Forum » Myślenice

Samochody na płycie rynku

  • 16 wrz 2009

    Ja już to pisałem rze na rynek powinny wjeżdżać tylko ważne osobistości. Na przykład Pan Dyrektor Jerzy Grabowski i Pana Prezes Wodociągów Andżej Urbański (mam nadzieję rze to przyszły Pan Burmiszcz, na pewno ma mój głos), Pan Burmiszcz Maciej, Pan Senator i Pan Poseł i Pan Redaktor Stanisław, Pani Małgosia od promocji i Pani Ewa Kęsek z odbioru odpadów.
    I to powinna uchwalić rada. Rzeby pokazać zaszczyt dla miasta z tych osub.
    Waźne rze w końcu od Pana Posła sie odczepili za tą cukrzyce bo to było poniżej honoru policjantów i dziennikarzy i rze może dalej poprowadzić samochód bo jak miałby jeździć do Warszawy.
    pozdrawiam
    Zdzichu

    Cytuj
  • 16 wrz 2009

    BAL.
    "wprowadzić z małymi wyjątkami ruch jednokierunkowy z parkowaniem wzdłuż wszystkich ulic po jednej lub po obu stronach jak się da. Co Wy na to?"

    PRZENIGDY !
    Czy Ty widzisz co się dzieje na Słowackiego na odcinku Słoneczna-żwirki i Wigurki ?
    Sajgon !
    ulica dwupasmowa i co ?
    A nie lepiej było zrezygnować (przy okazji jej remontu) z chodnika od strony Bysinki i zrobić tam parking ? Przecież chodnik po prawej stronie spokojnie obsłużyłby taki ruch pieszych jaki tam się odbywa.
    Zlikwidowali żywopłot po drugiej stronie - ile miejsca przybyło ? Po co ? Dla kogo ?

    Ruchu w centrum nie zmienią, to mamy pewne jak w banku (ale nie w PKO SA ;) ).
    Tirom trzeba umożliwić przejazd przez centrum a nie utrudniać. W końcu jeśliby wykluczyli ruch patelni to by się sponsorzy odwrócili i kto by dotował "strażników" spokoju i porządku ?
    Tak, tak... brak kontroli i przyzwolenie na to co się dzieje można sobie szybko wytłumaczyć, nie trzeba być alfą i omegą...

    Cytuj
  • 16 wrz 2009

    Parking można zrobić na dzialce przy ul.Słowackiego przed Blokami. Teren Spółdzielni ZORZA ale pewnie do załatwienia.

    Można zmniejszyć trochę park za Urzędem Miasta, i wybudowac dwu poziomowy.

    Cytuj
  • 16 wrz 2009

    Likwidowaniu zieleni żeby zrobić miejsca dla samochodów jestem stanowczo przeciwny.
    Parkowanie samochodem pod same drzwi sklepu czy urzędu to nie konieczność tylko wygoda.

    Pozdrawiam

    Cytuj
  • 16 wrz 2009

    Nie jest to koniecznością dla Ciebie artuj, bo jesteś jak sądzę z Myślenic i nie musisz codziennie dojeżdżać szukając coraz to nowych miejsc do zaparkowania, a w centrum to jest niewykonalna sztuka...

    Cytuj
  • 16 wrz 2009

    Artuj:
    zieleń o której mówiłem, to a propos obwodnicy.
    Słyszałem już opinie ludzi, którzy mówią, że tam zbyt malownicza okolica, by postawić tam drogę...
    No to nie stawiajmy nic, tylko trujmy się spalinami, może w końcu jakaś "patelnia" rozjedzie kogoś wpływowego i będziemy mieli drogę szybciej, niż można wybudować...

    A co do "historii" to mówiłem o parkingu podziemnym.

    Cytuj
  • 16 wrz 2009

    wojtek dobrze gada...najlepiej nic nie róbmy i zamieszkajmy w lesie razem z ptaszkami i zwierzątkami...nie od dzisiaj wiadomo, że "zieloni" protestują dla kasy, a w głębi serca też mają całe te "Rozpudy" w d....

    Cytuj
  • 16 wrz 2009

    rockam:
    Myślę, że drzewka i zwierzątka będą mieli super klimatyczną naturę, a my będziemy chodzili tymi kanałami pod rynkiem, od czasu do czasu zanosząc coś do samochodu na parking (dzisiejszą płytę rynku).:PP

    Ekolodzy protestują by było, że cokolwiek robią... Są rozpoznawani, ludzie kojarzą nazwę, myślą, albo są zmydleni co do słuszności ich protestów i potem z tego "ekolodzy" mają niezłe pieniądze.
    Ludzie chodzący po rynku i nakłaniający do regularnego wpłacania takim organizacjom pieniędzy na konto mają 13zł/h. (koleżanka pracowała w WWF)

    Cytuj
  • 16 wrz 2009

    Chwilą moment - inna rzeczą jest wybudowanie drogi przez łąkę czy las, a co innego zabudować betonem bezpowrotnie ostatnie wyspy zieleni w środku miasta w imię kilku miejsc parkingowych.
    Tak się składa że faktycznie mieszkam blisko centrum i często muszę stawać daleko od miejsca zamieszkania i dymać na nogach bo brak wolnych miejsc żeby stanąć.

