Forum » Myślenice

Busy odjazdy rozkłady trasy

  • 3 cze 2011

    chyba 9 zl plus podatek, w sumie to 12 zl chyba jest za kazdy wjazy.

    2 Cytuj
  • 3 cze 2011

    [quote=gość: nabu] chyba 9 zl plus podatek, w sumie to 12 zl chyba jest za kazdy wjazy. [/quote]

    Jeśli tak jest, jak piszesz - to daje nam to rocznie przychód za wjazd busów na pseudo dworzec ok 1 mln 200 000 zł netto !!!!

    2 Cytuj
  • 3 cze 2011

    dobra juz nie podliczaj tak innych .mogles wziasc kredyt i wybudowac galerie myslenicka kto ci bronil

    6 Cytuj
  • 3 cze 2011

    tak juz jest ten swiat urzadzony ze jeden zarabia najnizsza krajowa , drugi zarabia miliony

    2 Cytuj
  • 3 cze 2011

    [quote=gość: anty bus] dobra juz nie podliczaj tak innych .mogles wziasc kredyt i wybudowac galerie myslenicka kto ci bronil [/quote]

    Człowieku, nie chodzi o podliczanie kogoś a o działanie antymonopolowe. Koźmiński "wykorzystuje" sprzyjające "okoliczności" dzięki którym może nieźle zarobić. Myślę że kwota netto 1 mln 200 000 zł rocznie za wjazd na pseudo dworzec to przegięcie !
    Na tej podstawie wnioskuję, że propozycja 12 zł za wjazd jest znacznie zawyżona.

    10 Cytuj
  • 3 cze 2011

    tak naprawde to za transport zbiorowy odpowiada gmina. Ciekawi mnie jakby wygladala sytuacja w miescie jakby pewnego dnia zawieszono kursy .... przeciez ludzie by rozniesli magistrat za to :) i tak 75% mieszkancow nie wie o co kaman. PKS nie mialby szans zeby obsluzyc ludzi wiec byla by podstawa do wniesienia wniosku o niewywiazanie sie z gminy z jej podstawowego obowiazku. A kiedys czytalem o pomysle powstania lini miejskiej. alez jestem naiwny :)

    nastepna rzecz to wszyscy mysla o busach do krakowa, ale tacy to dadza rade zarobic na te wjazdy, ale co maja zrobic busy co obsluguja takie trasy jak zawada, polanka, siepraw, jasienica, itp.itd, jak tam bilelt kosztuje 1-2zl. przeciez oni nic nie zarobia, bo 12 osob musi zaplacic za wjazd na pks.. za kazdy kurs. pks nie uzaleznia oplaty za trase, ale za sam wjazd.

    11 2 Cytuj
  • 3 cze 2011

    [quote=gość: anty bus] dobra juz nie podliczaj tak innych .mogles wziasc kredyt i wybudowac galerie myslenicka kto ci bronil [/quote]

    Dziwne, ty możesz podliczać innych (twój wpis z 22:40) a innym tego nie można robić ?

    Masz monopol na podpiczanie ?

    6 Cytuj
  • 3 cze 2011

    ja nie widzę żadnego problemu żeby busy zostały przeniesione w końcu będzie jedno konkretne miejsce skupiające "busiarzy i autokary" - to o wile wygodniejsze dla nas użytkowników

    2 11 Cytuj
  • 3 cze 2011

    Osobiście uważam, że "nie wyciągnięcie ręki" po taką kasę przez UMiG to NIEGPOSPODARNOŚĆ ! Po co UMIG pcha busy w ręce Koźmińskiego i napycha mu kieszenie jeśli ta kasa mogłaby zostać w Myślenicach ?

    Można ją przeznaczyć na najważniejsze Nasze potrzeby - no chyba że UMiG uważa że 1 200 000 zł netto to kwota która nie jest warta zainteresowania.

    14 1 Cytuj
  • 4 cze 2011

    [quote=gość: rudolf] ja nie widzę żadnego problemu żeby busy zostały przeniesione w końcu będzie jedno konkretne miejsce skupiające "busiarzy i autokary" - to o wile wygodniejsze dla nas użytkowników [/quote]

    Dlaczegoo PKS Myślenice padł ?

