Forum » Społeczeństwo

"Ksiądz" J.J

  • 24 lut 2012

    [quote=gość: gosc77] odnośnie pogrzebu - też uczestniczyłam w tym pogrzebie, nie zgadzam sie z marianpazdzioch - jaki skandal?Zachowanie i kazanie adekwatne do tej smutnej sytuacji i na czasie. [/quote]
    Adekwatne? ty chyba masz problem ze zrozumieniem ! a komunia dla najblizszej rodziny! a kim jest do diabła ten ksiadz zeby sadził kogoś.zastanów sie dobrze zanim cos napiszesz

    13 7 Cytuj
  • 24 lut 2012

    Dobre! Używanie wyrażenia "do diabła" w kontekście księdza, pogrzebu i Komunii Świętej.

    11 1 Cytuj
  • 25 lut 2012

    [quote=gość: obserwatorka] Wczoraj na mszy o 18 zauważyłam pewien incydent i zaczęłam obserwować pewną kobietę. Jak się potem dowiedziałam że ta kobieta zawsze po mszy paraduje pod zakrystią i jeszcze kuka przez okno do środka zakrystii. Pewnie nie ma pojęcia że msza nie polega na siedzeniu w pierwszej ławce aby się pokazać. [/quote]

    A ty masz pojęcie? Może jak kolejny raz wybierzesz się na msze to zabierz ze sobą malowankę i kredki to nie będziesz się zanudzać. Możesz też siedzieć w pierwszej ławce a po mszy paradować pod zakrystią (najlepiej ubierz coś czerwonego, czerwony przyciąga wzrok!) i kukać do środka. I będą dwie kukułki. A potem załóż jej fanklub! Będzie może więcej osób które potem się będą się dowiadywać. Idź ty lepiej do spowiedzi bo żałosna jesteś!

    16 9 Cytuj
  • 2 mar 2012

    przez takich ksiezy jak JJ moja noga ani 1 grosz nie zagoszcza juz w kosciele. stwierdzilem , ze nie potrzebuje pośredników z Bogiem. koscioł opodatkowac i juz.

    14 7 Cytuj
  • 2 mar 2012

    Jakby przez dwie niedzielę przeszli przez Kościół po ofierze i wrócili z PUSTYM koszykiem to może by ich obudziło że ludzi ( a parafian w szczególności ) NALEŻY SZANOWAĆ.

    15 3 Cytuj
  • 2 mar 2012

    A ja tego księdza lubię w przeciwieństwie do Leszka

    9 5 Cytuj
  • 2 mar 2012

    [quote=alapatala] A ja tego księdza lubię w przeciwieństwie do Leszka [/quote]

    To nie jest kwestia " lubienia czy nie lubienia"

    Problem dotyczy nieetycznego i niemoralnego po prostu nieludzkiego zachowania księdza J. np: na jednym z ostatnich pogrzebów - kto dał mu prawo tak poniżyć i upokorzyć rodzinę tragicznie zmarłej ksiądz zachował się jak zły człowiek.

    A gdzie miłosierdzie Boże ???

    15 4 Cytuj
  • 2 mar 2012

    W Konarach koło Świątnik Górnych ,jest ośrodek w którym znajduje się ok 60 osób byłych księgowych, lekarzy ,inżynierów itd ..sami Panowie których choroba zamknęła w swoich ramionach ,bez względu na odczucia dzieci rodziny czy społeczeństwa .Ten inny świat w jaki weszli ludzie jeszcze parę lat temu czynni zawodowo zmienił wszystko .Proponuję osobę którą mam na myśli oddelegować w ramach wolontariatu i służby drugiemu człowiekowi do pracy rozmowy i przebywaniu w tym miejscu - nauka bezcenna pokora do życia ,losu szacunek dla drugiego człowieka wyrabiany w sobie automatycznie ,a przede wszystkim umiejętność pozbywania sie ja wielki ja mądry ,ja wiem .A znaczenie słów potocznie używanych zaczyna razić nas samych ,pokora pokora pokora. Wielki szacunek do Pań tam pracujących ,powinny zarabiać w złocie za serce jakim mimo własnych problemów oddają tym chorym facetom .

    12 6 Cytuj
  • 2 mar 2012

    [quote=gość: parafianka] alapatala napisał/a: A ja tego księdza lubię w przeciwieństwie do Leszka

    To nie jest kwestia " lubienia czy nie lubienia"

    Problem dotyczy nieetycznego i niemoralnego po prostu nieludzkiego zachowania księdza J. np: na jednym z ostatnich pogrzebów - kto dał mu prawo tak poniżyć i upokorzyć rodzinę tragicznie zmarłej ksiądz zachował się jak zły człowiek.

