Forum » Myślenice

Kampania wyborcza 2010 WYSTARTOWALA!

  • 7 lis 2010

    I znów pomyłka ,pisze bo zaciekawił mnie sposób argumentacji poglądów prezentowany przez forumowicza ale Wacławek przypisal mnie do pewnej opcji nie drogi Panie nie zgadzam sie z tym i wieloma postami na tym forum ale zareagowalam bo opisywanie swoich argumentów takimi przezyciami jest śmieszne .
    Pozdrawiam i miłej niedzieli .

    Cytuj
  • 7 lis 2010

    Wacławek chętnie widziałbym Ciebie odpowiadającego na pytania na blogu Ostrowskiego. Ponieważ pokazałeś, że czytasz w miarę dokładnie to może odpowiedzi byłyby na temat pytania. Wiele tam odpowiedzi to nie-odpowiedzi.

    Cytuj
  • 7 lis 2010

    Wacławek chętnie widziałbym Ciebie odpowiadającego na pytania na blogu Ostrowskiego. Ponieważ pokazałeś, że czytasz w miarę dokładnie to może odpowiedzi byłyby na temat pytania. Wiele tam odpowiedzi to nie-odpowiedzi.

    Cytuj
  • 7 lis 2010

    Odnoszę wrażenie Wacławek, że pragniesz, domagasz się śmietnika koło siebie. Lepiej się zastanów. A jak się zdecydujesz to napisz podanie do urzędu, tyko nie zapomnij podać dokładnego nazwiska, imiona i adresu ponieważ inaczej sprawy nie załatwisz.

    PKS dawno do zlikwidowania?
    Kto i kiedy miał go zlikwidować?
    Co kupcy wg. Ciebie maja wspólnego z likwidacja PKS-u?
    Pisząc o PKS, to albo nic nie wiesz, albo wiesz więcej niż wiemy o sprawie z prasy czy nawet z tego forum.

    Cytuj
  • Wacław Nowak 7 lis 2010

    [quote]Odnoszę wrażenie Wacławek, że pragniesz, domagasz się śmietnika koło siebie. Lepiej się zastanów. A jak się zdecydujesz to napisz podanie do urzędu, tyko nie zapomnij podać dokładnego nazwiska, imiona i adresu ponieważ inaczej sprawy nie załatwisz.
    [/quote]

    Ja tylko pytam i chciałbym uzyskać konkretną odpowiedź:

    GDZIE PAN KIELAN MA ZAMIAR PRZENIEŚĆ ŚMIETNISKO ? CZY BĘDZIE TO :
    1. POD LIPKĄ
    2. LAS NA GÓRĘ CHEŁM
    3. POMIĘDZY PORĘBĄ A PCIMIEM (Poręba w stronę Kudłaczy)
    4. PRZESUNIĘCIE ŚMIETNISKA W STRONĘ POLANKI
    5. CHODZĄ SŁUCHY ŻE MOŻNA BY BYŁO GDZIEŚ KOŁO JAWORNIKA (Nie znam dokładnej lokalizacji)
    6. BYSINA

    Proszę o odpowiedź bo nie wiem gdzie należy kupić ziemię by nie okazało się że będę miał śmietnik pod oknem ?

    Cytuj
  • 7 lis 2010

    [quote=Wacławek]
    Proszę o odpowiedź bo nie wiem gdzie należy kupić ziemię by nie okazało się że będę miał śmietnik pod oknem ?[/quote]

    Wacławq, a kto powiedział, że śmieci mają być w Myślenicach ??????

    Skoro inni do Myślenic z tak daleka przywożą to dlaczego my nie możemy wywozić z Myślenic ????
    Śmieci podrożały i to znacznie i drożeją z dnia na dzień a mamy wysypisko we wsi, co tu jest GRANE ?!!!

    Cytuj
  • 7 lis 2010

    Oj Wacławek, po pierwsze zmień Nicka na ,, papuga ”.
    Po drugie jak już pisałem czytasz w miarę dokładnie lecz sprawa śmietnika jest rozumiana wg twojego myślenia.
    Jak czują się ludzie mieszkający koło obecnego śmietnika gdzie mieli informację o zamknięciu już istniejącego i wybudowali się. Jednym z nich jest Wikto Kielan.

    Tak ślepo bronisz obecnej władzy to jeżeli zrobią Ci śmietnik pod oknem ( jaka by to nie była władza ) to w takim przypadku nie powinien Ci przeszkadzać smród.

    Cytuj
  • 7 lis 2010

    Przyłączam się do pytania o losy wysypiska. Jeżeli nie w Borzęcie to gdzie? Może faktycznie w Bysinie? Wtedy za cztery lata będziemy mieć nowego kandydata, który wypłynie na fali protestów mieszkańców Bysiny. I tak co cztery lata...

