Forum » Myślenice

Kampania wyborcza 2010 WYSTARTOWALA!

  • 25 lis 2010

    "Wiem z dobrze poinformowanych źródeł że po wygranych wyborach przez sztab Wiktora Kielana na miejscu św.Floriana i Tereski staną dwa całkiem nowe pomniki. Pierwszy obrazować będzie mężczyznę trzymającego w dłoni klatkę" z otwartymi drzwiami i napis ";Oto pan Sawicki który otworzył nam drzwiczki". Dla nie wtajemniczonych pisze że będzie to oczywista analogia do uwolnienia Nas z pod jarzma obecnego burmistrza. Drugi pomnik podobny nie co do pomnika Jana Kilińskiego przedstawia mężczyznę z bagietką w dłoni i napis ";Oto pan Sikora który przepędził potwora" oczywiście wszyscy wiemy że chodzi tu o tego okrutnika Ostrowskiego.
    Dołożę wszelkich starań aby ta wizja nie zmaterializowała się w naszym mieście."

    Moim zdaniem jeden z najbardziej zabawnych postów w tej kampanii. Ośmieszył totalnie wizje rządów Wiktora Kielana :-))))))))))))))))))))))

    Cytuj
  • 25 lis 2010

    Myślę, że temat się wyczerpał. Pan Ostrowski otrzymał mandat zaufania na kolejne cztery lata, a Pan Kielan (głównie za sprawą swoich popleczników: p. Sikory, p. Sawickiego i p. Zalubowskiego) swoje marzenia musi odłożyć na cztery lata.
    Może Redakcja zamknie już ten wątek, aby nie wylewać na siebie "pomyj", bo to nic nie da, a po co mamy sobie nawzajem ubliżać?

    Cytuj
  • 25 lis 2010

    Faktycznie może Nobla Literackiego za to by nie było ale tekst w swej istocie mocno szyderczy i dający pewien obraz niedoszłego układu. Niewątpliwie sytuacja ,dla nazwijmy ich przegranych, nie jest komfortowa sam tego doświadczam poniekąd gdyż moi znajomi którzy popierali pana Wiktora jakoś dziwnie mnie unikają. Jest to normalne gdyż jest to faktyczny rodzaj szoku, oczywiście na nieporównywalnie mniejszą skalę ale mechanizm jest ten sam jak w przypadku upadku komuny lub III Rzeszy. Tam też ludziom wmawiano że racja jest jedynie słuszna i że wszyscy są z nami. Tworzą się tak zwane "sieroty po...".Tak że nie przejmujcie się to minie a jeżeli nie to delikatna terapia i będzie OK. Nie jest mi nic wiadomo aby sztaby wyborcze jakiegokolwiek kandydata korzystały z rad socjologa , politologa lub psychologa społecznego , moim zdaniem to błąd. Co trzeba przyznać , nie wiem czy to przypadek , mam nadzieje że nie, to Maciej miał lepszych doradców co do prowadzonej kampanii. Dwa tygodnie przed wyborami w ramach ćwiczeń poprosiłem Zacne Grono kolegów o małą analizę społeczną. Otóż przez tydzień analizowali to forum , czytali Sedno , GM , dodatek w DP, jeden nawet pokusił się o odbycie spotkania z kandydatami po razie. Byli to ludzie którzy nic wspólnego z Myślenicami nie mają. Wnioski nasunęły się jednoznaczne pan Kielan był bez jakichkolwiek szans z punktu widzenia naukowego,powiedzieli mi abym spał spokojnie. Są pewne mechanizmy które działają czy chcemy czy nie i to chyba jest optymistyczne a do tego zawsze jednak dochodzi nuta hazardu i to jest naprawdę ekstra. Jeszcze jedna mała dygresyjka , gdzie jest mój zacny oponent Myśleniczanin007 czyżby u Niego szok poczynił większe spustoszenie?