    A gdzie miłosierdzie Boże ??? [/quote]

    Niestety dla księży pracujących w tej parafii taka właśnie postawa jest czymś zupełnie normalnym i naturalnym. Sprawiają wrażenie że wierni to zupełnie nie są im do niczego potrzebni, no i te babki kościelne, które stale na msze chodzą. Chodzą, ale i kasę dają, więc gdyby nie one to skąd by paniska kasę miały na własne niezliczone potrzeby. A parafian można poniżać, lekceważyć, nie ma w nich krzty szacunku dla drugiego człowieka - bliźniego, którego podobno trzeba kochać. Pycha i całkowity brak pokory, przekonani o własnej nieomylności i mądrości z druzgocąca łatwością, bez chwili namysłu mieszają ludzi z błotem! I tak swoją postawą w życiu dają świadectwo o nauce Chrystusa, którą głoszą. Co niedziele w pięknym kazaniu, a potem hulaj dusza piekła nie ma. Ale może gdyby to nie była praca tylko powołanie byłoby inaczej.

    14 4 Cytuj
  • 2 mar 2012

    ksiadz jj to zero , ale wy ciemnogród tzn. polskie spoleczernstwo jestescie temu winni dajcie im wiecej kasy to sie panosza .kosciół to dno

    8 16 Cytuj
  • 2 mar 2012

    Jakie kozaki! Jak wam kościół i księża nie odpowiadają to po co chodzicie do kościoła, żeby anonimowo potem zgnoić wszystkich i wszystko!? A jak nie chodzicie to po co się wypowiadacie! Eh! Szkoda słów.

    8 16 Cytuj
  • 2 mar 2012

    [quote=gość: malta] Jakie kozaki! Jak wam kościół i księża nie odpowiadają to po co chodzicie do kościoła, żeby anonimowo potem zgnoić wszystkich i wszystko!? A jak nie chodzicie to po co się wypowiadacie! Eh! Szkoda słów. [/quote]

    Nie wszyscy potrzebują pośredników "biznesmenów" aby żyć w zgodzie z nauką Chrystusową -
    aby modlić się do Boga.
    Potrafię ze zrozumieniem czytać Biblię i tam nic nie pisze że mam utrzymywać księży
    W Biblii nic nie pisze że Kościół ma być przepełniony pychą i bogactwem

    Jezus Chrystus był dobry i miłosierny był najlepszy nie potrzebował pałaców.

    Nawet ladacznicy nie potępił tylko okazał swoje miłosierdzie.

    ILE KOSZTUJE MIŁOSIERDZIE W NASZEJ PARAFII ?? ILE TRZEBA ZAPŁACIĆ ABY KSIĄDZ ZACHOWAŁ SIĘ NA WZÓR JEZUSA CHRYSTUSA ???

    16 3 Cytuj
  • 3 mar 2012

    vvvvvv napisał/ła
    "ILE KOSZTUJE MIŁOSIERDZIE W NASZEJ PARAFII ?? ILE TRZEBA ZAPŁACIĆ ABY KSIĄDZ ZACHOWAŁ SIĘ NA WZÓR JEZUSA CHRYSTUSA ???"

    Nauki Jezusa już dawno zostały wypaczone, patrz: Bart D. Ehrman "Przeinaczanie Jezusa. Kto i dlaczego zmieniał Biblię"
    http://merlin.pl/Przeinaczanie-Jezusa-Kto-i-dlaczego-zmienial-Biblie_Bart-D-Ehrman/browse/product/1,660795.html
    http://www.racjonalista.pl/ks.php/k,1992

    Najdziwniejsze jest to, że ludzie ślepo idą za pewnymi doktrynami pomimo, że są one rażąco różne od idei wg. której żył Jezus. Myślę, że w tych dwóch podanych przeze mnie książkach można znaleźć wiele ważnych informacji. http://lubimyczytac.pl/ksiazka/96069/zabojcze-tozsamosci

    "Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują.
    Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami.
    Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia albo z ostu figi?
    Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce.
    Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców.
    Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone.
    A więc: poznacie ich po ich owocach." Mt.7:14-20

    Wiecej: http://www.eioba.pl/a/2yhr/prawda-o-kosciele-katolickim#ixzz1o2Px1TCb

    7 3 Cytuj
  • Raphaell 3 mar 2012

    ....witam..tak sobie czytam te posty i dochodzę do wniosku,iż większość piszących to anty-chrześcijanie?!Nie potrafię zrozumieć dlaczego jeśli macie rację nie powiecie prosto "w twarz" własnego zdania konkretnemu księdzu?! Nie rozumiem skąd u Was piszących taka nienawiść i wrogość do kleru?! Tak jest faktem że nieraz słyszymy o pedofilii...imprezkach czy innych "wypadach",które nie powinny występować.Lecz zwróćcie uwagę na jedno-TO SĄ TYLKO LUDZIE-którzy tak samo jak i my popełniają błędy w życiu.Nie do nas należy osąd ich postępowania?! Poza tym Ktoś w tych postach stwierdził,iż cyt."kościół to dno"..boję się że zapomniała ta osoba że sama jest KOŚCIOŁEM..

