Forum » Okolice

Nowy kościół w Trzemeśni

  • 10 sie 2013

    ktm sam sobie odpowiadasz na pytania? chyba się zapomniałeś przelogować

    6 Cytuj
  • 10 sie 2013

    [quote=power666]to jak w końcu z tym pomnikiem ? spłacony czy nie ?[/quote]

    A co niesłyszałeś w niedzielę co ksiądz mówił na ogłoszeniach . PROBLEM ZE SŁUCHEM CZY Z CIEKAWOŚCIĄ???

    3 2 Cytuj
  • 10 sie 2013

    [quote=k t m]a co z naglosnieniem na zewnatrz[/quote]

    PSTRO!!! nie ma i mam nadzieję, że nie będzie chodzę z dwójką dzieci do kościoła i uważam, że dzieci można wychować żeby wiedziały jak się zachowywać. Po co iść z dziećmi do kościoła i stać na polu lepiej je zabrać na plac zabaw -skoro z góry sugerujesz że będą przeszkadzać.

    9 7 Cytuj
  • 10 sie 2013
    lenka13 napisał/a:

    k t m napisał/a:a co z naglosnieniem na zewnatrzPSTRO!!! nie ma i mam nadzieję, że nie będzie chodzę z dwójką dzieci do kościoła i uważam, że dzieci można wychować żeby wiedziały jak się zachowywać. Po co iść z dziećmi do kościoła i stać na polu lepiej je zabrać na plac zabaw -skoro z góry sugerujesz że będą przeszkadzać.

    Słyszałem!!!
    Ale tak jak piszę chodzą różne wersje po Parafii i nie wiadomo która prawdziwa.

    lenka13 napisał/a:

    power666 napisał/a:to jak w końcu z tym pomnikiem ? spłacony czy nie ?A co niesłyszałeś w niedzielę co ksiądz mówił na ogłoszeniach . PROBLEM ZE SŁUCHEM CZY Z CIEKAWOŚCIĄ???

    SŁYSZAŁEM !!!!
    Ale tak jak piszę wyżej po Parafii różne plotki chodzą na temat pomnika i starego budynku OSP.
    Tak po za tym to gdzie w Trzemeśni jest/był stary budynek OSP ???

    3 3 Cytuj
  • Andrzej 13 sie 2013
    power666 napisał/a:

    Tak po za tym to gdzie w Trzemeśni jest/był stary budynek OSP ???

    Koło starego budynku kościoła, ewentualnie koło starego budynku plebanii.

    6 Cytuj
  • Trol Trol 13 sie 2013

    Fajnie by było jak by ławeczki na polu postawili koło kościoła było by gdzie usiąść na mszy :) Ciekaw jestem po co tyle tych koszy na śmieci postawili na parkingu , jak by się bali że ludzie idą do kościoła z chipsami .

    20 3 Cytuj
  • 22 lis 2013

    ładny macie ten Kościół ale ławki przed to by się przydały ;-)

    13 1 Cytuj
  • Andrzej 23 lis 2013
    Bjergen napisał/a:

    Ciekaw jestem po co tyle tych koszy na śmieci postawili na parkingu , jak by się bali że ludzie idą do kościoła z chipsami .

    Zapytaj ludzi z gminy, to oni chyba parking budowali...

    tabu napisał/a:

    ładny macie ten Kościół ale ławki przed to by się przydały ;-)

    A po co ławki przed?
    W nie wystarczą?

    8 12 Cytuj
  • 24 lis 2013

    zdecydowanie nie.

    10 9 Cytuj
  • adzygmunt 27 gru 2013

    Światłość widzę, jest OK

    8 3 Cytuj
  • 27 gru 2013

    to już prawie rok od kiedy parafię opuścił ks marian wieczorek mnie nadal ciekawi jaka była prawdziwa przyczyna jego odejścia?

    24 4 Cytuj
  • Andrzej 28 gru 2013
    pawcio napisał/a:

    to już prawie rok od kiedy parafię opuścił ks marian wieczorek mnie nadal ciekawi jaka była prawdziwa przyczyna jego odejścia?

    Najpewniej ta, która w plotkach była najczęściej obecna - mamona. Wskazywałyby na to również późniejsze posunięcia nowego proboszcza, mające na celu ratowanie budżetu i szukanie oszczędności.

    15 6 Cytuj
  • adzygmunt 27 sty 2014

    zdjecie
    Tak wygląda w dzień a nocą? Kto zrobi zdjęcie?

    13 1 Cytuj
  • 13 mar 2014

    Jak dla mnie posunięcia nowego proboszcza są jak najbardziej OK. Wreszcie prace ruszyły i wokół kościoła jest super obecnie. Również pomysł z ozdobieniem ołtarza i wybrnięcie z zabójczego kosztowo witraża jest na 5. Jak przypomnę sobie metody Mariana np. lista z nazwiskami...no comments.

    Nagłośnienie wokół kościoła według mnie to niezbędnik. Oczywiście nie musi dawać na całą parafię, ale chyba nie znam kościoła bez takiego nagłośnienia.

    Życzę proboszczowi POWODZENIA I TAK TRZYMAĆ!

