Forum » Okolice

Myślenice - Poręba - chodnik

  • 15 lut 2010

    jeszcze jedno oczywiście życzę wszystkim, żeby odwilż na wiosnę przebiegła jak najłagodniej i bez powodzi.

    Cytuj
  • 15 lut 2010

    Prawda jest taka jak robią chodnik i nie daj Bóg właściciel danej posesji zwrócił by im uwagę ,że robią coś nie tak to odrazu jest wrzask iż wykonują to na swojej działce i niema nic do gadania :) ALE jak przyjdzie do odśnieżania to oczywiście WŁAŚCICIEL DANEJ POSESJI JEST WINNY !!!!!!!!!

    Cytuj
  • 15 lut 2010

    Wieśniaku po co te złośliwości,jeżeli gmina ma pieniądze to może kupić wam nawet F16 też się mogą przydać.

    Cytuj
  • adzygmunt 15 lut 2010

    http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/105709,za_odsniezanie_chodnika_odpowiada_wlasciciel_domu.html
    Sprawdziłem panie pesymista.
    Kto tu wpuszcza w maliny ludzi, którzy bezkrytycznie przeczytają Twój post i dostaną mandat. Zapłacisz go za nich?

    Cytuj
  • 16 lut 2010

    Adz z całym szacunkiem ale na wsi chodnik w większości nie przylega bezpośrednio do granicy posesji gdyż znajduje się w tzw.pasie drogowym w którym oprócz chodnika znajduje się także rów .Na przykładzie Trzemeśni czy właściciele działek za rzeką mają obowiązek odśnieżać chodnik?Jeżeli od granicy posesji do chodnika jest kilka metrów odległości to czy mam obowiązek go odśnieżać?Pozdrawiam.

    Cytuj
  • adzygmunt 16 lut 2010

    Ja także z całym szacunkiem odpowiadam. Na "Zarzeczu" nie ma chodnika.
    A także przeczytaj jeszcze raz info w "Gazecie Prawnej" Jest tam mowa między innymi o pasach zieleni oddzielających posesje od chodnika i wiele innych dot chodników nie tylko w Trzemeśni.
    Tak czy inaczej warto temat znać na wypadek... interwencji straży miejskiej i ewentualnego pozwu do sądu poszkodowanych! :)

    Cytuj
  • 16 lut 2010

    "Właściciel nieruchomości nie musi odśnieżać chodnika wówczas, gdy nie przylega on bezpośrednio do nieruchomości, lecz dzieli go od niej pas trawnika. Wtedy obowiązek usuwania z niego śniegu ciąży na gminie. Jeżeli na chodniku znajduje się przystanek komunikacyjny, płatny postój albo miejsca przeznaczone do parkowania pojazdów, to wówczas obowiązek uprzątnięcia ich ciąży na firmach, które je użytkują."

    Przeczytałem i znalazłem to co zacytowałem wyżej.Zazwyczaj na wsi tak właśnie sprawa wygląda że między granicą działki a chodnikiem jest trawnik ,rów melioracyjny.Pozdrawiam i zapraszam na spacer nowym chodnikiem,w terenie lepiej to widać.

    Cytuj
  • adzygmunt 16 lut 2010

    I z tym optymistycznym akcentem doszliśmy do consensusu. Spacer służy zdrowiu :O

    Cytuj
  • 24 maj 2010

    WITAM POWIEM ŻE BARDZO BY SIĘ PRZYDAŁA DALSZA CZĘŚĆ CHODNIKA MIEDZY SZKOŁĄ PODSTAWOWĄ W TRZEMEŚNI A PORĘBĄ TU DZIECI Z POBLISKIEJ DOMÓW CZĘSTO SAME BO TAKA JEST SYTUACJA CHODZĄ DO SZKOŁY A TU TAKIE WĄSKIE POBOCZA I NIC NIKT NIE ROBI TAK DALEJ NIE MOŻE BYĆ ....POLECAM RADNYM MYŚLENIC ,ABY ONI W GODZINACH SZCZYTU SPACEROWALI NASZYMI ULICAMI I ZASTANAWIALI SIĘ DŁUŻEJ KIEDY DOKOŃCZĄ DALSZĄ CZĘŚĆ CHODNIKA .........NIE WSPOMNĘ JUŻ O OŚWIETLENIU NA WSIACH MASAKRA GŁÓWNE DROGI OŚWIETLONE NA MAKSA ,A POBOCZNE DROGI ASFALTOWE W CISZY I ZAĆMIENIU SŁONCA...WRACAM Z PRACY W PÓZNYCH GODZINACH I UWIEŻCIE MI ŻE IDĘ W STRACHU KIEDY I GDZIE KTOŚ WYSKOCZY Z POBOCZA...MAM NADZIEJE ŻE TO SIĘ ZMIENI.

    Cytuj
  • 3 cze 2010

    Niech wreszcie ktoś zainteresuje się stanem dróg w okolicy Trzemeśni tu jest beznadziejnie za co my płacimy podatki.....od czego są sołtysi wsi droga była jest i będzie tylko niech wreszcie dziury które były i jest ich jeszcze więcej po powodzi zostaną wreszcie naprawione...

