Forum » Okolice

Nowy kościół w Trzemeśni

  • 25 gru 2012
    irussus napisał/a:

    Konkludując powyższe wypowiedzi, jesteś z Trzemeśni :)

    Tak, i co w związku z tym?

    irussus napisał/a:

    .Za to ty posiadasz bardzo wiarygodne źródło informacji ze sprawy. Nic tylko winszować światłości w wydaniu sera i mleka bazarowego.

    Nie wiem, więc zadałem pytanie gdyż na jednej z mszy wprowadzających nowego proboszcza padły takie słowa z ust księdzą: "ks.Marian zostaje póki co w parafii i oddał sie do dyspozycji Kardynała".

    [quote=sss2313] Mówił na Pasterce zeby sie modlic za zdrowie Ks. Mariana bo jest chory[/quote]

    kiedy takie słowa padły bo coś nie pamiętam?

    19 18 Cytuj
  • 25 gru 2012

    [quote=sss2313]Mówił na Pasterce zeby sie modlic za zdrowie Ks. Mariana bo jest chory[/quote]

    Ja sobie nie przypominam, żeby tak mówił.

    17 26 Cytuj
  • 25 gru 2012

    Też sobie nie przypominam. Ciekawie co się stanie z pomnikami Jana Pawła 2 i Maksymiliana Mari Kolbego za które parafia nie zapłaciła .Oczywiście ludzie dali na pomniki i to grube kwoty !

    13 42 Cytuj
  • 25 gru 2012
    trzemesniaa napisał/a:

    Też sobie nie przypominam. Ciekawie co się stanie z pomnikami Jana Pawła 2 i Maksymiliana Mari Kolbego za które parafia nie zapłaciła .Oczywiście ludzie dali na pomniki i to grube kwoty !

    Członkowie rady znów zapukają do drzwi, swoją drogą ciekaw bardzo jestem jak nowy proboszcz sobie z tym wszystkim poradzi

    13 23 Cytuj
  • 25 gru 2012
    trzemesniaa napisał/a:

    Też sobie nie przypominam. Ciekawie co się stanie z pomnikami Jana Pawła 2 i Maksymiliana Mari Kolbego za które parafia nie zapłaciła .Oczywiście ludzie dali na pomniki i to grube kwoty !

    Jak to co? trzeba znowu on naiwnych parafian pozbierać kasę. Ja mam szczęście bo nigdy nie dałem (ani nie dam) na kościół ani złotówki.

    18 45 Cytuj
  • 25 gru 2012

    Ks Marian Wieczorek byl bardzo dobrym proboszczem, jestem pewien ze wszyscy ktorzy mieli go okazje poznac -nie zaprzeczy mi. Budowa kosciola z jaka sie zmagał, wymagała ciezkiej pracy, wszystko bylo na jego glowie, kazdy nawet najmniejszy szczegol dopracowywal jak najlepiej tylko potrafil. Oczywiscie mial dlugi, bo to chyba normalne przy takim przedsiewzieciu. Ludzie nie byli w stanie wylozyc takich kwot a trzeba bylo zaplacic za wszystkie prace i materialy. Co roku wszyscy parafianie byli informowani o stanie zadluzenia oraz o pracach jakie byly wykonane. Nawet jesli zaczal grac w tym kasynie, to nie nalezy go skreslac... Oczywiscie bylo to zle posuniecie z jego strony ale ludzie popelniaja bledy a on na bank nie chcial wygrac tych pieniedzy dla siebie tylko mial na celu uregulowanie zaleglych platnosci. Ksiadz Marian jest bardzo dobrym czlowiekiem i mam nadzieje ze sprawa sie jak najszybciej wyjasni i zostanie z nami!

    79 11 Cytuj
  • 25 gru 2012
    trzem123 napisał/a:

    Ks Marian Wieczorek byl bardzo dobrym proboszczem, jestem pewien ze wszyscy ktorzy mieli go okazje poznac -nie zaprzeczy mi. Budowa kosciola z jaka sie zmagał, wymagała ciezkiej pracy, wszystko bylo na jego glowie, kazdy nawet najmniejszy szczegol dopracowywal jak najlepiej tylko potrafil. Oczywiscie mial dlugi, bo to chyba normalne przy takim przedsiewzieciu. Ludzie nie byli w stanie wylozyc takich kwot a trzeba bylo zaplacic za wszystkie prace i materialy. Co roku wszyscy parafianie byli informowani o stanie zadluzenia oraz o pracach jakie byly wykonane. Nawet jesli zaczal grac w tym kasynie, to nie nalezy go skreslac... Oczywiscie bylo to zle posuniecie z jego strony ale ludzie popelniaja bledy a on na bank nie chcial wygrac tych pieniedzy dla siebie tylko mial na celu uregulowanie zaleglych platnosci. Ksiadz Marian jest bardzo dobrym czlowiekiem i mam nadzieje ze sprawa sie jak najszybciej wyjasni i zostanie z nami!