    Wybaczcie, ale dalej uważam że stajemy się po prostu coraz bardziej wygodni. Nasi rodzice jeździli Autobusami, nasi dziadkowie chodzili często ze wsi do miasta na nogach. Idziemy z postępem i mamy większą swobodę poruszania się, jednak narzekanie że trzeba 10 nim przejść na nogach to już przesada ...

    Pozdrawiam

    Cytuj
  • 16 wrz 2009

    Artuj... ja nie miałem, ani przez chwilę, na względzie usuwania zieleni z centrum miasta w poczet parkingów.

    Wszystko co mówiłem o ekologi, naturze itp. było TYLKO i WYŁĄCZNIE w sprawie obwodnicy.

    Zgodzę się z tobą w 100%, że takie działania (wycinka zieleni pod budowę parkingów w centrum) jest złym posunięciem. Dlatego apelowałem, razem z resztą forumowiczów o zakaz parkowania w centrum. Może każdy miał inną koncepcję, ale idea jedna...

    Troszke się niepotrzebne nieporozumienie wdało, a myślałem, że wszystko jest oczywiste:P

    Pozdr

    Cytuj
  • 16 wrz 2009

    Co złym? Co złym posunięciem? Gada... Gada a nie wie o czym.
    Byłem dziś na Szpitalnej i powiem wam jak pieknie przejasniało jak wycięli te drzewa to w ogóle sie od razu fajnie zrobiło. I miejsce będzie zeby auto postawic a tak to rosly niewiadomo po co. Gmina mądrze zrobiła a wykonawca też bardzo porządnie ucioł bo to profesjonalna firma od wycinania co się zna na robocie. Wiem bo znam właściela pana Macieja Z. z Myslenic ale nie bede pisał którego bo nie chce zeby mysleli ze reklamuje.
    W ogóle w urzędzie porzadne i uczciwe firmy mają robote a te nieuczciwe to im nie dają i potem w gazetach ze som poszkodowani.

    Cytuj
  • adzygmunt 16 wrz 2009

    A MNIE JEST SZKODA drzew, a parking podziemny czemu nie? :)

    Artuj jest kilka sposobów chodzenia, ale rzeczywiście najpopularniejszym sposobem poruszania się w idąc, wędrując gdziekolwiek, był marsz pieszo!
    Co sobie bardzo cenię pod warunkiem, że:
    01 Nie leje mi się za kołnierz.
    02 Nie sypie mi mokrym śniegiem w oczy.
    03 Nie odmraża mi rąk, nóg i nosa.
    04 Mam dwie nogi równe i w miarę sprawne.
    05 Nie mam rąk zajętych tobołami ze sprawunkami wyłamującymi ramiona z barków.
    06 Wiatr nie ściąga mohera z głowy.
    07 Nie zaparowują mi okulary, nie leje się po nich woda.
    08 Dzieci nie uciekają mi, bo mam siłę je nieść
    09 Nie ma ślizgawicy pod butami.
    10 Nie zwiewam przed chlapiącymi błotem autami.
    11 Mam ochotę na spacer.
    12 Albo na spotkanie n-tego stopnia etc.!!! :D

    Cytuj
  • 17 wrz 2009

    Adz., czy Ty na pewno mieszkasz na planecie ziemia? Opisałeś w podpunktach jakieś wyjątkowo nie przyjazdne dla człowieka ciało niebieskie ;)
    Lubimy się tak bardzo porównywać do Krakowa - padały pomysły aby zrobić z parku koło Steka parking. Dla mnie to nasze miniaturowe Krakowskie planty (trochę zieleni w centrum), ktoś wyobraża sobie żeby je zabudowano?

    O brak miejsc sami często możemy być sobie winni. Czasami wystarczy się przyglądnąć jak zaparkowane są samochody. Tu już nie chodzi o brak umiejętności, tylko brak kultury i szacunku dla innych. Byle by tylko stanąć, nie ważne za na dwóch miejscach jednocześnie.

    Pozdrawiam

    Cytuj
  • 17 wrz 2009

    Brak kultury za kierownica to "nasza" wizytówka. Przykłady można mnożyć, pierwszy z brzegu, ale odnośnie parkowania.
    Zaparkujcie samochód na koperte w ruchu ulicznym, zostaniecie przetrąbieni, wygestykulowani, przeklęci. I nie ważne że parkujecie sprawnie, mistrzowie kierownicy nie poczekaj 10 sekund. Któregoś dnia jak na mnie to trafi, wyjde z samochodu i zrobię uzytek z chińskiej sztuki. Wpienia mnie ta zaściankowa mentalnośc naszych kierowców, chciałbym ich zobaczyc parkujących np. w Paryżu, Wiedniu itp...