    13 7 Cytuj
  • 3 mar 2012

    [quote=Tiger72] ....witam..tak sobie czytam te posty i dochodzę do wniosku,iż większość piszących to anty-chrześcijanie?!Nie potrafię zrozumieć dlaczego jeśli macie rację nie powiecie prosto "w twarz" własnego zdania konkretnemu księdzu?! Nie rozumiem skąd u Was piszących taka nienawiść i wrogość do kleru?! Tak jest faktem że nieraz słyszymy o pedofilii...imprezkach czy innych "wypadach",które nie powinny występować.Lecz zwróćcie uwagę na jedno-TO SĄ TYLKO LUDZIE-którzy tak samo jak i my popełniają błędy w życiu.Nie do nas należy osąd ich postępowania?! Poza tym Ktoś w tych postach stwierdził,iż cyt."kościół to dno"..boję się że zapomniała ta osoba że sama jest KOŚCIOŁEM.. [/quote]
    ja tak zrobiłem i sie dowiedzialem , ze wina jest w ludziach , a nie ksiedzach .nie ma sensu z nimi rozmawiaci koniec

    13 6 Cytuj
  • 3 mar 2012

    Piszcie petycję , nie słuchajcie , korkociąg do uszów bo to aż 1:30 religijnych dźwięków (zgroza) , za to włączcie sobie RMF na cały regulator i telewizorek , smacznego !

    9 3 Cytuj
  • 3 mar 2012

    NIE DAWAC NA TACE NIE DAWAC W KOPERTACH W SKARPETKACH ICH PUSCIC

    17 9 Cytuj
  • 3 mar 2012

    Myślisz Zbysio ża to pomoże?

    zdjecie

    20 3 Cytuj
  • 4 mar 2012

    [quote=Tiger72] ....witam..tak sobie czytam te posty i dochodzę do wniosku,iż większość piszących to anty-chrześcijanie?!Nie potrafię zrozumieć dlaczego jeśli macie rację nie powiecie prosto "w twarz" własnego zdania konkretnemu księdzu?! Nie rozumiem skąd u Was piszących taka nienawiść i wrogość do kleru?! Tak jest faktem że nieraz słyszymy o pedofilii...imprezkach czy innych "wypadach",które nie powinny występować.Lecz zwróćcie uwagę na jedno-TO SĄ TYLKO LUDZIE-którzy tak samo jak i my popełniają błędy w życiu.Nie do nas należy osąd ich postępowania?! Poza tym Ktoś w tych postach stwierdził,iż cyt."kościół to dno"..boję się że zapomniała ta osoba że sama jest KOŚCIOŁEM.. [/quote]

    Tak się składa, że ja także jednemu z księży z tej parafii powiedziałem "prosto w twarz" że jego postawa to nam świeckim nie przystoi a gdzie dopiero księdzu. I wiesz doprawdy bardzo się przejął! Jeszcze mi się oberwało za niewłaściwą postawę chrześcijańską! Tańce, hulanki, swawole a potem idź do takiego do spowiedzi to się będzie dokładnie wypytywał, morały prawił jakby on sam wzorem cnót i doskonałości chrześcijańskiej był, bo zapomniał o własnych słabościach. ale im wolno więcej!!!
    Prawda jest taka że coraz gorsza i zła sytuacja Kościoła jest spowodowana jedynie mająca niewiele wspólnego z nauka Chrystusa postawą księży!!!! I na prawdę aż się do kościoła chodzić nie chce, i patrzeć na postawę jego duszpasterzy!