    Wg mnie był normalnym księdzem, a nie wspaniałomyślnym jak tu piszesz.

    15 65 Cytuj
  • 25 gru 2012

    [quote=PKS Fan]

    Miku napisał/a:

    byleś nie szargał czyjejś( w tym przypadku ks. Mariana) godności.

    POKAŻ MI POST W KTÓRYM JA "SZARGAM" GODNOŚĆ KS. MARIANA

    Miku napisał/a:

    od 11 lat jestem lektorem

    No właśnie. Przypuszczałem, że jesteś blisko "związany" z kościołem.\\

    PS. Gratuluje zainteresowań. Naprawdę super-lektor.[/quote]

    po co nawet stwarzasz takie przypuszczenia, że to nie bajki. a co to ma być skoro nikt nic nie wie, zamiast temu zaprzeczy w jakiś sposób potwierdzasz i dajesz ludziom powód do gadania. Lepiej zdementować plotki i czekać na fakty.
    No i jeżeli twierdzisz, że bycie lektorem to złe zainteresowania to może lepiej siedzieć gdzieś z kumpalmi na przystanku przy piwie, jak wiele osób z mojego roku, którzy w ty czasie kiedy ja wstąpiłem do służby liturgicznej oni zostali obojętni.
    a tak po za tym to faktycznie jest się czym chwalić, że nie dałeś ani złotówki

    32 11 Cytuj
  • 25 gru 2012

    Drodzy "czcigodni" członkowie rady budowy kościoła. Dziękujemy WAM że zadecydowaliście za nas "parafian" o odebraniu GODNOŚCI i dobrego imienia naszemu proboszczowi Ks. Marianowi Wieczorkowi. W tym szczególnym czasie świąt które powinny być spędzane w atmosferze miłości, zgody... Wy tak po prostu bez skrupułów zniszczyliście człowieka. Kto wam dał prawo do decydowania za całą wspólnotę??!!!! JAK WAM NIE WSTYD!! NIE MACIE SUMIENIA!
    Wdzięczni za okazaną Nam dobroć i życzliwość ze strony naszego proboszcza ks Mariana
    Stoimy murem za Nim. NIE POZWOLIMY SZARGAĆ JEGO DOBRE IMIĘ!
    Pełni żalu Parafianie

    83 17 Cytuj
  • 25 gru 2012

    Plotka powielona przez wielu ludzi może narobić tylko złego.Opowieści i hazardzie kasynach na Słowacji przegranych pół miliona to żenada.Jak można coś takiego opowiadać nie mając żadnych dowodów,więcej modlitwy za naszego Ks Proboszcza bo to najbardziej mu jest teraz potrzebne.A co do potraktowania Ks Mariana przez Kurie to oburzające że w taki sposób potraktowano osobę która postawiła nam i naszym dzieciom tak piękną świątynie bez możliwości pożegnania się z parafianami .Ale my Księże Marianie pamiętamy i CI nie zapomnimy zaangażowania,poświecenia i ciężkiej pracy. Ks Profesor prosił by nie robić z tego sensacji ale sensacja ma jedno imię DZIWISZ.

    70 13 Cytuj
  • 25 gru 2012
    Miku napisał/a:

    po co nawet stwarzasz takie przypuszczenia, że to nie bajki.

    A SKĄD WIESZ, ŻE TO BAJKI?

    Miku napisał/a:

    a tak po za tym to faktycznie jest się czym chwalić, że nie dałeś ani złotówki

    No wiem, że jest się czym chwalić. Wg mnie 80% księży to obłudnicy - dlatego nie daje ani złotówki.
    -----
    NIE ODPOWIEDZIAŁEŚ MI NA PYTANIE: POKAŻ MI MÓJ POST W KTÓRYM OBRAŻAM KS. MARIANA.

