Forum » Myślenice

Jazda Busem, czyli hardcore

  • 13 sie 2009

    Ja proponuję na tym forum ostrzegać ludzi przed piratami. Zamieszczajmy imiona i nazwiska, marki samochodów i numery rejestracyjne busów, które prowadzą wariaci.

    1 Cytuj
  • 13 sie 2009

    uważajcie na faceta rudego i grubego co jeździ na trasie myślenice-kraków.To psychol jest...jeździ po krawężnikach, ostro hamuje i rusza.Patrzy na to by być na przystanku przed konkurencją, a nie na to że wiezie ludzi.Traktuje pasażerów jak worek kartofli a nawet i gorzej...

    Cytuj
  • 14 sie 2009

    Jachu, twój pomysł jest częściowo niewykonywalny. Jest coś takiego jak ochrona danych osobowych. Możesz co najwyżej podać markę samochodu i nazwę firmy do której należy. Imiona i nazwiska także możesz podawać ale tylko w sytuacji gdy wraz z innymi danymi nie pozwalają na identyfikację konkretnej osoby. O podawaniu na forum nr. rejestracyjnych możesz zapomnieć.

    Cytuj
  • Agnieszka Jabłońska 14 sie 2009

    Do aaa, widzę że wczoraj pewnie jechaliśmy tym samym busem...śmierdziało spaloną gumą..bo on się musi wyrobić na 16 po..to była masakra! Nigdy więcej do niego nie wsiadam, ok. można jechać szybko ale bezpiecznie a nie bez opamiętania...na końcu było mi już tak nie dobrze że masakra. Ostatnio też jechałam z takim kolesiem co jeździł na czerwonym świetle...wszyscy byliśmy w szoku!

    1 Cytuj
  • 14 sie 2009

    Podepnę się pod temat ,żeby nie zakładać nowego.
    Czy między 21:30 do 22:30 bez problemu dostanę się z Krakowa do Myślenic busem/autobusem? Chodzi mi o przystanek w borku faleckim.

    Cytuj
  • 15 sie 2009

    zgłoś to jak najszybciej

    Cytuj
  • 15 sie 2009

    [quote=bag]Podepnę się pod temat ,żeby nie zakładać nowego.
    Czy między 21:30 do 22:30 bez problemu dostanę się z Krakowa do Myślenic busem/autobusem? Chodzi mi o przystanek w borku faleckim.[/quote]
    http://rda.krakow.pl
    używasz czasem mózgu?

    Cytuj
  • 15 sie 2009

    ludzie!
    jechalem kiedyś z dziadem tym czymś biualym kanciastym ze znaczkiem mercedesa na przodzie, ze starym brodziatym kierowcą za kółkiem.. bus wyjeżdza około 12:20 z osiedla (spóżniłem się na ten wcześniejszy). od myślenic jechałem tylko ja i kierowca.. nikt nawet nie chcial do niego wsiadać.. ja niestety musialem zdążyć do pracy.. przez całą drogę jechal jakby był na amfie.. gaz dodech i nikomu nie dawał się wyprzedzić, jakby myślał że złapie w ten sposób klienta.. po drodze nie było korka, ale przed zwężeniami pojazdy zwalniały i po kolei wjeżdzali na zwężkę, on oczywiście tradycyjnie po poboczu i niemal nie zachaczył to o znak to prawie o jakiś samochód na trzeciego od prawej i czułem jak się ziemia osuwa pod prawym kołem.. mało brakowało bo bus już byl przechylony.. drugą osobę zgarnął tuż przed krakowem, laska jechala do matecznego.. ale gość zanim dojechał do matecznegio to złamał jeszcze kilka razy przepisy, niestety nie miał szczęścia bo w korku stała drogówka, zauważyli jak na wadowicjiej jadąc pasem do skrętu w prawo pojechał na czerwonym na wprost i na pojedyńczej ciągłej wymusił pierwszeństwo i wbił się na sąsiedni pas.. na matecznym kazali mu się zatrzymać, laska wysiadła i znowu zostalem sam, kierowca i drogówka. kazali mu wylaczyć silnik, na co odparl że jak wyłaćzy to nie właćzy chyba że na kable od kogoś innego, coś tam pogadali iwyłaćzył.. do pracy mialem jescze kawalek i nie miałem zamiaru czekać więc zapłacilem i wysiadłem, ale teraz tak sobie myślę że nie powinienem mu płacić bo nedowiózł mnie na miejsce, a ja musiałem zapłacić za MPK aby dojechać, oczywiście się spóżniłem..
    nie spotkałem dotąd takiego zagrożenia drogowego jak ten kierowca.. uważajcie i unikajcie: kanciasty duży mercedes koloru białego i brodziaty kkierowca koło 60 lat

