Forum » Okolice

Nowy kościół w Trzemeśni

  • eduś eduś 6 sty 2013

    a ksiadz marian gdzie zostal przeniesiony i tlumaczyl sie cos na tej mszy czy tylko przyja podziekowania i narazie

    3 34 Cytuj
  • 6 sty 2013

    WSTYD to za mało powiedziane. X Marian obrócił wszystko na swoja korzyść. Normalnie - nie doceniałem go - mistrz retoryki i manipulacji.
    jedynie Bumistrz uratował sytuację i powitał nowego proboszcza.
    Nawet Józek Wedzonka nie powitał nowego ksiedza.
    Żal mi było ks. Andrzeja.
    Te oklaski były żenujące, żenujace. Stanowiły odrzucenie dycyzji kardynała.
    I te słowa któregoś dziękującego: W dzisiejszym świecie opartym na pieniadzach i dobrach materialnych nie ma miejsca na twoje marzenia.....Żenada.

    Wyszedłem z kościoła zmiesmaczonym. Można było kurtuazyjnie pożegnac paroma słowami - ale na miłośc boską - nie oklaskami.!!!!!
    Kraść czy nie kraść - oto jest pytanie. Chyba lepiej kraść skoro złodziei tak żegnają czule.

    24 59 Cytuj
  • 6 sty 2013

    Gdize byli Ci co na forum pluli jadem ? Na zywo potulne trusie.....

    51 10 Cytuj
  • 6 sty 2013

    Ja natomiast wyszłam z kościoła ze łzami w oczach. Parafianie stanęli na wysokości zadania. X. Marian otrzymał to na co zasłużył, bo kilka złych decyzji (przestańcie mówić o kradzieżach!!) nie może przeważyć nad latami czynienia dobra, i tylko dobra!
    Odpowiadając na pytania wcześniejsze, X. Marian po podziękowaniach powiedział, że przeprasza i żebyśmy mu wybaczyli oraz dodał, żebyśmy pozostali jednością i ciepło przyjęlik nowego proboszca.
    Wszystkim ludziom, którzy na tym forum wypisują nie stworzone historie na temat X. Mariana, życzę aby spotkali na swojej drodze kogoś takiego, kim dla mnie i mojej rodziny był x. Marian. Bo wszyscy mówią, jakim jest cytuję: "mistrzem retoryki i manipulacji", "Złodziejem", "hazardzistą"... A był księdzem, który płacił za kolonie dzieciom, które nigdy by z powodu swojej sytuacji materialnej nie zobaczyły polskiego morza czy gór, nigdy od żadnej matki samotnie wychowującej dzieci nie wziął ani grosza za msze czy kolędę, zawsze doceniał każdego wysiłek i trud... mogłam bym tak pisać w nieskończoność... Ale po co? Ludzie, którzy pałają nienawiścią do osoby x. Mariana i tak tego nie zrozumieją, dopóki osobiście nie spotkają takiej osoby na drodze swojego życia.

    A "cała szopka z burmistrzem" to po prostu wyrazy szacunku! X. Marian był bardzo ceniony i , po ludzku, lubiany- zarówno w gminie jak i w starostwie.

    70 14 Cytuj
  • 6 sty 2013

    Szopka i parodia.
    Ja nie dziwię się, że bronią go osoby, których dzieci jeździły z nim na kolonię itp; trudno się im dziwić gdy nic nie straciły. Każdy inny człowiek w sytuacji tego pana już dawno zostałby pociągnięty do odpowiedzialności karnej.
    Żali mi tych wszystkich ludzi, którzy niemalże klękali, zalani łzami na kolana.

    Chryste co za śmiech na sali.

    25 65 Cytuj
  • 6 sty 2013

    ja to sie nadziwic niemoge ze pomimo tego że tyle zła narobił dalej jest broniony ciekawe czy jak zwykły człowiek uczyniłby podobnie co by się z nim stało........... no jak to śie mówi swój swojego broni..................

    12 52 Cytuj
  • 6 sty 2013

    To było wiadome że będzie szopka ale władza na takiej uroczystości to lekka przesada chyba że coś łączy niektóre osoby?
    Trzeba sił aby nie tracić wiary,nie dość że wrogowie chcą jak najbardziej zaszkodzić to jeszcze swoi nie dodają sił.

    9 31 Cytuj
  • 6 sty 2013

    Wstydz sie za siebie!!,i za to coś napisał. To nie były zwykłe okolicznosci ale wyjątkowa myśle,ze zrozumiała przez obie stron ks.Andrzeja i Ks.Mariana.Na Mszy było widać owoce pracy duszpasterskie ks. Mariana, wielki tłum>> dzieci, młodziez, rodziców, dorosli,orkiestra,sołtysi, wladze samorządowe miasta,zegnali go pieknie,był wiekie wzruszenia ,płacz,łzy, wielka burza oklasków!!! w NOWYM KOSCIELE wybudowanym przez niego.Zasłużył sobie na to przez te 9 lat cięzkiej pracy .DZIEKUJE!!! Mysle, ze te oklaski wielu przebudziły, ze nie tylko kasa sie w zyciu liczy ale przed wszystkim sie człowiek!!!