    SPOKJ123 napisał/a:

    Pełni żalu Parafianie

    Mów za siebie!

    Zadziwia mnie, że nagle konta: 6486, 6488 i 6489 założone jeden po drugim-piszą w tym temacie.

    8 55 Cytuj
  • 25 gru 2012

    Ciekawe tylko kto zapłaci za pomniki oraz za stacje drogi krzyżowej na które składali się parafianie. Co miała zrobić rada parafialna jak za faktury trzeba zapłacić a na koncie pustki ?
    Nowemu proboszczowi to współczuje , intencje mszalne wykupione na grubo ponad pół roku i trzeba to odprawić a kasa dawno przetrawiona .

    13 77 Cytuj
  • 25 gru 2012
    trzemesniaa napisał/a:

    Ciekawe tylko kto zapłaci za pomniki oraz za stacje drogi krzyżowej na które składali się parafianie. Co miała zrobić rada parafialna jak za faktury trzeba zapłacić a na koncie pustki ?
    Nowemu proboszczowi to współczuje , intencje mszalne wykupione na grubo ponad pół roku i trzeba to odprawić a kasa dawno przetrawiona .

    No. dokładnie. Ja też mu współczuje z tego powodu i to szczerze. :)

    9 67 Cytuj
  • 25 gru 2012

    Skoro parafia tonie w długach to w jaki w sposób nowy proboszcz ma ja z nich wyciągnąć . Na jakiej podstawie zgodził się objąć stanowisko proboszcza "w tak zadłużonej parafii"

    50 7 Cytuj
  • 25 gru 2012
    SPOKJ123 napisał/a:

    Na jakiej podstawie zgodził się objąć stanowisko proboszcza

    Mylisz się - kuria wysyła proboszcza na parafie a on "nie ma nic do gadania".

    9 71 Cytuj
  • 25 gru 2012

    Gdyby nie proboszcz Marian to nie mielibyśmy takiego pięknego kościoła oraz tylu wspaniałych parafian

    67 18 Cytuj
  • 25 gru 2012

    Witam.
    Chcę na tym forum wyrazić uznanie dla szybkiej decyzji Kardynała.
    Jest to jedyna z możliwych decyzja zabiezpieczająca majątek Parafii, budowany od wielu pokoleń.

    Zacytuję słowa znajomego księdza zorientowanego w sytuacji:
    " Widać, że diabeł nie śpi i próbuje na zaistniałej sytuacji upiec swoją pieczeń.
    W żadnym wypadku nie należy podpisywać tej petycji.
    I trzeba to ludziom uświadamiać.
    Decyzja Ks. Kardynała ma na celu dobro parafii.
    I nie ma on obowiązku tłumaczyć się przed każdym, dlaczego taką decyzję podjął.
    Bo jest pierwszym odpowiedzialnym za parafię przed Bogiem samym.
    Aby postawić tamę zakusom złego musimy się bardzo dużo modlić w tej intencji.
    To jest jedyne lekarstwo na tę chorobę"(koniec cytatu)

    W tej sytuacji potrzeba zaufać Kardynałowi, i poczekać na wyjaśnienie sprawy.
    W/g mojej wiedzy sprawa jest "porażająca".
    Myślę że Kardynał wie co robi, w sprawie została powołana specjalna Komisja w Kurii.

    Wydaje się że na ten moment jedyną możliwą pomocą dla Ks. Mariana było odsunięcie go od funkcji proboszcza i dostępu do środków finansowych.

    Dalsze sprawy będą wyjaśniane sukcesywnie.

    18 128 Cytuj
  • 25 gru 2012

    CIEKAWE SKĄD WIESZ O TAKICH RZECZACH TERAZ TO TY PRÓBUJESZ ROZSIEWAĆ PLOTKI.

    58 12 Cytuj
  • 25 gru 2012

    JESTEM ZA KS. MARIANEM I NIE POZWOLE GIO OBCZERNIAC

    77 14 Cytuj
  • 25 gru 2012

    JA TEŻ

    68 14 Cytuj
  • 25 gru 2012

    zgadzam się z Rambo nie mamy pewności o tym czy to jest prawda

    55 10 Cytuj
  • 25 gru 2012

    ej wyskakuje wam taki błąd aplikacji
    to trzeba wtedy odświeżyc a to co się logowalście zostawic i wystarczy tylko zamnkąć to logowanie i już mamy komentarz

    6 11 Cytuj
  • 25 gru 2012

    Drodzy parafianie łatwo oczernić Go gorzej to wyprostować

    62 7 Cytuj
  • 25 gru 2012

    Czy do was nie dociera że ksiądz proboszcz zamiast wypłacać firmom za pomniki i za stacje drogi krzyżowej po prostu przesrał pieniądze , Zobaczymy czy dalej będziecie go bronić jak przyjedzie komornik na parafie. .

