Forum » Okolice

Myślenice - Poręba - chodnik

  • 4 lis 2010

    To Poręba ma CENTRUM !,ale się porobiło:>

    Cytuj
  • 6 lis 2010

    Witam, mam pytanie dotyczące przyłącza kanalizacji w Porębie. Mianowicie dzisiejszego dnia byli u mnie na działce Panowie, który zajmują się tą inwestycja i wykopali 3 metrową dziurę pod przyłącz. Poinformowali mnie że za 800 zł zrobią mi cały przyłącz kanalizacji do domu - moje pytanie dotyczy tego czy, komuś z państwa też to proponowali? Czy w ogóle wiadomo coś o kosztach przyłącza? Dzwoniąc do Myślenic nie można uzyskać żadnej informacji dlatego proszę o jakiekolwiek informację.

    Cytuj
  • adzygmunt 7 lis 2010

    Najprostszym sposobem sprawdzenia firmy jest wyrazić zgodę na przyłącz i otrzymać od nich fakturę na przelew, płatność po wykonaniu roboty w termin powiedzmy 7 dni.
    "Sprawa wówczas się rypnie".

    Cytuj
  • 7 lis 2010

    Kto z Poręby kandyduje na Radnych Miejskich i Powiatowych ? Na kogo warto głosować ?

    Cytuj
  • 7 lis 2010

    bardzo proszę, tutaj są linki z listami:
    rada miejska http://www.miasto-info.pl/myslenice/wybory-2010-kandydaci-na-radnych-miejskich
    rada powiatu http://www.miasto-info.pl/myslenice/wybory-2010-kandydaci-na-radnych-powiatowych
    tam powinieneś znaleźć wszystkie nazwiska osób kandydujących na stanowiska w najbliższych wyborach samorządowych.
    Co do drugiego pytania, to powiem tak, jak ci sumienie podpowiada, doświadczenie, albo sąsiad. Chociaż jako sąsiad mojej wioski uważam, ze macie dość klarowną sprawę z kandydaturę do rady miejskiej, natomiast powiat to już sprawa dyskusyjna.
    Pozdrawiam

    Cytuj
  • 8 lis 2010

    [quote=adzygmunt]Najprostszym sposobem sprawdzenia firmy jest wyrazić zgodę na przyłącz i otrzymać od nich fakturę na przelew, płatność po wykonaniu roboty w termin powiedzmy 7 dni.
    "Sprawa wówczas się rypnie".[/quote]
    Bardzo dziękuję za informacje. Dzisiaj byli Panowie od kanalizacji. Jak się okazało firma ta ma obowiązek na każdej działce usytuować studzienkę kanalizacyjną. Najważniejsze jest to, że nic za to nie zapłaciłam ponieważ firma ma podpisaną umowę z Gminą. Wiec dla zainteresowanych kanalizacją - zdarzają się jeszcze cuda ;)

    Pozdrawiam i życzę dobrej nocy :)

    Cytuj
  • adzygmunt 8 lis 2010

    I oto chodzi by przy okazji kanalizacji nie dać się wpuścić w ...maliny!

    Cytuj
  • 10 lis 2010

    Dlaczego post dotyczący sawickiego nieskazitelni radni jest niedostepny/ zamknięty ? czy to jest zasada forum ?
    Co z Tym tematem ??? Był nie na ręke ??? Prosze o odpowiedź??? Czy po wyborach i ewentualnej wygranej pana Kielana też bedzie tu taka cenzura ???

    Cytuj
  • 10 lis 2010

    Adz myślę że w tym wypadku bardziej pasuje -nie dać się wpuścić w kanał.

