Forum » Społeczeństwo

Smoleńsk - zamach czy katastrofa?

  • 30 sty 2016
    Endrju napisał/a:

    Narodowe standardy dziennikarstwa:
    https://youtu.be/zRDx13-oODc

    Wsłuchałem się w wypowiedz prof. Wolniewicza, oczywiście nie pod kątem zamknięcia dyskusji z głupią dziennikarką, ale z treścią dot. targowicy, pomocy obcych mocarstw itd.
    Warto taki wykład w głowie zarejestrować i zrobić analizę porównania do Polski przedrozbiorowej.

    Dzisiaj realia są inne.
    Trwanie w UE to wybór a nie podbój. Istniejemy dzisiaj w Państwie Świat z dzielnicami Azja, USA, Europa, Afryka, Afryka Północna i Ameryka Południowa oraz Australia z Nową Zelandią. Za 100 lat będziemy jednym państwem. Gdyby się okazało, że istnieje inna pozaziemska nacja wcześniej niż za 100 lat, to taka integracja nastąpi wcześniej.
    Kiedyś Włochy to było wiele państw, Niemcy wiele państw itd.
    Jeżeli nikt cię nie obdziera z kultury, tradycji i języka to co to za podległość.
    Przecież to my pukaliśmy do drzwi UE a nie odwrotnie. To uchodźcy walą do jądra UE a nie na Węgry czy do Polski ( zwariowali?).

    Stąd robienie ze zwolenników UE targowiczan, jest nadużyciem podobnym, jakiego użyła Stankiewicz wobec prof. że prezydent Lech Kaczyński został zabity przez Rosjan, w tym momencie prof. podziękował "utalentowanej" dziennikarz i powiedział
    "to ja pani już dziękuję, zgodziłem się na rozmowę o faktach a nie na urojeniach"

    3 2 Cytuj
  • Andrzej 30 sty 2016

    Napisałem przecież, że prof. Wolniewicz to nie moja bajka, chociaż wysłuchałem całości. Ale ta baba to taki Lis, tylko po drugiej stronie barykady. A linka dostałem od znajomego, fanatyka tv republika i max tv niecierpiącego resortowych dzieci.

    Cytuj
  • 31 sty 2016

    Mój tekst nie był kierowany do Ciebie, to tylko moje przemyślenie na temat analizy Wolniewicza.
    Co do Stankiewicz, nie zestawiał bym ją z Lisem. Lis walczy o przetrwanie, Stankiewicz to nawiedzone, bezrozumne babsko.

    8 2 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 18 kwi 2016

    Czy zamach czy katastrofa nie wiem. Jasne jest natomiast dla mnie to, że władzom rosyjskim ewidentnie zależy abyśmy się prawdy na ten temat nigdy nie dowiedzieli. Czy tylko władzom rosyjskim na tym zależy, czy także innym ważnym persona spoza Rosji? Nie wiem.

    Oczywiste jest dla mnie jeszcze to, że Tusk pomógł w tym, aby utrudnić dojście do prawdy. Czy świadomie, czy nie? Tego nie wiem.

    Czy zamach czy katastrofa? - Myślę że jest prawdopodobne iż nigdy na 100% wiarygodnej prawdy sie nie dowiemy. Niemniej jakoś dziwnie Tusk po takiej "pomocy" awansował do Brukseli

    3 5 Cytuj
  • 20 kwi 2016
    sh_ma napisał/a:

    Czy zamach czy katastrofa? - Myślę że jest prawdopodobne iż nigdy na 100% wiarygodnej prawdy sie nie dowiemy.

    Każdy normalnie myślący człowiek na podstawie materiałów ogólnodostępnych już dawno wyrobił sobie opinię że to była katastrofa. Ostatnie uzupełnione publikacje nagrań z kokpitu jeszcze bardziej to potwierdzają.

