Forum » Społeczeństwo

"Ksiądz" J.J

  • 13 mar 2012

    [quote=gość: bratny] WIDAC ZE ROBOL BUDOWLANY
    Gdyby nie robole budowlane jak ich nazywasz siedziałbyś teraz w jakimś szałasie Trochę szacunku dla ludzi i zawodów

    7 9 Cytuj
  • 13 mar 2012

    Gościu bratny - nie słyszałam żeby ktoś chodził do kościoła dla księży. A jest takie powiedzenie ''Sądzę Ciebie według Siebie''

    13 2 Cytuj
  • 14 mar 2012

    Co z tym pogrzebem, na którym był JJ?

    1 9 Cytuj
  • 14 mar 2012

    [quote=gość: a.b.] Gościu bratny - nie słyszałam żeby ktoś chodził do kościoła dla księży. A jest takie powiedzenie ''Sądzę Ciebie według Siebie'' [/quote]
    zeby obcowac zBogiem nie musze chodzic do kosciola

    11 8 Cytuj
  • 14 mar 2012

    [quote=gość: marianpazdzioch] zeby obcowac zBogiem nie musze chodzic do kosciola [/quote]

    Jakież to smutne że Kościół stał się taka samą instytucją z którą tak walczył Chrystus i która go ukrzyżowała. Czytajcie Biblię, im starszą wersję tym mniej przekłamań.

    16 4 Cytuj
  • 14 mar 2012

    [quote=gość: parafianin] gość: bratny napisał/a: jego postawa tego niby ksiedz znicheca ludzi do koscioła i tyle

    I nie tylko jego postawa. Niestety nasz kler to kłamcy i wygodnickie nieroby. Tylko kasa i panienki, nie ważnie wolne czy mężatki, stare czy młode.
    Barany? Owszem, ale ci pseudo pasterze. Skutecznie swoją postawą potrafią zniechęcić człowieka do chodzenia do kościoła!
    No w końcu my mamy przestrzegać przykazań, więc ich to tym bardziej dotyczy!!!!! [/quote]
    Jeżeli ksiądz swoją postawą jest w stanie zniechęcić Cie do chodzenia do kościoła to szkoda Twojego czasu.Co to za wiara którą jest w stanie osłabić byle plotka czy występek jakiegoś księdza?Chodzenie do kościoła bo tak wypada to strata czasu,nie chodź ,nie daj ,nie krytykuj.Kościół istnieje i trwa mimo wielu prześladowań w ciągu wieków,upadały o wiele większe imperia jak pseudonowoczesna Unia a Kościół przetrwał i przetrwa i bez Ciebie.Teraz modne jest atakowanie Koscioła więc wielu chce przyłączyć sie do "nowoczesnych europejczyków".
    Jak w każdej instytucji tak i w Kościele są ludzie którzy troszeczkę minęli się z powołaniem ale żeby z tego powodu ktoś stracił wiarę?Chyba ktoś taki który nigdy tej wiary nie posiadał.
    W ostatecznym rozrachunku i tak większość"gdy trwoga to do Boga"

    18 9 Cytuj
  • 14 mar 2012

    [quote=gość: nieoświecony pesymista] gość: parafianin napisał/a:gość: bratny napisał/a: jego postawa tego niby ksiedz znicheca ludzi do koscioła i tyle I nie tylko jego postawa. Niestety nasz kler to kłamcy i wygodnickie nieroby. Tylko kasa i panienki, nie ważnie wolne czy mężatki, stare czy młode.Barany? Owszem, ale ci pseudo pasterze. Skutecznie swoją postawą potrafią zniechęcić człowieka do chodzenia do kościoła! No w końcu my mamy przestrzegać przykazań, więc ich to tym bardziej dotyczy!!!!! Jeżeli ksiądz swoją postawą jest w stanie zniechęcić Cie do chodzenia do kościoła to szkoda Twojego czasu.Co to za wiara którą jest w stanie osłabić byle plotka czy występek jakiegoś księdza?Chodzenie do kościoła bo tak wypada to strata czasu,nie chodź ,nie daj ,nie krytykuj.Kościół istnieje i trwa mimo wielu prześladowań w ciągu wieków,upadały o wiele większe imperia jak pseudonowoczesna Unia a Kościół przetrwał i przetrwa i bez Ciebie.Teraz modne jest atakowanie Koscioła więc wielu chce przyłączyć sie do "nowoczesnych europejczyków".Jak w każdej instytucji tak i w Kościele są ludzie którzy troszeczkę minęli się z powołaniem ale żeby z tego powodu ktoś stracił wiarę?Chyba ktoś taki który nigdy tej wiary nie posiadał.W ostatecznym rozrachunku i tak większość"gdy trwoga to do Boga" [/quote]
    TO JEDZ DO TEJ ZACHODNIEJ UNII I IDZ DO KOSCOŁA TO ZOBACZYSZ KILKA OSÓB PODCZAS MSZY I TAK BEDZIE W POLSCE ZA 10-15 LAT , BO KOSCIÓŁ TO ARCHAIZM DLA CIEMNOTY I MOCHERÓW