    9 3 Cytuj
  • 13 mar 2014
    marko napisał/a:

    Jak dla mnie posunięcia nowego proboszcza są jak najbardziej OK. Wreszcie prace ruszyły i wokół kościoła jest super obecnie. Również pomysł z ozdobieniem ołtarza i wybrnięcie z zabójczego kosztowo witraża jest na 5. Jak przypomnę sobie metody Mariana np. lista z nazwiskami...no comments.

    Nagłośnienie wokół kościoła według mnie to niezbędnik. Oczywiście nie musi dawać na całą parafię, ale chyba nie znam kościoła bez takiego nagłośnienia.

    Życzę proboszczowi POWODZENIA I TAK TRZYMAĆ!

    No cóż pierwszy raz się z Tobą zgadzam.

    7 2 Cytuj
  • adzygmunt 5 maj 2014

    Od kilku nocy w Trzemeśni "ciemność" widzę. Czy samorząd Trzemeśni także?
    Najgorzej jest pod ...kościołem!!!

    5 2 Cytuj
  • 8 lip 2014

    Witam, mam takie pytanie trochę z innej beczki... Orientuje się ktoś moze ile biorą księża w Trzemeśni(lub jeśli łaska to ile wypada dać) za akt chrztu potrzebny do ślubu, oraz na zapowiedzi gdy ślub odbywa się poza Trzemeśnią?

    3 3 Cytuj
  • Andrzej 9 lip 2014

    ja dałem 50 zeta, ale to było 10 lat temu, księża też byli wtedy inni ;)

    mspanc

    4 3 Cytuj
  • 9 lip 2014
    Endrju napisał/a:

    ja dałem 50 zeta, ale to było 10 lat temu, księża też byli wtedy inni ;)

    mspanc

    No właśnie interesuje mnie ile biorą obecni księża....
    Ale dzięki za odp...:-)

    3 1 Cytuj
  • Andrzej 11 lip 2014

    Osobiście, to obecnie nie dałbym więcej. Policz sobie, ile musisz pracować na te 50 zeta. A księdzu zajmuje to jakieś 10 minut. Podatku od tego i tak nie będzie odprowadzał...
    A czekają Was jeszcze wydatki na drugiego księdza, być może na organistę i kościelnego i lista się robi długa. Że o pozostałych, bardziej świeckich wydatkach nie wspomnę.

    8 1 Cytuj
  • 27 lip 2014

    może jakieś nagłośnienie w nowym kościele jak ktoś jest na polu , znow posypia sie komentarze , że modli sie w kosciele niz na polu ostatnio , zrobiło mi się słabo bo było gorąco nie chciałam przyciągać uwagi na siebie i wyszłam na pole .. zeby nabrać troche powietrza, chcialam tam zostać aby mi sie poprawilo nic nie słyszałam ..

    14 2 Cytuj
  • 27 lip 2014

    Błędy w intencjach , za późno podawane na internecie..

    5 2 Cytuj
  • 3 sie 2014

    Witam wszystkich,
    możecie mi powiedzieć jak dalej sytuacja z byłym KS. Marianem Wieczorkiem.
    Wogóle za co on został wyrzucony z parafii ?
    Z tego co doczytałem sie na waszym forum to dlatego że przegrał pieniadze parafianów ?
    Czy tylko dlatego czy tez były inne powody ?

    9 3 Cytuj
  • 10 sie 2014

    Połowa parafian wie, że Marian przegrał kasę i wyleciał. Druga połowa myśli, że jest wspaniały i kuria go wyrzuciła za dobre serce. Szkoda, że kuria nie miała odwagi powiedzieć prawdy i jeszcze szopkę na odejście zrobili, która ludziom kompletnie w głowach namieszała...

    A ja ponawiam pytanie: CO Z TYM NAGŁOŚNIENIEM? Komu to przeszkadza? Czy ktoś może mi podać drugi kosciół, który nie ma nagłośnienia na zewnątrza? Dla mnie to jest PARANOJA. I nie piszcie mi tu, że chodzi się do kościła, a nie przed kościół, bo sensu nie ma taka dyskusja.

    W wielkich miastach nagłośnienie jest, ale w Trzemeśni "ktoś" trzyma pilnuje, aby nie było... Czy ktoś werszcie coś z tym zrobi!

    14 5 Cytuj
  • 11 sie 2014

    [cytat=marko

    W wielkich miastach nagłośnienie jest, ale w Trzemeśni "ktoś" trzyma pilnuje, aby nie było... Czy ktoś werszcie coś z tym zrobi![/cytat]
    Poruszyłeś ważny problem.w wielkich miastach wiernych traktuje się jak owieczki a na wsi jak barany.Pierwszy z brzegu przykład,ksiądz będac w mieście proboszczem nie pozwoli sobie na to aby do sprzątania kościoła wyznaczać z imienia i nazwiska rodziny a ten sam ksiądz" zesłany" na wieś po co ma zatrudniać osobę do sprzątania,łatwiej wyznaczyć ludzi którzy mają to robić .W mieście to ksiądz jest dla wiernych a na wsi na odwrót(oczywiście od każdej reguły są wyjątki)Co do pierwszego wątku nie mam wiedzy natomiast przyznam że szopka była naprawdę ładna.

    10 7 Cytuj

Odpowiedz