    1.) Miał wyższe ceny biletów (wyższe koszta utrzymania i wyższe koszta zobowiązań)
    2.) Przystanek na Słowackiego okazał się bardziej atrakcyjny lokalizacyjnie (bliskość rynku, szkół, szpitala, Zarabia itd.)

    Gdzie to konkretne miejsce będziesz miał ? Na 6-ciu zatłoczonych przystankach obsługujących autobusy i busy ?
    Każdy z nas myślących doskonale wie, że to co się buduje na słonecznej to centrum handlowe i tzw dworzec :-) aby wyciągnąć kasę od myśleniczan.

    3 Cytuj
  • 4 cze 2011

    [quote=Lukaszz] Osobiście uważam, że "nie wyciągnięcie ręki" po taką kasę przez UMiG to NIEGPOSPODARNOŚĆ ! Po co UMIG pcha busy w ręce Koźmińskiego i napycha mu kieszenie jeśli ta kasa mogłaby zostać w Myślenicach ?Można ją przeznaczyć na najważniejsze Nasze potrzeby - no chyba że UMiG uważa że 1 200 000 zł netto to kwota która nie jest warta zainteresowania. [/quote]

    Dobre pytanie !

    3 Cytuj
  • 4 cze 2011

    Popieram busiarzy.

    3 1 Cytuj
  • 5 cze 2011

    [quote=gość: anty bus] gość: iasfuadzvn zn napisał/a: Czy ktoś może potwierdzić kurs Myślenice-Kraków 4:15 z przystanku pod Carrefour'em ?

    jak bedzie sie chcialo kierowcy rano wstac to przyjedzie a jak bedzie chcial sobie pospac to nie przyjedzie R-U-L-E-T-K-A [/quote]

    To żart czy piszesz serio ? Proszę o potwierdzenie kogoś kto jeździ tym kursem, bo jeżeli się okaże, że rzeczywiście to ruletka będę musiał nocować w Krakowie. Muszę być o 5 rano na placu Matejki.

    Cytuj
  • 6 cze 2011

    To co, nikt nie jeździ tym busem ? W zeszłym roku, też w czerwcu był ten o 4:15, ale mogło się coś zmienić. Jeżeli nie przyjedzie to jestem 300zł w plecy. Także raczej pojadę ostatnim do Krakowa i przenocuje na dworcu.

    1 1 Cytuj
  • toksyk@wp.pl 6 cze 2011

    [quote=Lukaszz] Osobiście uważam, że "nie wyciągnięcie ręki" po taką kasę przez UMiG to NIEGPOSPODARNOŚĆ ! Po co UMIG pcha busy w ręce Koźmińskiego i napycha mu kieszenie jeśli ta kasa mogłaby zostać w Myślenicach ? [/quote]

    Popieram w 100%!! Dodam jedynie że dochodzi do tego tworzenie monopolu przez PKS co przekłada się na działanie na niekorzyć mieszkańców. Myśle, że sprawą powinna zająć się prokuratura.

    12 2 Cytuj
  • 6 cze 2011

    3y mam kciuki za naszych przedsiębiorców

    4 Cytuj
  • 6 cze 2011

    Konkurencja dla PKS Grupa
    http://www.tvn24.pl/-1,1705859,0,1,warszawa_szczecin-za-1-zl-autobusy-po-szkocku,wiadomosc.html
    Żartuję ,PKS jest bezkonkurencyjny ale faktem jest że w niedalekiej przyszłości tylko przewozy dalekobieżne będą rentowne.Rynek lokalny powoli będzie upadał,gdyby prawo jazdy można było uzyskać w wieku 16 lat to gimbusy już jeździłyby puste.Tak że powoli" problem busów" sam się rozwiąże.

    2 8 Cytuj
  • 6 cze 2011

    Wiadomo juz co tam z tymi busami bedzie ? Przenosza, nie przenosza, likwiduja te przystanki, nie likwiduja, beda jezdzic nie beda. Tyle sie slyszy histori ze pies juz wie kogo sluchac. ma ktos jakies info z pierwszej reki?