    Cytuj
  • 15 sie 2009

    [quote=:[hr][quote]bag napisał]Podepnę się pod temat ,żeby nie zakładać nowego.
    Czy między 21:30 do 22:30 bez problemu dostanę się z Krakowa do Myślenic busem/autobusem? Chodzi mi o przystanek w borku faleckim.[/quote]
    http://rda.krakow.pl
    używasz czasem mózgu?[/quote]

    Ja tak ,a ty?
    Napisałem busem/autobusem.Na tej stronie już byłem,a napisałem po to ,żeby znaleźć alternatywę dla autobusu.Żeby się nie okazało później ,że nie ma czym wrócić bo autobus się nie zatrzyma itp.

    Cytuj
  • 16 sie 2009

    jechałem z tym siwym kanciastym mercedesem z krakowa ścigał się z Murzynem tak go nazywają w środowisku. Wyłączonym pasem ruchu ciął, ale dawał se radę:).
    Rudy też jest dobry.

    Cytuj
  • Łukasz Dragosz 16 sie 2009

    hihi to ja tez opowiem pewną historyjkę:

    jedzie jedzie busiak, kierowca to starszy pan z brzuszkiem...

    Dziewczyna wysiada koło poczty głownej w krk i chłop niechcący na krawężnik bodajże wjechał a bus gwałtownie zatrząsł i kobita uderzyła się w główkę czy coś a kierowca na to... "Co Pani robi?! Zgłupiała?!..." i zaczyna się na dziewczynę drzeć. Chamsko i brutalnie. Ona zdziwiona, ja zdezorientowany ale po chwili zrobiło się już niesmacznie bo kierowca nie mógł skończyć to wyskoczyłem z tekstem żeby się uspokoił że nie ma po co krzyczeć a wina jak to z reguły leży po środku a ten... zaczął na mnie krzyczeć że co ja sobie wyobrażam i żebym już więcej nie ważył się wsiąść do jego busa... żałosne.

    Wysiedliśmy z dziewczyną razem, zaminiliśmy 2 zdania nt. kultury busiarza, podziękowała i poszliśmy w swoją stronę. By the way później okazało się że to dziewczyna mojego kumpla (cóż Myślenice małe są )i dostałem piffko które wypiłem ze smakiem ;)

    Cytuj
  • 17 sie 2009

    Ze 3-4 lata temu widziałam akcję Policji - zatrzymała przepełniony bus na Borku, osobom stojącym kazała od końca odliczyć do 10, a pozostałe osoby stojące musiały wysiąść. Ale to był jedeny raz.

    Cytuj
  • 17 sie 2009

    Zgadzam się z poprzednikami. jazda niektórych "kierowców" woła o pomstę do nieba. Co do tych kontroli przez policję i ITD to nie wiem czy pasażerowie byliby zadowoleni z kontroli (mandatu) trwającej 15-20 minut. Ciekawe na kogo by pomstowali. Z doświadczenia wiem, busiarz byłby wtedy aniołkiem a policja znów się dowala.

    Cytuj
  • 23 lis 2010

    Oj panowie busiarze ostatnio bali się kontroli policji jaka była w Borku ;-), jazda objazdami itd...
    Jednak się czegoś boją 'krolowie myslenickich i krakowskich szos'
    hahha

    Cytuj
  • 23 lis 2010

    Jeździłem busami myślenice-kraków...7lat od momentu jak staryowały czyli nyski :-) do pierwszych sprinterów. Część tych busiarzy to poprosu bez mózgie istoty. Czasem naprawdę się cieszę, że nie uczestniczyłem w żadnym wypadku. Trzeba to tępić i nagłaśniać, aby wiedzieli, że pętla zaciska im się na szyi. Jak widzicie, że łamie kretyn przepisy to telefon komórkowy, kamera, a potem na policję!!!

