Forum » Myślenice

Burmistrz - wyrok sądu w sprawie ZUO

  • 19 cze 2018
    Luna napisał/a:

    Droga Malino cenię sobie wolność i niezależność! Jeśli chcesz iść do prezesa MZWiK, to droga wolna:) Pozwól, że o tym, gdzie i z kim ja pokieruję swoje kroki zdecyduję samodzielnie.

    Malina napisała/napisał:
    "trzeba iść i walczyc o swoje a nie tylko pisać anonimowo ."

    Czy Ty aby nie jesteś tu anonimowa?

    Ja jak bym miała jakiś problem to bym poszła a nie pisała anonimowo
    wiec temu proponuję ,że pójdę z Tobą jak sie boisz .

    1 2 Cytuj
  • 19 cze 2018
    malina napisał/a:

    Droga Luno nikt Ci wolności nie zabiera ! nie musisz ze mną iść idź sam ale to zrób ! jeśli chcesz iść sama , nie ma problemu ale to zrób !
    zawsze tak walczysz o dobro mieszkańców naszej gminy , jesteś fanką burmistrza zbierasz artykuły na jego temat . myślałam ,że chcesz pomóc ?

    1 1 Cytuj
  • 19 cze 2018

    Oj Malina, Malina... Już pisałam, że jesteś niepoprawna:) Rozkazujesz ludziom wokół, a sama jakoś nie idziesz, nie podajesz argumentów rozmówcom, którzy Cię o to proszą itd. Tzw. "odbijanie piłeczki" nie jest zbyt eleganckie. Pomysł z pójściem do prezesa jest Twój, więc idź jeśli chcesz, a nie narzucaj tego innym.

    5 2 Cytuj
  • 19 cze 2018
    Luna napisał/a:

    Oj Malina, Malina... Już pisałam, że jesteś niepoprawna:) Rozkazujesz ludziom wokół, a sama jakoś nie idziesz, nie podajesz argumentów rozmówcom, którzy Cię o to proszą itd. Tzw. "odbijanie piłeczki" nie jest zbyt eleganckie. Pomysł z pójściem do prezesa jest Twój, więc idź jeśli chcesz, a nie narzucaj tego innym.

    Oj Luna przestań manipulować to ty ciągle narzekasz .
    Ja pójdę jak stwierdzę , ze jest taka konieczośc. jak na razie to Ty masz problem za problemem a nic z tym nie robisz wiec chciałam ci pomóc . rozkazuje ludziom ? gdzie ? kiedy ?
    Pisałaś , ze jestem nie poprawna oj oj Luna na prawdę ?

    Ps. przecież to ty pytałas czy abonament jest poprawny prawnie ? kogo o to pytasz ?

    1 5 Cytuj
  • 19 cze 2018

    Tak Ci się tylko zdaje. Robię sporo. Nawet nie przypuszczasz ile:) Większość wolnego czasu poświęcam na działania społeczne. Nie zamierzam się chwalić tym co i dla kogo zrobiłam, bo nie dla pochwał czy rozgłosu pomagam. I to jest cudowne, że wiemy o tym tylko ja i Ci Ludzie. Obawiam się, że tego akurat nie zrozumiesz...

    5 2 Cytuj
  • 19 cze 2018

    Malina a może Ty w ramach pomocy społecznej pójdziesz sama do maestro od wodociągów i zapytasz o co chodzi z tym "rocznicowym abonamentem"? Też coś zrób od siebie a nie wymagaj od innych. Czekam jutro na sprawozdanie...

    5 2 Cytuj
  • 20 cze 2018
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    Malina a może Ty w ramach pomocy społecznej pójdziesz sama do maestro od wodociągów i zapytasz o co chodzi z tym "rocznicowym abonamentem"? Też coś zrób od siebie a nie wymagaj od innych. Czekam jutro na sprawozdanie...

    A czemu mam być pomocą społeczną dla was ? tzn. Ciebie i Luny
    Pójdę jak pójdziecie ze mną .

    1 6 Cytuj
  • 20 cze 2018
    Luna napisał/a:

    Tak Ci się tylko zdaje. Robię sporo. Nawet nie przypuszczasz ile:) Większość wolnego czasu poświęcam na działania społeczne. Nie zamierzam się chwalić tym co i dla kogo zrobiłam, bo nie dla pochwał czy rozgłosu pomagam. I to jest cudowne, że wiemy o tym tylko ja i Ci Ludzie. Obawiam się, że tego akurat nie zrozumiesz...

