Forum » Okolice

Myślenice - Poręba - chodnik

  • 18 lis 2009

    tyle narzekań i lamentu o to 200 m chodnika,a tu prosze coś ruszyło. Zaczeli coś równać, chodnik jednak bedzie ;] Teraz adz nie bedzie miał na co narzekać? może by tak naprawić wjadz do szkoły?

    Cytuj
  • adzygmunt 19 lis 2009

    adz nie narzeka! Przypomina wszystkie dzieci są nasze, starsi także.
    Chodnik to pryncypium władzy samorządowej.
    Szkoła niech sama zadba o swoje. Od tego nie giną dzieci i starsi nie uciekają spod kół aut.
    Inna sprawa, że szkoły wychowują pokazując ład i porządek swojego terytorium TAKŻE.
    Pisanie nie tylko adz, to jeden z elementów wskazywania samorządowi, co jest ważne dla lokalnej społeczności.
    Głównym wg mojej wiedzy "naciskającym" była rada sołecka i sołtys. I to trzeba docenić.
    Uszczypliwość "Gość: a jednak" - miała zamieszać, czy podziękować wszystkim, którzy problem widzieli?

    Cytuj
  • 19 lis 2009

    Skrzyżowanie w Trzemeśni: Wiśniowa, Poręba - jest całkiem mądrze pomyślane, jednak brakuje kawałka barierki lub znaku o wystającym kawałku chodnika jadąc od Łęk w stronę Poręby. Pierwszy raz tam jadąc po remoncie było blisko :) teraz, co rusz widać nowe uszkodzenia wskazujące na uderzenia w ten chodnik. kiedyś dojdzie do tragedii, bo ktoś z ułańską fantazją poleci tamtędy (pierwszy raz po remoncie) ze "stówą", będzie coś próbował unikać i wyląduje pod sklepem na zaparkowanych samochodach. Oby nie. Natomiast wyjazd od Poręby, nazwijmy to się ujednolicił, widać dokładnie, którędy prowadzi droga z pierwszeńswtem.

    Cytuj
  • 19 lis 2009

    Zgadzam się w 100% z Tobą Łęczanin, wystarczy gęsta mgła :(

    Cytuj
  • 19 lis 2009

    W Myślenicach koło mostu na Bysince, jakieś 100 m za Biedronką też jest taka łezka. Tyle, że zrobiona z głową bo krawężnik nie wystaje nad asfalt więcej niż 4 cm. Jak kto się zagapi to nie straci zawieszenia. Dłuższa ciężarówka może delikatnie ściąć zakręt. Jest w miarę bezpiecznie, skrzyżowanie jest czytelne i nie ma tych cholernych wysokich krawężników.
    W Trzemeśni to szewcy robili a nie drogowcy.

    Cytuj
  • - - 21 lis 2009

    Co do chodnika to może pociągną go dalej za Kosciołem w stronę Poręby bo chciałem zauwazyc ze dzieci i starsi chodzą zarówno od strony z Łęk jak i od strony Poręby.

    Cytuj
  • 22 lis 2009

    adz zwróć uwagę na porządek przy chodniku na wysokości szkoły , jak cię to nierazi

    Cytuj
  • adzygmunt 22 lis 2009

    Brud wszedzie razi, szczególnie tam gdzie powinno być wzorowo czysto. Wszak szkoła wychowuje!!! :)
    Muszę się tam wybrać z miotłą grabiami, a może z Monte Grabim?:D
    "PIC" mam niepłodną, wróć niepłonną nadzieję, że właściwym adresatem postu jest szkoła?

    Cytuj
  • 27 lis 2009

    Czy jest ktoś może z was poinformowany,kto wytrzasną kasę na dokończenie chodnika w Trzemeśni w stronę przedszkola?? Bo przecież Starostwo rzekomo nie miało kasy, czyżby cud w ... :)

    Cytuj
  • 28 lis 2009

    Pewnie dorzuciła gmina aby poprawić wizerunek przed wyborami.

    Cytuj
  • adzygmunt 28 lis 2009

    Nie ważne kto WYTRZASNĄŁ. Dla użytkowników to obojętne.
    Ale jestem pewien, że w odpowiednim czasie się dowiemy.