    Cytuj
  • 10 lis 2010

    ZACZĘTO WRESZCIE COŚ ROBIC W TRZEMEŚNI SPRZATAJA STARY ZANIEDBANY CHODNIK KOŁO SKALNIKA NAPRAWIONA NAWIERZCHNIA W STRONE MORYCÓWKI ,PO WIELU INTERWENCJACH WRESZCIE WSZYSTKO WRACA DO NORMALNOŚCI DZIEKI LUDZIOM KTÓRZY INTERWENIOWALI W TEJ SPRAWIE NA ZEBRANIU WIEJSKIM JESTESMY WAM WDZIECZNI,,,,I MAMY NADZIEJE ŻE PANI SOŁTYS CZESCIEJ BEDZIE POMOCNA SWOIM PARAFIANOM,WTEDY BEDZIE MIAŁA LEPSZY START W PRZYSZŁYCH WYBORACH....SPOTKANIA WIEJSKIE PROWADZA DO LEPSZEGO...CZESCIEJ POWINNY BYC ORGANIZOWANE....

    Cytuj
  • 10 lis 2010

    TAK
    Jedzcie tą wyborczą kiełbasę raz na cztery lata.

    No i oczywiście nie zapomnijcie podziękować za to co się wam już dawno należało...

    Cytuj
  • 10 lis 2010

    rzeczywiście zastanawia ta wzmożona aktywność drogowców. Jestem za tym aby wybory rozpisywać co roku!!! wówczas byłaby szansa, że wszystkie potrzeby mieszkańców byłyby na czas wykonywane.

    Jeżeli chodzi o chodnik, to myślę, że solą w oku jest odcinek właśnie od skalnika w głąb Trzemeśni, do miejsca w którym się urywa (na wysokości dawnej dyskoteki). Ciekawe, czy kiedykolwiek mieszkańcy tego chodnika się doczekają!

    Cytuj
  • 10 lis 2010

    [quote]ZACZĘTO WRESZCIE COŚ ROBIC W TRZEMEŚNI SPRZATAJA STARY ZANIEDBANY CHODNIK KOŁO SKALNIKA NAPRAWIONA NAWIERZCHNIA W STRONE MORYCÓWKI ,PO WIELU INTERWENCJACH WRESZCIE WSZYSTKO WRACA DO NORMALNOŚCI DZIEKI LUDZIOM KTÓRZY INTERWENIOWALI W TEJ SPRAWIE NA ZEBRANIU WIEJSKIM JESTESMY WAM WDZIECZNI,,,,I MAMY NADZIEJE ŻE PANI SOŁTYS CZESCIEJ BEDZIE POMOCNA SWOIM PARAFIANOM,WTEDY BEDZIE MIAŁA LEPSZY START W PRZYSZŁYCH WYBORACH....SPOTKANIA WIEJSKIE PROWADZA DO LEPSZEGO...CZESCIEJ POWINNY BYC ORGANIZOWANE....[/quote]

    Myśle że pani sołtys i rada sołcka nie zrobili nic w tych sprawach. A slyszałem że mają jeszcze wstawic lustro przy wyjeździe z Buliny i oznakowac skrzyżowanie na wiśniową .

    Cytuj
  • adzygmunt 10 lis 2010

    Lustro wielekroć tam było. Jak się pojawi miejscowa pederastająca młodzież natychmiast je rozbije.
    W Balicach lustro jest od dawna za gęstą siatką i z jakiegoś plastiku. Mniej widać ale jest!

    Szkoda,że rada sołecka nie zapisała w planie ochrony zdrowia. Dopiero interwencja zmusiła radę do wpisania jej do planu. Podobno winda jest wymogiem unijnym i od 2013 musi być. To koszt pewnie ze 100000PLN I wszystkie sołectwa w parafii powinny się o nią wspólnie starać.

    Cytuj
  • 10 lis 2010

    Adz - czy myślisz że ta zacna RADA SOŁECKA zrobi coś w temacie Ośrodka Zdrowia????

