Forum » Społeczeństwo

"Ksiądz" J.J

  • 2 lip 2012

    Sławku!

    Widzę, że bardzo Cię wkurza jakakolwiek krytyka JJ. Nikt nie oczernia i nie potępia JJ. Szyderca nie jest biedniejszy od głupca. Moja rada: Wyluzuj trochę i napij się Tiger Black.

    13 5 Cytuj
  • 2 lip 2012

    Wierto
    Nie wiem czy wiesz ale jakakolwiek krytyka danej osoby gdy jest nie uzasadnina jest wkurzająca.Poczytaj sobie posty od początku to może stwierdzisz że to forum jest typowo Plotkarskie.Rozsiewanie plotek ,obgadywanie jet typowym oczernianiem,nie wspomne tu że pewne osoby czepiają sie nawet fryzury ksJJ,nie rozumicie kazań JJ bo byc może są dla was za trudne do zrozumienia.Na tym forum jest post stwierdzający że kazania JJ są nie na miejscu ,była dyskusja na ten temet pewne osoby poprostu potępiły jego kazania.Radzisz Sławkowi żeby napił sie Tiger-a dziecinna rada.Najlepszą radą jest zatrzymanie się przy swojej osobie i stwierdzenie jakim ja jestem człowiekiem,a nie wypisywanie aż jedenastu stron na temat JJ.Źdźbło w oku bliźniego widzisz,a belki w swoim nie dostrzegasz.

    3 16 Cytuj
  • 2 lip 2012

    Moniko
    konstruktywna krytyka jest niezmiernie potrzebna. gdyby na przestrzeni wieków kościół bał się krytyki i jakiejkolwiek władzy nad sobą nie doszłoby do tylu zbrodni, nadużyć i oszustw.

    „Narzędzia władzy państwowej zaczęły z czasem służyć Kościołowi, ten zaś uzależnił się od państwa. Ale tragiczniejszy jest fakt, że ujawniła się wówczas ludzka niedoskonałość: prześladowani zamieniają się w prześladowców.”
    Teolog Carl Schneider "I znowu zapiał kur" str. 11
    http://www.scribd.com/doc/71850731/Deschner-Karlheinz-I-znowu-zapia%C5%82-kur-02

    14 1 Cytuj
  • 3 lip 2012

    [quote=gość: Monika11] WiertoNie wiem czy wiesz ale jakakolwiek krytyka danej osoby gdy jest nie uzasadnina jest wkurzająca.Poczytaj sobie posty od początku to może stwierdzisz że to forum jest typowo Plotkarskie.Rozsiewanie plotek ,obgadywanie jet typowym oczernianiem,nie wspomne tu że pewne osoby czepiają sie nawet fryzury ksJJ,nie rozumicie kazań JJ bo byc może są dla was za trudne do zrozumienia.Na tym forum jest post stwierdzający że kazania JJ są nie na miejscu ,była dyskusja na ten temet pewne osoby poprostu potępiły jego kazania.Radzisz Sławkowi żeby napił sie Tiger-a dziecinna rada.Najlepszą radą jest zatrzymanie się przy swojej osobie i stwierdzenie jakim ja jestem człowiekiem,a nie wypisywanie aż jedenastu stron na temat JJ.Źdźbło w oku bliźniego widzisz,a belki w swoim nie dostrzegasz. [/quote]

    Wiem jakim jestem człowiekiem. Fryzura księdza JJ mnie nie obchodzi, na pewno nie jest trendy. Kazania księdza są mętne. Każdy to słuszy, nie trzeba być bystrzakiem.

    17 5 Cytuj
  • 5 lip 2012

    Dlaczego nie ma rotacji w Myślenicach. Ksiądz JJ siedzi już tu długo.

    55 3 Cytuj
  • 6 lip 2012

    [quote=gość: Dw23] Dlaczego nie ma rotacji w Myślenicach. Ksiądz JJ siedzi już tu długo. [/quote]

    Trzyma się stołka:) Dobrze mu.

    54 4 Cytuj
  • 6 lip 2012

    [quote=gość: Dw23] Dlaczego nie ma rotacji w Myślenicach. Ksiądz JJ siedzi już tu długo. [/quote]

    W ubiegłym roku przyszedł do Myślenic nowy ksiądz i wniósł wiele nowego, pozytywnego nowego. Ale fakt pozostali siedzą tu odkąd pamiętam, a podobno powinni się zmieniać co 4-5 lat. Może sie mylę ale jeśli dobrze kojarzę to JJ i HL zaczynają trzecią kadencję. No cóż widać bardzo im zależy na tym aby siedzieć akurat w tej parafii. A czas już najwyższy aby powiało nowością i świeżością! Obawiam się jednak że nie mamy na to żadnego wpływu! Niestety!