    3 2 Cytuj
  • 7 cze 2011

    UWAGA PRZECZYTAJCIE! DLACZEGO BUSIARZE MAJĄ PŁACIĆ ZA WJAZD NA PSEUDO DWORZEC? JEŚLI MA BYĆ ZDROWA KONKURENCJA TO W OSTATECZNOŚCI ZA DARMO! ONI SIE NIE PROSZĄ TAM IŚĆ! TO BURMISTRZ NALEGA, A DLACZEGO? PODOBNO PAN O. PO SWOJEJ KADENCJI MA ZAPEWNIONĄ PRACE W PKS ŁÓDŹ NA STANOWISKU DYREKTORA! WSTYD I HAŃBA , MYŚLE ŻE SPRAWA ZNAJDZIE FINAŁ W PROKURATURZE , NIE DAJMY SIE LUDZIE MANIPULOWAĆ! TEGO CZŁOWIEKA TRZEBA ODIZOLOWAĆ OD KORYTA!

    16 5 Cytuj
  • 7 cze 2011

    Żal mi was usuwacie komentarze. POpierajcie dalej tego człowieka..................

    9 6 Cytuj
  • 13 cze 2011

    Jedyna korzyść z tego że może wypieprzą niektórych nieuprzejmych busiarzy ... są tacy co nawet na czas nie przyjeżdżają ... pozdro dla Kazika (Świątniki Górne )

    3 3 Cytuj
  • 14 cze 2011

    Nie piszcie bzdur o dworcu. Popatrzcie jak super to wygląda w Mszanie Dolnej. Też są trzy stanowiska i wszystko działa super.
    Zrobiłem kilka fotek by wam pokazać że to co do tej pory się dzieje na naszym "placu załadowczym" na Słowackiego to jakaś kpina z nas pracowników ale i z klientów, którym to my mamy zapewnić dobre warunki nie tylko jazdą ale i oczekiwaniem.
    To prawda że przystanki myślenickie nie spełniają do tej pory swoich podstawowych celów ponieważ bardzo rzadko busy są na nich o wyznaczonej porze (ja w przeciwieństwie do innych konkurencyjnych przewoźników staram się zawsze być na czas) i ludzie wolą podejść sobie na Słowackiego niż czekać nie wiadomo ile czasu, o ile oczywiście auto nie jest już na starcie przepełnione, wtedy taki kierowca nawet nie jedzie po okolicznych przystankach, bo i tak już nikogo nie zabierze.

    Dlatego pomysł z dworcem i trzema stanowiskami dla prywatnych przewoźników jest najlepszym wyjściem nie tylko dla klientów, bo podniesie standard i punktualność także odświeży i przystanki w mieście, które wreszcie będą odwiedzane przez samochody punktualnie i bez przepełnień już na samym początku.

    Szczerze mówiąc Busy na dworcu to wyłącznie plusy i zero minusów, a pitolenie o większych kosztach czy niedogodnym usytuowaniu (co pisze po ulotkach na busach) to ściema mająca tylko zmanipulować klientów, w kierunku prywatnych przewoźników, a tak na prawdę chodzi w tym wszystkim jedynie o własny interes prywatnych przewoźników.

    Ja jestem innego zdania bo chcę by sprawa prywatnych przewoźników wreszcie się unormowała, bo ta wolna amerykanka, chaos i wzajemne rzucanie sobie kłód pod nogi już od dawna mnie wnerwia.

    Zdjęcia dworca PKS takiego jak ma być u nas
    http://img861.imageshack.us/slideshow/webplayer.php?id=imag0184cv.jpg

    5 6 Cytuj
  • 14 cze 2011

    Mógłbym się zgodzić z użytkownikiem wyżej gdyby stanowisk dla busów było 6-9, a tak mamy "dworzec" a w zasadzie centrum handlowe, bez miejsc parkingowych, z dojazdem przez ciasną uliczkę. Typowa Myślenicka prowizorka. Przerażające to miasteczko jest...

    6 3 Cytuj
  • 14 cze 2011

    Busiarz_chcący_dworca -2

    ty chyba jestes tak samo busiarzem jak ja :) Ze chcialo ci sie fatygowac zeby napisac takiego posta i szukac zdjec dworca w Mszanie ? Jak chcesz miec miejsce zaladunku to podpisuj przeciez umowe. Nikt cie za reke nie trzyma przeciez.

    2 4 Cytuj

Odpowiedz