    Cytuj
  • adzygmunt 10 lis 2010

    Nie wiem. Jak do tej pory nie mieli zamiaru pomagać. Vide program wyborczy pana W Malinowskiego, który na rzeczonym zebraniu był prezentowany przez zainteresowanego, jako program pracy /plan/ także rady sołeckiej.
    Rzecz w tym, iż nie tylko rada sołecka w Trzemeśni winna mieć w programie potrzebę modernizacji ośrodka zdrowia. Pozostałe rady także.
    Przypomnę. Leczeni tam są ludzie z Trzemeśni, Poręby, Zasani, Łęk, Buliny.
    Dopiero wspólny wysiłek pięciu rad może dać pozytywny skutek.
    Jak na razie, z problemem boryka się samo Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich w Trzemeśni. A to nie rokuje dobrze.

    Cytuj
  • 11 lis 2010

    Tak malo się robi w naszej okolicy dla poprawy wizerunku naszej wsi,nic tylko przed wyborcza paranoja wydaje mi sie ze nie trzeba by wyborów żeby coś ośiagnac ,tylko wiecej entuzjazmu i chęci do pracy naszej sołtys a mielibysmy tak piekna okolice jak poręba....tam wszystko jest czego chcą mieszkancy nie wspomne o przystanku koło skalnika tu poprostu jest styrasznie nie ma nawet gdzie sie schowac przed deszczem ,nie wspominajac o gorszych warunkach pogodowych... oswietlili wjazd na Buline jak LAS VEGAS ,trzy latarnie kolo siebie ,a poboczne ulice strasza ciemnościami tak nie powinno byc

    Cytuj
  • 11 lis 2010

    Wie ktoś może dlaczego ustawili znak o zwężeniu lewej strony drogi w Trzemeśnii na wysokości skrętu na Bulinę? Czyżby mieli się zabrać za chodnik?

    Cytuj
  • 12 lis 2010

    MOŻE KTOŚ POWIE KIEDY ZACZNĄ ROBIĆ CHODNIK DO pORĘBY...

    Cytuj
  • adzygmunt 12 lis 2010

    Może przy następnych wyborach?

    Cytuj
  • adzygmunt 14 lis 2010

    Niepotrzebne są te wstawki osobiste.
    Być może radny Kazimierz jest osoba dla wielu kontrowersyjną, ale także wiele społecznie pracuje, widać to po tym co zrobiono.
    Uprzedzę argumenty ze pracuje za dietę radnego. Dietę pewnie pobiera, lecz to jest tylko minimalny zwrot kosztów licznych wydatków.
    Wiem coś o tym ile kosztuje praca społeczna!

    Cytuj
  • 14 lis 2010

    Szkoda tylko ze robi wszystko przed wyborami :) a po wyborach cisza... A ja wam mowie ze i tak nie wygra bo wiekszosc ludzi przejzala na oczy:)

    Cytuj
  • 14 lis 2010

    [quote=adzygmunt]Niepotrzebne są te wstawki osobiste.
    Być może radny Kazimierz jest osoba dla wielu kontrowersyjną, ale także wiele społecznie pracuje, widać to po tym co zrobiono.
    Uprzedzę argumenty ze pracuje za dietę radnego. Dietę pewnie pobiera, lecz to jest tylko minimalny zwrot kosztów licznych wydatków.
    Wiem coś o tym ile kosztuje praca społeczna![/quote]

    Dieta nie taka mala bo 2500zl wiec jest sie o co bic :)

    Cytuj
  • 14 lis 2010

    [quote]Szkoda tylko ze robi wszystko przed wyborami :) a po wyborach cisza... A ja wam mowie ze i tak nie wygra bo wiekszosc ludzi przejzala na oczy:)[/quote]

    rozpisałbym się w odpowiedzi, ale skoro wpis jest mało merytoryczne to równie zejdę do tego poziomu i powiem: że, dużo robił w czasie kadencji (porównując z całą resztą "działaczy") i mam nadzieję, że wygra bo ludzie mają oczy.

    Cytuj
  • adzygmunt 14 lis 2010

    Przecieram oczy ze zdumienia. Eros, jeśli masz rację to wiem już dlaczego jest taki wysyp "społeczników".
    Jeśli masz rację! Jak to sprawdzić?

    Cytuj

Odpowiedz