    Cytuj
  • 25 lis 2010

    Stefek burczymucha (te pomniki To twoja czysta fantazja) to są poważni ludzie. Za to teraz będziemy mieli pomniki jak ta "lala". Jeden pana bruzdy z betonową cegłą żucającą w mieszkańców myślenic, drugi pana ostrowskiego (no i tutaj pojawia się pytanie z czym ? Z niczym ? Z głową w kształcie jajka ? Z uszczelką z coopera ? ) I jeszcze pare innych pomników naprawdę wartościowych powstanie. Oj ludzie ludzie ..................

    Cytuj
  • adzygmunt 25 lis 2010

    Nigdy nie nadużywałem tego tematu, raczej mnie nudził. czytałem z "obowiązku obywatelskiego". Jestem za by temat zamknąć.
    Tyle tylko, że zawsze znajdzie ktoś kto koniecznie zechce wsadzić kołek w szprychy, nie zważając, że ich tam już niema!
    Almanzor opowiadasz się za zamknięciem, ale patyk w szprychy wsadzasz!

    Cytuj
  • adzygmunt 25 lis 2010

    [quote=adzygmunt] już nie ma! [/quote] przepraszam!

    Cytuj
  • 25 lis 2010

    Almanzorze, absolutnie dementuje jakiekolwiek pogłoski o "opuszczeniu" tego forum. Piszesz o szoku, dla mnie faktycznie, szokiem była frekwencja wyborcza. Przynajmniej jeżeli chodzi o naszą gminę. Kuriozalne dla mnie wydaję się pojmowanie faktu zachwycania się wyborem Macieja Ostrowskiego na kolejną kadencję. Nota bene któremu złożyłem już gratulacje osobiście i bardziej oficjalnie na jego prywatnym blogu. Jak już wspominałem przed wyborami dla mnie jako mieszkańca sama persona nic nie zmienia. Dla mnie liczą się realizowane cele i kwestia na co wydaje się fundusze z podatku który płacę w gminie. Już wielokrotnie o tym pisałem. Jeszcze raz to podkreślę Wiktor Kielan odpowiadał mi programowo. Jego spojrzenie na problem gospodarczo - rozwojowy. Żeby nie być gołosłowny przykładem jest strzelnica która dla mnie jako mieszkańca nie zainteresowanego zupełnie tym sportem jest zbędna.

    Proszę mnie zrozumieć że nie głosowałem przeciwko Maćkowi Ostrowskiemu tylko przeciwko układowi jaki stworzył wokół urzędu Burmistrza. Zarzucacie Wiktorowi układ z Sikorą i Sawickim a staracie się nie zauważać z kim i dlaczego współpracuje Ostrowski. I zapewniam że wyprowadzać się nie zamierzam. To jest moje rodzinne miasto i wybór Ostrowskiego, Kielana czy też Zdzicha z Suwałk na urząd burmistrza tego nie zmieni. Jak to mówią; "Kto nic nie robi, nie ma nic. Mają Ci co zrobią za niego" Ja nie zamierzam być tą częścią wyborców którzy nie poszli głosować. Wstydzę sie za to po tylu latach komuny ludzie dalej nie zmienili swojej mentalności. Nie sprawdzają się maksymy o kowalstwie własnego losu i byciu motorem własnego szczęścia. Ja chciałbym podziękować tym którzy poszli i zagłosowali. Tak czy owak powinni być dumni że ich głos coś znaczył. Ja jestem dumny mimo porażki mojego kandydata. Domagam się jedynie szacunku w stosunku do mojego wyboru.