    To wywierana presja na pilotów zabiła pasażerów Tupolewa. Piloci byli za słabi psychicznie by się przeciwstawić. Ten samolot nie powinien w ogóle tam podchodzić do lądowania, warunki pogodowe na to nie pozwalały.

    http://wiadomosci.onet.pl/kraj/tvn24-ujawnia-nowe-nagrania-z-kokpitu-tu-154m-ktory-rozbil-sie-w-smolensku/5ernv8

    ---------------------------
    Wyraźnie słychać też rozmowę załogi i szefa protokołu dyplomatycznego Mariusza Kazany. Kapitan mówi, że spróbują podejść na lotnisko, ale "prawdopodobnie nic z tego nie będzie". "Będziemy próbować do skutku" - odpowiada Kazana.

    Jedna z osób, przez niektórych zidentyfikowana jako gen. Andrzej Błasik, jest obecna do samego końca, a nawet zachęca załogę do lądowania. I prawidłowo odczytuje wysokość, na jakiej znajduje się prezydencka maszyna. "400 metrów" - mówi nawigator. "Ktoś tu zawinił" - dodaje inny głos. "Mówisz do widzenia" - odpowiada drugi pilot. "Nieee, ktoś za to beknie" - reaguje kpt Protasiuk. - Pomysły! - kwituje głos, który może należeć do dowódcy sił powietrznych.
    ---------------------------

    7 6 Cytuj
  • 20 kwi 2016
    sh_ma napisał/a:

    Czy zamach czy katastrofa nie wiem. Jasne jest natomiast dla mnie to, że władzom rosyjskim ewidentnie zależy abyśmy się prawdy na ten temat nigdy nie dowiedzieli. Czy tylko władzom rosyjskim na tym zależy, czy także innym ważnym persona spoza Rosji? Nie wiem.

    Oczywiste jest dla mnie jeszcze to, że Tusk pomógł w tym, aby utrudnić dojście do prawdy. Czy świadomie, czy nie? Tego nie wiem.

    Czy zamach czy katastrofa? - Myślę że jest prawdopodobne iż nigdy na 100% wiarygodnej prawdy sie nie dowiemy. Niemniej jakoś dziwnie Tusk po takiej "pomocy" awansował do Brukseli

    Oczywiście że Tusk utrudnia dojscie do prawdy.
    Przypomnij sobie jak w PE miał byc zgłoszony wniosek aby do wyjaśnienia katastrofy smolenskiej została powołana miedzynarodowa komisja.
    Wszystkie ugrupowania sie zgodziły,z wszystkich krajów UE,(tak było rano) ,ale popołudniu gdy miało byc głosowanie tylko PO zablokowało powołanie tej komisji, być może ktoś poinformował Tuska co ma byc głosowane i ten kategorycznie kazał to zabloować.Czego sie bał?

    m_markos napisał/a:

    Każdy normalnie myślący człowiek na podstawie materiałów ogólnodostępnych już dawno wyrobił sobie opinię że to była katastrofa. Ostatnie uzupełnione publikacje nagrań z kokpitu jeszcze bardziej to potwierdzają.

    To wywierana presja na pilotów zabiła pasażerów Tupolewa. Piloci byli za słabi psychicznie by się przeciwstawić. Ten samolot nie powinien w ogóle tam podchodzić do lądowania, warunki pogodowe na to nie pozwalały.

    http://wiadomosci.onet.pl/kraj/tvn24-ujawnia-nowe-nagrania-z-kokpitu-tu-154m-ktory-rozbil-sie-w-smolensku/5ernv8

    ---------------------------
    Wyraźnie słychać też rozmowę załogi i szefa protokołu dyplomatycznego Mariusza Kazany. Kapitan mówi, że spróbują podejść na lotnisko, ale "prawdopodobnie nic z tego nie będzie". "Będziemy próbować do skutku" - odpowiada Kazana.