    12 70 Cytuj
  • 25 gru 2012

    PKS Fan napisał/a:No wiem, że jest się czym chwalić. Wg mnie 80% księży to obłudnicy - dlatego nie daje ani złotówki.

    Podejrzewam, że nawet dziesięciu księży nie znasz osobiście, ale szufladkować już możesz innych....

    Od kilkunastu lat działałam w Ruchu Światło-Życie i jestem z tego dumna. Poznałam wielu księży i wiem, że ludzie, którzy wypisują na ich temat bzdury (np. PKS Fan) nie mają w ogóle z nimi kontaktu!!! Nie rozumiem jak można wypowiadać się na tematy, o których nie ma się zielonego pojęcia.
    Osoby, które znają ks. proboszcza Mariana, doskonale wiedzą, iż jest to na tyle mądry, inteligentny i odpowiedzialny człowiek, że nigdy nie uwierzą w jakiekolwiek plotki o hazardzie. Nie chcę tu gloryfikować księdza proboszcza, ponieważ jest, tak jak my, tylko człowiekiem i jak każdy z nas posiada wady. Większość parafian zdążyła się przekonać na własnej skórze nie raz, że ksiądz proboszcz miewał swoje "humorki" i potrafił nieźle człowieka zrównać z ziemią. Odpowiednie podejście do jego wahań nastroju pomagało we współpracy. Mimo kilkukrotnych "spięć" bardzo go szanuję i darzę sympatią. Zawsze potrafił docenić wysiłek i trud jaki człowiek wnosił w przygotowanie celebrowanych uroczystości. Sam pomimo swoich problemów ze zdrowiem poświęcał każdą chwilę dnia na posługę ludziom (choćby całodzienną spowiedzią, będąc o jednym posiłku i chorym na cukrzycę).
    Jeżeli chodzi o długi parafii to należy pamiętać o tym, że sam żadnej władzy nie posiadał... O wszystkim decydowała Rada Budowy Kościoła, która ok. roku temu "obraziła" się na księdza proboszcza i powiedziała, iż nie będzie chodziła po składce. Było to delikatnie mówiąc infantylne zachowanie, biorąc pod uwagę zadłużenie parafii. (Bez pieniędzy długów raczej się nie spłaci)
    Jeżeli chodzi o zachowanie Kurii, błagam, przejrzyjcie na oczy!!! Ks. kardynał Dziwisz jest tylko "pionkiem", jego zadaniem jest reprezentowanie władz i podpisywanie tego, co dostanie na biurko. Kilka lat temu, gdy ludzie składali błahe skargi na ks. proboszcza, "kuria" stwierdziła, że "na kurę co złote jajka znosi się nie donosi". Najwidoczniej "kura" przestała "znosić złote jajka" (brak składek = mniej pieniędzy dla kurii).
    Postępowanie kurii w stosunku do ks. proboszcza Mariana jest karygodne!!! Jak ma się do tego głoszenie przez nich sprawiedliwości i miłosierdzia?? Zabrakło pieniędzy, więc się żegnamy?? Jeszcze w jaki sposób??!!!!
    Wstyd mi za osoby, które odważyły się zgłosić do kurii z takimi pomówieniami i oszczerstwami!!
    Musiały ładnie WKUPIĆ się w łaski zasiadających tam osobistości (rodziny niejednych z tych jakże czcigodnych person cieszą się olbrzymimi majątkami, które im zawdzięczają).
    Z przykrością stwierdzam (mogę, bo znam realia), że istnieje wielu wspaniałych "księży z powołania", którzy zostają spychani na "margines" po to, by niedowartościowani, egoistyczni i rządni pieniędzy oraz władzy mogli spełnić swoje życiowe cele. Oby większość zaczęła dostrzegać te, jakże wartościowe jednostki.

    Pozdrawiam serdecznie

    84 13 Cytuj

Odpowiedz