    Cytuj
  • 25 lis 2010

    Mało jest osób o tak dużej kulturze politycznej i osobistej jak Ty. Dla tego nieco przekornie pozwoliłem sobie na "wywołanie do tablicy" właśnie Ciebie. Nigdy z Twojej strony nie spotkałem się z agresją ani co tu kryć chamstwem w odróżnieniu od innych zwolenników Wiktora. Jak zwykle to Co piszesz jest prawdą zastanawiam się jednak po co tak naprawdę Wiktor poszedł w taką zajadłości i dla czego w porę nie "uciszył" np. Grety i Cyrka że nie wspomnę o Maćku czy dla mnie największej porażce Remigiuszu ,którzy zupełnie nie świadomie "robili za V kolumnę". Myślę że jeżeli Wiktor chce jeszcze kiedykolwiek myśleć o burmistrzowaniu pierwszym jego krokiem powinno być zamknięcie Sedna i zgromadzenie w okół siebie prawdziwych fachowców a nie klakierów i karierowiczów. Podobnie ludzie z list muszą być znani a nie tacy których pierwszy raz się widzi a on ma podpis społecznik , no nie róbmy jaj. Moja żona gdy na liście zobaczyła naszego parafialnego organistę który nota bene w zeszłych wyborach kandydował od Maćka dostała histerycznego śmiechu. Boje się tez tego czy Wiktor nie podzieliłby losu S.Kota po zderzeniu z rzeczywistością, co do jego abdykacji jest wiele legend ale ja wydaje mi się znam te prawdziwa i sadzę że Ty również. Absolutnie zgadzam się z Tobą co do potrzeby i powinności głosowania ale nie wszyscy mają tę świadomość. Co do szacunku do Twojego wyboru to Masz go u mnie z racji tego że był on z Twojej strony przemyślany i świadomy.Tak czy inaczej znów przed nami 4 lata polemiki ale na tą okoliczność akurat się cieszę.

    Cytuj
  • Wacław Nowak 25 lis 2010

    Ważne żeby umieć potwierdzić swój wybór i zaakceptować wybór większości.
    To prawda że od października wiedziałem że Ostrowski wygra w I turze, co tu już ktoś zacytował. Było to przesądzone przez sposób w jaki lansowało się Pana Kielana i to musiało mieć taki a nie inny finisz. Prawdą jest też jak to napisał gość że pokazywałem sztabowcom Kielana błędy, które czynią ale że brano moje gadanie za głupkowate, więc wyniki były jakie były. Z drugiej strony cieszę się że mnie nie posłuchano.

    M007 - no offence i nie wracajmy do wrogiej przeszłości.

    Cytuj
  • 25 lis 2010

    [quote=Mysleniczanin007]
    Proszę mnie zrozumieć że nie głosowałem przeciwko Maćkowi Ostrowskiemu tylko przeciwko układowi jaki stworzył wokół urzędu Burmistrza. Zarzucacie Wiktorowi układ z Sikorą i Sawickim a staracie się nie zauważać z kim i dlaczego współpracuje Ostrowski. [/quote]

    I dla tego właśnie Myśleniczaninie nie chciałem, a może powinienem powiedzieć, że wyborcy nie chcieli "powtórki z rozrywki"

    [quote=Mysleniczanin007]
    Domagam się jedynie szacunku w stosunku do mojego wyboru. [/quote]

    Z szacunkiem dla Twojego wyboru.