    Cytuj
  • Wacław Nowak 7 lis 2010

    [quote]
    Jak czują się ludzie mieszkający koło obecnego śmietnika gdzie mieli informację o zamknięciu już istniejącego i wybudowali się. Jednym z nich jest Wikto Kielan.

    [/quote]

    Widać pochopnie postąpili mając niepotwierdzone informacje. Nie uważacie, że ktoś kto tak pochopnie postępuje nie powinien być burmistrzem ?
    Myślę. że każdy się z tym zgodzi, że od burmistrza oczekuje się czegoś więcej a niżeli kierowanie się niepotwierdzonymi pogłoskami ?
    To prawda, że to jego problem bo stracił swoje pieniądze, ale co byłoby gdyby to były pieniądze gminne i wszyscy musielibyśmy zapłacić za nieprzemyślane decyzje ?

    Cytuj
  • 7 lis 2010

    Wacławek, wycofuję się abyś odpowiadał na blogu Ostrowskiego ponieważ tutaj ty też nie odpowiadasz na wszystkie pytania. Czyżbyś współpracował z osobami, które podobnie się zachowują a myślałem, że to nie jest zaraźliwe. WACŁAWE A CZYJE TO BYŁY PIENIĄDZE NA ZAKUP DZIAŁEK POD ROZBUDOWĘ ŚMIETNIKA?

    Brut, czy nie sądzisz, że wybory co jakiś czas są potrzebne choćby i z tego powodu. Mieszkańcom nie podoba się obecne rządzenie i mogą, mają prawo to zmienić podczas wyborów.

    Sprawa śmietnika jest sprawą do przemyślenia, sprawdzenia ponieważ informacje z urzędu są nie pełne i mieszkańcy o wszystkim nie wiedza. Burmistrzem, czy będzie W. Kielan czy byłby ktoś inny to na pewno śmietnika z dnia na dzień nie można zamknąć. Jeżeli było by to możliwe myślę, że W . Kielan zrobił by to na pewno. Problemem mogą być już podpisane umowy ale nie przez W. Kielana a podpisane przez obecnego burmistrz Macieja Ostrowskiego.

    Cytuj
  • 7 lis 2010

    Ja odpowiem tak.
    Po pierwsze całą listę Wacławka można spokojnie wyrzucić do kosza. Jej zawartość jest tylko dowodem jak ciężkie schorzenia trapią jego umysł.
    Składowisko może powstać tylko w ściśle określonych miejscach i bądźmy szczerzy -takich miejsc w naszej gminie nie ma. Składowisko w Borzęcie powstało jeszcze za komuny i siłą rozpędu trwa do dziś.
    Pytał ktoś o koszty rekultywacji.
    Obecne wysypisko zgodnie z przepisami i tak musi zostać zamknięte i zrekultywowane - bez względu na to czy nowy zakład zagospodarowania odpadów powstanie czy też nie. Koszty rekultywacji poniesiemy niezależnie od woli panów Ostrowskiego czy Kielana.
    Problemem jest co robić dalej.
    Czy decydować się na własne nowe składowisko, zbudowane obok starego czy też wywozić śmieci na inne bądź do spalarni, która powstanie w Krakowie.
    Spalarnia potrzebować będzie dużo śmieci, żeby przedsięwzięcie było opłacalne.
    Wywózka na inne składowisko to zapewne koszty. Budowa nowego zakładu to również wydatki - 46 milionów złotych z czego 26 to dotacja.
    20 milionów musimy dołożyć.
    Składowisko ma mieć zagwarantowaną pojemność na 15 lat eksploatacji. To może lepiej byłoby dopłacać do wywozu śmieci 1-1,5 mln rocznie i nie robić sobie syfu koło domu?
    A co później? Oczywiście rekultywacja i koszty rekultywacji.
    Albo poszerzenie śmietnika o nowe tereny. Dalsza rozbudowa, jeszcze większy smród i problemy z mieszkańcami.
    A jesli składowisko to dlaczego nie tylko dla naszej gminy?
    Bo pan marszałek Marek Nawara inaczej sobie wymyślił w swoim planie gospodarki odpadami a nasz burmistrz nie miał odwagi by mu się przeciwstawić?
    Pytań jest wiele.
    O tak ważnym dla gminy przedsięwzięciu powinni decydować mieszkańcy, bo bardzo długo i starannie przeprowadzonych konsultacjach. Ludzie muszą wiedzieć co naprawdę będzie i jakie są możliwości.