    Tu nie mowa co robisz . odpowiedz na pytanie ?
    chcesz opowiedzieć pochwalić się tym co robisz to bloga załóż :)

    1 5 Cytuj
  • 20 cze 2018

    Malina nawet nie wiesz jak mi przykro, że muszę Ci to powiedzieć ale niestety nie zawsze ludzie będą robić to, czego od nich wymagasz. Jeśli kiedyś dojrzejesz i nauczysz się pokory, to to zrozumiesz. I wbrew pozorom będzie Ci się łatwiej żyło. A innym z Tobą jeszcze łatwiej;) Bezcenne:)

    Czy znasz poniższe słowa?

    "Strzeżcie się, żebyście uczynków pobożnych nie wykonywali przed ludźmi po to, aby was widzieli; inaczej nie będziecie mieli nagrody u Ojca waszego, który jest w niebie."
    http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=249

    6 3 Cytuj
  • 20 cze 2018
    Luna napisał/a:

    Malina nawet nie wiesz jak mi przykro, że muszę Ci to powiedzieć ale niestety nie zawsze ludzie będą robić to, czego od nich wymagasz. Jeśli kiedyś dojrzejesz i nauczysz się pokory, to to zrozumiesz. I wbrew pozorom będzie Ci się łatwiej żyło. A innym z Tobą jeszcze łatwiej;) Bezcenne:)

    Czy znasz poniższe słowa?

    "Strzeżcie się, żebyście uczynków pobożnych nie wykonywali przed ludźmi po to, aby was widzieli; inaczej nie będziecie mieli nagrody u Ojca waszego, który jest w niebie."
    http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=249

    No nie da sie a Toba rozmawiać A ,żebyś cos załatwiła dla ludzi to już w ogóle :(

    słowo z bibli dla Ciebie !!!!!!!!!!!!!!!
    „Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni; nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni; odpuszczajcie, a będzie wam odpuszczone.” (Ewangelia wg św. Łukasza 6, 37)

    Jeśli chodzi o pomaganie to Ty sie tym chwalisz nie Ja :)

    1 7 Cytuj
  • 20 cze 2018

    Oj Malina, Malina;) Teraz jeśli możesz to usiądź i powolutku przeanalizuj co napisałaś. Może przyjdzie refleksja. A jeśli nie, to ... nie zrażaj się. Mamy czas. Wszak "Nie od razu Kraków zbudowano."
    Dobrej nocy:)

    8 2 Cytuj
  • 21 cze 2018
    malina napisał/a:

    Tu nie mowa co robisz . odpowiedz na pytanie ?
    chcesz opowiedzieć pochwalić się tym co robisz to bloga załóż :)

    Tak jak to Maciej "założył bloga" na którym nie napisał nic przez osiem lat? http://maciej.ostrowski.myslenice.pl/blog/?p=56#more-56
    Widocznie "jego Myślenice" przestały go obchodzić po wygraniu wyborów...
    Niestety część komentarzy zostałą usunięta lub nigdy się nie pojawiła na tym blogu, jednak można poczytać je sobie tutaj:
    http://forum.miasto-info.pl/myslenice/1010,cenzura-na-blogu-jakich-pytan-boi-sie-burmistrz.html

    4 2 Cytuj
  • 21 cze 2018

    Od kilku dni w kuluarach mówi się o trzecim kandydacie. Nie Halek i nie ktoś z PiS. Ja wiem kto to bo pół Myślenic o tym mówi ale tutaj ujawniał nie będą. W kazdym bądz razie myśleniczanin, 40 latek, kompletnie spoza obecnego układu władzy w samorządzie, a do tego bardzo lubiana persona na mieście, i to ten gostek namiesza Burmistrzowi i jego namiestnikowi Halkowi !
    poczekajmy na oficjalne wieści w tej sprawie

    10 8 Cytuj
  • 21 cze 2018

    Super ! Bo już myślałem ze nie będzie na kogo głosować , musi być trzeci czy czwarty by rozwalić sitwę Ostrowskiego i pis.

    13 5 Cytuj
  • 22 cze 2018

    Nie wymieniajcie nazwiska, bo spalicie człowieka.

    4 7 Cytuj
  • 22 cze 2018

    Malina nie wiesz kto to ten 3 kandydat?

    6 4 Cytuj
  • 23 cze 2018

    Dajcie spokój z tym Michałem Synowcem :)

    12 2 Cytuj
  • 23 cze 2018

    Już w 2014 o nim mówili

    5 5 Cytuj
  • 23 cze 2018
    Edek_K napisał/a:

    Malina nie wiesz kto to ten 3 kandydat?

    Nie wiem ????

    1 4 Cytuj
  • 24 cze 2018

    Znam to nazwisko. Ale podanie go teraz do publicznej wiadomości zrobiło by mu niedźwiedzią przysługę.

    1 5 Cytuj
  • 24 cze 2018
    bono napisał/a:

    Nie wymieniajcie nazwiska, bo spalicie człowieka.

    bono napisał/a:

    Znam to nazwisko. Ale podanie go teraz do publicznej wiadomości zrobiło by mu niedźwiedzią przysługę.