    Cytuj
  • 25 lis 2010

    Szanowny Almanzorze
    Musimy się nie znać skoro piszesz o mnie jako o karierowiczu, zwłaszcza jeśli piszesz to w kontekście kariery w samorządzie ;)
    Może uznacie to za jakiś rodzaj skrywanej frustracji ale im dalej od niedzieli wyborczej tym bardziej jestem usatysfakcjonowany wynikiem wyborów. Jeden mądry gość powiedział mi zanim jeszcze zaczęliśmy kampanię: chcecie ukarać Macieja to pozwólcie mu dalej rządzić.
    Mimo oceny wyniku jako porażki uważam, że tymi wyborami zrobiliśmy jako społeczeństwo duży krok naprzód.
    Cieszę się, że tak diametralnie zmienił się skład rady.
    Zwracam uwagę, że w większości podobnych Myślenicom środowisk wyborczych wygrali uurzędujący burmistrzowie i wójtowie. Chyba niewielu nie zgodzi się z taką tezą, że są w tym pewne wspólne mechanizmy, które zdecydowały.
    Unijne środki pracowały na start w wyborach zarówno ludzi zdolnych jak i nie zdolnych.
    Fakt sądzę, że SEDNEM może nieco przefilozofowaliśmy. Maciej swoją tubę kierował do szerszego grona odbiorców pisząc w niej bajki, my do węższego, pisząc w nim gorzką PRAWDĘ.
    Zdecydowało mnóstwo innych czynników. Między innymi to, że w odróżnieniu od sztabu Macieja prowadziliśmy kampanię pozytywną.
    Na temat Wiktora Kielana dowiedziałem, się w ciągu tego miesiąca wszystkiego. Ludziom wmawiano, że Kielan zrzuci na Myślenice bombę atomową a na ich zgliszczach będzi odbywał orgię z uszminkowanym Tadkiem S. Wszyscy mieli stracić pracę, Kielan miał powyrzucać wszystkich urzędników, pozamykać co tylko się da a resztę sprzedać dwóm Panom S. To przecież jest naweyt w tych postach powyżej.
    To były szeptane głuchym telefonem metody naszych przeciwników, które oczywiście kryły się za poprawną politycznie fasadą.
    Jeszcze raz powtórzę mnie wynik tych wyborów najpierw zmartwił ale po zastanowieniu ucieszył. Cieszę się, że w Radzie jest kilka nowych osób, o których słyszałem wiele dobrego lub takie jak Leszek Gowin, którego znam od początku od kiedy prowadzi swoją księgarnię.
    Cieszę się, że Wiktor jest w radzie razem z Panią Lejdą i Panem Węgrzynem - dwójką bardzo doświadczonych ludzi.
    Myślę, że teraz przed nami wszytkimi jest praca. Pamiętajcie wszyscy którzy z taką radością skaczecie po w waszym mniemaniu już złamanych karkach opozycji, że na Wiktora Kielana zagłosowało ponad 6100 osób. Gdyby głosowali tylko przeciwko Maciejowi głosowaliby w większym stopniu na Leszka, który był naprawdę dobrą alternatywą. Wybrali jednak Kielana, który jescze niedawno nie był w Myslenicach znany. To powinno Wam dać do myślenia ale nie daje.
    Ja w każdym razie nigdy nie płaczę nad rozlanym mlekiem, czego wszystkim życzę.

    Cytuj
  • Wacław Nowak 25 lis 2010

    Osobiście także się cieszę że Zalubowski, Kielan i Gowin weszli do rady. Jest to bardzo dobra rzecz by w radzie miasta byli ludzie mający pojęcie o polityce i ekonomii a nie tylko radni słupy, którzy podejmują jedynie rozmowy gdy tematem są drogi i chodniki.

    Jednak cyrku pamiętaj że będziemy oczekiwać od was nie tylko słów ale i czynów. Co chciałbym by zostało jako pierwsze zlustrowane to ceny ścieków i wody, bo to faktycznie jest lekka przeginka.

    Cytuj
  • 25 lis 2010

    Dziękuję Wam za zrozumienie. Wacławek, nigdy nie traktowałem Ciebie jak wroga. Dla mnie jesteś partnerem w dyskusji, a to że reprezentowaliśmy dwa odległe bieguny polityczne nie czyniło nas wrogami, przynajmniej w moim rozumowaniu. Przyznam jednak że argumentacja była mocna. Jak już wspomniałem, szanuję każdego rozmówcę nie oznacza to jednak że będę upierał się przy swoim lub przyznam pochopnie rację. Nasze polemiki przedwyborcze uswiadomiły ludziom wybór taki a nie inny i tu powinniśmy być wszyscy zadowoleni z wyniku. Za to serdecznie Wam dziękuję! Nie rozdzierajmy jednak szat, jak to mówią "Show must go on" pozwólmy sobie przejść do porządku dziennego. "Ich" czeka praca a nas prześmiewców wytykanie błędów i peany pochwalne. Których będzie więcej? Sami się o tym przekonamy.

    Cytuj
  • 25 lis 2010

    Kilka postów wyżej proponowałem zamknięcie tego wątku, bo wydawało mi się, że temat jest już wyczerpany. Jednak post CYRK'a zmusił mnie do ponownego zabrania głosu.

    [quote=cyrk]
    Między innymi to, że w odróżnieniu od sztabu Macieja prowadziliśmy kampanię pozytywną.
    [/quote]

    Panie Rafale. W którym miejscu Wasza kampania była pozytywna? Może coś przeoczyłem? Ja w niej nie widziałem pozytywów.