    Na koniec mała dygresja do wacławkowych przemyśleń.
    Pytałeś człecze czy mamy dowody, kto, gdzie i z kim co zakombinował.
    Powiem tak:
    Uważam, że pan burmistrz zawierając spółkę z panem Bronisławem, oddając mu we władanie składowisko (60% udziałów i jego ludzie w firmie) i pozwalając na zwożenie śmieci z nieustalonych źródeł i szybkie wypełnienie niecki POZBAWILI (CHOĆ WŁAŚCIWSZE BYŁOBY INNE SŁOWO) NASZĄ GMINĘ MIEJSCA NA SKŁADOWANIE ODPADÓW W IMIĘ PRYWATNEGO INTERESU.
    PYTACIE O KOSZTY ODPADÓW?
    ZAPYTAJCIE PANA BRONKA ILE ZAROBIŁ NA ŚMIECIACH I KTO NAPRAWDĘ ZA TO ZAPŁACIŁ

    Cytuj
  • 7 lis 2010

    Wiem z dobrze poinformowanych źródeł że po wygranych wyborach przez sztab Wiktora Kielana na miejscu św.Floriana i Tereski staną dwa całkiem nowe pomniki. Pierwszy obrazować będzie mężczyznę trzymającego w dłoni klatkę" z otwartymi drzwiami i napis "Oto pan Sawicki który otworzył nam drzwiczki". Dla nie wtajemniczonych pisze że będzie to oczywista analogia do uwolnienia Nas z pod jarzma obecnego burmistrza. Drugi pomnik podobny nie co do pomnika Jana Kilińskiego przedstawia mężczyznę z bagietką w dłoni i napis "Oto pan Sikora który przepędził potwora" oczywiście wszyscy wiemy że chodzi tu o tego okrutnika Ostrowskiego.
    Dołożę wszelkich starań aby ta wizja nie zmaterializowała się w naszym mieście.

    Cytuj
  • 7 lis 2010

    Wyborco, świetny jesteś, po prostu świetny z tą Twoją przewidywalnością przyszłości i jaki wielki intelekt, a klatka to tylko Tobie się śni, pewno masz coś na sumieniu.
    A jeżeli Twoja wizja się zmaterializuje to co wyjedziesz? Zdzihó już wyjeżdża.

    Ale się boicie tych wyborów śmiać mi się chce z was.

    Cytuj
  • 7 lis 2010

    Boją się to mało powiedziane "S..ją w pory" wacławek jako pierwszy, skończą się układziki będzie trzeba coś wreszcie zarobić własnymi siłami. Ale jak?? jeśli już od wielu lat zapomnieli jak to się robi.

    Cytuj
  • 7 lis 2010

    Dwa dni temu zadałem na tym forum pytanie p. Kielanowi. Nie doczekałem się odpowiedzi, ale Cyrk wytłumaczył kandydata nawałem obowiązków. Rozumiem i szanuję. Prosiłem w takim razie Cyrka, aby jako kandydat na radnego udzielił mi odpowiedzi na moje pytanie.... niestety bez echa :(
    Chciałbym przypuszczać, że Panu Rafałowi umknęło pytanie w potoku spamu zalewającego ten wątek. Mam nadzieję, że tak było, dlatego ponawiam moje pytanie:

    Szanowny p. Kandydacie. Mam pytanie do Pana.
    Czy wie Pan jakie są koszty utrzymania szkoły na Chełmie? Ile wynosi subwencja oświatowa, a ile dopłaca Gmina?
    Powiem tak, utrzymanie szkoły na Chełmie, pomijając różnicę w zużyciu mediów kosztuje tyle samo ile szkoły w Borzęcie, Drogini, czy Osieczanach. Pensje nauczycieli czy obsługi są takie same gwarantuje to Karta Nauczyciela (w stosunku do nauczycieli) i Układ Zbiorowy (w stosunku do obsługi).
    I teraz proszę porównać 22 dzieci na Chełmie (w całej szkole) i ponad setka dzieciaków w Borzęcie i ww miejscowościach. Gdzie tu ekonomia?

    W szacunkiem
    taki_gość

    Cytuj
  • 7 lis 2010

    Taki _gościu ekonomicznie to najlepiej zamknąć szkoły i dzieci będą zadowolone.

    A mnie ciekawi ile kosztuje utrzymanie nowej hali sportowej za Zarabiu gdzie w ciągu tygodnia czyli siedmiu dni jest wynajęta no może w sumie przez dwa dni. I porównałbym to z miesięcznym utrzymaniem szkoły na Chełmie. Oczywiście nie mam takich danych może Ty gościu masz więcej informacji.

    Cytuj
  • 7 lis 2010

    A ja dodam tylko dalszą cześc pytania..... ile kosztuje nas pensja prezesa i wiceprezesa hali na zarabiu nie mówiąc o ich sekretarce? i jakie doświadczenie i wykształcenie mają ci "prezesi"

    Cytuj
  • 7 lis 2010

    A ile będzie kosztować utrzymanie strzelnicy? I jej prezesów, kierowników, instruktorów, konserwatorów, dozorców, sprzątaczek?