    Jedna z osób, przez niektórych zidentyfikowana jako gen. Andrzej Błasik, jest obecna do samego końca, a nawet zachęca załogę do lądowania. I prawidłowo odczytuje wysokość, na jakiej znajduje się prezydencka maszyna. "400 metrów" - mówi nawigator. "Ktoś tu zawinił" - dodaje inny głos. "Mówisz do widzenia" - odpowiada drugi pilot. "Nieee, ktoś za to beknie" - reaguje kpt Protasiuk. - Pomysły! - kwituje głos, który może należeć do dowódcy sił powietrznych.
    ---------------------------

    TVN???

    http://www.rmf24.pl/raporty/raport-lech-kaczynski-nie-zyje-2/fakty/news-po-zablokowala-w-strasburgu-apel-o-miedzynarodowe-sledztwo-s,nId,1697364
    markos i co na to powiesz? dlaczego PO nie chciała umiedzynarodowienia śledztwa,teraz byłby już spokój....,no chyba że wrecz przeciwnie,cały ówczesny rząd trafił by tam gdzie ma zawsze prawie 100% poparcie,
    wiesz gdzie PO ma niemal 100% poparcie w wyborach przy frekfencji prawie 90%?

    2 7 Cytuj
  • 20 kwi 2016
    albert7575 napisał/a:

    markos i co na to powiesz? dlaczego PO nie chciała umiedzynarodowienia śledztwa,teraz byłby już spokój....,

    To nie PO strąciła samolot. To wyżsi rangą członkowie PIS swoją presją pośrednio spowodowali katastrofę i nic tego nie zmieni.

    Osobiście uważam cały ten lot za organizacyjną porażkę. Jak można było wsadzić najważniejszych ludzi w państwie do jednego samolotu mając pamięci wypadek CASY w którym zginęła cała śmietanka wojskowych dowódców?

    http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1573587,Mija-osiem-lat-od-katastrofy-samolotu-CASA-pod-Miroslawcem

    5 4 Cytuj
  • 20 kwi 2016

    Ja sie nie pytam ciebie co było powodem katastrowy bo nie interesuja mnie twoje przemyslenia na ten temat
    ja sie pytam dlaczego PO zablokowała umiedzynarodowienie sledztwa,wszystkie partie i frakcje z wszystkich krajów sie zgodziły na miedzynarodowe sledztwo,tylko PO zablokowała ,Polska partia

    casa rozbiła sie w Polsce i dostep do wraku jak i czarnych skrzynek był dostepny od razu wiec można było ustalić katastrofe

    apropo....wiesz gdzie PO ma zawsze blisko 100% poparcie przy blisko 90% frekfencji? tam jest pełna mobilizacja aby tylko PIS wyborów nie wygrało

    5 5 Cytuj
  • 21 kwi 2016

    albert
    A ja pytam Ciebie czemu PiS tego teraz nie robi ? Przecież teraz może wszystko a twierdzi ,że nie ma potrzeby umiedzynarodowania, że sami muszą dojść do prawdy. Tylko szkoda ,że ta prawda ma tylko jedno imię ZAMACH.

    12 3 Cytuj
  • 21 kwi 2016

    Nieodpowiedzialni ludzie włożyli do jednego samolotu pół polskiej administracji centralnej.
    Postanowili wystartować, pomimo że nie było warunków do lotu z głową państwa.
    Polecieli na lotnisko, na którym nigdy nie powinni się znaleźć. Postanowili wylądować, pomimo ostrzeżenia, że nie ma warunków do lądowania.

    Winni są inni. Oni zostali bohaterami.

    Niedługo uwierzę, że Rosjanie ich zahipnotyzowali, kazali wsiąść do swojego samolotu, koniecznie wszystkim, aby elita leciała razem, lecieć na swoje najgorsze lotnisko i nakazali lądować przy zerowej widoczności.

    Jeżeli tak Rosjanie postąpili wykorzystując do tego hipnozę, to rzeczywiście był zamach.

    Jeżeli brak dowodu o hipnozie, to otępienie umysłowe, zbiorowe.

    8 3 Cytuj
  • Def Ibrylator 21 kwi 2016
    albert7575 napisał/a:

    markos i co na to powiesz? dlaczego PO nie chciała umiedzynarodowienia śledztwa,teraz byłby już spokój....,no chyba że wrecz przeciwnie,cały ówczesny rząd trafił by tam gdzie ma zawsze prawie 100% poparcie,
    wiesz gdzie PO ma niemal 100% poparcie w wyborach przy frekfencji prawie 90%?