    57 1 Cytuj
  • 8 lip 2012

    gość: BARAN
    W ubiegłym roku przyszedł do Myślenic nowy ksiądz i wniósł wiele nowego, pozytywnego nowego. Ale fakt pozostali siedzą tu odkąd pamiętam, a podobno powinni się zmieniać co 4-5 lat. Może sie mylę ale jeśli dobrze kojarzę to JJ i HL zaczynają trzecią kadencję. No cóż widać bardzo im zależy na tym aby siedzieć akurat w tej parafii. A czas już najwyższy aby powiało nowością i świeżością! Obawiam się jednak że nie mamy na to żadnego wpływu! Niestety!

    To ile ksiądz posługuje w danej parafii zależy od Księdza Biskupa,to on decyduje o miejscu pracy wikariusza i o czasie jaki ona ma trwać.Nie ma ustalonej ,,kadencji'' księdza na danej parafii, jest to również zależne od różnych ,,potrzeb personalnych'' w diecezji.Zwykle jest tak ,że młodych księży przenosi się częściej ,żeby mogli poznać diecezję i różne rodzaje duszpasterstwa.Im później im większe doświadczenie tym przenosiny rzadsze.Jeżeli chodzi o ks LH to jest on zdecydowanie dłużej niż ks JJ,ale coś się rozpędziłeś z tym liczeniem bo ksJJ jest u nas 5 lat więc nie przesadzaj i pozwól decydować Biskupowi kiedy i kto będzie zmieniony.Pozatym tak jak wspomniałem księża nie mają żadnego wpływu na to na jakiej śa parafii i czy im to pasuje czy nie

    8 42 Cytuj
  • 8 lip 2012

    [quote=gość: Dw23] Dlaczego nie ma rotacji w Myślenicach. Ksiądz JJ siedzi już tu długo. [/quote]

    Idź na ksiedza to zaraz bedzie rotacja .a co ty do chodzenia do kościoła musisz zmieniac księży ? dziwne czyzby jakieś zamiłowania?

    3 50 Cytuj
  • 8 lip 2012

    w Osieczanach to dopiero proboszcz długo siedzi. o wiele za długo. trudno zliczyć ile lat ale wydaje mi się że ponad 20 (?). może ktoś wie dokładnie, to proszę podzielić się tą informacją

    36 1 Cytuj
  • 8 lip 2012

    27 lat , ale w przyszłym roku podobno MUSI odejść na emeryturę

    28 2 Cytuj
  • 9 lip 2012

    Musi to na Rusi a w Polsce jak kto chce.

    Lekceważcie księży i Kościół dalej , a przyjdą czasy że będzie się szukać 50, 60 , 100 km księdza - tak jak jest to na przykład w Kazachstanie , wielu pomyśli "to wspaniale"! , ale słowa "to wspaniale" zabrzmią już inaczej w obliczu wojny , głodu i przemocy..

    5 52 Cytuj
  • 9 lip 2012

    Ja mam prostą radę dla osób, które czują się pokrzywdzone przez księży podczas spowiedzi... nie grzeszcie..:] albo żyjcie zgodnie ze swoim kodeksem, po co "chwalić się" swoimi występkami przed księdzem?

    7 49 Cytuj
  • 9 lip 2012

    Rotacja jest potrzebna- powiew świeżości. Wypada się zastanowić, co tak trzyma księdza JJ i LH w Myślenicach? Tajemnicze to.

    56 4 Cytuj
  • 9 lip 2012

    [quote=gość: wqd] Musi to na Rusi a w Polsce jak kto chce.Lekceważcie księży i Kościół dalej , a przyjdą czasy że będzie się szukać 50, 60 , 100 km księdza - tak jak jest to na przykład w Kazachstanie , wielu pomyśli "to wspaniale"! , ale słowa "to wspaniale" zabrzmią już inaczej w obliczu wojny , głodu i przemocy.. [/quote]

    Nie martw się o liczebność księży. Polak potrafi.
    Ja bym widział JJ i LH gdzieś na Dolnym Śląsku.