    Cytuj
  • 7 lis 2010

    To jak już o tę nieszczęsną halę to ja też mam pytanie;
    [...] Hala Spotrowa, szanowny Panie Macieju miała w kontekście jej budowy służyć zapleczu na Euro 2012, czyż nie tak? Relatywnie 65 tysięcy osób to dosyć spora liczba jak na tak małe miasteczko jakim są Myślenice, na jakiej podstawie statystycznej opiera się ta cyfra? Na indywidualnych wizytach mieszkańca czy wielokrotnych tych samych grup lub jednostek? Czy w sumę wchodzą też wizyty obsługi i ochrony? [...]
    Źródło ; http://maciej.ostrowski.myslenice.pl/blog/?p=107#more-107

    Cytuj
  • 7 lis 2010

    Ale wprowadzacie w błąd mieszkańców- hala na Zarabiu już sama na siebie zarabia, terminy do wynajęcia hali są już od dawna zajęte.

    Cytuj
  • Tadeusz Zajac 7 lis 2010

    Wracam do mojej wypowiedzi z 28.10.2010 - cały czas zupełnie spokojnie czekam na odpowiedz wg sugesti Pana Rafała Zalubowskiego na odpowiedz na stronie Pana Wiktora Kielana - ja nie umnie tam znaleść odpowiedzi na przynajmniej część moich pytań (może moje iq za słabe) --- bardzo prosze o instrukcje ewentualnie o bezpośrednie odpowiedzi tak jak Pan obiecał. Czytałem ostatnio życiorysy kandydtów i oczywiście równierz Pana Rafała ( i tu naprawde duży szacunek co do skończenia studiów na ASP ) ale w temat sztuki malarstwa jest mi szczególnie bliski więc bardzo prosze o informacje Panie Rafale o jakiś Pana wystawach może nagrodach no i tak poprostu w której hucie szkała Pan jest nr 1

    Cytuj
  • 7 lis 2010

    [quote=Wacławek][quote]
    Ja tylko pytam i chciałbym uzyskać konkretną odpowiedź:

    GDZIE PAN KIELAN MA ZAMIAR PRZENIEŚĆ ŚMIETNISKO ? CZY BĘDZIE TO :
    1. POD LIPKĄ
    2. LAS NA GÓRĘ CHEŁM
    3. POMIĘDZY PORĘBĄ A PCIMIEM (Poręba w stronę Kudłaczy)
    4. PRZESUNIĘCIE ŚMIETNISKA W STRONĘ POLANKI
    5. CHODZĄ SŁUCHY ŻE MOŻNA BY BYŁO GDZIEŚ KOŁO JAWORNIKA (Nie znam dokładnej lokalizacji)
    6. BYSINA

    Proszę o odpowiedź bo nie wiem gdzie należy kupić ziemię by nie okazało się że będę miał śmietnik pod oknem ?[/quote]

    A może na 9 ha między Polanką i Krzyszkowicami? Co prawda ma tam powstać miasteczko seniora, ale cóż: gospodarka odpadami jest ważniejsza!!!
    Zapytaj Taty, młody człowieku...

    Cytuj
  • 7 lis 2010

    Hala zarabia sama na siebie -ile ??? od godz 7.00-15.00 szkoły gminne płaci urząd z naszych podatków ,15.00-19.00 sekcje K.S.Dalinu siatkarki starsze ,młodsze,piłkarze,inni,płaci klub pieniędzmi z subwencji i dotacji z gminy na działalność klubu czyli z naszych podatków .resztę godzin można wynająć 400zł godzina -taniocha ,tak hala zarabia na siebie.

    Cytuj
  • 7 lis 2010

    Po przeczytaniu tego wątku i innych nasuwa mi się tylko jedno zdanie:

    KIELANOWCY TO SPISKOWCY !!!

    POzdrawiam :-)

    Cytuj
  • 7 lis 2010

    Do Taki_gość. Nie wiem, skąd wzięla się informacja, że w szkole na Chełmie jest 22 dzieci. W klasach I-VI jest ich 29, a w oddziale przedszkolnym 8. To razem 37 dzieci. Koszty tej szkoły nie mogą być takie jak w Borzęcie, Osieczanach czy Drogini, bo na Chełmie nie ma sekretarki, nie ma stołówki, sprzątaczka jest na trzy czwarte etatu, konserwator na pół etatu, a część lekcji odbywa się w klasach łączonych. Jakby nie liczyć, musi wyjść mniej, niż w tamtych szkołach.

    Cytuj

Odpowiedz