    PO zablokowała śledztwo, bo wtedy przyznałaby się, że jako rząd nie była w stanie rozwikłać tej sprawy, że komisja Millera była porażką. PO nie przyzna się do błędu (potencjalnego błędu, bo akurat nowe fakty potwierdzają wyniki Millera) Dość prozaiczny powód. Są przekonani, że Miller miał rację, więc po co robić międzynarodowe śledztwo ?

    Ja oczywiście uważam, że śledztwo mogłoby zostać wszczęte, chociażby dla spokoju obywateli. Ale PO rozumiem (za długo ich znam). Nie akceptuję, ale rozumiem.

    3 Cytuj
  • 21 kwi 2016
    albert7575 napisał/a:

    Ja sie nie pytam ciebie co było powodem katastrowy bo nie interesuja mnie twoje przemyslenia na ten temat
    ja sie pytam dlaczego PO zablokowała umiedzynarodowienie sledztwa,wszystkie partie i frakcje z wszystkich krajów sie zgodziły na miedzynarodowe sledztwo,tylko PO zablokowała ,Polska partia

    Jak Cię nie interesują to po co dyskutujesz w tym temacie? Zerknij na tytuł wątku.

    Ja odpowiadam. Nie wiem. Musisz PO pytać. Mogę się domyślać że pewnie nie chcieli by do szerszego głosu doszli "eksperci Macierewicza" miażdżacy puszki aluminiowe w symulacjach. Sledztwo było prowadzone na tyle transparentnie na ile to było mozliwe. Wszystko było publikowane w internecie.

    Wierz mi. Niezależnie od opcji politycznej ta katastrofa zabolała każdego polaka. Nie sądzę by ktokolwiek kto uczestniczył w śledztwie smoleńskim pozwolił by coś sfałszowano.

    3 2 Cytuj
  • 21 kwi 2016
    malina napisał/a:

    albert
    A ja pytam Ciebie czemu PiS tego teraz nie robi ? Przecież teraz może wszystko a twierdzi ,że nie ma potrzeby umiedzynarodowania, że sami muszą dojść do prawdy. Tylko szkoda ,że ta prawda ma tylko jedno imię ZAMACH.

    A co ma teraz robić 6 lat po zdarzeniu? Ekshumować ciała tych którzy tam zginęli ? Nie ma nawet głównego dowodu a top co z niego zostało nie jest żadnym dowodem po 6 latach. Sprawę trzeba było załatwić w ciągu 48 godzin po zdarzeniu i wszystko było by jasne. Donek zgodził się na konwencję chicagowską i już było po ptokach. Teraz to każdy może pisać sobie historie że nawet kosmici w tym mieszali.

    3 5 Cytuj
  • 21 kwi 2016
    m_markos napisał/a:

    To nie PO strąciła samolot. To wyżsi rangą członkowie PIS swoją presją pośrednio spowodowali katastrofę i nic tego nie zmieni.

    Osobiście uważam cały ten lot za organizacyjną porażkę. Jak można było wsadzić najważniejszych ludzi w państwie do jednego samolotu mając pamięci wypadek CASY w którym zginęła cała śmietanka wojskowych dowódców?

    http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1573587,Mija-osiem-lat-od-katastrofy-samolotu-CASA-pod-Miroslawcem

    Ja również się pytam co było głównym powodem katastrofy? Bo ty tutaj piszesz o jakiś niby rozmowach i kłótniach w kokpicie (nigdzie nie jest to udowodnione ) . Ale fizycznie jak ten samolot się rozbił? Bo to co tam jest w tym maku zawiera masę kompromitujących tę instytucję błędów.

    1 4 Cytuj
  • 21 kwi 2016
    Walker84 napisał/a:

    A co ma teraz robić 6 lat po zdarzeniu? Ekshumować ciała tych którzy tam zginęli ? Nie ma nawet głównego dowodu a top co z niego zostało nie jest żadnym dowodem po 6 latach. Sprawę trzeba było załatwić w ciągu 48 godzin po zdarzeniu i wszystko było by jasne. Donek zgodził się na konwencję chicagowską i już było po ptokach. Teraz to każdy może pisać sobie historie że nawet kosmici w tym mieszali.