    69 7 Cytuj
  • 6 sty 2013

    szkoda że nikt filmu nienagrał

    20 25 Cytuj
  • Maciek 6 sty 2013

    ZAL maxa , zal. Rozumiem jezli odchodzil by w normalnych oklicznosciach wtedy bym zrozumial to pozegnanie i byloby one godne i piekne. NIestety nie zasluzyl na nie ks Marian calkiem poniewaz jest czemus winny nie zapominajmy i sami nie wiemy co zrobil dokladnie a juz mu dziekujemy ? Bez jaj. Ks Andrzej czemu zostal pominiety w przywitaniu ? ZAL wstyd !

    13 62 Cytuj
  • 6 sty 2013

    jestem zażenowny. Żal mi było ks. Andrzeja... dobrze, że ludzie z jego poprzedniej parafii potem sami mu pogratulowali przed kościołem. Myślałem, że się ze wstydu spalę. Bylismy świadkami wielkiej farsy i szopki. a z czasem- lub po śmierci... opadnie zasłona i ciekawe kto będzie bił brawo w tym teatrze....

    13 51 Cytuj
  • 6 sty 2013

    Kasyna wam zamknięto, milionów nie ma ,plotki,i pomówienia straciły sens.Przeciez Ks. Marian na spotkaniu rady w sobotę powiedział: "Nie zabrałem ani złotówki dla siebie" wszystkie te pieniądze przeznaczył na budowe i remonty i itp>>nie potrzebie w taki sposób sie zadłużyłem.Przstańcie już jączyć i docencie obiektywnie prace wielu lat!!!

    65 11 Cytuj
  • Bogusława 6 sty 2013

    Mam dwa pytania:
    1. Czy ten człowiek - ksiądz - były proboszcz - nie zrobił nic dobrego dla społeczności parafii ??
    2. Czy unika teraz odpowiedzialności za to co zrobił?? czy też przyznał się i oddał pod sąd władzy kościelnej ?

    Bo nie rozumiem , dlaczego jest tu kamieniowany ... samosąd??

    49 5 Cytuj
  • 6 sty 2013

    Dzisiejsze pożegnanie ks. Mariana to była szopka. Za co mu dziękować. Jeszcze ofiarę z siebie zrobił! Jest mi wstyd ze nikt oprócz Burmistrza nie przywitał Nowego Proboszcza.....to daje obraz "Naszej wspólnoty" o której tak piszecie........A te brawa- ludzie zastanówcie się ...

    14 52 Cytuj
  • 6 sty 2013

    Skoro jesteście tacy mądrzy, to czemu nie kupiliście ładnych kwiatów i nie przywitaliście nowego proboszcza? Czy ktoś wam zabronił ? Mogliście się zorganizować i iść, a nie teraz pisać, że się strasznie wstydzicie...

    57 11 Cytuj
  • Maciek 6 sty 2013

    A kto to wiedzial co porobia ludzie ? To byly zroganizowane grupy , ktore mialy w naszym imieniu przemowic nikt by nam na to nie pozwoli tooni sa winni temu jak to wszyslo a o KS marianie nie wspome bo to byl dlamnmnie szok

    6 50 Cytuj
  • 6 sty 2013

    Patrząc na to wszystko dobrze wam tak .
    To nie ksiądz zbudował nowy kościół tylko ludzie za pieniądze parafian i obojętne kto byłby na jego miejscu nowy kościół powstałby tak samo a może i taniej więc nie róbcie wody z mózgu.

    9 42 Cytuj
  • 6 sty 2013
    tuptus56 napisał/a:

    ja to sie nadziwic niemoge ze pomimo tego że tyle zła narobił dalej jest broniony ciekawe czy jak zwykły człowiek uczyniłby podobnie co by się z nim stało........... no jak to śie mówi swój swojego broni..................

    A co Tobie takiego złego zrobił że tak ubolewasz.....?!

    "Zwykły człowiek" to człowiek, który nie robi ani nic złego ani nic dobrego....... Ten co nic nie robi nie popełnia błędów...!

    Niejeden z Was grosza za cały rok nie dał, a tak biadolicie...... Ludzkie języki!!!!!

    32 6 Cytuj
  • 6 sty 2013

    księdza mariana juz nie ma więc skończta waćpany i panie ta rozmowa .AMEN.

    4 27 Cytuj
  • Maciek 6 sty 2013

    Ja w dalszym ciagu czekam na wyjasnienia, chce sie dowiedziec co zrobil ks Marian, ze juz nie bedzie w tej parfaii.