    Ty się Bono zastanów do której bramki grasz.

    7 5 Cytuj
  • 25 cze 2018

    "Gmina Myślenice otrzymała 24,9 mln zł dofinansowania w ramach działania 11.1.2 “Rewitalizacja miast średnich i małych”. Pieniądze te pozwolą na przebudowę płyty Rynku i starówki oraz budowę Muzeum Niepodległości, które od grudnia powstaje na działce przy ul. Traugutta."

    http://miasto-info.pl/myslenice/12137,tak-bedzie-wygladac-myslenicki-rynek-w-2020-roku-na-jego-przebudowe-gmina-otrzymala-25-mln-zl.html

    W projektach w ramach działania 11.1.2 “Rewitalizacja miast średnich i małych” wkład własny, to minimum 25 procent. Ale może być dużo większy. Czy ktoś wie ile my jako gmina dajemy wkładu własnego w tym projekcie i czy to będzie/jest kolejny kredyt?

    6 2 Cytuj
  • 25 cze 2018

    Jedno w tym wszystkim jest pewne PiS z ogłoszeniem kandydata na burmistrza czeka na wyrok(i) sądu w sprawach obecnego burmistrza a jak takie zapadną to kandydat Halek będzie jakby nie było kojarzony z obecnym burmistrzem i wówczas może mieć bardzo pod górę w wyborach. Ja czekam na kandydata PiS. w ostatni weekend (zasłyszane na mieście) że PiS prawdopodobnie wystawi Szlachetkę to jest posprzątane w pierwszej turze. Może burmistrz Ostrowski jednak wymieni słabego kandydata na swoją osobę no a wtedy wszystko jest możliwe :)

    7 3 Cytuj
  • 25 cze 2018
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    Ty się Bono zastanów do której bramki grasz.

    Do żadnej, jestem kibicem, każde dobre mecz mnie interesuje. Jak mam gwarancje lepszej drużyny od obecnej, to jestem za, jeżeli zaś mamy zmienić skład, bo tak, (stawiając na amatorów, którym może się uda) to mnie takie tak- nie interesuje.

    3 1 Cytuj
  • 25 cze 2018
    bono napisał/a:

    Do żadnej, jestem kibicem, każde dobre mecz mnie interesuje. Jak mam gwarancje lepszej drużyny od obecnej, to jestem za, jeżeli zaś mamy zmienić skład, bo tak, (stawiając na amatorów, którym może się uda) to mnie takie tak- nie interesuje.

    Bono, pozwole sobie użyć cytatu który powinieneś już znać chociaż widzę że łatwiej Ci go zignorować. Zresztą nie tylko Tobie:

    Mysleniczanin007 napisał/a:

    04.11.2010 - 0:49
    Widze że kwestia "doswiadczenia" obecnego burmistrza osiągnęła kuriozum patosu. Doświadczenie które nie stanowi żadnej wymiernej wartości z wyjątkiem gloryfikacji na stronie internetowej kandydata Ostrowskiego lub też nagminnie powtarzane po tysiąckroć na tym forum.

    Zastanówmy się o jakie doświadczenie tutaj chodzi, bo tak samo jak większość czytelników tego forum nigdzie nie mogłem uzyskać wyczerpującej odpowiedzi na to nurtujące pytanie. Przez ponad osiem lat można nauczyć sie, przepraszam, zdobyć doświadczenie na różnych szczeblach umiejętności zarządzania gminą, zwłaszcza gdy prowadzi się władzę koncentryczną, skupioną wokół jednej osoby - burmistrza.
    Zaczynam rozumieć że pierwszym nabytym doświadczeniem była rezygnacja z urzędu zastępcy w celu uniemożliwienia manewru który sam wspomniany młody, dobrze zapowiadający się zastępca wykorzystał, by zasiąść na fotelu po burmistrzu Kurowskim.

    Kolejnym doswiadczeniem jakie przychodzi mi na myśli jest umiejętny dobór protektorów. Myślę że kto śledził poczynania prężnego burmistrza wie o czym piszę. Protekcja jednak ma skutki uboczne i jak doświadczenie na to wskazuje kosztuje pewne przysługi - mniejsze lub większe, w postaci umów, wynajmu, zatrudnienia czy choćby tak błacha sprawa jak przymknięcie oka na niektóre opinie. Jednak z czasem doświadczenie staje się na tyle uciążliwe że pozostanie w tym układzie grozi wypłynięciem pewnych spraw na światło dzienne. I tu pojawią się kolejne cenne doświadczenie jakim jest "zmiana układu". Robi się pod publiczkę roszadę na lokalnej scenie politycznej wywołuje szum w mediach rozdmu*****ąc jedną sprawę a w tym samym czasie "załatwia" sie po cichu kilka innych. Zeby nie być gołosłownym przytoczę choćby farsę z PKS Myślenice.