    To co bada po tych 6 latach ?? Masz rację Macierewicz może teraz stwierdzić ,że kosmici za namową Tuska maczali w tym palce.

    4 1 Cytuj
  • 21 kwi 2016
    Walker84 napisał/a:

    Ja również się pytam co było głównym powodem katastrofy? Bo ty tutaj piszesz o jakiś niby rozmowach i kłótniach w kokpicie (nigdzie nie jest to udowodnione ) . Ale fizycznie jak ten samolot się rozbił? Bo to co tam jest w tym maku zawiera masę kompromitujących tę instytucję błędów.

    Tusk chciał się pozbyć Kaczyńskiego i namówił go aby ten zapakował do samolotu elitę polityki polskiej. Następnie kazał mu lecieć w złą pogodę a następnie wpłynął na pilotów, aby ci lądowali przed lotniskiem, kokpitem w dół i nie zostawili leja. Załatwił z Putinem mgłę , wierzbę i zdradziecką wieżę kontrolną, która nie zabroniła lądowania.
    Niby coś mówili w kokpicie, ale to nie jest udowodnione, więc ta rozmowa nie przyczyniła się do rozpadnięcia samolotu w powietrzu.
    No i jak ten samolot fizycznie się rozbił? i ja pytam co było głównym powodem katastrofy- no bo przecież nie głupota?
    A ten mak zawiera masę kompromitujących błędów- no ale to MAK a nie MOSAD....................

    to taka pisanina, takie ble,ble ble....... a może nie zginęli i są gdzieś w przestrzeni, a może pilot miał depresję, a może byli nawaleni, a może Rosja ich zestrzeliła, a może nie powinni lecieć.............?

    Za rok dwa, dziesięć i pięćdziesiąt, jak będziesz szukał tematu do dyskusji postawisz te same pytania. Czyli takie pieprzenie w koło macieju, nic nie wnoszące, ale jest się czym zajmować.

    4 3 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 22 kwi 2016
    m_markos napisał/a:

    Wyraźnie słychać też rozmowę załogi i szefa protokołu dyplomatycznego Mariusza Kazany.

    Jedna z osób, przez niektórych zidentyfikowana jako gen. Andrzej Błasik, jest obecna do samego końca,

    No to wyraźnie słychać czy nie wyraźnie wkońcu?

    Pozory mylą. Dla Ciebie to jest oczywiste a dla mnie nie. To podobnie jak z sp. Lepperem. Dla wielu jest oczywiste że to było samobójstwo, a dla mnie nie. Ale jeżeli nawet było to samobójstwo to naprawdę czasem nie trudno kogoś zmusić do samobójstwa. Czasem
    wystarczy przyjść z odpowiednim zdjęciem i powiedzieć dwa zdania.

    1 2 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 22 kwi 2016
    malina napisał/a:

    albert
    A ja pytam Ciebie czemu PiS tego teraz nie robi ? Przecież teraz może wszystko a twierdzi ,że nie ma potrzeby umiedzynarodowania, że sami muszą dojść do prawdy. Tylko szkoda ,że ta prawda ma tylko jedno imię ZAMACH.

    Gdyby Pis wszystko mogło zrobić w tej sprawie to wrak samolotu i czarne skrzynki były by juz w Polsce

    1 1 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 22 kwi 2016
    def_ibrylator napisał/a:

    PO zablokowała śledztwo, bo wtedy przyznałaby się, że jako rząd nie była w stanie rozwikłać tej sprawy, że komisja Millera była porażką.

    Czy komisja Millera powstał przed czy po tym jak Tusk oddał śledztwo Rosjanom?

    1 1 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 22 kwi 2016
    Walker84 napisał/a:

    Ja również się pytam co było głównym powodem katastrofy?

    Twoim markosa i wielu innych błędem jest zakładanie z góry, że był jakiś jeden główny powód katastrofy. Jeżeli ta katastrofa nie była skutkiem umyślnego działania tylko wypadkiem to jakoś nie bardzo wierzę aby istniał główny powód. Prędzej będzie to zbieżność iluś tam powodów, które łącznie doprowadziły do katastrofy. I gdyby jednego dowolnego z tych iluś powodów zabrakło to może do katastrofy tez by nie doszło.