    Cytuj
  • 25 lis 2010

    Taki_gościu to znaczy, że słuchałaś tych bajek, które dzisiaj ja usluszałem.
    Kielan jak wygra będzie masowo zwalniał urzędników.
    Kielan jak wygra zlikwiduje śmietnisko, trzeba będzie wozić śmieci i cena będzie wyższa za wywóz.
    Kielan jak wygra zlikwiduje PKS, bo trzyma z busami, dowodem tego są plakaty na busach.

    Cytuj
  • 25 lis 2010

    Mici i co ja Ci mam odpisać na zaczepkę pod moim adresem, że nic nie zrozumiałeś, no nic nie zrozumiałeś, bo jak może komuś przeszkadzać pan X czy Y z otoczenia p. Kielana, a zupełnie nie przeszkadza pan Z czy pan B z otoczenia Burmistrza.
    Najlepsze jak zwykle są teksty znam tych czy tamtych i słyszałem to a tamto....Boże.

    Z innej beczki i ogólnie. Przed wyborami mało się tu nie pozabijaliście, teraz proszę wręcz padacie sobie w ramiona, jakie to budujące i cholernie sztuczne.

    Pozdrawiam wszystkich i dziękuje za uwagę. Obiecuje również że jest to mój ostatni wpis w tym temacie, bez względu na to co zostanie tutaj jeszcze napisane.

    Cytuj
  • 25 lis 2010

    [quote=gość: pro] Taki_gościu to znaczy, że słuchałaś tych bajek, które dzisiaj ja usluszałem.
    Kielan jak wygra będzie masowo zwalniał urzędników.
    Kielan jak wygra zlikwiduje śmietnisko, trzeba będzie wozić śmieci i cena będzie wyższa za wywóz.
    Kielan jak wygra zlikwiduje PKS, bo trzyma z busami, dowodem tego są plakaty na busach. [/quote]

    Gdzie napisałem że Kielan będzie zwalniał czy likwidował?
    Napisałem, że nie widziałem, gdzie Kielan, a raczej jego sztab prowadził kampanię pozytywną.

    Zobacz PRO, co kilka postów wyżej odpisałem Myśleniczaninowi, może trochę Ci rozjaśni :)

    Cytuj
  • 25 lis 2010

    [quote=Wacławek] Jednak cyrku pamiętaj że będziemy oczekiwać od was nie tylko słów ale i czynów. Co chciałbym by zostało jako pierwsze zlustrowane to ceny ścieków i wody, bo to faktycznie jest lekka przeginka. [/quote]
    Wacławku, a gdzie byłeś do tej pory ?
    Ścieki i woda nie podrożały od 21.11 a dużo wcześniek, nie znałeś żadnego radnego, nie zwróciłeś się do uwielbionego z zapytaniem o ceny ????

    Cytuj
  • Wacław Nowak 26 lis 2010

    [quote=gość: objektyw] Wacławek napisał/a: Jednak cyrku pamiętaj że będziemy oczekiwać od was nie tylko słów ale i czynów. Co chciałbym by zostało jako pierwsze zlustrowane to ceny ścieków i wody, bo to faktycznie jest lekka przeginka.
    Wacławku, a gdzie byłeś do tej pory ?
    Ścieki i woda nie podrożały od 21.11 a dużo wcześniek, nie znałeś żadnego radnego, nie zwróciłeś się do uwielbionego z zapytaniem o ceny ???? [/quote]

    Nie mam jeszcze kanalizacji miejskiej, ale w przyszłym roku będzie to też mój problem. Woda jak woda, mogła by być tańsza, jako że mamy wodociągi i rzekę na odległość rzutu bronami ;)

    Cytuj
  • adzygmunt 26 lis 2010

    Nowa konkurencja. Rzut broną, to kocham :D
    A tak poważniej. Woda pobierana jest z zapory do zbiorników i gdzie jest uzdatniana? Na miejscu, czy "leci" w Kraków na oczyszczalnie i dopiero wraca wodociągiem do Myślenic?

    Cytuj
  • 26 lis 2010

    Panie Maćku zmieniłby sobie pan samochód. To volvo jest nie ładne.