    56 4 Cytuj
  • 9 lip 2012

    Nikt nie trzyma ks JJ i LH aplikaty przydziela Biskup i on decyduje o latach posługi na danej parafii

    7 50 Cytuj
  • 9 lip 2012

    Kapłan idzie tam gdzie jest posłany i zostaje tak długo ,aż nie zostanie z tego miejsca odwołany.O przeniesieniu decyduje biskup diecezjalny.To na nim spoczywa obowiązek zaradzenia potrzebom wiernych między innymi przez kierowanie poszczególnych księży, gdzie są potrzebni.Rzeczą zrozumiałą jest,że biskup przenosząc księży nie czyni tego mechanicznie,ale bierze po uwagę różne uwarunkowania,zarówno ze strony parafii, jak i kapłana.Musi też pamiętać ,że ,,ma na głowie''nie tylko parafię czy księdza ,ale cała diecezję.Czytając te posty na temat księży Leszka H ,a także Jana J dochodzę do wniosku że problem tkwi w osobach piszących.Otóż posyłając za jakiś czas nowego wikarego na tutejszą parafie można spotkać się z podobną sytuacją jak obecna ,po jakimś czasie powstanie podobne forum ,a tematem będzie wikary ,który po jakimś czasie sie ,,znudzi'' wiernym i na portalu zacznie się ponowne plotkowanie na jego temat.,,Nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, którym jesteście zapięczętowani na dzień odkupienia.Wszelka gorycz i zapalczywość,i gniew,i krzyk ,i złorzeczenie niech będą usunięte spośród was wraz ,z wszelką złością.Bądźcie jedni dla drugich uprzejmi, serdeczni,odpuszczając sobie wzajemnie,jak i wam Bóg odpuścił w Chrystusie.''/List do Efezjan 4.30-32/

    7 49 Cytuj
  • 9 lip 2012

    Mam wrażenie, że JJ i LH idą na łatwiznę. Może jakaś misja by ich zmieniła?
    Nie rozwijają się. Trwa zła stagnacja. Może skrywają tajemnicę???

    49 2 Cytuj
  • 9 lip 2012

    [quote=gość: parafianin] Nikt nie trzyma ks JJ i LH aplikaty przydziela Biskup i on decyduje o latach posługi na danej parafii [/quote]

    Obudź się! W kościele jak wszędzie masz poparcie i znajomości to wybierasz, nie masz to idziesz i robisz co ci powiedzą!

    46 2 Cytuj
  • 9 lip 2012

    [quote=gość: Mitopo] Mam wrażenie, że JJ i LH idą na łatwiznę. Może jakaś misja by ich zmieniła?
    Nie rozwijają się. Trwa zła stagnacja. Może skrywają tajemnicę??? [/quote]

    Na pewno tak, a że to tajemnica to pewno mało kto wie jaka! Może jakaś mroczna?????? Może nawet nie jedna?????

    43 3 Cytuj
  • 10 lip 2012

    Dziwisz powinien się tym zainteresować

    39 2 Cytuj
  • 10 lip 2012

    [quote=gość: 2.2] Dziwisz powinien się tym zainteresować [/quote]

    Z pewnością, powinien się tym zainteresować i zająć problemem z troską. A jeśli jakimś sposobem odkrył by coś tajemniczego, niepokojącego, coś co nie powinno dotrzeć do opinii parafian, to co z tym zrobi? Otóż: NIC! Jakby co to zawsze można pozamiatać śmieci pod dywan, i przykryć płaszczem milczenia i udawania ze nic się nie stało. Bo tak robią wysokie władze kościelne.

    38 2 Cytuj
  • 10 lip 2012

    Miałem z tym księdzem religie przez 4 lata powiem wam że nie przepadam za klechami ale on był dość spoko , praktycznie nic nie wymagał , oraz często filmy oglądaliśmy

    5 30 Cytuj
  • 11 lip 2012

    [quote=gość: Bjergen] Miałem z tym księdzem religie przez 4 lata powiem wam że nie przepadam za klechami ale on był dość spoko , praktycznie nic nie wymagał , oraz często filmy oglądaliśmy [/quote]
    Jakie filmy?
    Złe podejście, kase brał za zajęcia.

    31 1 Cytuj
  • 11 lip 2012

    [quote=gość: parafianin] gość: parafianin napisał/a:Nikt nie trzyma ks JJ i LH aplikaty przydziela Biskup i on decyduje o latach posługi na danej parafii Obudź się! W kościele jak wszędzie masz poparcie i znajomości to wybierasz, nie masz to idziesz i robisz co ci powiedzą! [/quote]

    Kogo zna LH i JJ?

    19 4 Cytuj

Odpowiedz