    A tu coś o naszych buskach:
    http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci_dnia/news/23-punkty-dla-kierowcy-busa,1554317?fs=m

    Cytuj
  • 26 lis 2010

    To jest chore co wypisujecie,busiarze to kamikadze a wszyscy jedziemy,a potem;studencki prosze;Niebawem P.K.S. - Jazda za dyszke,nie bedzie studenckich.ZDZICHO Z SUWALK DAJ CZADU ,SUPER TEKSTY - DOCENIAM

    Cytuj
  • 27 lis 2010

    Nie wszyscy busiarze to kamikadze, ale np. agent 007 to jest kamikadze. Nie zaprzeczysz chyba drogi kierowco ?

    Cytuj
  • 27 lis 2010

    I.T.D. (Inspekcja Transportu Drogowego :-)??), nie czytałeś ci pisaliśmy wyżej? A jaki pasażer ma na to wpływ? Chce dojechać na uczelnię, do pracy, do domu itp. a bezpieczeństwo powinien zapewnić ODPOWIEDZIALNY KIEROWCA!!!
    Ostatnio po roku przerwy miałem okazję przejechać się Busem z Krakowa... Oczywiście pedał gazy do oporu, ale na szczęście sprinter był już niźle zajechany i ledwie jechał:-) Ale z góry... na gazie do podłogi szedł... Fotele tak cisno, że ja mam 180cm i się NIE MIEŚCIŁEM. Najmniejsza kolizja i wszyscy mają uraz kolan...-ciekawę czy nad tym pomyśleli. To co mnie zawsze wkurzało, to że koleś jedzie w koszulce i grzeje na maksa! Dzięki temu zawsze chorowałem regularnie jak jeździłem busami na uczelnię. Było tak duszno...że myślałem iż padnę. Naprawdę współczuję szczerzę tym, którzy muszą wozić się busami...

    Cytuj
  • 27 lis 2010

    Kierowca mówi, że nie będzie studenckich - będą, mimo iż większość busiarzy ich nie uznaje.
    ustawa:

    Do zadań własnych gminy należą sprawy lokalnego transportu zbiorowego (art. 7 ust. 1 pkt 4 ustawy z 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym), a do zadań własnych powiatu – zadania publiczne w zakresie transportu zbiorowego o charakterze ponadgminnym (art. 4 ust. 1 pkt 6 ustawy z 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym). W gestii samorządu województwa są natomiast mające charakter wojewódzki sprawy w zakresie transportu zbiorowego (art. 14 ust. 1 pkt 10 ustawy z 5 czerwca 1998 r. o samorządzie województwa).

    że zacytują:

    ""Bilety ulgowe i przejazdy bezpłatne

    Sprawy niepełnopłatnych (w tym darmowych) przejazdów komunikacją publiczną w regularnych przewozach osób zostały uregulowane w ustawie z 20 czerwca 1992 r. o uprawnieniach do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego (dalej: ustawa o biletach ulgowych). Zawarto w niej katalog osób uprawnionych do ulgowych i bezpłatnych przejazdów, m.in. w odniesieniu do przejazdów komunikacją autobusową.
    Wysokość ulg

    Ulgi w przejazdach środkami publicznego transportu zbiorowego w komunikacji autobusowej przysługują w różnych wysokościach, ustalonych procentowo w stosunku do ceny biletu pełnopłatnego.

    Do ulgi 100% w komunikacji zwykłej i przyspieszonej, na podstawie biletów jednorazowych, są uprawnione dzieci do 4 lat pod warunkiem niekorzystania przez nie z oddzielnego miejsca do siedzenia.