    8 13 Cytuj
  • 14 mar 2012

    Dobrze wychowany szanuje przeciwnika a nie wyzywa od ciemniaków.Tak się składa że przez tysiąclecia żyły miliony ciemniaków którzy wierzyli w Boga a teraz dzieki oświeconej Unii powstaje wreszcie światłe społeczeństwo dla którego wartości chrześcijańskie to nic nie warte zasady ciemnych ludzi a zachowanie Nergala to sztuka
    http://wpolityce.pl/artykuly/13293-sad-iii-rp-laskawy-dla-nergala-biblia-jest-czytana-i-czczona-od-tysiacleci-i-tak-bedzie-przez-nastepne-tysiaclecia
    Nie ma ludzi nie wierzących(tym różnimy sie od zwierząt)każdy w coś wierzy jeden w pieniądz inny w jakąś ideę,reinkarnację czy jakiegoś lokalnego bożka i miliony chrześcvian wierzących od wieków w Boga.Zawsze pojawiali się "mądrzejsi znający prawdę" a jakoś chrześcijaństwo przetrwało wieki mimo prześladowań.Teraz też tak będzie.Ta nowoczesna Unia ma zaledwie kilkadziesiąt lat a już trzeszczy w posadach Kościół istnieje trochę dłużej.W swoim życiu widziałem już" nie takich twardzieli" którzy za komuny wyznawali podobne poglądy czy wręcz zakazywali innym praktyk religijnych a sami jeździli do odległych parafii na mszę czy brać ślub.Najbardziej żałośnie wyglądali ci postępowi twardziele gdy ciężko zachorował im ktoś bliski i godzinami klęczeli w kościele.Wtedy zaczynali szukać pewnych wartości które wcześniej wyśmiewali u innych. Abyś nie musiał tego doświadczyć na własnej skórze życzy zacofany ciemny.

    12 2 Cytuj
  • 14 mar 2012

    w naszej parafii nie tylko jeden ksiądz spowiada, najlepiej jest zwalić winę na księdza obrazić się i przestać chodzić do kościoła i spowiedzi. Zastanów się co Ty piszesz !

    15 5 Cytuj
  • 14 mar 2012

    mój komentarz dotyczy Pani o nicku <co za "ksiądz">

    2 3 Cytuj
  • 15 mar 2012

    Tomasz Terlikowski (2:05-2:20)
    [...]"Tą granicą wolności słowa, granicą wolności sztuki, są wartości inne niż sztuka. Wartości nierzadko ważniejsze niż sztuka. Taka wartością ważniejszą niż sztuka bo starszą niż sztuka i o wiele istotniejsza jest religia. Nie wolno także w imie sztuki, niszczyc przedmiotów kultu religijnego."[...]