    Cytuj
  • 26 lis 2010

    adzygmunt.
    Mamy ujęcie wody w Myślenicach. Za mostem na Rabie po lewej stronie. Ale ta ilość nie wystarcza, więc woda pompowana jest z ujęcia w Dobczycach. Stacja uzdatniania wody jest w Nowej Wsi - na lewo od ronda w Dobczycach, a stamtąd pompowana do Myślenic. Oraz większa część do Krakowa.

    Cytuj
  • 26 lis 2010

    Burka skąd masz takie informacje, że woda jest z Dobczyc? Z tego co słyszałem to rura z Dobczyc jest zaspawana. Pytanie dlaczego? Inne pytanie to dlaczego Myślenice mają swoja wodę wątpliwej jakości a nie dużo lepszą wodę z Dobczyc.

    Wacławek a jak myślisz czy woda z Dobczyc była by droższa?
    Byłeś, jesteś dociekliwym forumowiczem więc spróbuj się dowiedzieć. Nie ufałeś kielanowcom więc spróbuj sam znaleźć odpowiedź.

    Taki_gośću czy opowiadanie takich bredni jak podałem przykłady powyżej to wg. Ciebi prowadzona czysto kampania. Cyrk prawdę napisał, że kampania była pozytywna i na podstawie gorzkiej prawdy.
    Ciekawe ilu wyborców przekonały bajki a ilu prawda i dowody. Oczywiście, że powody głosujących były jeszcze inne ale ilu uwierzyło w mówione brednie.

    Cytuj
  • 26 lis 2010

    [quote=gość: pro]
    Taki_gośću czy opowiadanie takich bredni jak podałem przykłady powyżej to wg. Ciebi prowadzona czysto kampania. Cyrk prawdę napisał, że kampania była pozytywna i na podstawie gorzkiej prawdy.
    Ciekawe ilu wyborców przekonały bajki a ilu prawda i dowody. Oczywiście, że powody głosujących były jeszcze inne ale ilu uwierzyło w mówione brednie. [/quote]

    Pytasz ilu wyborców przekonała prawda, już odpowiadam 58.85% (10475 głosów). Chciałbym natomist abyś podał mi przykłady pozytywnej kampanii. Może coś mi umknęło?

    A co do bajek ... podam Ci przykład:

    [quote=gość: pro]
    Z tego co słyszałem to rura z Dobczyc jest zaspawana. [/quote]

    Cytuj
  • 26 lis 2010

    [quote=gość: pro]

    Wacławek a jak myślisz czy woda z Dobczyc była by droższa?
    Byłeś, jesteś dociekliwym forumowiczem więc spróbuj się dowiedzieć. Nie ufałeś kielanowcom więc spróbuj sam znaleźć odpowiedź.
    [/quote]

    A co chciałbyś wiedzieć?

    1. Woda nie jest z Dobczyc a z Myślenic (czyli syf nie mieszczący się w żadnych normach) - Prokurator i Kraty.
    2. A może być z Dobczyc bo rura jest do Myślenic (zaspawana zaślepką)
    3. Woda w Dobczycach jest w hurcie po 1,20zł
    4. Woda w Myślenicach to syf, przy normie zamulenia 1, nasza woda w kranach ostatnio miała 26, a najlepiej jak było to było zamulenie 6 czyli 600% ponad normę.
    5. Z Dobczyc czyściutka woda leci na Kraków, Dobczyce, Wieliczkę i kilka innych miejscowości a ma być zasilany nią nawet Tymbark
    6. Urbański cały czas kłamie gdy się do nich zadzwoni udając głupka że nic o tym nie wie.
    7. Woda jest tylko chlorowana i naświetlana ultrafioletem który jest o dupę rozbić gdy ma się do czynienia z rozległą siecią jaką jest sieć zasilana z Myślenic.
    8. Nowa rada ma szansę to odmienić i rozpieprzyć tą mafię wodociągową, bo nikt inny tego nie ruszy, więc mamy zadanie dla Kielana i Zalubowskiego nr 1.

    Chcecie coś jeszcze wiedzieć to walcie a macki mojej ośmiornicy wywiadowczej dostarczą każdą prawdę.

    Cytuj

Odpowiedz