    Cytuj
  • adzygmunt 17 wrz 2009

    Artuj ta planeta to ziemia moich marzeń ;)

    Cytuj
  • 17 wrz 2009

    Ja, tam się nie zanm zale w Paryżu to podobno MASAKRA z parkowaniem.
    Co do parku za Urzędem Miasta, to wystarczy kawałeczek i jako że jest na zboczu bez kłopotów (czytaj. wielkichy wydatków) mozna zrobić dwie kondygnacje.
    Kolejna zaleta jest taka że, jest dośc blisko do newralgicznych miejsc.

    Cytuj
  • 17 wrz 2009

    Zgadza sie masakra, ale jak chcesz zaparkować to masz taką szanse.

    Cytuj
  • adzygmunt 17 wrz 2009

    A spróbuj zaparkować w Krakowie. Np na Topolowej, albo lepiej na Pędzichowie. Ba zaparkować! przejedź po niej w godzinie szczytu!:(

    Cytuj
  • 17 wrz 2009

    adz, nie dalej jak wczoraj w radio słyszałem głosy trwogi, że Kraków się korkuje a i spalin mają zanadto...

    U nas - wystarczy spojrzeć na wyniki badań jakie ktoś tutaj wkleił. Włos się jeży :(

    Cytuj
  • adzygmunt 17 wrz 2009

    Przykład korka w Myślenicach?
    Pierwszy na którym Monte Grabi często bywa a Don Oleo dwa razy każdego dnia pracy : most osieczański ul Słowackiego.
    Drugi Przy starej strażnicy Tiry od Bysiny
    Trzeci... Wam zostawiam te wyliczankę ;)

    Cytuj
  • 20 wrz 2009

    To że miasto się korkuje to akurat nie dziwota.
    Aut drastycznie przybywa, a dróg wciąż tyle samo... W końcu zaczyna się przepełniać na drogach od pojazdów.
    Fakt, że nie ma ich za bardzo gdzie budować (domy nieraz metr od ulicy), ale zamiast wydawać pieniądze na budowę bezsensownego ronda na skrzyżowaniu obok słynnych z innych tematów lodów z "7", lepszą inwestycją byłoby poszerzanie obecnych dróg, by można było zrobić większą przepustowość ulic, czy miejsca parkingowe na jej części (ale nie na wzór Piłsudskiego od Waldiego w stronę miasta, czy na Niepodległości - gdzie zgrozą jest przejazd w godzinach szczytu, przyklejając się do 30cm krawężnika), albo wykup posiadłości przez Urząd by sensem było kiedyś jakiekolwiek rozwiązanie, poza reorganizowaniem ruchu na ulice jednokierunkowe, bo możliwości budowy ronda się już wyczerpują (paranoja!)... Po metrze wzdłuż ulic...

    Jak będą wyglądały ulice miasta, jak postanie osiedle domów jednorodzinnych pod Lipką (+ kilkadziesiąt aut w mieście??), sam bieg czasu "dołoży" setki nowych aut w przeciągu roku...
    Czy okresowo: wszelakie imprezy w nowo wybudowanej hali sprowadzą przyjezdnych (kilkadziesiąt aut, setka??)...
    Strach myśleć.

    Cytuj
  • 20 wrz 2009

    Nie ma szansy, nie pomieścimy wszystkich. Albo robimy Autostrady przez środek miasta, albo walczymy o drugą obwodnicę i pozbywamy się większości ruchu tranzytowego.

    Miejsca Parkingowe to inna sprawa, ale na ich brak nic po prostu nie poradzimy. To problem każdego miasta - nie ma fizycznej możliwości rozciągnąć ciasnej zabudowy centrum, po prostu. Nasze miasto i tak jest pod tym względem pojemne (chodzi o ścisłe centrum).

    Pozdrawiam

    Cytuj
  • 23 wrz 2009

    wystarczy przenieść targ odbywający się dwa razy w tygodnu na płytę rynku jak bywało kiedyś, a z obecnego placu targowego zrobić parking bezpłatny lub za symboliczną złotówkę. Jak komuś będzie daleko mógłby stanąć na obecnych miejscach parkingowych w okół Rynku za odpowiednio podniesioną opłatą, by nie stał tam cały dzień. Kolejny parking w miejscu busów, które powinny korzystać z dworca, gdzie mam nadzieję powstanie również parking z prawdziwego zdarzenia.

    Cytuj
  • 23 wrz 2009

    przystanek dla busów jest na terenie prywatnym. To tak gwoli ścisłości co oczywiście nie wyklucza powstania tam parkingu acz bardzo utrudnia.

    Cytuj
  • 24 wrz 2009

    Busy już dawno powinny być przeniesione, z tym że chyba nikomu na prawdę na tym nie zależy. Dobrym miejscem jest teren dworca, ale że sie nie dogadali, to jest jak jest. Obecna lokalizacja busów może była dobra kiedyś, ale teraz, raz ze ciasno tam mają, a dwa jest niebezpiecznie.

    Cytuj

Odpowiedz