    22 12 Cytuj
  • Bogusława 6 sty 2013

    "Jak kamień

    Chcę mieć kamienne serce
    by żar nic mu nie uczynił
    by wiatr nie porwał
    by deszcz nie rozmył
    by mróz nie ostudził

    Chce mieć kamienne serce
    i tylko łez się boje
    bo każda drąży
    ślad pozostawi
    rozkruszy..."

    Oby nikogo nie dosięgły łzy

    5 7 Cytuj
  • 6 sty 2013

    I się nie dowiesz!!!! Jak to wszystko czytam to włosy mi się jeżą! Marian został bohaterem. Teraz to nie rozumiem czemu Marcin P. właściciel Amber Gold też nie dostał kwiatów. Jakaś paranoja!!! Nikt mi nie powie, że to wszystko jest nie prawda i że został niesprawiedliwie osądzony. Kuria wie co robi i za nic z dnia na dzień nie odsuwają proboszcza. Ale lepiej jest milczeć, bo zawsze będzie można powiedzieć: ALE CZY NAPEWNO...?

    A Marian: dostał kwiaty, podziekowania, kuria spłaci jego długi ludziom, sama przecież nie wystąpi na drogę procesu i przeniosą go gdzieś na inną parafię i będzie sobie tam wiódł spokojne życie od zera. Super! Każdy z Nas już by miał prokuraturę na karku, albo siedziałby za kratami...

    A Wy wszyscy co tu ze łzami w oczach wyszliście z kościoła, to potem nie płaczcie na zły świat, premiera, rząd i wszystko wokół. Jak się tak dajecie robić to Wasza sprawa. Wam to nie wiem co trzeba byłoby zrobić żebyście się ocknęli... Ale jakby każdemu z Was kasę zabrał, to ciekawę co byście tu pisali. Ale że to była kasa kogoś zamożnego, to się cieszycie. Zacieracie rączki, że takiego to można okradać - Pawlaki i Gargule same.

    Piękna sprawiedliwość. Jak pokazuje ta sprawa i sprawa księdza dyrektora z Torunia - nie ma jak być księdzem, totalna swoboda...

    Jedno jest pewne: Mariana już nie ma! I tego nikt z Was nie zmieni i bardzo dobrze. Koniec i basta!

    13 52 Cytuj
  • 6 sty 2013

    Znany
    Maciek
    Dzisiaj 15:35
    Cytuj
    29
    17
    Wstyd mi za naszych parafian. Tak strasznie dziekowali ks marianowi, ktory nie wiadomo co porobil, że zapomnieli o KS Andrzeju. W ogole nie został przywitany przez parafian jedynie Burmistrz podszedl z kilkoma urzednikami i uscisnał dłon mówiac kilka słow. Wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd. KS marian dostal tyle kwiatow tyle cieplych słow ... aż mi brak słow. Nawet sie nie wytlumacyzl w mowie pozegnalnej. Powiedział " przepraszam, jezeli cos uczynilem zlego" ( Jezeli ? Tochyba pewne , ze cos musialo byc na rzeczy.) Pozniej dobila mnie Jego wypowiedz, ze zawsze sluzy rada ks Andrzejowi jakby cos, zeby dzwonil. PFF tle w temacie. Nie mowie nalezało mu sie pozegnanie ale bez przesady ludziska bardziej powinniscie powitac NOWEGO proboszcza. WSTYD ! WSTYD ! zal parafian !

    Szkoda żeś drogi kolego był na eucharysti ale nieobecny.
    Wszyscy dziękowali bo sam x.Andrzej powiedział:
    " A teraz, razem ze mną podziękujmy poprzez parafian x Marianowi"
    Więc nie rozumiem do kogo masz pretensje.
    W pierwszej kolejności udaj sie do źródła, z ktorego się dowiesz od tzw.zakrystii czy x.Andrzej chciał powitania.
    Żal dla twojej wypowiedzi

    34 8 Cytuj
  • 6 sty 2013

    Dajcie już spokój ,po co pożyczali pieniądze (takie sumy) sami wpędzili księdza w długi ,trzeba było od razu pomyśleć ,że coś jest nie tak. W dodatku nie dość , że napożyczali to pojechali do kurii .

    45 10 Cytuj
  • 6 sty 2013

    Każdy z was mógł kupić kwiaty i przywitać ks. Andrzeja. Oceniać potraficie... Tacy niby mili jesteście dla niego, a ciekawa jestem czy ktokolwiek z was z nim zdanie zamienił, zwłaszcza że jest tu od dwóch tygodni. Łatwo jest chować się w tłumie i potem anonimowo na forum oceniać. Tchórze z was i tyle!!!!! Czemu sami nie przywitaliście ks. Andrzeja?? Zawsze łatwiej jest zrzucić odpowiedzialność na innych....

    43 8 Cytuj

Odpowiedz