    Panie Terlikowski, sięgnij pan pamięcią do okresu wypraw krzyżowych, i zastanów sie pan nad powyższymi zdaniami. Wygląda na to że jedynym dopuszczalnym niszczeniem przedmiotów/miejsc kultu religijnego było/jest niszczenie obiektów nie chrześcijańskich.
    Całe szczęście że nie udało sie pierwszym chrześcijanom spalić wszystkich pism, poematów i filizofii starożytnych w Aleksandrii bo teraz pewnie jedyna filozofia była by Biblia. Religia starsza od sztuki? Powiedz pan to Wenus z Milo....
    zdjecie

    7 3 Cytuj
  • 15 mar 2012

    Kosiarz umysłów a od kiedy to początek chrześcijaństwa liczy sie od narodzin Chrystusa?
    Wiem że dla wielu nie wygodny jest Stary Testament (gdy np. udowadniano że kara śmierci nie jest akceptowana przez Kościół) ?Zabrałem głos w dyskusji ponieważ drażni mnie gdy paru mędrców stara się udowodnić wyższość kultury i zasad które chce wprowadzić" nowoczesna Unia"i chcą ogłaszać klęskę i koniec chrześcijaństwa.
    Cieszy jednak każdy poważny głos w dyskusji.

    3 5 Cytuj
  • 15 mar 2012

    Nowoczesna Unia ? Tożto siermieżny komunizm w wersji syntetycznej.. A Polacy już dawno oddali swoją suwerenność w zamian za dopłaty z Łunii , nie widząc że ta ingeruję w każdy aspekt życia od niszczenia ekonomii państwa , blokowanie rozwoju górnictwa i rolnictwa po starą , poczciwą babcię która nawet za piekielnego Hitlera mogła sprzedawać grzyby przy drodze a teraz już nie - przecież jak , zbłażnimy się przed zachodem , przed nowoczesnym Związkiem Radzieckiem
    Idzcie tak dalej - nie szanujcie swojej kultury , historii , tradycji , tylko ślepo gońcie za zagniłym już Zachodem - wstyd... Przypomina to jako żywo wiek XVIII skończony wiadomo czym.

    7 2 Cytuj
  • 15 mar 2012

    Nieoświecony Pesymisto, obaj wiemy że katolicyzm chce zapomnieć o tej niewygodnej historii. Nie wrzucaj mnie do worka razem z propagatorami jak to określiłeś "nowoczesnej unii". Fakt że dawno temu Polska została zmuszona do przyjęcia chrześcijaństwa i fakt że urodziłem sie w tym kraju nie czyni ze mnie katolika. Dlatego też śmieszą mnie poglady Pana Terlikowskiego którego subiektywna opinia może świadczyć wyłącznie o jego skrzywionym światopoglądzie. A oto w co wierzyli pierwsi Polacy zanim zawładnął nimi Kościół;

    zdjecie

    8 2 Cytuj
  • 15 mar 2012

    [quote=gość: Janosik2] Nowoczesna Unia ? Tożto siermieżny komunizm w wersji syntetycznej.. A Polacy już dawno oddali swoją suwerenność w zamian za dopłaty z Łunii , nie widząc że ta ingeruję w każdy aspekt życia od niszczenia ekonomii państwa , blokowanie rozwoju górnictwa i rolnictwa po starą , poczciwą babcię która nawet za piekielnego Hitlera mogła sprzedawać grzyby przy drodze a teraz już nie - przecież jak , zbłażnimy się przed zachodem , przed nowoczesnym Związkiem Radzieckiem
    Idzcie tak dalej - nie szanujcie swojej kultury , historii , tradycji , tylko ślepo gońcie za zagniłym już Zachodem - wstyd... Przypomina to jako żywo wiek XVIII skończony wiadomo czym. [/quote]
    MOCHEREK

    5 3 Cytuj
  • 15 mar 2012

    [quote=gość: lupek] gość: Janosik2 napisał/a: Nowoczesna Unia ? Tożto siermieżny komunizm w wersji syntetycznej.. A Polacy już dawno oddali swoją suwerenność w zamian za dopłaty z Łunii , nie widząc że ta ingeruję w każdy aspekt życia od niszczenia ekonomii państwa , blokowanie rozwoju górnictwa i rolnictwa po starą , poczciwą babcię która nawet za piekielnego Hitlera mogła sprzedawać grzyby przy drodze a teraz już nie - przecież jak , zbłażnimy się przed zachodem , przed nowoczesnym Związkiem Radzieckiem
    Idzcie tak dalej - nie szanujcie swojej kultury , historii , tradycji , tylko ślepo gońcie za zagniłym już Zachodem - wstyd... Przypomina to jako żywo wiek XVIII skończony wiadomo czym.
    MOCHEREK [/quote]

    Okrutnie tu moherowo! Trudno zrozumieć te postawy, dla siebie na wzajem nie macie tyle wyrozumiałości ile macie dla wytłumaczenia nagannych postaw kleru!!!!!!!!

