsze wiedza ze maja przpuscic....

    8 1 Cytuj
  • 19 cze 2012

    Dziwne, bo wydawało mi się, ze oprócz sygnału dzwiekowego pojazdy uprzywilejowane używają sygnałów świetlnych. Po jaką cholerę zatem straż mając do przejechania dwie przecznice stawia na nogi całe miasto? Zgadzam się z autorem posta, kretynizm w najczystszej postaci, gdybyśmy mieli w M-cach dzwon Zygmunta, to pewnie znalazłby się ćwok, co by w niego bił o 2-giej w nocy.

    9 5 Cytuj
  • 19 cze 2012

    Ja natomiast zgadzam się z klimno, strazacy, pogotowie czy policja niosa ludziom pomoc , prosty test -oczywiscie czego nie zycze nikomu, pali ci sie dom , przyjezdza tylko psp gdyz inne jednostki nie wlaczyly syreny a nagle wysiadl nadajnik z sieci gsm ktora wysyla smsy i nie mial kto jechac a sily psp sa nie wystarczajace, nie pamietam ktora ustawa ale jest ustanowione ze pojazd uprzywilejowany musi jechac zarowno na sygnalach swietlnych i dzwiekowcyh , jak zescie sa tacy wszechwiedzacy to iddzie do polityki, przeglosujcie ustawe lub zarzadzcie referendum w tej sprawie , mysle ze jezeli ktos jedzie do ratowania czyjegos dobytku to nikt sie nie obrazi bo wszyscy wiedza o co chodzi , 2 lata(chyba ) temu bylo zdeerzenie karetek pod wiaduktem na swiatlach , mysle ze w niektorych pojazdach sygnal dzwiekowy jest wrecz za cichy

    7 Cytuj
  • 19 cze 2012

    [quote=gość: sebek2] khaike napisał/a: Jechały do Stadnik -------> http://pspmyslenice.pl/index.php/component/content/article/1-aktualnosci/222-trzy-wypadki-trzy-osoby-ranne-w-poniedziakowy-ranek-18062012r
    Były jakieś inne jednostki na miejscu? [/quote]

    Tylko PSP była renówką i fiatem

    1 Cytuj
  • 19 cze 2012

    [quote=gość: Rere] Po jaką cholerę zatem straż mając do przejechania dwie przecznice stawia na nogi całe miasto? [/quote]
    Rozumiem, że wg Ciebie na obszarze dwóch przecznic nie może dojść do wypadku. Bardzo ciekawe podejście, zwłaszcza w świetle tego, że do wypadku zawsze dochodzi na jednej przecznicy, ciężko mieć wypadek na dwóch ulicach na raz. Wystarczy zatem jedna przecznica żeby spotkać się z kimś na skrzyżowaniu. Poza tym w nocy bardzo często po ulicach poruszają się młodzi kierowcy i mówiąc krótko - szaleją ile fabryka dała pod maską. A pojazd uprzywilejowany to taki który ma włączone jednocześnie i sygnały dźwiękowe i świetlne. Jeśli pojazd jedzie na samych świetlnych nie istnieje ŻADEN obowiązek ustąpienia mu pierwszeństwa, bo nie jest uprzywilejowany. Co do pustych ulic - raz jeszcze przypominam, że bardzo często do wypadków dochodzi właśnie w nocy!

    7 1 Cytuj
  • 19 cze 2012

    Wie ktoś co się wczoraj na nowej drodze nad basenem paliło??

    2 Cytuj
  • 19 cze 2012

    tak wszyscy dyskutują o tych syrenach i wozach ale może ktoś konkretnie powiedzieć co się wtedy stało?

    2 Cytuj
  • 19 cze 2012

    Na szczęście to tylko paliła się jakaś działka gdzie były same drzewa :-)

    3 1 Cytuj
  • 19 cze 2012

    [quote=khaike] gość: sebek2 napisał/a: khaike napisał/a: Jechały do Stadnik -------> http://pspmyslenice.pl/index.php/component/content/article/1-aktualnosci/222-trzy-wypadki-trzy-osoby-ranne-w-poniedziakowy-ranek-18062012r
    Były jakieś inne jednostki na miejscu?
    Tylko PSP była renówką i fiatem [/quote]
    A dlaczego nie było Dobczyc ?
    Bo chyba są najbliżej położone.

    3 Cytuj
  • 19 cze 2012

    a cóż to się stało ?

    2 Cytuj

Odpowiedz