    Do bezpłatnych przejazdów w komunikacji zwykłej, pospiesznej, przyspieszonej i ekspresowej, na podstawie biletów jednorazowych, są uprawnieni funkcjonariusze Straży Granicznej (dalej: SG) w czasie wykonywania czynności służbowych związanych z ochroną przed przestępczością na terytorium Polski szlaków komunikacyjnych o szczególnym znaczeniu międzynarodowym.

    Prawo do ulgi 95%, na podstawie biletów jednorazowych, ma przewodnik lub opiekun towarzyszący w podróży osobie niewidomej albo osobie niezdolnej do samodzielnej egzystencji.

    Ulgę 78% w komunikacji zwykłej i przyspieszonej mają:

    • dzieci w wieku do 4 lat,

    • umundurowani funkcjonariusze SG w czasie wykonywania czynności służbowych związanych z ochroną granicy państwowej, a także w czasie konwojowania osób zatrzymanych, służby patrolowej oraz wykonywania czynności związanych z kontrolą ruchu granicznego,

    • funkcjonariusze SG w czasie wykonywania czynności służbowych związanych z ochroną na terytorium kraju szlaków komunikacyjnych o szczególnym znaczeniu międzynarodowym przed przestępczością, której zwalczanie należy do właściwości SG,

    • funkcjonariusze celni w czasie wykonywania czynności służbowych kontroli celnej w ruchu granicznym,

    • umundurowani funkcjonariusze Policji w czasie konwojowania osób zatrzymanych lub chronionego mienia, przewożenia poczty specjalnej, służby patrolowej oraz udzielania pomocy lub asystowania przy czynnościach organów egzekucyjnych,

    • żołnierze Żandarmerii Wojskowej oraz wojskowych organów porządkowych wykonujący czynności urzędowe patrolowania,

    • dzieci i młodzież dotknięte inwalidztwem lub niepełnosprawne – na podstawie biletów jednorazowych lub miesięcznych imiennych,

    • jedno z rodziców lub opiekun dzieci i młodzieży dotkniętych inwalidztwem lub niepełnosprawnych – na podstawie biletów jednorazowych,

    • żołnierze odbywający niezawodową służbę wojskową, z wyjątkiem służby okresowej i nadterminowej, oraz osoby spełniające obowiązek tej służby w formach równorzędnych,

    • cywilne niewidome ofiary działań wojennych uznane za osoby niezdolne do samodzielnej egzystencji.

    Do ulgi 49% są uprawnione w komunikacji:

    • zwykłej, na podstawie biletów jednorazowych – osoby niezdolne do samodzielnej egzystencji,

    • zwykłej i przyspieszonej, na podstawie biletów imiennych miesięcznych szkolnych – dzieci i młodzież w okresie od rozpoczęcia odbywania obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego do ukończenia gimnazjum, szkoły nadpodstawowej lub ponadgimnazjalnej – publicznej lub niepublicznej o uprawnieniach szkoły publicznej, nie dłużej niż do ukończenia 24. roku życia oraz studenci do ukończenia 26. roku życia.

    Ulga 37% przysługuje w komunikacji:

    • innej niż zwykła, na podstawie biletów jednorazowych – osobom niezdolnym do samodzielnej egzystencji,

    • innej niż zwykła przy nabywaniu biletów jednorazowych lub miesięcznych imiennych – osobom niewidomym,

    • zwykłej i przyspieszonej, na podstawie biletów jednorazowych – dzieciom w wieku powyżej 4 lat do rozpoczęcia odbywania obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego,

    • zwykłej, na podstawie biletów imiennych miesięcznych – nauczycielom szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych – publicznych lub niepublicznych o uprawnieniach szkół publicznych oraz nauczycielom akademickim.""