    6 4 Cytuj
  • 16 mar 2012

    opodatkowac kosciół niec placo spaslaki koniec z wolnej amerykanki dla takich jak jj i cala reszta

    7 5 Cytuj
  • 16 mar 2012

    [quote=gość: marianpazdzioch] opodatkowac kosciół niec placo spaslaki koniec z wolnej amerykanki dla takich jak jj i cala reszta [/quote]

    Aleś wymyślił!!!!! Beznadziejny pomysł!!!!! wiesz co proponujesz?!!!! jak sie im dochody uszczupla to od razu wzrosnie statystyka rozstan z przyjaciolkami jakie maja! bo ktora bedzie siedziec z biedakiem? a po katolicku nie wolno! i znowu bedzie dawany zly przyklad ludowi bozemu!!!!!

    9 2 Cytuj
  • 17 mar 2012

    spaslaki moga sie zawsze pociszac miedzy soba...ludzie koscol to przeztytek , nauka coraz bardziej przekonuje do tego , ze te wszystki religie to pic na wode foto montaz, ja do kosciola nie chodze , ale zadnego podatku na tych klechow ja np jj i cala reszta placic nie bede.fundusz koscielny to jawne okradanie calego spoleczenstwa pracujacego.

    7 4 Cytuj
  • 17 mar 2012

    [quote=gość: roman z 29] spaslaki moga sie zawsze pociszac miedzy soba...ludzie koscol to przeztytek , nauka coraz bardziej przekonuje do tego , ze te wszystki religie to pic na wode foto montaz, ja do kosciola nie chodze , ale zadnego podatku na tych klechow ja np jj i cala reszta placic nie bede.fundusz koscielny to jawne okradanie calego spoleczenstwa pracujacego. [/quote]
    Nauka przekonuje,chyba taka nauka jaką kończyłeś Ty,nowoczesny ,wykształcony.
    Oświecony widzę żal Ci tych przyjaciółek,co nie stać Cię czy żadna na Ciebie nie spojrzy?
    Gdy pusto w kasie Państwa bo rozkradli co się dało to dla odwrócenia uwagi szuka się winnego a że padło na podatny grunt.Poszukajcie ile pieniędzy idzie na różne fundacje itp bo tego nie podadzą chociaż szkoda czasu .......I tak wiecie swoje najlepiej.
    Pytanie dla mających więcej jak 2 szare komórki-czy tylko księża nie płacą ZUS tak jak wszyscy czy istnieją jeszcze inne zawody?
    Czy fundusz kościelny dotyczy tak znienawidzonego przez wielu Kościoła rzymskokatolickiego czy też wszystkich wyznań?
    Ile dotacji otrzymują od" biednego "Państwa organizacje typu"Krytyka Polityczna " itp?
    Temat modny aktualnie więc można pokazać jakim się jest nowoczesnym "dokładając"ciemnym katolikom?