    Cytuj
  • 28 lis 2009

    Wypowiadacie się bardzo dziwnie , uważacie że nam się już nic nie należy.
    dziwię się panu PANIE adz

    Cytuj
  • 28 lis 2009

    "trzemeśnianin" poczytaj wszystkie posty adz w tym temacie. Może zrozumiesz, że adz pozytywnie pisze o sprawach południowych prowincji gminy.
    Sarkazm z Twojej strony jest nie na miejscu.
    Jesli mało widzisz, to wskażę Ci i inne posty np: nagannym zachowaniu wandlai na placu zabaw, zobacz co kompani od kielicha i rozróby zrobili ze znakami drogowymi w nocy z piatku na sobotę.
    Powtórzę za adz chodnik potrzebny był dla mieszkańców Trzemeśni.
    Zupełnie nie zauważyłes intencji autora, że za chwilę kapital wyborczy bedą zbijać na tym chodniku ludzie, którzy w pierwszym rzędzie winni słuzyć mieszkańcom, bo za ich pozwoleniem i pieniądze są w gminie i powiecie

    Cytuj
  • 29 lis 2009

    Zgadzam się z Tobą janus41,święte słowa :) pozdrawiam

    Cytuj
  • 29 lis 2009

    Ja takze widze pozytywy w posyach adz.
    Trzemeśnianin to Ty jestes ale z tych co nie chce rozumieć złowa pisanego.
    Wolisz nie zauwazasz pozytywów?

    Cytuj
  • - - 29 lis 2009

    No to teraz czekamy na chodnik od Kościoła w stronę Poręby. Tam tez się przemieszczają mieszkańcy.

    Cytuj
  • adzygmunt 1 gru 2009

    Praca przy chodniku wrze!!!
    Mam nadzieję, że nakładka asfaltowa załatwi dziury powstałe w czasie robót, a także wyboje z drugiej strony jezdni. Tam asfalt po prostu zapadł się pod kołami!!!

    Cytuj
  • 2 gru 2009

    Od kościoła, jakieś 400m chodnika w stronę Poręby jeszcze jest. A nie wiem po co, wysypali dalej (okolice zakrętu na Buline) dość dużą kupkę kamyczków, chyba takich jak podkładają na spód pod chodnik. Ciekawe, zobaczymy co dalej.

    Cytuj
  • 3 gru 2009

    zamaist opisywać innych zastanówcie sie co wy zrobiliście żeby powstał pas chodznika ! tak czytam i mysle sobie że was ściska bo ktoś inny cos robi dla naszego regionu

    Cytuj
  • adzygmunt 3 gru 2009

    Napiszę krótką odpowiedź.
    Bardzo uczciwie płacę podatki, a samorząd tylko nimi administruje!
    Zatem mogę upomnieć się, aby nie zapomniano o w/w chodniku.
    Myślisz, że powinienem namówić Ciebie, siebie i wyjść z łopatą. ;(

    Cytuj
  • 3 gru 2009

    Co do tych kamyczków, wydaje mi się że są one potrzebne do kolektora albo wodociągów- już niewiem czego- bo kursują po nie co jakiś czas koparki...

    Cytuj
  • adzygmunt 3 gru 2009

    kolektor-kanalizacja jest budowana w Trzemeśni.
    To zapewne materiał na podsypkę!

    Cytuj
  • adzygmunt 15 lut 2010

    Chodnik jest w Trzemeśni ten kawałek również o który dopominali się mieszkańcy. Niestety właściciele posesji przyległych do chodnika zapominają o swoim obowiązku prawnym: należy usunąć z niego śnieg. Straż miejska powinna to wyegzekwować natychmiast.
    Są duże odległości gdzie domostw nie ma, kto ma wówczas odśnieżać trotuar. W Osieczanach sprawę rozwiązał specjalny mały pług i jadąc chodnikiem wyczyścił go.
    Niestety Łęki i Trzemeśnia nie dopilnowała tego obowiązku, czyjego? rady sołeckiej może miasta, czyli właściciela chodników?
    Komu wówczas straż miejska palnie mandat?
    Z chodnikiem wiąże się jeszcze inna niedogodność dla kierowców. Pługi jadą środkiem, bo pobocze przyległe do chodnika zalodzone. Droga się nienormalnie zawęziła i jak tu dwa tiry mogą się ominąć. Gorzej - osobowy i ciężarowy. Ten drugi prawem Kaduka przyznał sobie pierwszeństwo. Na bok z drogi bo.... ja jadę!
    Oby do wiosny!

    Cytuj
  • 15 lut 2010

    Adz nie masz racji odnośnie odśnieżania chodnika na wsi przez właścicieli posesji.Nie mają obowiązku,sprawdź odpowiednie przepisy.

    Cytuj
  • 15 lut 2010

    Hi Hi choć raz Osieczany górą!!!! A chodnik chyba odśnieżył Maślerz.
    a ogólnie rzecz biorąc to chyba wszędzie chodzi sie fatalnie! Gorzej będzie jak nagle zacznie to topnieć, wtedy pogardzane na forum "pijaczki z OSP" wrócą do łask i pewnie niektórzy nie pogardzą pomocą "niewyszkolonego ochotnika" który przyjedzie zamiast profesjonalnego strażaka z PSP ze sprzętem który "niepotrzebnie" mu gmina zakupiła

    Cytuj

Odpowiedz