    13 2 Cytuj
  • 5 mar 2012

    z wypowiedzi wynika że wszyscy jesteście święci i gdyby nie ci księża to już byście mieli aureolki na głowach
    współczuję samooceny bo najłatwiej jest krytykować innych a sobie nic nie mieć do zarzucenia

    jest tylko takie przysłowie że kto pod kim dołki kopie sam w nie wpada
    każdy z was ma słaby punkt i niechciałby żeby go publicznie wyśmiewać
    a historia zawsze zatacza koło więc każdy z was kiedyś będzie obsmarowany na szanownym forum
    bo może się na kogoś krzywo popatrzycie
    może komuś żle odpowiecie
    Wzorem do naśladowania nie mają być księża lecz każdy z nas każdego Bóg powołał do świętości każdego z nas będzie rozliczał do tego dał nam rozum i wolną wolę w żadnym miejscu ewangli nie jest napisane że mamy brać przykład z księdza siostry babki dziadka sąsiadki itp. każdy z nich sam odpowie za swoje dobre i złe uczynki przed bogiem my ich nie możemy sądzić

    bo jaka miarą wy mierzycie taką i wam odmierzą

    nie sądźcie abyście nie byli sadzeni

    sam Pan Jezus ostrzega nas przed niepotrzebną krytyką -która może nas zgubić

    10 9 Cytuj
  • 5 mar 2012

    Ja też uczestniczyłam w tym pogrzebie i nie zgadzam się z opinią marianpazdzioch . Ksiądz przygotował adekwatne kazanie do tej smutnej sytuacji a co do komunii św. to rodzina jako pierwsza powinna podejść do ołtarza a ksiądz nie jest w stanie przewidzieć kto chce ją przyjąć jeżeli dana osoba nie wykaże inicjatywy. Uważam , że taka tragedia jak śmierć młodej osoby nie powinna być komentowana na forach ani sensacyjnym tematem do plotek . Pogrzeb to ostatnie pożegnanie więc po co tam poszliście żeby szukać sensacji i mieć o gadać???

    11 10 Cytuj
  • 6 mar 2012

    nia[quote=gość: go%u015Bciu] z wypowiedzi wynika że wszyscy jesteście święci i gdyby nie ci księża to już byście mieli aureolki na głowach
    współczuję samooceny bo najłatwiej jest krytykować innych a sobie nic nie mieć do zarzucenia

    jest tylko takie przysłowie że kto pod kim dołki kopie sam w nie wpada
    każdy z was ma słaby punkt i niechciałby żeby go publicznie wyśmiewać
    a historia zawsze zatacza koło więc każdy z was kiedyś będzie obsmarowany na szanownym forum
    bo może się na kogoś krzywo popatrzycie
    może komuś żle odpowiecie
    Wzorem do naśladowania nie mają być księża lecz każdy z nas każdego Bóg powołał do świętości każdego z nas będzie rozliczał do tego dał nam rozum i wolną wolę w żadnym miejscu ewangli nie jest napisane że mamy brać przykład z księdza siostry babki dziadka sąsiadki itp. każdy z nich sam odpowie za swoje dobre i złe uczynki przed bogiem my ich nie możemy sądzić

    bo jaka miarą wy mierzycie taką i wam odmierzą

    nie sądźcie abyście nie byli sadzeni

    sam Pan Jezus ostrzega nas przed niepotrzebną krytyką -która może nas zgubić [/quote]

    Cóż, owieczki takie jak ich pasterze!!!

    6 3 Cytuj
  • 6 mar 2012

    Mam prośbę owieczki...
    Jak już obsmarowywujesz komuś tyłek to przynajmniej bądź odważny i podpisz się z imienia i nazwiska a nie tytułuj się np "marianpaździoch". Odwagi brak? Lepie * palikociarskie wywody.
    Akurat tak się składa, że ksiądz na pogrzebie ma ściśle określoną ilość komunikantów. Czy odpowiedz, że zabrakło komunikantów dociera?!?

    6 10 Cytuj
  • 7 mar 2012

    [quote=gość: Grzegorz Płatek] Mam prośbę owieczki...Jak już obsmarowywujesz komuś tyłek to przynajmniej bądź odważny i podpisz się z imienia i nazwiska a nie tytułuj się np "marianpaździoch". Odwagi brak? Lepie * palikociarskie wywody.Akurat tak się składa, że ksiądz na pogrzebie ma ściśle określoną ilość komunikantów. Czy odpowiedz, że zabrakło komunikantów dociera?!? [/quote]
    [quote=gość: Grzegorz Płatek] Mam prośbę owieczki...Jak już obsmarowywujesz komuś tyłek to przynajmniej bądź odważny i podpisz się z imienia i nazwiska a nie tytułuj się np "marianpaździoch". Odwagi brak? Lepie * palikociarskie wywody.Akurat tak się składa, że ksiądz na pogrzebie ma ściśle określoną ilość komunikantów. Czy odpowiedz, że zabrakło komunikantów dociera?!? [/quote]
    sorry ale ciemnogród z twoich wywodów

    3 6 Cytuj
  • 7 mar 2012

    Wszystkie Grzeski to fajne chłopaki bardzo cie polubiłem Grzesiu ...

    2 2 Cytuj

Odpowiedz