    Cytuj
  • 4 cze 2010

    Wczasowicze mają najmniej do gadania a najwięcej kłapią ;] A pozatym droga od Poręby (od nowego asfaltu) w dół (około 1km) ma byc naprawiana, tylko nie ma pogody aktualnie, wiec nie robią ;]

    Cytuj
  • 6 cze 2010

    Ha ha bardzo śmieszne ..powiem tyle że Trzemeśnia jest piękna okolice również tylko naprawdę nikt tam nic nie działa od czego macie sołtysa , nie ma chodnika a pieniądze pewno Urząd Miasta by znalazł tylko nie ma kto za tym iść...A co do Gośćia powyżej powiem tyle kiedyś naprawdę w Waszej okolicy niektórzy utrzymywali swije gospodarstwa z naszych letnich odwiedzin ......więc nie narzekaj na wczasowiczów dziecino...

    Cytuj
  • 7 cze 2010

    Krakusy do Krakowa ! :D Tylko śmieci po was zostaja i tyle !

    Cytuj
  • 7 cze 2010

    Ha ha ,a może ja Warszawianka jestem ...

    Cytuj
  • 8 cze 2010

    Warszawiacy nic nie lepsi ;]

    Cytuj
  • adzygmunt 10 cze 2010

    Nie skaczcie sobie do gardeł.Tutaj NIE JEST WAŻNE kto ma rację a to kiedy chodnik i droga od szkoły w Trzemeśni będzie normalnie przejezdna w stronę Poręby.
    Problem jest podwójnie ważny dziury w asfalcie i auta meandrują między nimi a na poboczu dzieci, i inni piesi.
    Niestety powódź załatwia wszystkie inwestycje tzn finanse. Trzeba wierzyć, że radny Dąbrowski da sobie z tym radę. Wszak on tą drogą, także jego rodzina codziennie jeździ.
    Czy to ma jakieś znaczenie? Myślę, że trochę ale bardziej ważniejszy aspekt: jest radnym z tego terenu i może chce być powtórnie wybrany?

    Cytuj
  • 10 cze 2010

    No pewnie i tak będzie kandydował na radnego ponownie ,ale powiem tyle wreszcie ktoś zaczął działac na rzecz Trzemesni chodz pieniądze na to przeznacza Urząd Miasta I Gminy ,tak powinno być przecież to z tego będa korzystać ludzie i dzieci potrzebujemy chodnika od szkoły w Trzemeśni do Poręby wierzymy że będzie on w jak najszybszym terminie ..polecam aby było lepsze oświetlenie na bocznych drogach bo nie wszyscy mieszkają koło drogi głównej a tam oswietlone jak w Los Angeles ,boczne drogi w bardzo trudnych warunkach zarówno asfaltowych jak i nie ma wogole oświetleni a..pozdrawiamy i czekamy na efekty ....Szanowny Panie Radny niech pan działa jak najwięcej.......

    Cytuj
  • 16 cze 2010

    No i mamy kolejny kawałek nowego asfaltu :)

    Cytuj
  • adzygmunt 16 cze 2010

    "asfalt", pisz gdzie ten nowy afalt!

    Cytuj
  • adzygmunt 16 cze 2010

    "asfalt" już nie pisz gdzie ten nowy asfalt!!! Zaczyna się przed zakrętami w Trzemeśni a kończy już w Porębie przy nowej ale starszej nakładce.
    Dobrze ze radny nie przypilnowała, bo myślę, że to jego upór, dobre i +/-300 m.
    Jest jeszcze jeden odcinek drogi pilnie do naprawienia /powinien być naprawiany w ramach gwarancji/, pod zboczem cmentarza w Trzemeśni!!!

    Cytuj
  • 16 cze 2010

    A jeszcze pilniejszy jest odcinek do naprawy, asfaltu w Prawo Mostkiem nad Skalnikiem tam jest makabrycznie jedno wielkie pobojowisko po powodzi tu nikt się nie interesuje pilnie do naprawy ....mamy nadzieje że radny rozpatrzy jak wygląda tu pobocze nocą i jeżeli może to załatwić to i tu znajdzie się jakieś oświetlenie nawet lampa czujnikowa .......przecież tam ludzie też mieszkają mają prawo do wszystkiego też płacą podatki , a główne ulice nie muszą być aż tak oświetlone .

    Cytuj
  • 16 cze 2010

    I co z tym chodnikiem koło nowego asfaltu na terenie Trzemeśni kiedy się zaczną jakieś prace i czy wogóle się zaczną

    Cytuj
  • 17 cze 2010

    Przebudowują też most w Trzemeśni prowadzący na Bulinę. Teraz będzie piękny, betonowy a nie drewniany i niepewnej konstrukcji. Prace mają potrwać gdzieś do wsześnia.

    Pozdrawiam

    Cytuj
  • adzygmunt 19 cze 2010

    We "wsześniu", a gdzie to jest? hi,hi!!!

    Cytuj
  • 21 cze 2010

    I CO Z TYM CHODNIKIEM KOŁO NOWEGO ASFALTU ,KIEDY ZACZNĄ COKOLWIEK DZIAŁAĆ....

    Cytuj

Odpowiedz