    Podstawy prawne:

    • Ustawa z 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (j.t. Dz.U. z 2007 r. nr 125, poz. 1238; ost.zm. Dz.U. z 2009 r. nr 31, poz. 206)

    • Ustawa z 5 lipca 2001 r. o cenach (Dz.U. nr 97, poz. 1050; ost.zm. Dz.U. z 2008 r. nr 157, poz. 976)

    • Ustawa z 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (j.t. Dz.U. z 2001 r. nr 142, poz. 1592; ost.zm. Dz.U. z 2008 r. nr 223, poz. 1458)

    • Ustawa z 5 czerwca 1998 r. o samorządzie województwa (j.t. Dz.U. z 2001 r. nr 142, poz. 1590; ost.zm. Dz.U. z 2008 r. nr 223, poz. 1458)

    • Ustawa z 20 grudnia 1996 r. o gospodarce komunalnej (Dz.U. z 1997 r. nr 9, poz. 43; ost.zm. Dz.U. z 2009 r. nr 19, poz. 100)

    • Ustawa z 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (j.t. Dz.U. z 2001 r. nr 142, poz. 1591; ost.zm. Dz.U. z 2009 r. nr 52, poz. 420)

    Cytuj
  • 27 lis 2010

    I chcialabym tylko dodac, ze puki PKS Grupa bedzie tak beznadziejnym przewoznikiem jak jest, to Busy nie maja co sie martwic - bo nie ma realnej konkurencji na rynku lokalnym i alternatywy brak. W sumie szkoda, ze nie stac czlowieka na samochod i z braku innych opcji musi podrozowac busem.

    Cytuj
  • adzygmunt 27 lis 2010

    Nie masz wyboru. Wsiadaj do busów studentko_prawa, weź ze sobą słownik ortograficzny, przyjemnej lektury ;(

    Cytuj
  • 27 lis 2010

    [quote=adzygmunt] Nie masz wyboru. Wsiadaj do busów studentko_prawa, weź ze sobą słownik ortograficzny, przyjemnej lektury ;( [/quote]
    Brak argumentów, to argument ortograficzny :-)? Nudzi Ci się w domu?

    Cytuj
  • adzygmunt 27 lis 2010

    Tak i z nudów poprawiam studentkę prawa. Na uczelni będziesz miała lepsze notowania . ie można wszakże pisać uzasadnienia decyzji sądowych robiąc "byki". Nie wypada! :)
    Już wychodzę, chociaż za oknem nieprzyjemnie. Odpiszę wieczorem. Pozdrawiam ad.

    Cytuj
  • 27 lis 2010

    [quote=adzygmunt] Tak i z nudów poprawiam studentkę prawa. Na uczelni będziesz miała lepsze notowania . ie można wszakże pisać uzasadnienia decyzji sądowych robiąc "byki". Nie wypada! :)
    Już wychodzę, chociaż za oknem nieprzyjemnie. Odpiszę wieczorem. Pozdrawiam ad. [/quote]
    Jak wniesiesz coś konstruktywnego do dyskusji zamiast pouczań ortograficznych to wtedy zabieraj głos. Może przytoczysz jakieś ustawy/przepisy? Czekam z niecierpliwością.

    Cytuj
  • 27 lis 2010

    Nie zaczepiaj studentek ADz ;) Zwłaszcza studentek prawa. Włóczyć się chcesz na starość po sądach? :D
    Nota bene do tego co napisala Studentka Prawa;
    Podsumowanie całej wypowiedzi zawiera się w jednym akapicie;
    "[...] Sprawy niepełnopłatnych (w tym darmowych) przejazdów komunikacją publiczną w regularnych przewozach osób zostały uregulowane w ustawie z 20 czerwca 1992 r. o uprawnieniach do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego (dalej: ustawa o biletach ulgowych). Zawarto w niej katalog osób uprawnionych do ulgowych i bezpłatnych przejazdów, m.in. w odniesieniu do przejazdów komunikacją autobusową. [...]"
    Z przykrością muszę stwierdzić że "busiarze" to prywatne firmy przewozowe nie podlegające ustawie o której wspominasz. Tych przedsiębiorstw przytoczony przez Ciebie fragment nie dotyczy. Prawidłowo rzecz ujmując prywatni właściciele busów nie podlegają pod ustawy regulujące publiczne środki transportu. Dokładnie tak samo jak choćby taksówkarze. Dla nich stanowi "inne" prawo myślę że jako "studentka prawa" powinnaś lepiej wiedzieć jakie i gdzie go szukać.

    Cytuj

Odpowiedz