    7 Cytuj
  • 17 mar 2012

    [quote=gość: nieoświecony pesymista] gość: roman z 29 napisał/a: spaslaki moga sie zawsze pociszac miedzy soba...ludzie koscol to przeztytek , nauka coraz bardziej przekonuje do tego , ze te wszystki religie to pic na wode foto montaz, ja do kosciola nie chodze , ale zadnego podatku na tych klechow ja np jj i cala reszta placic nie bede.fundusz koscielny to jawne okradanie calego spoleczenstwa pracujacego.
    Nauka przekonuje,chyba taka nauka jaką kończyłeś Ty,nowoczesny ,wykształcony.
    Oświecony widzę żal Ci tych przyjaciółek,co nie stać Cię czy żadna na Ciebie nie spojrzy?
    Gdy pusto w kasie Państwa bo rozkradli co się dało to dla odwrócenia uwagi szuka się winnego a że padło na podatny grunt.Poszukajcie ile pieniędzy idzie na różne fundacje itp bo tego nie podadzą chociaż szkoda czasu .......I tak wiecie swoje najlepiej.
    Pytanie dla mających więcej jak 2 szare komórki-czy tylko księża nie płacą ZUS tak jak wszyscy czy istnieją jeszcze inne zawody?
    Czy fundusz kościelny dotyczy tak znienawidzonego przez wielu Kościoła rzymskokatolickiego czy też wszystkich wyznań?
    Ile dotacji otrzymują od" biednego "Państwa organizacje typu"Krytyka Polityczna " itp?
    Temat modny aktualnie więc można pokazać jakim się jest nowoczesnym "dokładając"ciemnym katolikom? [/quote]
    JAK UWAŻASZ ZE FUNDUSZ JEST OK TO TWOJA SPRAWA , PROPONUJE ZEBYS NAJLEPIEJ ODDAŁ IM WSZYSTKO CO MASZ TO SIE SPEŁNISZ , AKOSCOL KATOLICKI TO WG.DZISIEJSZYCH STANDARTOW POWINIEN ZOSTAC UZNANY ZA TO CO WYPRAWIAL W PRZESZLOSCI (NP.WYPRAWY KRZYZOWE, PALENIE LUDZIA NA STOSACH) ZA ORGANIZACJE PRZESTEPCZA JAK NP.NSDAP

    6 3 Cytuj
  • 17 mar 2012

    Idiota to byłoby dla Ciebie komplementem.Wybacz ale nie ma w języku kulturalnych ludzi słów na określenie tego co wypisujesz.
    Jeżeli jesteś ateistą to jeszcze można puścić w niepamięć Twoje słowa ale gdy byłeś ochrzczony to nie wiem jak można się tak ..........Dziękuj Bogu że żyjesz w tak "nietolerancyjnym" kraju jak Polska bo gdybyś żył w którymś z krajów muzułmańskich to za takie porównanie nie chciałbym być w Twojej skórze.
    Jednak sprawdza się że jak Pan Bóg chce kogoś ukarać to najpierw odbiera mu rozum.
    Pan Bóg jest nieograniczenie miłosierny natomiast niektórzy niemiłosiernie ograniczeni.
    Poniosło mnie trochę ale gdy ktoś porównuje Kościół do NSDAP to ...

    5 8 Cytuj
  • 17 mar 2012

    [quote=gość: nieoświecony pesymista] Idiota to byłoby dla Ciebie komplementem.Wybacz ale nie ma w języku kulturalnych ludzi słów na określenie tego co wypisujesz.
    Jeżeli jesteś ateistą to jeszcze można puścić w niepamięć Twoje słowa ale gdy byłeś ochrzczony to nie wiem jak można się tak ..........Dziękuj Bogu że żyjesz w tak "nietolerancyjnym" kraju jak Polska bo gdybyś żył w którymś z krajów muzułmańskich to za takie porównanie nie chciałbym być w Twojej skórze.
    Jednak sprawdza się że jak Pan Bóg chce kogoś ukarać to najpierw odbiera mu rozum.
    Pan Bóg jest nieograniczenie miłosierny natomiast niektórzy niemiłosiernie ograniczeni.
    Poniosło mnie trochę ale gdy ktoś porównuje Kościół do NSDAP to ... [/quote]
    \\
    TO TY MASZ PROBLEM Z GLOWWA. A KTO POMAGAŁ FASZYSTA I ZBRODNIARZA WOJENNYM W UCIECZCE DO AMERYKI POLUDNIOWEJ PO 2 WOJNIE .TO BYL KOSCIOL I WATYKAN WIEC BUJAJ SIE

    5 8 Cytuj
  • 17 mar 2012

    Haha wyzywajcie od mocherków , postępowcy spod znaku czerwonej gwiazdy , prawda kiedyś pozna każdy , im wcześniej tym lepiej dla waszych nowoczesnych ambicji , karierowiecze.

    6 1 Cytuj

Odpowiedz