    2 Cytuj
  • 22 kwi 2016
    sh_ma napisał/a:

    Gdyby Pis wszystko mogło zrobić w tej sprawie to wrak samolotu i czarne skrzynki były by juz w Polsce

    sh_ma napisał/a:

    Twoim markosa i wielu innych błędem jest zakładanie z góry, że był jakiś jeden główny powód katastrofy. Jeżeli ta katastrofa nie była skutkiem umyślnego działania tylko wypadkiem to jakoś nie bardzo wierzę aby istniał główny powód. Prędzej będzie to zbieżność iluś tam powodów, które łącznie doprowadziły do katastrofy. I gdyby jednego dowolnego z tych iluś powodów zabrakło to może do katastrofy tez by nie doszło.

    sh_ma napisał/a:

    No to wyraźnie słychać czy nie wyraźnie wkońcu?

    Pozory mylą. Dla Ciebie to jest oczywiste a dla mnie nie. To podobnie jak z sp. Lepperem. Dla wielu jest oczywiste że to było samobójstwo, a dla mnie nie. Ale jeżeli nawet było to samobójstwo to naprawdę czasem nie trudno kogoś zmusić do samobójstwa. Czasem
    wystarczy przyjść z odpowiednim zdjęciem i powiedzieć dwa zdania.

    Czy jak niemiecki boeing został sprowadzony w dolinę i się roztrzaskał, to pilot był samobójcą czy nie? a może zasłabł a może miał głosy każące mu tak postąpić a może go ktoś do tego zmusił.....w taki sposób możemy dywagować do usranej śmierci.

    Co do zbieżności iluś powodów... to normalne, że znajdujesz się w nieodpowiednim czasie w nieodpowiednim miejscu. Nawet jak się przewrócisz, to jest zbieg kilku zdarzeń; słabszy dzień, dziura w drodze, nie te buty....

    PiS nie może zrobić wszystkiego aby czarne skrzynki były w Polsce, mówili coś odwrotnego w kampanii; że to PO jest nieudolne i nie ma wraku i skrzynek w Polsce, czyli że zakładali swoją moc i wielkość w unicestwieni wszystkiego co szkodzi Polsce. Okazuje się, że grali na małości społeczeństwa.

    4 3 Cytuj
  • Def Ibrylator 22 kwi 2016
    bono napisał/a:

    Czy jak niemiecki boeing został sprowadzony w dolinę i się roztrzaskał, to pilot był samobójcą czy nie? a może zasłabł a może miał głosy każące mu tak postąpić a może go ktoś do tego zmusił.....w taki sposób możemy dywagować do usranej śmierci.

    Co do zbieżności iluś powodów... to normalne, że znajdujesz się w nieodpowiednim czasie w nieodpowiednim miejscu. Nawet jak się przewrócisz, to jest zbieg kilku zdarzeń; słabszy dzień, dziura w drodze, nie te buty....

    PiS nie może zrobić wszystkiego aby czarne skrzynki były w Polsce, mówili coś odwrotnego w kampanii; że to PO jest nieudolne i nie ma wraku i skrzynek w Polsce, czyli że zakładali swoją moc i wielkość w unicestwieni wszystkiego co szkodzi Polsce. Okazuje się, że grali na małości społeczeństwa.

    PIS wygrał wybory na Smoleńsku i lewicowym programie. Czyli wygrali za nasze pieniądze i dzięki śmierci ponad 90 osób.

    Ma ktoś jeszcze jakieś wątpliwości kto nami rządzi ?

    3 4 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 23 kwi 2016

    Pis wygrał z kilku powodów. Jednym z nich było to że ludzie głosowali przeciwko PO.

    5 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 23 kwi 2016
    sh_ma napisał/a:

    Jeżeli ta katastrofa nie była skutkiem umyślnego działania tylko wypadkiem to jakoś nie bardzo wierzę aby istniał główny powód.

    Bono czytaj uważniej. Gdybym ww nie napisał mógłbyś takie wnioski wysuwać, ale ja to napisałem!

    2 Cytuj

Odpowiedz