    Doswiadczene w prowadzeniu przetargów też jest bardzo ważnym elementem pracy burmistrza. Trzeba wiedzieć kto i jakie złożył oferty, kto ma zarobić a kto zapomnieć o jakimkolwiek udziale w funduszu gminnym. Tu muszę przyznać obecny Burmistrz i jego współpracownicy osiągnęli bardzo wysoki poziom doświadczenia.

    Następnym doświadczeniem które przychodzi mi na myśl jest doświadczenie w załatwianiu petentów sensus stricte. Nie dotyczy to oczywiście ich spraw. Doświadczenie nabyte przez lata urzędowania pozwala na statystyczne podejście do mieszkańca, oczywiście istnieją wyjątki, jednak nie odchodźmy za daleko od tematu skupiając się na samym doświadczeniu. Wiadomo, każdy kontakt z urzędem dla przeciętnego mieszkańca ogranicza się do podstawowych podań na dziennik podawczy, trudności zaczynają sie w momencie gdy prowadzi się działalnośc gospodarczą, zwlascza tą "niewygodną" dla przyjaciół gminy. Doswiadczenie pozwala na utrudnianie drogi urzędowej przeciągając sprawy w nieskończoność zmuszając do wielokrotnego odwoływania sie co często kończy się w urzędach rejonowych lub też na szczeblu wojewódzkim.

    Doswiadczeniem jest również umiejętne wykorzystywanie funduszy z kasy gminnej. Na różnego rodzaju promocje, imrezy, festyny czy choćby niedoszłe, tegoroczne Dni Myślenic. Ostatnio modne stało się również promowanie gminy z wykorzystaniem wizerunku kandydata na kolejną kadencję.

    Ostatnim przykładem nabytego doświadczenia które nasuwa mi się na myśl jest kwestia sztuki lawirowania odpowiadając na trudne pytania lub nie udzielanie odpowiedzi tłumacząc to później przepracowaniem i brakiem życia prywatnego.

    Zastanawiam się którego z tych doświadczeń brakuje Wiktorowi Kielanowi? Jakim byłby on burmistrzem gdyby zrezygnował z szeregu wspomnianych przeze mnie doświadczeń obecnego burmistrza. W kwestii doświadczenia w swiadomości funkcjonowania samorządu jestem pewien że Wiktor Kielan, jako szanowany architekt ma jak nie równe to podejrzewam że i większe doświadczenie niż Maciej Ostrowski. Dlaczego tak twierdzę? Otóż jako przedsiębiorca prowadzący firmę projektową z pewnością posiada umiejętności menadzerskie. Oczywiście nie robi wszystkiego sam, są wspólnicy, pracownicy informacja i współpraca w takim kolektywie to źródło jego sukcesu, czyli mogę śmiało napisać że posiada doświadczenie w zarządzaniu pracownikami. Kolejnym doświadczeniem jest umiejętność analizy i doboru wykonawców, materiałów dla wykonywanych projektów, znając Wiktora wiem że robi to sam. Nie stroni od twardej polemiki gdy jest problem jak również jest świetnym mediatorem szukającym kompromisu, co już niejednokrotnie udowodnił na spotkaniach z mieszkańcami nie tylko jako kandydat na fotel burmistrza.

    Doświadczenie przejawia się również na negocjacjach i kontaktach z większością instytucji samorządowych, miejskich, gminnych, powiatowych, wojewódzkich czy też krajowych. Wynikiem tych doświadczeń są rozpoznawalne projekty, doradztwo i nagrody przyznawane przez instytucje prywatne jak i państwowe.

    Więc nie rozumiem na jakiej podstawie piszący tutaj zdanie "Będe głosował na Ostrowskiego a nie na kogoś kto nie ma żadnego doświadczenia więc wyluzujcie.", wyciąga wnioski o braku doświadczenia Wiktora Kielana kandydata na fotel burmistrza? Osobiście zdaję sobie sprawę że jest to jedynie marna próba dyskredytacji Wiktora w oczach potencjalnych niezdecydowanych lub też wachających sie mieszkańców gminy, jednak zapewniam że czytając powyższe porównanie większość z czytelników zmieni zdanie na temat "Doświadczenia i jego braku" obu kandydatów.

    A teraz zamiast "Wiktor Kielan" wstaw sobie imię i nazwisko nowych kandydatów. Nietety Krzysio Halek już zdobył "doświadczenie" dlatego tak chętnie jest promowany przez obecny układ. Nie dziwi nic.

    5 3 Cytuj

Odpowiedz